Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 12:56   #2941
pozdrav ljudi zanima me ima li netko ovdje iskustava sa upisom diplomskog na drugom faksu (točnije RiTEH) nakon završene 3. god na TVZu ? ako ima nek mi pošalje PM ili ovdje kaže jer me par informacija zanima prije nego kaj slijepo odem u Rijeku i izgubim godine života na tome

ukratko mislio sam 1-2 godine raditi i upisati tu razliku i nakon završene 4. godine tamo upisati paralelno fiziku ili ako mi se svidi u RiTEHu dobiti diplomu pa odma raditi i/ili doktorski upisati iako više ciljam na ovaj doktorat jer ono kaj mene zanima od fizike vidim da se na PMFu ne predaje i obraća pažnja na to (koliko čujem od frendice koja je tamo), a u Rijeci se to malo više uči ali opet ne toliko ozbiljno (sjećam se da sam ovdje na nekoj drugoj temi pročitao)

Zadnje uređivanje kiki1995 : 10.05.2017. at 12:56. Reason: ne razlikujem č i ć
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 10:00   #2942
ima li netko da ide na mehatroniku ili strojarstvo vanredno, da malo opise kako mu je, da li se mora biti na svim predavanjima i kada su predavanja te da li profesori imaju razumijevanja radi posla, i da li se uopce isplati dati tolike novce za taj smjer i da li se moze nekako platiti manji iznos, neka se javi bilo tkooo, hvalaa
Kopites is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:56   #2943
Da li se tvz jos placa, zasto oni imaju skolarine.?
__________________
Do you remember when you were young and you wanted to set the world on fire?
Lavernaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 01:12   #2944
TVZ je drzavna ustanova i redovni studij se ne placa niti se ikada placao.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 01:16   #2945
Quote:
Lavernaa kaže: Pogledaj post
Da li se tvz jos placa, zasto oni imaju skolarine.?
A što točno? Daj malo podataka.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 05:00   #2946
Quote:
Lavernaa kaže: Pogledaj post
Da li se tvz jos placa, zasto oni imaju skolarine.?
Zato sto svi fakulteti I visoke skole u Hrvatskoj imaju neki oblik skolarine. Prva godina ti je besplatna (kao I svugdje) a svaku slijedecu ako si polozio manje of 55 ECTS places 5000 kn plus 500 kn po nepoloozenom predmetu. Izvanredni studij na tvz u je druga prica, to se placa 12000 kn godina bez obzira na sve.

Quote:
Kopites kaže: Pogledaj post
ima li netko da ide na mehatroniku ili strojarstvo vanredno, da malo opise kako mu je, da li se mora biti na svim predavanjima i kada su predavanja te da li profesori imaju razumijevanja radi posla, i da li se uopce isplati dati tolike novce za taj smjer i da li se moze nekako platiti manji iznos, neka se javi bilo tkooo, hvalaa
Ja sam redovni na mehatronici, ali mogu ti otprilike odgovoriti na pitanje.
Neka predavanja su obavezna, neka nisu, ali teško ćeš položiti ako ne ideš na predavanja. Imaju profesori razumijevanja za one koji rade, a labosi i konstrukcijske vježbe su uglavnom popodne i navečer da bi se stiglo na fax nakon posla. Ako radiš u smjenama, to bi moglo biti problem. Predavanja su sva popodne, zajedno sa redovnima. Vanredni imaju više ispitnih rokova od redovnih. Jel se isplati...hm... ako ideš samo zbog papira na TVZ bolje nemoj, rađe odi na neki privatni. TVZ je relativno zahtjevan fax,a i oni koji ga završe, koliko će im to koristiti ovisi o njihovom angažmanu, trudu i sposobnostima. Može se puno korisnih stvari naučiti ako te to zanima, pa ćeš se i lakše snaći za posao nakon faxa.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 06:35   #2947
Da li se računarstvo na tvzu odrzava na jednoj lokaciji ili vise? Kad su predavanja,ujutro?
Lajsna112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:35   #2948
Quote:
Lajsna112 kaže: Pogledaj post
Da li se računarstvo na tvzu odrzava na jednoj lokaciji ili vise? Kad su predavanja,ujutro?
Više lokacija, kad sam ja studirao su predavanja bila od 8h-21h kako kad, nema standardnog jer hvataju kad mogu dobiti dovoljno veliku dvoranu, isto i s labosima.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:06   #2949
Ovako, lani sam zavrsio srednju skolu i nisam upisao faks. Srecom, dobio sam posao u Koncar-ket koji je doslovno 2,3 min od tvza na voltinom, radim prvu smijenu i posao me trazi (a i ja zelim) nastaviti skolovanje. Zelio bih upisati vanredno ali ne znam koji smijer bi mi bio najlaksi, idealno bi bilo da upisem informatiku, ali bi rade mehatroniku ili elektrotehniku. (zavrsio sam za elektrotehnicara i ajmo rec da me vise zanima hardwere nego softwere). Molim da mi kazete svoja iskustva!
Hvala unaprijed
valja123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:57   #2950
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Zato sto svi fakulteti I visoke skole u Hrvatskoj imaju neki oblik skolarine. Prva godina ti je besplatna (kao I svugdje) a svaku slijedecu ako si polozio manje of 55 ECTS places 5000 kn plus 500 kn po nepoloozenom predmetu. Izvanredni studij na tvz u je druga prica, to se placa 12000 kn godina bez obzira na sve.


Ja sam redovni na mehatronici, ali mogu ti otprilike odgovoriti na pitanje.
Neka predavanja su obavezna, neka nisu, ali teško ćeš položiti ako ne ideš na predavanja. Imaju profesori razumijevanja za one koji rade, a labosi i konstrukcijske vježbe su uglavnom popodne i navečer da bi se stiglo na fax nakon posla. Ako radiš u smjenama, to bi moglo biti problem. Predavanja su sva popodne, zajedno sa redovnima. Vanredni imaju više ispitnih rokova od redovnih. Jel se isplati...hm... ako ideš samo zbog papira na TVZ bolje nemoj, rađe odi na neki privatni. TVZ je relativno zahtjevan fax,a i oni koji ga završe, koliko će im to koristiti ovisi o njihovom angažmanu, trudu i sposobnostima. Može se puno korisnih stvari naučiti ako te to zanima, pa ćeš se i lakše snaći za posao nakon faxa.
radim stalno prvu, htio bih nadograditi znanje i da mogu napredovati, zavrsio sam srednju tehnicku prije 6 godina, pa mi je to problem sto nisam dosta dugo ucio pa ne znam da li bih uspio poloziti predmete, zelio bih strojarstvo ili mehatroniku, pa ne znam da li ima koji privatan faks taj smjer, sto ti mislis koji je smjer malo laksi, te kako je tebi na mehatronici, koji predmeti su tezi?
Kopites is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 21:52   #2951
Quote:
Kopites kaže: Pogledaj post
radim stalno prvu, htio bih nadograditi znanje i da mogu napredovati, zavrsio sam srednju tehnicku prije 6 godina, pa mi je to problem sto nisam dosta dugo ucio pa ne znam da li bih uspio poloziti predmete, zelio bih strojarstvo ili mehatroniku, pa ne znam da li ima koji privatan faks taj smjer, sto ti mislis koji je smjer malo laksi, te kako je tebi na mehatronici, koji predmeti su tezi?
Svi su predmeti teški Samo neki profesori puštaju lakše, neki teže.
Mislim da nećeš pogriješiti s TVZ-om. Ja sam završio gimnaziju prije 10 godina, ali spletom okolnosti sam ipak još uvijek redovni na TVZ-u.
Pa općenito se smatraju lakšim smjerovima mehatronika i informatika. posebno informatika. Elektrotehnika je navodno najteži smjer, ali ja iskreno vidim malu razliku između eto elektrotehnike i mehatronike, što se težine tiče. Ti vidi,ali ako nemaš obitelj još, imaš stalni posao, mislim da ti je vanredni fax dobar potez. Ima ih koji imaju i po troje djece a studiraju, i rade, istina da se muče ali eto..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 10:39   #2952
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Svi su predmeti teški Samo neki profesori puštaju lakše, neki teže.
Mislim da nećeš pogriješiti s TVZ-om. Ja sam završio gimnaziju prije 10 godina, ali spletom okolnosti sam ipak još uvijek redovni na TVZ-u.
Pa općenito se smatraju lakšim smjerovima mehatronika i informatika. posebno informatika. Elektrotehnika je navodno najteži smjer, ali ja iskreno vidim malu razliku između eto elektrotehnike i mehatronike, što se težine tiče. Ti vidi,ali ako nemaš obitelj još, imaš stalni posao, mislim da ti je vanredni fax dobar potez. Ima ih koji imaju i po troje djece a studiraju, i rade, istina da se muče ali eto..
Hvala puno na odgovorima, ma nemam jos obitelj, imam 25 godina pa valjda nije kasno za faks ali muci me sto nisam ucio od srednje pa je sve isparilo, pogotovo matka i fizika, tako da ne znam da li bi uspio sve to pohvatat, a zavrsio sam strojarsku skolu, i radim u struci, pa bi htio napredovati, i nezz sta mi se vise isplati,strojarstvo il mehatronika? A daj mi reci da li ostane mjesta na jesenskom roku i dal stariji od 24 mogu upisat bez polaganja drzavne mature? Slao sam im mail ali je odgovaraju, te da li se mozes s vanrednog mehatronika prebaciti na redovni mehatronika ako imas dobar prosjek? Sorii sto gnjavim s pitanjima haha
Kopites is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:20   #2953
Quote:
Kopites kaže: Pogledaj post


Hvala puno na odgovorima, ma nemam jos obitelj, imam 25 godina pa valjda nije kasno za faks ali muci me sto nisam ucio od srednje pa je sve isparilo, pogotovo matka i fizika, tako da ne znam da li bi uspio sve to pohvatat, a zavrsio sam strojarsku skolu, i radim u struci, pa bi htio napredovati, i nezz sta mi se vise isplati,strojarstvo il mehatronika? A daj mi reci da li ostane mjesta na jesenskom roku i dal stariji od 24 mogu upisat bez polaganja drzavne mature? Slao sam im mail ali je odgovaraju, te da li se mozes s vanrednog mehatronika prebaciti na redovni mehatronika ako imas dobar prosjek? Sorii sto gnjavim s pitanjima haha
Možeš ti odmah upisati kao redovni, ako ideš na državnu maturu, ali onda ne možeš biti u radnom odnosu.
Sve ovisi koje su ti ambicije. Ali nisu matematika i fizika teške na strojarskom odjelu tvz-a. Mehatronika i strojarstvo su ti smjerovi na strojarskom odjelu.
I da, ako ideš na izvanredni, onda ne moraš polagati državnu maturu. Izvanredni se plaća 12 000 godina, znači 1000 mjesečno.
Ima ih i puno starijih od tebe, pa uspijevaju sve pratiti i polagati
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:04   #2954
Talking

Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Možeš ti odmah upisati kao redovni, ako ideš na državnu maturu, ali onda ne možeš biti u radnom odnosu.
Sve ovisi koje su ti ambicije. Ali nisu matematika i fizika teške na strojarskom odjelu tvz-a. Mehatronika i strojarstvo su ti smjerovi na strojarskom odjelu.
I da, ako ideš na izvanredni, onda ne moraš polagati državnu maturu. Izvanredni se plaća 12 000 godina, znači 1000 mjesečno.
Ima ih i puno starijih od tebe, pa uspijevaju sve pratiti i polagati
Aha, kuzim, i mislio sam izvanredno radi posla, nadam se da nisu teske, jer sam zahrdao pa sam sada poceo ponavljati sve ispocetka haha, opa to je super ako ne moram na maturu, morat cu se zaletiti do faksa da vidim za upise. Znaci moze se fakultet platiti u ratama? Nadam se da cu i ja moci onda
Kopites is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:42   #2955
Quote:
Kopites kaže: Pogledaj post
Aha, kuzim, i mislio sam izvanredno radi posla, nadam se da nisu teske, jer sam zahrdao pa sam sada poceo ponavljati sve ispocetka haha, opa to je super ako ne moram na maturu, morat cu se zaletiti do faksa da vidim za upise. Znaci moze se fakultet platiti u ratama? Nadam se da cu i ja moci onda
Ovo za rate nisam ziher, ali mislim da se godina plaća u 4 rate, svaka 3 mjeseca. Sretno kolega budući!
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:10   #2956
Jel se mora platiti upisnina za tvz sad prije nego uopce izadem na drzavnu maturu? Cuo sam od frenda da se mora al ne mogu nigdje naći tu informaciju na stranicama tvza
Lajsna112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:48   #2957
Quote:
Lajsna112 kaže: Pogledaj post
Jel se mora platiti upisnina za tvz sad prije nego uopce izadem na drzavnu maturu? Cuo sam od frenda da se mora al ne mogu nigdje naći tu informaciju na stranicama tvza
ne znam za to, prvi put čujem da se upisnina plaća prije upisa. upis se plaća 250 kn i to je to što ja znam.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:31   #2958
Quote:
Lajsna112 kaže: Pogledaj post
Jel se mora platiti upisnina za tvz sad prije nego uopce izadem na drzavnu maturu? Cuo sam od frenda da se mora al ne mogu nigdje naći tu informaciju na stranicama tvza
Prvi put čujem za takvo nešto. Zašto bi platio upisninu za faks ako ni ne znaš koliko bodova ćes ukupno imati te da li ćeš uopće upasti na faks, budući da još nisi ni pisao državnu maturu? Nema mi to baš smisla...
Koliko ja znam, tek nakon što izađu svi rezultati upadaš na faks koji ti je prvi izbor i tek onda se upisuješ na taj faks i pritom plaćaš upisninu od tih 250 kn ili koliko već.
Diamond Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 14:33   #2959
Pomoc... Zanima me postoji li sansa da se redovan student sa inozemnog fakulteta prebaci na TVZ, a da ostane redovan student?
Normmy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:32   #2960
Quote:
Normmy93 kaže: Pogledaj post
Pomoc... Zanima me postoji li sansa da se redovan student sa inozemnog fakulteta prebaci na TVZ, a da ostane redovan student?
Ovisi dokud si došao na inozemnom faxu. Ako nisi daleko onda ti je najbolje upisati izpočetka preko državne mature i loviti profesore da ti priznaju što si položio. Ako si daleko došao onda se prebacuješ i ideš uz plaćanje do kraja, ali si ipak redovan. Najbolje ti je otići na referadu TVZ-a na koji odjel misliš ići pa ti oni sve objasne. ovak prek foruma nemoš dobiti provjerene informacije.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.