Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 10:19   #661
Na kaj si dobio 7 godina garancije? Motor ili limariju?
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 10:46   #662
Jamstvo je na motor, pogonske sklopove, mijenjac,karoseriju, itd., na limariju uvijek​ dobiješ 12g jamstva.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:00   #663
Da ne bi bilo 7 godina na blok motora i glavu, a ostatak tvornička garancija od 2 il 3 godine koliko već Opel ima.

Kaj ti piše u jamstvenoj knjižici? I meni su nudli tu garanciju kad sam gledao Astru al pošto sam odustao nisam se raspitao što sve točno ide.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:24   #664
Ne znam tocno posto sam na poslu pa ne mogu pogledati jamstveni list, ono sam iz glave bubnuo sto mi je rekao.

Ovo je ugovor skinut sa MyOpel stranice tako da bih to trebalo biti unutar produzenog jamstva.

Quote:
Skupina dijelova motora:
Blok motora, kućište radilice, glava motora, brtva glave motora, kružna kućišta
motora, svi unutarnji dijelovi povezani s protokom ulja, pogonski lanci/remenje s
natezačima, hladnjaci za ulje, pumpe za ulje, prekidači uljnog tlaka, kućišta uljnog
filtra i zamašnjaci s prstenastim zupčanikom, CNG/LPG ubrizgivači i pregrade;
CNG/LPG regulator tlaka

Skupina dijelova za ručni / automatski mjenjač:
Kućišta mjenjača, svi unutarnji dijelovi uključujući pretvarače okretnog momenta
i sustave kontrole za automatski mjenjač, (nije pokriveno: Prijenos /jedinica pogona
(4ET50) TEHCM Ampera)

Skupina dijelova pogonske osovine i diferencijala:
Kućište diferencijala (prednji, zadnji i pogon na sva četiri kotača) uključujući sve
unutarnje dijelove

Skupina dijelova za prijenos snage:
Univerzalni zglobovi, pogonski diferencijal, pogonska vratila, te iz sustava za
sprječavanje proklizavanja (npr. ETC, 4x4): RPM brojači, elektronička kontrolna
jedinica, hidraulička jedinica, akumulatori i pumpe.

Skupina dijelova upravljača:
Mehanički ili hidraulički upravljač sa svim unutarnjim dijelovima, hidraulička
pumpa sa svim unutarnjim dijelovima, električni motor servoupravljača i elektroničke
komponente

Skupina dijelova kočnica:
Glavni kočni cilindar, pojačivači kočenja, hidro-pneumatska jedinica (akumulatori
i regulator tlaka), vakuumska pumpa, kočni cilindar na kotaču, regulator snage
kočenja, limitator sile kočenja, te iz ABS-a: elektronički upravljački sustavi, hidraulička
jedinica i RPM brojač. Nije pokriveno za Amperu: EBCM (upravljački modul
za elektroničke kočnice), BPMV (Modulacijski ventil za pritisak kočenja)

Skupina dijelova za sustav goriva:
Pumpa za gorivo, pumpa za ubrizgavanje, elektroničke komponente jedinice za ubrizgavanje (npr. upravljačke jedinice, senzori protoka zraka i mjerači mase protoka
zraka, EGR ventili), rasplinjač i turbopunjač. Nije pokriveno za Amperu: EVAP
sustav spremnika goriva; ventil za CNG boce, LPG multiventil, LPG/CNG ventil za
punjenje goriva

Skupina elektroničkih
/ električnih dijelova:
Alternator s kontrolnom jedinicom, elektropokretač, elektroničke komponente sustava paljenja uključujući kabele za paljenje, električni vodovi elektroničke jedinice za ubrizgavanje, mehanički razdjelnik, elektroničko upravljanje motora,
indukcijski svitak, relej predgrijača, kondenzator, rotori te iz električnog sustava:
centralna električna kutija, putno računalo, sklopovi instrumenata u vezi s oštećenjem
putnog računala, centralne upravljačke jedinice (npr. ECU, BCM, BSI), motori
za prednje i zadnje brisače stakala, motori za pranje prednjih svjetala, motori za
ventilator hlađenja i grijanja te truba. Nije pokriveno za Amperu: Modul invertera
snage trakcije, Modul dodatne snage, OBCM (Putni modul punjenja baterije),
Modul za nadzor integriranih sustava vozila (VICM), Kabelski snop vozila HV kabel
i kutija za napajanje, 230-voltni punjač; LPG upravljački modul za ubrizgavanje
goriva, LPG kabelski snop za ožičenje; LPG/CNG senzor pritiska i temperature.

Skupina elektroničkih
dijelova za udobnost:
Električni podizači prozora: prekidači, električni motori, upravljačke jedinice;
dijelovi grijača prednjeg stakla, dijelovi grijanja zadnjeg stakla (osim štete nastale
zbog kočenja); električni krovni prozor: prekidači, električni motori, upravljačke
jedinice; centralno zaključavanje: prekidači, električni motori, upravljačke jedinice,
magnetske zavojnice i brave.

Skupina dijelova
sustava za hlađenje:
Hladnjak motora, hladnjak sustava grijanja, termostat, pumpa za vodu, hladnjak
za automatski mjenjač, viskozan/toplinski ventilator, spojka ventilatora i termalni
prekidač. Nije pokriveno za Amperu: Sustav hlađenja (sustav elektrike, grijača,
akumulatora i termalni sustav)

Skupina dijelova
klimatizacije:
Kompresor, isparivač i kondenzator s ventilatorom (nije pokriveno za Amperu:
Kompresor i integralni upravljački modul (ACCM), CHCM (Upravljački modul grija-ča rashladne tekućine ))

Skupina dijelova
ispušnog sustava:
Lambda senzor, Y-cijev i pričvršćenja u vezi sa zamjenom lambda senzora.

Skupina dijelova sustava sigurnosti:
Sustav kontrole za zračne jastuke i zatezače sigurnosnih pojaseva.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:48   #665
Opel ima 4 godine jamstvo u Hr (ili 100000 km), a ovo od 7 godina nudi samo PSC ako se ne varam
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:54   #666
Koji spisak svezi garancije, koliko je dug nasto je nemas
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:11   #667
Nudi i autowill isto samo sto je vjerovatno malo drugačije, meni je samo bitno da motor pokriva.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:27   #668
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
Opel ima 4 godine jamstvo u Hr (ili 100000 km), a ovo od 7 godina nudi samo PSC ako se ne varam
120 000 km
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 00:00   #669
7 godina je lijepo, ja sam dobio 5 godina garanciju ili 150tkm (+6 godina na boju, odnosno 12 godina na lim, standardno) u Willu.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 02:37   #670
Danas idem na probnu voznju. Obzirom sam procitao da je tsi bolji od t, oznacava li t turbo ili? Jer kod nekih autiju ima 1,4T a kod nekih 1,4 turbo. Dok kod niti jednog nisam nasao oznaku tsi. Govorim za autoscout.de
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 03:07   #671
TSI je VWova oznaka za turbo benzinca.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 03:19   #672
1.4T može biti samo 125hp ili 150hp sto znaci da je to SIDI motor, ako pise 1.4 turbo onda se radi o Astri J. 1.4 TSI 160hp je jaci od 1.4T 150hp jer ima kompresor i turbo. 1.4 TSI i 1.4T u su identicni motori, razlika u par stvarcica.
TSI gasi cilindre na nizim okretajima da ustedi gorivo, SIDI ima hladenje klipova odozdol uz pomoc brizgaljki, to su jedine razlike ostalo je sve identicno.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 05:21   #673
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
1.4T može biti samo 125hp ili 150hp sto znaci da je to SIDI motor, ako pise 1.4 turbo onda se radi o Astri J. 1.4 TSI 160hp je jaci od 1.4T 150hp jer ima kompresor i turbo. 1.4 TSI i 1.4T u su identicni motori, razlika u par stvarcica.
TSI gasi cilindre na nizim okretajima da ustedi gorivo, SIDI ima hladenje klipova odozdol uz pomoc brizgaljki, to su jedine razlike ostalo je sve identicno.
Meni pise 1,4 turbo da je astra K, hoces 125 ili 150 ks. http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=278206405
Tako da sam te malo pogubio kada si poceo pricati da je to Astra J sa 160 ks
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 03:06   #674
Pa dobro kolko je veliki tank u ovom autu?! Kaj nisu službene specifikacije bile 47-48L? Pogledao sam na hrpi stranici, svigdje piše isto, 48L, a evo prošli tjedan ja natočil 49L, a oko 60km je još kao ostalo prema BC-u...
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:29   #675
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
Meni pise 1,4 turbo da je astra K, hoces 125 ili 150 ks. http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=278206405
Tako da sam te malo pogubio kada si poceo pricati da je to Astra J sa 160 ks
Menscini da si ti malo zabrijao. On piše da 1.4tsi ima 160 KS ne nijedna astra

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:51   #676
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
Pa dobro kolko je veliki tank u ovom autu?! Kaj nisu službene specifikacije bile 47-48L? Pogledao sam na hrpi stranici, svigdje piše isto, 48L, a evo prošli tjedan ja natočil 49L, a oko 60km je još kao ostalo prema BC-u...
Ma ide i preko 50L ... nisam si tocno zapamtil al mislim da sam prvi put natocil oko 52 L (imal sam unutra za nekih 10-20 km voznje)
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 17:30   #677
Pozdrav ekipa, evo da se i ja javim sa iskustvima sa Astrom. Ima 1.4 motor sa 100 KS, i zapravo mi više ništa ne treba.. Potrošnja za sad oko 7.3-7.5, ukupno prešao sad već skoro pa 1000 km. Nažalost me iznenadilo kako imam jedan neobičan problem, a to je da se Astra gasi sama od sebe tokom vožnje ().. Nemam Start/Stop sustav, naravno Ne znam iz kojeg je točno razloga, ali je u svakom slučaju neugodno. Za sad mi se dogodilo 2-3 puta pri nižim brzinama, a svaki put kada bih ga odveo u ovlašteni Opel servis, spojili bi ga na dijagnostiku i rekli da nema nikakvih kvarova jer kao računalo ništa ne pokazuje Malo sam googlao moguće uzroke, pa neki kažu da je do ECU-a (Engline Control Unita).. Ne znam što mi je činiti.. Za sada sam kontaktirao Opel u Mađarskoj, pa čekamo odgovor..
alen4430 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 19:05   #678
Quote:
alen4430 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, evo da se i ja javim sa iskustvima sa Astrom. Ima 1.4 motor sa 100 KS, i zapravo mi više ništa ne treba.. Potrošnja za sad oko 7.3-7.5, ukupno prešao sad već skoro pa 1000 km. Nažalost me iznenadilo kako imam jedan neobičan problem, a to je da se Astra gasi sama od sebe tokom vožnje ().. Nemam Start/Stop sustav, naravno Ne znam iz kojeg je točno razloga, ali je u svakom slučaju neugodno. Za sad mi se dogodilo 2-3 puta pri nižim brzinama, a svaki put kada bih ga odveo u ovlašteni Opel servis, spojili bi ga na dijagnostiku i rekli da nema nikakvih kvarova jer kao računalo ništa ne pokazuje Malo sam googlao moguće uzroke, pa neki kažu da je do ECU-a (Engline Control Unita).. Ne znam što mi je činiti.. Za sada sam kontaktirao Opel u Mađarskoj, pa čekamo odgovor..
Jesi siguran da problem nije do tebe?
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:49   #679
Pitanje za vlasnike Astre, dal je normalno da čujem neki čudni zvuk, nešto kao tiho fućkanje kad radi (automatska) klima? Ne uvijek, ali često kad ju spustim na nešto nižu temperaturu odnosno pojačam razinu puhanja. Malo mi zvuči bezveze, dva mjeseca auto star a moram pojačati muziku da to ne čujem.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:59   #680
Ja ništa ne čujem, ako se čuje fuckanje to je onda valjda do ventilatora? Pitaj ih u auto kući.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.