Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 18:42   #1
Mazda CX-5 (2017)

Druga generacija Mazdinog kompaktnog SUV-a dolazi na europsko tržište.











Hrvatski cjenik nisam našao, no tu je brošura sa specifikacijama i opremom

http://jurkovic.mazda.hr/assets/croa...epslanguage=en

Autogefühl review CX-5

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:33   #2
Pogledao ga u subotu u salonu, vanjski dizajn odlican, unutra bez vecih promjena.
Ne volim bas SUV-ove, ali ovo ne izgleda lose.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:40   #3
Kaže švabo u videu da je najveći napredak u kvaliteti materijala i izolaciji buke u odnosu na prošlu generaciju.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:23   #4
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kaže švabo u videu da je najveći napredak u kvaliteti materijala i izolaciji buke u odnosu na prošlu generaciju.
To da, čak sam negdje naletio na izjavu da Cx-5 ima više soft-touch mjesta(materijala) od Tiguana, u što iskreno i ne vjeruje, no ako je istina to može biti velika sramota za Volkswagen...
.Mazdi ide to u prilog!
HrvatskiFaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:27   #5


Review od savagegeese, po meni jako dobar review site
__________________
Veni, vidi, Alt+F4
mario92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:56   #6
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kaže švabo u videu da je najveći napredak u kvaliteti materijala i izolaciji buke u odnosu na prošlu generaciju.
NVH, odnosno buka u kabini je bila medju vecim minusima u prosloj... U novoj su napokon stavili ventilaciju od klime iza, to je takodjer na prosloj bio minus... Benzinci su i dalje atmosferci, nekome je to plus, nekome minus, rekao bih za EU nebitno jer je vecina prodanih dizel... Stara je imala dobre vozne osobine, ne znam kakva je nova po tom pitanju... Ako je kao stara, onda je to definitivno SUV koji potencijalni kupci trebaju uzeti u obzir...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 17:32   #7
Vidio jučer novi CX-5 na kamionu, vjerojatno na putu prema salonu, auto izgleda baš dobro.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 18:29   #8
Ce biti tanak lak da brze iđe
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:00   #9
Thumbs up Iskustva

Ekipa pozdrav, gledam neki novi SUV...i najvjerojatnije sam odustao od novog xc60.

Isao sam u salon i dobio ponudu za full opremu revolution top (najjaci dizel automatik) 342.000 kn.

Pogledao sam puno reviewova, sjedio u automobilu (nisam vozio) i ovo su iskustva:


Pozitivna:

- izgled prednjeg kraja
- mjenjac (salta navodno vrhunski)
- upravljivost (voznja)
- kvaliteta materijala

Negativna:

- potrošnja motora nije vao
- iznutra nije ideala (puno bolji od prethodnika, ali kao da je moglo bolje rijesit unutrasnjost)
- gepek 505 litara, medu manjima u klasi
- infotainment sistem...jednostavan, ali zastario...nema apple car ili android app...ekran samo 7"...


Vasi dojmovi?
dino555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 15:12   #10
Jedno od povoljnijih SUV vozila u USA.

French is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 17:59   #11
Šogor u fazi kupnje auta, pa mu zapela za oko Mazda CX-5, Dobio ponudu za CX-5 2.0L SKYACTIV G 165hp 6MT paket neki NEWGROUND. Cijena 39888 eurića. Probao i Australa al kaže da je ovaj klasu bolji. Ima li itko iskustava s tim Mazdama. Nije neki poznavatelj za auta, ja još manji... Do sad je vozio Captivu 2.4 iz 2008 i prešao s njom skoro 400000
kec75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 18:52   #12
Mazda benzin puno bolji izbor od dizelaša..
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 18:52   #13
Lijep auto stvarno, za tu cijenu ne može baš dobiti puno veći SUV, ako baš želi SUV. Ono što mene smetalo kod vožnje je lijenost motora jer nema turbo, a potrošnja i nije bajna (oko 9 litara je pisalo). Već od 2500 okretaja motor počinje neugodno bučiti. Sjedala mi nisu nešto, bočne potpore su preuske.

Uglavnom, za 40k ja bi neki turbo, benz ili dizel. Nije to malo novca.
niq is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 21:33   #14
Quote:
kec75 kaže: Pogledaj post
Šogor u fazi kupnje auta, pa mu zapela za oko Mazda CX-5, Dobio ponudu za CX-5 2.0L SKYACTIV G 165hp 6MT paket neki NEWGROUND. Cijena 39888 eurića. Probao i Australa al kaže da je ovaj klasu bolji. Ima li itko iskustava s tim Mazdama. Nije neki poznavatelj za auta, ja još manji... Do sad je vozio Captivu 2.4 iz 2008 i prešao s njom skoro 400000

Da je 2.5 i AT ok. Nekako puno previše za 2.0 i MT.

Sad klasu bolji od Australa…ne bi se kladio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 22:47   #15
Pod bolji misli na kvalitetu izrade, u što ni ja ne sumnjam, kaže pogotovu unutrašnjost. Više ga vuče klasika, ono instrumenti i te stvari. Kaže da mu Austral živi kič po noći. Cijene su nažalost takve kakve jesu..
kec75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 08:50   #16
Quote:
kec75 kaže: Pogledaj post
Pod bolji misli na kvalitetu izrade, u što ni ja ne sumnjam, kaže pogotovu unutrašnjost. Više ga vuče klasika, ono instrumenti i te stvari. Kaže da mu Austral živi kič po noći. Cijene su nažalost takve kakve jesu..
ma samo ti ovisi kakav ti je šogor vozač i osoba. Ako je prosječni "konzument" automobila i ima neke sasvim uobičajene zahtjeve -ta Mazda je stvarno izvrstan automobil. Malo uzmi sa rezervom ove preporuke na forumu.....nije da ljudi ovdje ne znaju (dapače), ali ipak ovdje puno pišu ljudi kojima auto nije samo "prijevozno sredstvo" i imaju često neka vanprosječna očekivanja. Ova Mazda sa svojih 165 ks ide za nekih 10 sek do stotke...nije neki sprinter, ali za 90% ljudi i za 99% normalne vožnje je to i više nego dovoljno za SUV ovog tipa i veličine (ili za bilo koji auto u biti).

Inače je taj motor i pouzdan i trajan i nema nekih problema s njim. Čak mu i potrošnja za tako (relativno) velik auto nije pretjerana...

Da li vrijedi ove pare -mislim da nema smisla razgovarati. Košta u skladu sa današnjim cijenama i ostalim usporedivim markama i u tim okvirima mu je cijena ok. A i ovaj Newground paket je i više nego dobar...

(kolika je razlika u cijeni ako se uzme onaj jači motor od 2.5 i 194 ks?)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 09:16   #17
Huh, zanimljivo da se za ovaj vrlo popularan auto ovak slabo piše.

Jel mu baš treba ta veličina auta ili bi možda CX-30 zadovoljio? Aktualni CX-5 je sada već u godinama, mada nema još najave nove generacije. Ima "sitnica" koje su u novijim modelima dorađene... nisam sjedio u ovim novijim CX-5, npr. sicevi su dosta bolji u Mazdi 3 i CX-30 nego su bili u starijim modelima. Ja bih radije imao te siceve (koji dolaze i u osnovnoj opremi) nego neku nepotrebnu elektroniku, npr. elektroničko podešavanje lošijeg sjedišta.

Cijena (pre) visoka, no i drugi modeli su skupi, konkurencija isto skupa. No to je samo razlog više tu veliku odluku prevrtit više puta u smislu što zbilja treba i što ne treba. Da sebi hoću Mazdu SUV uzeo bih siguran sam 90% osnovnu CX-30.
njofra_888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 09:57   #18
Motori za drek. G165 trosi ko lokomotiva a nejde sa mjesta. Treba mu barem 4500rpm da se pokrene.
Rucni mjenjaci zapinju pri saltanju a automatik zali boze....
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 10:07   #19
Quote:
kec75 kaže: Pogledaj post
Šogor u fazi kupnje auta, pa mu zapela za oko Mazda CX-5, Dobio ponudu za CX-5 2.0L SKYACTIV G 165hp 6MT paket neki NEWGROUND. Cijena 39888 eurića.
Reci ti šogoru da prije nego iskeššira novac za CX5 samo sjedne u Mazdu 6 sa istim motorom.
Ergonomski je Mazda 6 meni bolje sjela pd CX5. Ima veća sjedala, više mjesta i sve je nekako prirodnije složeno.
Osim toga, jeftinija je od CX5.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 10:12   #20
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Reci ti šogoru da prije nego iskeššira novac za CX5 samo sjedne u Mazdu 6 sa istim motorom.
Ergonomski je Mazda 6 meni bolje sjela pd CX5. Ima veća sjedala, više mjesta i sve je nekako prirodnije složeno.
Osim toga, jeftinija je od CX5.
6-ica je puno bolja alternativa cx5....puno bolja i jeftinija
medley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.