Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori lokalni 2017

Pogledaj rezultate ankete: Kanite li izaći na lokalne izbore?
Da 122 81.88%
Ne 27 18.12%
Glasovatelji: 149. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 12:11   #1161
dragan milanko tvrdi da je počinjeno kazneneno djelo kupovine glasova: http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...sanje-1027823/

milanko kaže citiram: "plaćaju po 2 tisuće kuna 4 glasa i prijevoz taj iz Srbije ovdje."

ima li tu elemenata eventualnog kaznenog djela kako navodi Dragan Milanko, a prenosi portal dnevno.hr?
plavi pas is offline  
Old 24.05.2017., 12:44   #1162
SDP I HNS se nesto ozbiljno sukobljavaju zadnjih par dana.Ocito AMT definitivno gubi Zg, a HNS vjerojatno svi silama zeli naci nacin i opravdanje kako uci u Vladu.
SDP ne znam sto zeli, u biti mislim da ni oni sami u ovom trenutku ne znaju sto zele.
water strider is offline  
Old 24.05.2017., 15:08   #1163
LOL ! Izuzeti Osječko-baranjsku županiju, koja je pola Slavonije, iz usporedbe. A baš je ona blizu Međimurju po rezultatima.

Koga zanima, evo link na BDP 2014. po županijama
http://www.glasgacke.hr/?ispis=detal...=15358&kat=69#
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Old 24.05.2017., 17:05   #1164
Gdje se mogu usporediti rezultati iz 2013. s ovima iz 2017.?
Luyindula is offline  
Old 24.05.2017., 22:06   #1165
Quote:
Frank Underwood kaže: Pogledaj post
LOL ! Izuzeti Osječko-baranjsku županiju, koja je pola Slavonije, iz usporedbe. A baš je ona blizu Međimurju po rezultatima.

Koga zanima, evo link na BDP 2014. po županijama
http://www.glasgacke.hr/?ispis=detal...=15358&kat=69#
Pa, Međimurska je ipak prilično iznad Osječke. Naravno, BDP nije jedini pokazatlj kako se stvarno živi.

Međutim, očito je da postoji negativna korelacija izhmeđu BDP-a županije i glasanja za HDZ (odnosno pozitivna izmežu BDP-a i glasanja za SDP, IDS ili HNS).
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 25.05.2017., 00:20   #1166
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Pa, Međimurska je ipak prilično iznad Osječke. Naravno, BDP nije jedini pokazatlj kako se stvarno živi.

Međutim, očito je da postoji negativna korelacija izhmeđu BDP-a županije i glasanja za HDZ (odnosno pozitivna izmežu BDP-a i glasanja za SDP, IDS ili HNS).

Korelacija nije kauzacija !
Ignorirate činjenice poput ratne štete, antiproizvodne prouvozne politike, hiperecentralizacija koje su prilično bitne.
Po toj logici, Dalmacija bi trebala biti sirotinja, pogotovo Zadar, a Bandić je najbolji gradonačelnik ikada !

I 10 % viši BDP ne zvuči baš kao veliko odstupanje, kad uračunamo peace benefit koju uživaju i nikada nadoknađenih 100 milijardi dolara štete na razorenim područjima.
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Old 25.05.2017., 07:57   #1167
Ja se ne mogu nikako načuditi glasačima po Dalmaciji, ali nikako. U Dubrovniku će vlast opet dobiti HDZ nakon što su građani imali jednu Šuicu iz iste stranke - bivša profesorica u školi koja sada posjeduje jahtu i vilu u centru Grada.

Sada će proračunom od pola milijardi kuna upravljati osoba koja nema nostrificiranu diplomu srednje škole u Hrvatskoj, dakle lik koji formalno ima osnovnoškolsko obrazovanje. Inače je i vlastitu svadbu dobio gratis od strane državnog hotela. I takav lik dobije 5 tisuća glasova i 10 ruku u vijeću.

Također, u susjednoj Župi Dubrovačkoj (bogata i velika općina) na vlasti ostaje HDZ i dosadašnji načelnik koji je optužen da je ukrao 4 milijuna kuna komunalnog doprinosa skupa sa suučesnicima, koji radi malverzacije i prenamjene UPU-a za vlastito zemljište, ucjenjuje investitore itd.

Stvarno se zapitaš je li se u ovoj zemlji netko zajebava, ovo kao da smo u Monty Pythonu.
SunForYou is offline  
Old 25.05.2017., 08:01   #1168
Quote:
SunForYou kaže: Pogledaj post
Ja se ne mogu nikako načuditi glasačima po Dalmaciji, ali nikako. U Dubrovniku će vlast opet dobiti HDZ nakon što su građani imali jednu Šuicu iz iste stranke - bivša profesorica u školi koja sada posjeduje jahtu i vilu u centru Grada.

Sada će proračunom od pola milijardi kuna upravljati osoba koja nema nostrificiranu diplomu srednje škole u Hrvatskoj, dakle lik koji formalno ima osnovnoškolsko obrazovanje. Inače je i vlastitu svadbu dobio gratis od strane državnog hotela. I takav lik dobije 5 tisuća glasova i 10 ruku u vijeću.

Također, u susjednoj Župi Dubrovačkoj (bogata i velika općina) na vlasti ostaje HDZ i dosadašnji načelnik koji je optužen da je ukrao 4 milijuna kuna komunalnog doprinosa skupa sa suučesnicima, koji radi malverzacije i prenamjene UPU-a za vlastito zemljište, ucjenjuje investitore itd.

Stvarno se zapitaš je li se u ovoj zemlji netko zajebava, ovo kao da smo u Monty Pythonu.

Kakav narod, takva vlast.
Ništa čudno ja tu ne vidim
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 25.05.2017., 14:10   #1169
Quote:
Frank Underwood kaže: Pogledaj post
Koga zanima, evo link na BDP 2014. po županijama
http://www.glasgacke.hr/?ispis=detal...=15358&kat=69#
Malo sam prosurfao da nađem primarni izvor; to je postupak koji preporučam, kad nađete nešto na sajtu koji je to očito odnekud prenio, kao što je "Glas Gacke".

Ne radi se o "BDP-u po županijama" - "Glas Gacke" je to pogrešno naslovio - dobar primjer, zašto treba tražiti primarne izvore!

U naslovu Tablice piše "HGK indeks gospodarske snage županija". Izvor je na sajtu Hrvtske gospdoarske komore: http://www.hgk.hr/documents/aktualna...4616b14b49.pdf , str. 4.

»HGK indeks gospodarske snage jest kompozitni pokazatelj koji se računa kao zbroj ponderiranih šest gospodarskih pokazatelja u trogodišnjim prosjecima te uključuje demografske projekcije radi mjerenja stupnja gospodarske snage i gospodarskog potencijala županija u odstupanju od prosjeka RH«

Quote:
Frank Underwood kaže: Pogledaj post

Korelacija nije kauzacija !
Naravno da nije.

Quote:
Ignorirate činjenice poput ratne štete, antiproizvodne prouvozne politike, hiperecentralizacija koje su prilično bitne.
Ma ništa ja ne ignoriram, samo sam dao kratku opasku o golim podacima.

Ovih dana analiziram sve podatke o izborima za vijeća JRS (Jedinice regionalne samouprave - županije i grad Zagreb). Od 21 JRS, liste SDP-a su dobile više glasova od lista HDZ-a (obično i jedni i drugi s raznim partnerima) u osam JRS. Svih 8 nalazi se u gornjoj polovici, tj. među prvih 10 po gore navedenom Indeksu gospodarske snage.

Nisam ni riječ rekao o tome kako to tumačiti. Svakako ne postoji samo jedan razlog.

Quote:
Po toj logici, Dalmacija bi trebala biti sirotinja, pogotovo Zadar, a Bandić je najbolji gradonačelnik ikada!
Pa sam kažeš da korelacija nije kauzalitet, dakle ne može se ništa zaključivati.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 25.05.2017., 14:26   #1170
Quote:
SunForYou kaže: Pogledaj post
J
Sada će proračunom od pola milijardi kuna upravljati osoba koja nema nostrificiranu diplomu srednje škole u Hrvatskoj, dakle lik koji formalno ima osnovnoškolsko obrazovanje.
Jeli to moguće?
Detektor is offline  
Old 25.05.2017., 16:37   #1171
Quote:
Frank Underwood kaže: Pogledaj post
LOL ! Izuzeti Osječko-baranjsku županiju, koja je pola Slavonije, iz usporedbe. A baš je ona blizu Međimurju po rezultatima.

Koga zanima, evo link na BDP 2014. po županijama
http://www.glasgacke.hr/?ispis=detal...=15358&kat=69#
Ok, ajmo uključit OBŽ, koja i sama ima manje od međimurske i podravske, pa ćemo zaokružit na generalno 1/4 manje.
Johnny Quid is offline  
Old 25.05.2017., 20:32   #1172
Quote:
SunForYou kaže: Pogledaj post
Ja se ne mogu nikako načuditi glasačima po Dalmaciji, ali nikako. U Dubrovniku će vlast opet dobiti HDZ nakon što su građani imali jednu Šuicu iz iste stranke - bivša profesorica u školi koja sada posjeduje jahtu i vilu u centru Grada.

Sada će proračunom od pola milijardi kuna upravljati osoba koja nema nostrificiranu diplomu srednje škole u Hrvatskoj, dakle lik koji formalno ima osnovnoškolsko obrazovanje. Inače je i vlastitu svadbu dobio gratis od strane državnog hotela. I takav lik dobije 5 tisuća glasova i 10 ruku u vijeću.

Također, u susjednoj Župi Dubrovačkoj (bogata i velika općina) na vlasti ostaje HDZ i dosadašnji načelnik koji je optužen da je ukrao 4 milijuna kuna komunalnog doprinosa skupa sa suučesnicima, koji radi malverzacije i prenamjene UPU-a za vlastito zemljište, ucjenjuje investitore itd.

Stvarno se zapitaš je li se u ovoj zemlji netko zajebava, ovo kao da smo u Monty Pythonu.

a ja glasačima iz Slavonije - raja odlazi ko sumanuta, a HDZ premoćno pobjeđuje, očito se u Slavoniji dobro živi
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 25.05.2017., 21:22   #1173
Quote:
SunForYou kaže: Pogledaj post
Ja se ne mogu nikako načuditi glasačima po Dalmaciji, ali nikako. U Dubrovniku će vlast opet dobiti HDZ nakon što su građani imali jednu Šuicu iz iste stranke - bivša profesorica u školi koja sada posjeduje jahtu i vilu u centru Grada.

Sada će proračunom od pola milijardi kuna upravljati osoba koja nema nostrificiranu diplomu srednje škole u Hrvatskoj, dakle lik koji formalno ima osnovnoškolsko obrazovanje. Inače je i vlastitu svadbu dobio gratis od strane državnog hotela. I takav lik dobije 5 tisuća glasova i 10 ruku u vijeću.

Također, u susjednoj Župi Dubrovačkoj (bogata i velika općina) na vlasti ostaje HDZ i dosadašnji načelnik koji je optužen da je ukrao 4 milijuna kuna komunalnog doprinosa skupa sa suučesnicima, koji radi malverzacije i prenamjene UPU-a za vlastito zemljište, ucjenjuje investitore itd.

Stvarno se zapitaš je li se u ovoj zemlji netko zajebava, ovo kao da smo u Monty Pythonu.
Zašto te čudi Dubrovnik i okolica? Pa oni žive na visokoj nozi u gradu koji je jedan od najjačih u Europi po pitanju turizma. Oni su ''financijski odnarođeni'' (da se tako izrazim) od ostatka države i teško jedan Dubrovčanin može razmišljati kao netko iz Slavonije, Zagore ili gotovo bilo kojeg drugog dijela Lijepe naše. Teško oni iz svojih vila koje iznajmljuju za ogromnu lovu mogu shvatiti jadikovke ljudi iz Zagore koji još čekaju da dođe struja u selo (hiperbola), zato me ne čudi da oni podržavaju status quo i da glasaju za HNS i HDZ. Njima je dobro i ne žele promjene.
chago1 is offline  
Old 26.05.2017., 07:51   #1174
Quote:
SunForYou kaže: Pogledaj post
Ja se ne mogu nikako načuditi glasačima po Dalmaciji, ali nikako. U Dubrovniku će vlast opet dobiti HDZ nakon što su građani imali jednu Šuicu iz iste stranke - bivša profesorica u školi koja sada posjeduje jahtu i vilu u centru Grada.

Sada će proračunom od pola milijardi kuna upravljati osoba koja nema nostrificiranu diplomu srednje škole u Hrvatskoj, dakle lik koji formalno ima osnovnoškolsko obrazovanje. Inače je i vlastitu svadbu dobio gratis od strane državnog hotela. I takav lik dobije 5 tisuća glasova i 10 ruku u vijeću.

Također, u susjednoj Župi Dubrovačkoj (bogata i velika općina) na vlasti ostaje HDZ i dosadašnji načelnik koji je optužen da je ukrao 4 milijuna kuna komunalnog doprinosa skupa sa suučesnicima, koji radi malverzacije i prenamjene UPU-a za vlastito zemljište, ucjenjuje investitore itd.

Stvarno se zapitaš je li se u ovoj zemlji netko zajebava, ovo kao da smo u Monty Pythonu.
Možda zato što dobro vodi općinu (i sam si rekao da je riječ o bogatoj i velikoj općini).
Tomo1972 is offline  
Old 26.05.2017., 11:31   #1175
Zanimaju me vaša očekivanja hoće li nezadovoljni birači glasati za promjenu ili će ostati kod kuće i zadržati HDZ, odnosno HNS na vlasti.
Županije Kandidati kontinuiteta vs Kandidati promjene
Osječkobaranjska Šišljagić, HNS vs Anušić, HDZ
Splitsko-dalm. Boban, HDZ vs Bulj, MOST
Dubrovačko-ner. Dobroslavić, HDZ vs Grmoja, MOST
Vukovarsko-srijem. Galić, HDZ vs Panenić, MOST
Varaždinska Štromar, HNS vs Čačić, Reformisti
Grad
Varaždin Kišić, SDP-HNS vs Čehok, nez.
Dubrovnik Dujmović, HNS vs Franković, HDZ

Ako proučite postotke koje su dobili kandidati u prvom krugu, primjetit ćete da kandidati kontinuiteta u pravilu ne mogu računati na potpore birača trećih kandidata i onih koji su poništili listiće (čak 7,20 % u vukovarskoj županiji)
http://www.izbori.hr/231lok/rezult/1/nrezultati.html
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Old 26.05.2017., 15:49   #1176
Quote:
Frank Underwood kaže: Pogledaj post
Zanimaju me vaša očekivanja hoće li nezadovoljni birači glasati za promjenu ili će ostati kod kuće i zadržati HDZ, odnosno HNS na vlasti.
Županije Kandidati kontinuiteta vs Kandidati promjene
Osječkobaranjska Šišljagić, HNS vs Anušić, HDZ
Splitsko-dalm. Boban, HDZ vs Bulj, MOST
Dubrovačko-ner. Dobroslavić, HDZ vs Grmoja, MOST
Vukovarsko-srijem. Galić, HDZ vs Panenić, MOST
Varaždinska Štromar, HNS vs Čačić, Reformisti
Grad
Varaždin Kišić, SDP-HNS vs Čehok, nez.
Dubrovnik Dujmović, HNS vs Franković, HDZ

Ako proučite postotke koje su dobili kandidati u prvom krugu, primjetit ćete da kandidati kontinuiteta u pravilu ne mogu računati na potpore birača trećih kandidata i onih koji su poništili listiće (čak 7,20 % u vukovarskoj županiji)
http://www.izbori.hr/231lok/rezult/1/nrezultati.html
Pobjeda HDZa za župane u svim ovim županijama (u OB tijesno, u ostalima 55+%). Lagana pobjeda Čehoka (58%+). Nevelika pobjeda Štromara(52-53%). Pobjeda Frankovića (50-55%).
boske94 is online now  
Old 26.05.2017., 17:15   #1177
Quote:
boske94 kaže: Pogledaj post
Pobjeda HDZa za župane u svim ovim županijama (u OB tijesno, u ostalima 55+%). Lagana pobjeda Čehoka (58%+). Nevelika pobjeda Štromara(52-53%). Pobjeda Frankovića (50-55%).
Čime argumentiraš takvu tvrdnju ?

Takav rezultat bi značio da birači iz prvog kruga SDP-a, HNS, Živog zida i bijeli listići
1. neće izaći na drugi krug izbora ili
2. će poduprijeti HDZ-ove kandidate.

Također, njihov neizlazak na izbore bi značio manju izlaznost. A svi analitičari i mediji najavljuju veću izlaznost.

Vukovarska županija
U prvom krugu bilo je 7,20 % nevažećih glasova, SDP-HNS-HSLS 13,72 %, Živog zida 6,49 %, MOST-a 25,26 %, a HDZ 47,30 %.

HDZ tu ima ujedinjenu opoziciju protiv sebe, nema prostora za pridobijanje novih birača, jedino se može uzdati i izlaznost biračke baze.

U Osječkoj županiji, Šišljagić sa HNS ima 30,73%, uz potporu SDP (9,69%) i DESNO (1,42%). Ukupno 41,84 % a protiv sebe imaju HDZ 39,13 % kojima potporu daje HDSSB (4,27%). Birači Mosta (5,93%) su podjeljeni otprilike podjednako, a Živog zida (4,60%) se dvoume između Šiška i bojkota. Dakle, tu će isto biti tijesno.
Ne zaboravimo HDZ i HDSSB već imaju većinu (28/55) u Županijskoj skupštini !

Ili u Splitskoj županiji, gdje je za župana HDZ dobio 42,21 %, a HSPAS/HRAST 3,42 %. MOST 22,51 %, SDP-HNS 20,78 % što je zajedno 43,29 %. Ne zaboravimo i nevažećih 3,79 %.
Županijska lista HDZ-a dobila je 38,24%, što znači da je pridobio samo birače HSP (1,26%) i HDS (2,68%) koji nisu imali kandidata za župana.

Kerumovi birači (7,24 %) će biti presudni. Ako pogledamo rezultate glasanja za županijske liste vidjet ćemo da je Kerum (HGS) osvojio 12,02 %, a liste Mosta (17,03%) i SDP (14,50%) manje nego njihovi kandidati za župane. Dakle, raspodjela Kerumovih birača će biti presudna. HDZ-u treba najmanje polovica.

Što znači da možemo očekivati vrlo napeto brojanje glasova i neizvjestan rezultat, u rasponu 51:49 %. Samo je pitanje u čiju korist.

U Dubrovniku HDZ stoji bolje (47,78%), uz potporu Jamba u drugom krugu i tu će Grmoji biti najteže (27,04%), jer može računati samo na birače SDP (12,38%). Upitno je kako će glasati birači DDS (4,50%) i HNS-HSS (4,14%).

U Varaždinu HDZ (25,46%) i HRAST (4,39) podupiru Čačića (25,48%). To je ukupno 55,33 % nasuprot SDP (40,28%). Rekao bih da Čačić ima sasvim pristojne šanse.

Moja prognoza: Osječka, Splitska i Vukovarska su too close to call ! Čačić Varaždinska, HDZ-u Dubrovačka.
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Old 26.05.2017., 17:46   #1178
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Možda zato što dobro vodi općinu (i sam si rekao da je riječ o bogatoj i velikoj općini).
Stalno se želi prikazati da bi lijevi krajevi trebali biti bogatiji, desni siromašni.
To često i jest istina, ali krajevi koji se u to ne uklapaju nisu baš simpatični pro-lijevim medijima. Dakle, većini većih medija.
Sadokann is offline  
Old 26.05.2017., 17:57   #1179
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Možda zato što dobro vodi općinu (i sam si rekao da je riječ o bogatoj i velikoj općini).
Dubrovnik i okolica su bogati isključivo radi turizma, odnosno ogromnog kulturnog nasljeđa predaka u kombinaciji s povoljnom lokacijom. Da nema turizma, današnji Dubrovčani bi bili kruha gladni.
SunForYou is offline  
Old 27.05.2017., 02:53   #1180
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a ja glasačima iz Slavonije - raja odlazi ko sumanuta, a HDZ premoćno pobjeđuje, očito se u Slavoniji dobro živi
Državna sisa. Poticaji, ratne pemzije. Ima tko glasat. Ostali piče van.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.