Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori lokalni 2017

Pogledaj rezultate ankete: da li podržavate veću zastupljenost talijana i židova na kandidacijskim listama u dalmaciji
da 3 37.50%
ne 5 62.50%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 22:47   #1
Nedovoljna zastupljenost manjina na listama za lokalne izbore

Pregledom kandidacijskih lista na predstojećim lokalnim izborima uvjerio sam se da je zastupljenost pripadnika manjina značajno ispod udjela u ukupnom stanovništvu , kao i da se pojedine osobe koje se ne izjašnjavaju kao hrvati su upisani na liste kao hrvati samo zato jer je negdje zapisano da su hrvati , a nisu i tako se neizjašnjavaju. dok u nekim djelovima hrvatske na listama se nalazi manji broj Srba , bošnjaka i Talijana , u dalmaciji je stanje porazno. Liste su često sastavljene isključivo od Hrvata , a u nekim mjestima nema niti jednog čovjeka na listama koji je pripadnik neke manjine.

to posebno pogađa pripadnike židovske i talijanske manjine u dalmaciji koji su često izloženi diskriminaciji od strane Hrvata i ne mogu glasovati za hrvatskog kandidata .

Ono što bi trebalo učiniti je da se kandidate na listi deklarira onako kako su se izjasnili na zadnjem popisu stanovništva , i da se uvedu obvezne kvote za pripadnike manjina , u razmjeru s udjelom u stanovništvu , a ako je manje od 10% onda da treba biti minimalno 1 manjinski kandidat na listi i to , u dalmaciji po mogućnosti pripadnik talijanske , židovske ili albanske manjine koje predstavljaju većinske grupe u pro-autonomističkom djelu dalmatinskog stanovništva
kovelsberg is offline  
Received Infraction
Old 18.05.2017., 22:56   #2
Za početak bi bilo dobro konkretizirati tu "čestu izloženost diskriminaciji od strane Hrvata" pripadnika židovske i talijanske manjine u Dalmaciji.

Možeš li priložiti kakve brojeve i primjere od, recimo, 2010. do danas ?

Čisto da znamo o koliko ozbiljnom problemu pišemo.
Page is offline  
Old 19.05.2017., 00:54   #3
Quote:
kovelsberg kaže: Pogledaj post
Pregledom kandidacijskih lista na predstojećim lokalnim izborima uvjerio sam se da je zastupljenost pripadnika manjina značajno ispod udjela u ukupnom stanovništvu , kao i da se pojedine osobe koje se ne izjašnjavaju kao hrvati su upisani na liste kao hrvati samo zato jer je negdje zapisano da su hrvati , a nisu i tako se neizjašnjavaju. dok u nekim djelovima hrvatske na listama se nalazi manji broj Srba , bošnjaka i Talijana , u dalmaciji je stanje porazno. Liste su često sastavljene isključivo od Hrvata , a u nekim mjestima nema niti jednog čovjeka na listama koji je pripadnik neke manjine.

to posebno pogađa pripadnike židovske i talijanske manjine u dalmaciji koji su često izloženi diskriminaciji od strane Hrvata i ne mogu glasovati za hrvatskog kandidata .

Ono što bi trebalo učiniti je da se kandidate na listi deklarira onako kako su se izjasnili na zadnjem popisu stanovništva , i da se uvedu obvezne kvote za pripadnike manjina , u razmjeru s udjelom u stanovništvu , a ako je manje od 10% onda da treba biti minimalno 1 manjinski kandidat na listi i to , u dalmaciji po mogućnosti pripadnik talijanske , židovske ili albanske manjine koje predstavljaju većinske grupe u pro-autonomističkom djelu dalmatinskog stanovništva
pa ti koji nisu Hrvati i ne izjašnjavaju se kao Hrvati su prvi koji bi to trebali riješiti
ne mogu im ja ili ti rješavati kako su zapisani

to što ti pišeš da su na listama samo Hrvati, hebiga, a što se manjine ne kandidiraju?
zaboravi dekret
šta svi bi bili na listama ali da niš ne delaju
ni prije ni za vrijeme

kak židovi i talijani ne mogu glasati za Hrvata?
ili je to - oni su manjinci i ne žele glasati za Hrvata, a ne da ne mogu


i, koliko ja znam - kod glasovanja manjinaca - oni su ti koji se izjašnjavaju na kojem popisu žele biti i prema tome dobiju i glasački listić
jer ni ja ne mogu glasati za manjince jer kao glasač nisam na tom popisu

a ima podosta manjinaca koji jednostavno ne žele biti na manjinskom popisu birača nego žele glasati kao i Hrvati
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 21.05.2017., 19:46   #4
Podržavam što više ljudi na kandidacijskim listama koji su pošteni, hrabri i vole Hrvatsku, ma kojeg etničkog porijekla bili.

Protiv sam kvota, istog časa bi ih ukinuo, ali mi je drago kad naše manjine sudjeluju u svim strankama, odnosno političkom životu.

Glede manjinskih potreba, razna kulturan, folklorna društva i sve ostale potrebe, podržavam i želim da država podržava civilizacijski nivo zaštite i njegovanja manjina, ali kao što rekoh bez kvota!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 21.05.2017., 20:20   #5
U RH bi trebalo ukinuti etničke kvote.
Etno-business tu ne bi smio imati mjesta.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.