Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 16:32   #581
HTV inače ima prava na sva FIFA-ina natjecanja zbog ugovora za prijenos SP-a, ali nikad ništa ne prenose. Čini se da se stvari polako mijenjaju.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 21:00   #582
Ja se samo pitam otkud sad ovo? Zar su nas tek nakon par godina patnje konačno počeli slušati? Onomad su promijenili logotip jer su to gledatelji tražili (moš misliti, užasne su one crvene kocke), a ovdje godinama plačemo za programom, a nitko ne reagira.

Ali njih brine logo, kojeg umjesto da mu smanje vidljivost (ilitiga povećaju transparentnost), oni ga još boje.
casilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:17   #583
kak je bilo inače u tim neparnim godinama (bez nogometnih EP i SP, i OI)?

možda je to glavni razlog zašto se prenosi toliko stvari sad...
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:43   #584
Roland Garros nisu prenosili 2015., odnosno, nisu ga prenosili od 2014.-2016. 2015. su prenosili Svjetsko U17 prvenstvo u nogometu, ali samo 2 utakmice naših od 5, a finale isto nisu prenosili. Košarke (A1 liga) je tada na HRT-u bilo punio manje, nego sada. Vaterpolsku Ligu prvaka nisu prenosili u sezoni 2015./16., ali prošle sezone nisu prenosili ni završni turnir, dok ga ove sezone prenose. Za Europsko prvenstvo u veslanju se ne sjećam, kada su ga zadnji put prenosili (za Svjetsko znam da su prenosili samo naše, ako su nastupali u finalu i imali šansu za medalju). Finale ženske rukometne Lige prvaka su zadnji put prenosili prije 8-9 godina. Mislim da 2013. nisu prenosili finale Hrvatskog nogometnog kupa, iako prava nije kupila ni Arena. Iste godine su bili jedina državna televizija u regiji i jedna od rijetkih u Europi, koja nije prenosila Kup konfederacija. Wimbledon prenose svake godine, ali zadnjih godina otkupljuju prava za manje mečeva.

HRT 2015. godine nije prenosio ni Ždrijeb kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu 2018., koji je bio u normalnom terminu, nego su ga pustili u sažetku u 1.20. Tu se nema što komentirati.

Zadnje uređivanje teletubiess : 22.05.2017. at 16:04.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:49   #585
Prenosili su Kup Konfederacija u Brazilu kolko se sjećam.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 16:01   #586
Ja sam siguran da nisu, ali znam da su prenosili onaj u Južnoafričkoj Republici 2009., dok je onaj u Njemačkoj 2005. prenosio RTL. Sjećam se da je HRT nekad znao prenositi i razne prijateljske utakmice drugih reprezentacija, jedne godine su prenosili Engleska-Argentina, a prenosili su i utakmice drugih reprezentacija u kvalifikacijama za Svjetsko i Europsko prvenstvo. 2007. su prenosili čak i Copa America.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 00:13   #587
Nisu prenosili kup konfederacija 2013. Kak bu sad tenis kad je Mićo otišel, sad bumo morali Bruneka trpeti.
Zaprška is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 01:42   #588
Quote:
stonevalja kaže: Pogledaj post
Ako bi netko s dobrim sječanjem bio tako dobar da odgovori na pitanje iz povijesti HRT/RTZ: Koje je bilo zadnje finale Kupa/Lige prvaka koje NIJE bilo prenošeno na malim ekranima nacionalne hrvatske TV kuće(uz neko objašnjenje razloga)?

Hvala
Ako mene pamćenje dobro služi, finale iz 1988 psv-benfica nije bilo na nikakvoj nacionalnoj televiziji. Možda i jest, ali ja se tog prijenosa ne sjećam. Golove iz penala sam vidio tek u sutrašnjem dnevniku. Od ostalih važnih finala, nismo mogli gledati finale kupa uefa goteborg dundee utd(obje utakmice) 1987, te inter roma (također obje) 1991. Ovo je sve bilo u jugi pa ne možemo kriviti hrt
A najveća blamaža hrt-a je bila kad 1992 nisu prenosili otvaranje eura u švedskoj švedska francuska nego su prednost dali prijateljskoj košarkaškoj utakmici hr slo. Valjda zato šta su njegova visost prvi predsjednik i tonci vrdoljak, tadašnji predsjednik sveg i svačega nazocili tom spektaklu. Mogu razumjeti da je bio nacionalni naboj, predolimpijsko razdoblje (a od košarkaša se zaista puno očekivalo, šta su oni uskoro u Barceloni i opravdali) i prva međunarodna utakmica na našem tlu, ali uspoređivati značaj prijateljske košarkaške utakmice s otvaranjem nogometnog eura je smiješno. Pogotovo iz današnje perspektive kad je tom istom HRT-u teško otkupiti prava za kvalifikacije za olimpijske igre u istoj toj košarci,
Ni 1994 se nisu proslavili kad su radili svoj prvi samostalni mundijal. Većinu utakmica prvog kruga sam morao gledat na eurosportu, fala bogu šta smo dobili kabelsku par dana ranije!
Rekao bih da je hrt svoje zlatno razdoblje šta se tiče praćenja sporta imao u drugoj polovini 90-ih i prvoj polovici 2000-ih godina, prije pojave maxtv i komercijalnih tv kuća.
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:45   #589
Ja se isto ne sjećam te utakmice. Doduše, kao što kaže sesve, na Nogometu su već odgovorili na to pitanje i zaključili da je odgovor 1983. zbog Dana mladosti.

E sad dolazi zanimljiva caka - i 1988. je finale bilo upravo na Dan mladosti. No, s druge strane, tad je ta manifestacija već bila na samrti, to je i zadnja godina. Je li još uvijek utjecaj partije bio toliko jak da se ništa ne prenosi za vrijeme sleta...? Kako god bilo, tamo ljudi kažu 1983., a ja moram priznati da se ni ja ne sjećam PSV-Benfica, i to ama baš nimalo.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:45   #590
Ja se isto ne sjećam te utakmice. Doduše, kao što kaže sesve, na Nogometu su već odgovorili na to pitanje i zaključili da je odgovor 1983. zbog Dana mladosti.

E sad dolazi zanimljiva caka - i 1988. je finale bilo upravo na Dan mladosti. No, s druge strane, tad je ta manifestacija već bila na samrti, to je i zadnja godina. Je li još uvijek utjecaj partije bio toliko jak da se ništa ne prenosi za vrijeme sleta...? Kako god bilo, tamo ljudi kažu 1983., a ja moram priznati da se ni ja ne sjećam PSV-Benfica, i to ama baš nimalo.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:53   #591
Sutrašnja četvrta utakmica Cedevita-Cibona ide u snimci u 22:54. Zašto? Pa i Viki je najavio prijenos, nije valjda da nemaju više prava za live prijenose, pošto u 20:00 ide CSI: Las Vegas..
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 15:36   #592
Izgleda da će i peta utakmica u četvrtak isto ići u snimci. Mislio sam da košarka sutra ide u snimci možda zbog odbojkaške utakmice Hrvatska-Srbija (17.25), ali vidim da u četvrtak nema nijednog drugog prijenosa, pa su razlog vjerojatno neotkupljena prava za prijenos.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:18   #593
Mislioci na HRT-u mislili da napitak lagano sa 3-0 dobiva seriju,pa nisu otkupili četvtu i petu utakmicu
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:30   #594
Ne mogu vjerovati kakvi su to idioti. Pa ako kupis prava za tri utakmice, onda malo taktiziras. Primjerice ne prenosis drugu utakmicu. Takodjer ni trecu posto je 1-1 rezultat, pa prenosis četvrtu i eventualno petu.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:59   #595
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati kakvi su to idioti. Pa ako kupis prava za tri utakmice, onda malo taktiziras. Primjerice ne prenosis drugu utakmicu. Takodjer ni trecu posto je 1-1 rezultat, pa prenosis četvrtu i eventualno petu.
vidiš da mozak imaju samo da glava ne bude prazna...

a pitam ja tebe, ako bi bila ova situacija: otkupe 3, prenose prvu, ne prenose drugu, a jedna ekipa povede 2:0, prenose treću i gotovo 3:0, oni su popušili jednu tekmu, imali bi pravo na povrat novca?

ne opravdavam njihov idiotski potez nego pitam iz znatiželje
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 17:36   #596
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
vidiš da mozak imaju samo da glava ne bude prazna...

a pitam ja tebe, ako bi bila ova situacija: otkupe 3, prenose prvu, ne prenose drugu, a jedna ekipa povede 2:0, prenose treću i gotovo 3:0, oni su popušili jednu tekmu, imali bi pravo na povrat novca?

ne opravdavam njihov idiotski potez nego pitam iz znatiželje
Ne znam, ne vjerujem da bi im vratili novac no tko ne riskira ne profitira. Valjda je cilj prenositi završnu utakmica, ona koja je odlučujuća. Isti kako je RTL čuvao utakmice za EP i SP u rukometu. Neće odmah u prvom krugu potrošiti pola, a u završnici kada je najnapetije ne imati više prava za prijenose.

Mogli su i prvu utakmicu ne prenositi, ja sam to dao kao prijedlog. Opet postoji mogućnost gubitka jedne utakmice no trebalo je biti malo hrabriji.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:41   #597
Ali za SP u rukometu znaš točno koliko se utakmica igra i u prvom i drugom krugu, pa i presuđeno cup
U playoffu ne znaš koliko utakmica bude u seriji
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:42   #598
Ali za SP u rukometu znaš točno koliko se utakmica igra i u prvom i drugom krugu, pa i presuđeno cup
U playoffu ne znaš koliko utakmica bude u seriji
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:59   #599
Dali će Hrt prenositi tenis na zemlji ili nece??? Ne vidim po rasporedu da bude prijenosa
Dragon ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 12:49   #600
Jučer je u Sportu novinarka Anja Stanko rekla da će prenositi nastupe naših predstavnika na terenima, koji su pokriveni kamerama (inače, mislim da su kao i protekle 2 godine svi tereni pokriveni kamerama, međutim, TV prijenos je moguć samo s nekih).

Sada na Terenu 3 igraju Copil i Ramos-Vinolas (trenutno 7:6, 1:3), a poslije njih Karlović, a nakon Karlovića, Lučić. Mislim da je s tog terena moguć TV prijenos, ali u rasporedu i dalje nema ništa.

Danas ne radim, pa bi mogli prenositi barem jedan meč naših predstavnika, a sljedeći tjedan radim popodne (bez obzira što bih gledao tenis, popodne mi je puno ljepše raditi, nego ujutro), pa mogu u cijelosti pogledati samo pokoji ženski meč u 11 h. Ako na HRT 2 nemaju mjesta za tenis, koji najavljuju, nek što prije pokrenu sportski kanal.

Poveselio sam se, kada sam odjednom vidio toliko sportskih prijenosa na HRT-u i onda se dogodi da se jučer na vrijeme ne odjave s vaterpola i ne prenose cijeli prvi i dio drugog seta odbojkaške utakmice Hrvatska-Danska i da zbog CSI-a utakmicu Cedevita-Cibona, umjesto u prijenosu, puste u snimci, a mečeva naših predstavnika nema u HRT-ovom rasporedu ni 1-2 sata prije početka, iako se raspored odigravanja mečeva znao jučer već negdje u ovo vrijeme.

Zadnje uređivanje teletubiess : 28.05.2017. at 13:08.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.