Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 19:23   #41
isuse ovo kad pričaš o njoj i mami i tati ko da sebe vidim. ovako, u njenoj glavi je uzasno al uzasno veliki teret. koji bi mogle obje izbjeći da odete negdje van. ali budimo realni ona to neće. ostaviti oca nepokretnog, pa makar i plaćati nekoga da mu pomaže, jednostavno kod nekih nije prihvatljivo jer su tako odgojeni i imaju tu neku samokritiku i odgovornost i zahvalnost za život od njih (čudno da ali tako je).
a mater, skroz isto ko moja.


moja priča je završila i nakon svega još meni (meni, koja sam zlostavljana u toj priči) fali mater, nakon svega šta je meni i ocu napravila, meni ona fali, tj njeno odobravanje, ko da mi sampopuzdanje poraste kad me ona pohvali a to je jednom godišnje radi neke gluposti dok ostalih sto dobrih stvari ne registrira ili ne zeli registrirati). ne znam to je neka ovisnost, gora od akohola i droga.
ali liječi se fizičkim odvajanjem. tako da nikako ne pristaj na zivot pod njenim krovom kolko god ti to napravila zbog djevojke ili ona isto zbog oca.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:18   #42
Mozda nisam najbolja osoba za dijelit savjete,ali nemas kaj izgubit.......

Idite u picku materinu.............doslovno......

Ja sam silom prilika zivio s takvim emocionalnim vampirom 5 godina.

Long story short,nakon sto sam se odselio i pokupio vecinu stvari covjek se nakon dva tjedna sjetio pitat kad cu doc doma............uglavnom bilo ga je zabavno gledat i slusat dok sam mu objasnjavao da sam kupio stan i da se u tu kucu ne vracam.
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 11:23   #43
Jučer opet druga priča.. Mama nedopusta nikakvo rušenje, pa se povela rasprava da kupi stan dok uštedi, nezeli kredite ili iznajmljivanje sto znaci da mora jos stediti, sto opet znači biti na istom mjestu dok se ne skupi dovoljno..
S obzirom da je i prije znala promijeniti misljenje, neznam koliko ce ovo biti aktualno, ali me veseli da se makne od tamo..
Neznam kakav to sklop u glavi mora imati covjek da silom zeli ostati u gorem..
Njezin tata uopce nema minimum uvjeta kao nepokretan, kupaoni nije pristupio unatrag 6 godina, samo ga brise vlaznim maramicama, i lezi u mracnoj sobi punoj prasine pola metra, nakljukan lijekovima, ne mogu ni zamisliti da ja takvo nesto dopustim za svog tatu, uh
Ali opet nije tema za ŽuD..
next23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:25   #44
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
Njezin tata uopce nema minimum uvjeta kao nepokretan, kupaoni nije pristupio unatrag 6 godina, samo ga brise vlaznim maramicama, i lezi u mracnoj sobi punoj prasine pola metra, nakljukan lijekovima, ne mogu ni zamisliti da ja takvo nesto dopustim za svog tatu, uh
Ali opet nije tema za ŽuD..
ovo je tema za CZSS
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:07   #45
next, nista mi ovo ne mirise na dobro. cas rusi, pa ne rusi vec se skuplja za stan...mislim, nije to bas sve tek tako. prije svega to su neka velika pitanja, a po ovome sto pises previse je nestabilnosti u njihovim odnosima u svakom pogledu.
ovo za oca...muka mi je i zamisliti da netko tako zivi...ali nazalost ima takvih prica

next, vidim da ti je mnogo stalo do te veze, zajednickog zivota, ali mnogo je tu konkretnih problema. kamo srece za vas dvije da sve to uspijete izgurati, ali pokusaj biti sto objektivnija i ne zanositi se, jer vam je sve na vrlo krhkoj podlozi.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:16   #46
Nema te ljubavi zbog koje bih išla u taj horor. Osobno bi mi svaki suživot i s najzlatnijim starcima bio horor, ali ovo je hororčina. Nitko nije vrijedan toga. Makar se rastali i nikad ne bili skupa. Želiš oboliti?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 23:55   #47
Koliko god od srca zelim da krene izgradnja kuce, jer zaista zivjeti ovako kao dosad je precesto mucenje, pogotovo zimi, toliko se pribojavam sto ce onda na kraju biti samnom..
Pripisujem to i svojoj mozda prevelikoj empatiji prema patnji drugih ljudi, pa sebe ostavim u drugom planu..
Eto sada se trenutno tako osjecam, moguce da cu kasnije lupati glavom kroz zid.
Pokusavam ne gledati sve crno, iako osjecam da se s time samo tjesim, razum vuce na jednu stranu, osjecaji na drugu..
next23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:25   #48
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
Koliko god od srca zelim da krene izgradnja kuce, jer zaista zivjeti ovako kao dosad je precesto mucenje, pogotovo zimi, toliko se pribojavam sto ce onda na kraju biti samnom..
Pripisujem to i svojoj mozda prevelikoj empatiji prema patnji drugih ljudi, pa sebe ostavim u drugom planu..
Eto sada se trenutno tako osjecam, moguce da cu kasnije lupati glavom kroz zid.
Pokusavam ne gledati sve crno, iako osjecam da se s time samo tjesim, razum vuce na jednu stranu, osjecaji na drugu..
Mislim da tvoja cura vrti svoj film dok se ti svako malo "moras" prilagođavati promjenama njenih ideja. Gdje si tu TI? Zar živiš samo zbog nje i za nju? Ljubav za drugog mora uključivati i pažnju i ljubav za sebe i ne smiješ žrtvovati sebe njoj i nikome na svijetu.
Čuvaj se te svoje empatije

I čuvaj se tih osjećaja!
Ljubav za sebe i svoj Život nisu sebičnost već obaveza.
Pokaži da možeš biti emocionalno neovisna, tj. daj si u zadatak da to postaneš inače ćeš, misleći samo na druge zaobići vlastitu volju i vlastiti život.!
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.