Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 21:37   #61
Vozim sam Scarabeo istina mašina od 100 ccm, ali ostatak isti kao i 50 ccm. Po brzini je bio isti kao deblokirana i popuno otvorene pedesetica.
Za tu klasu vrlo udoban, ide i u dvoje, dosta mi je koristio za razvažanje djece po aktivnosti. Potegnuo sam par puta do 100 km u komadu. Šteta što ih nema više od cesti, 16 cola kotači, udoban, okretan, jedino je jako osjetio uzdužno izgrebani asfalt zbog uskih guma.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 04:34   #62
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
tnx, al ipak ne idem sad gore, nedavno sam bia... ali, dogovoria sam test drive yamahe why 2t, a za 4t ce bit malo teze. misim da baotian i slicni prvi macici nisu konkurencija u 4t jer su i nazivno po snazi i momentu upola slabiji od moderne 4t konkurencije.
Ma poslušaj ti mene ludoga .Svaki dan sam na skuteru 8-10 sati,bilo ljeto/zima,bilo bura/jugo,bio noć/dan...
1.Bježi od kineza,ali original kineza (baotian,Luna,Keeway...).Vjeruj mi ne treba ti to u životu.To je jedan od rijetkih primjera kad izreka "novo je novo" pada u vodu.
2.Nemoj olako odbacivati male rote!Znam,veća rota daje bolju udobnost,ali kao što je kolega maloprije spomenuo okretnost skutera sa 10" je odlična.
3.Ostaje ti Yamaha,Piaggio;Honda,Kymco.
Tajvance osobno ne volim,probao par modela,bio nezadovoljan nekim rješenjima i završnom obradom.
Dakle:Neos,Liberty,Vision,to su nekako moji favoriti.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 06:16   #63
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
ima jedan problem... nitko ne drzi 50ccm testne skutere... tako da je jedina mogucnost nac nekog tko vozi identicni i pitat djir ili bar sist s njim...
misliš reć ,niko ne drži 4t 50ccm skuteve za probu...a to je i razumljivo,kad čovik proba onda vidi kakvo je to govno pa ga ni ne kupi...što će reć,veča je šansa da ga neko kupi na slijepo ,nego s probom
Mahun is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 06:17   #64
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Ma poslušaj ti mene ludoga .Svaki dan sam na skuteru 8-10 sati,bilo ljeto/zima,bilo bura/jugo,bio noć/dan...
1.Bježi od kineza,ali original kineza (baotian,Luna,Keeway...).Vjeruj mi ne treba ti to u životu.To je jedan od rijetkih primjera kad izreka "novo je novo" pada u vodu.
2.Nemoj olako odbacivati male rote!Znam,veća rota daje bolju udobnost,ali kao što je kolega maloprije spomenuo okretnost skutera sa 10" je odlična.
3.Ostaje ti Yamaha,Piaggio;Honda,Kymco.
Tajvance osobno ne volim,probao par modela,bio nezadovoljan nekim rješenjima i završnom obradom.
Dakle:Neos,Liberty,Vision,to su nekako moji favoriti.
koji skut voziš?
Mahun is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 07:29   #65
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Tajvance osobno ne volim,probao par modela,bio nezadovoljan nekim rješenjima i završnom obradom.
Dakle:Neos,Liberty,Vision,to su nekako moji favoriti.
meni je liberty drag, ali sam prodavac ga sad ne preferira jer je 4t, a 2t se vise ne prodaje.

Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
misliš reć ,niko ne drži 4t 50ccm skuteve za probu...a to je i razumljivo,kad čovik proba onda vidi kakvo je to govno pa ga ni ne kupi...što će reć,veča je šansa da ga neko kupi na slijepo ,nego s probom
ne, u st uopce nemaju testnih, ni 2t ni 4t, a s razlogom se slazem, vjerojatno bi svi rekli da je to poluupotrebljivo.

a kako se cini, testnih nema ni u nesto visim kategorijama, pa ispada da stvarno pljunes 15-20tkn na slipo.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:29   #66
jutros sam bia na test voznju neosa kojeg koriste u servisu. prvo ih moram pohvalit na susretljivosti jer su zapravo jedini koji su bili u stanju/mogucnosti pruzit tu opciju.
e sad, skuter je bia bez blokade i uredno me samog vuka uz uzbrdicu. s te strane cini se ok. zamjerka neosu ipak ostaje u pogledu prostora kojeg pruza, jer je to ipak manji skuter i druga zamjerka je sto se doslovce osjeti svaka neravnima zbog manjih kotaca. ipak zelim mrvu veci skuter, bar po dimenzijama kad vec kubikazom ne ide.

isto tako sam bia do honde di su mi doslovce rekli da su prosle godine prodali jedan (1) vision i da ove godine nisu nista ni narucili. inace je jedan bia na servisu i to je onako, podnosljivo izgledom, samo jbga, nemos kupit i da oces.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:35   #67
da,neos je mali a visiona nema na cesti za vidit

odi do kymca iznenenadit će te koliko su ti skutevi zapravo veliki, people s 50 ili agility 16+ pa čak i super 8...
Mahun is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 16:05   #68
u kymca sam bia... vec dvaput i vjerojatno idem na 16+... jos bi volia probat 4t od piaggia, ali ako ne upali, nema veze...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:34   #69
i dalje sam mišljenja da je people s 50 bolje složen skut,robusniji,i udobniji,al jasno mi je zašto ljudi rađe uzimaju agilitiya 16+ izgleda nekako modernije i sportskije...
razmisli o zimi i jeseni ,pople s 50 ima puno bolju zaštitu od kiše za noge a može se staviti i veči vizir,šajba ,mislim da je ima u dodatnoj opremi ,ai ona dekica takano urbano je zakon pa se možeš cijele godine đirat...
Mahun is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:04   #70
sve ok, meni razum govori da je to sve previše para za novo, recimo 2t mašine nije ni nekakva drama slożit kad nešto ode, netko spretniji si sam napravi generalku. Nije samo bitna veličina skutera, odnosno neki baš i nemaju mjesta pod sjedalom za stvari, nit za poštenu kacigu i to zna bit gnjavaža. A i gledaj ak ćes skidat blokade dobit ćeš nešto na perfomansama, al opet ovisi kakav auspuh dolazi na serijali-a obićno je neko sranje, pa moraš uložit dodatnih 100eur da ti recimo 2t mašina ostvar pravi potencijal i možeš bez straha u promet. Jedino onda te love policijoti jer si prebrz za nazivnih 45-47kmh..
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 04:44   #71
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
koji skut voziš?
Momentalno liberty.Zašto?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:33   #72
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
sve ok, meni razum govori da je to sve previše para za novo, recimo 2t mašine nije ni nekakva drama slożit kad nešto ode, netko spretniji si sam napravi generalku. Nije samo bitna veličina skutera, odnosno neki baš i nemaju mjesta pod sjedalom za stvari, nit za poštenu kacigu i to zna bit gnjavaža. A i gledaj ak ćes skidat blokade dobit ćeš nešto na perfomansama, al opet ovisi kakav auspuh dolazi na serijali-a obićno je neko sranje, pa moraš uložit dodatnih 100eur da ti recimo 2t mašina ostvar pravi potencijal i možeš bez straha u promet. Jedino onda te love policijoti jer si prebrz za nazivnih 45-47kmh..
Zašto ljudi imaju glupo i pogrešno mišljenje da su 2T mašine piškin dim za složiti u odnosu na 4T kad to nije ni približno točno ....
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:53   #73
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi imaju glupo i pogrešno mišljenje da su 2T mašine piškin dim za složiti u odnosu na 4T kad to nije ni približno točno ....
kaj sam negdje usporedio razliku slaganja 2t/4t mašine?
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:04   #74
Pa rekao si .. citiram:

Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
recimo 2t mašine nije ni nekakva drama slożit kad nešto ode, netko spretniji si sam napravi generalku.
pošto si napomenuo da je 2T piškin dim ... jel ostaje BILO ŠTA drugo za usporedbu osim 4T ?!?

Nije drama složiti ni V8 ako znaš i imaš čime ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:03   #75
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
Pa rekao si .. citiram:



pošto si napomenuo da je 2T piškin dim ... jel ostaje BILO ŠTA drugo za usporedbu osim 4T ?!?

Nije drama složiti ni V8 ako znaš i imaš čime ...
imaš neke zvukove u glavi ili što već... čoek kupuje novi skut, odgovaram ga od toga, bacit će brdo para.... radije nek si kupi neki polovni, ak se i razlet nakon nekog vremena slożi se,nije nauka ni novac....
...nigdje ne spominjem 4t nit mu to ne preporučam baš za ono što mu treba
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:14   #76
zašto je loše kupiti novi skuter i da je 4T ?
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:34   #77
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
zašto je loše kupiti novi skuter i da je 4T ?
kupi si pa uživaj
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:53   #78
ne treba mi... imam i skuter i motor ...

a pitanje i dalje stoji ?
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:58   #79
https://youtu.be/7QNvfAVEmUs
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:41   #80
ahaaaa ... samo još jedan u nizu koji pametuje bez pokrića ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.