Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori lokalni 2017

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2017., 23:13   #21
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Netko je prespavao zadnjih 16 godina
Najveća pobjeda za Zagreb bit će skidanje Bandića s vlasti. Bez obzira tko ga zamijeni.
Upravo bi zbog toga bilo gore. Ona bi nastavila njegovu politiku s HNS-om, a mediji bi prestali govoriti o problemima Zagreba jer je, ona, popularna Anka.
trivial is offline  
Old 05.05.2017., 23:20   #22
U prvom krugu za Esih ili Prgometa, u drugom za bilo koga samo ne za Bandica, pa makar to bila meni izrazito antipaticna Mrak-Taritas.
abaznj is offline  
Old 05.05.2017., 23:25   #23
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ja ovdje pišem u svoje ime, ne u ime medija. Obrazložio sam zašto sam napisao da je popularna i ne da mi se objašnjavati zašto se ankete rade na tisuću, a ne na sto tisuća ljudi.
Usput, čini se da brkaš etikete i epitete.
Nisam niti tražio ikakva pojašnjenja u vezi broja uzorka na kojemu se rade ankete. Samo sam želio dobiti kristalniju sliku zašto si napisao "popularna"

Lako moguće da brkam, ali je i lako moguće da samo samo znatiželjni prolaznik kojem je jasno da je netko popularan zato što priznaje da bi rado nekad pojela i vrata svog frižidera.
Djeki Cen is offline  
Old 05.05.2017., 23:27   #24
Nešto mi je sumnjiva ta cijela priča oko Švaljek. Ne vjerujem da ona uživa baš toliko visoku potporu kod ljudi.
DJTcro is offline  
Old 05.05.2017., 23:46   #25
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Upravo bi zbog toga bilo gore. Ona bi nastavila njegovu politiku s HNS-om, a mediji bi prestali govoriti o problemima Zagreba jer je, ona, popularna Anka.
Ovako i ja razmišljam.
U neku ruku bih čak volio i da Bandić ostane, računam da bi ga bilo lakše skinuti ako se pojavi netko kvalitetan za 4 godine.

Švaljek se čini donekle ok, al minus joj je, naravno, suradnja s Bandićem te trenutno savezništvo s HSLS-om i HKS-om te likovi poput Kosora i Cvrtile na listi.

Onaj Tomašević mi se činio ok, al onda sam vidio da ga podupiru Nova ljevica i Radnička fronta, a na listi su mu Kapović, Zoran Pusić, Rada Borić i Nadežda Čačinović.

Lovrinović, Esih, Prgomet su prevrtljivci (doduše, donekle je i Švaljekica). Onaj Sladoljev iz Mosta je preslab i mislim da bi Mostu bilo pamentije da su podržali Švaljek. Kao što bi i onim raznim pravaškim i desnim strankama bilo pametnije da su se dogovorili s Esih (očekivao sam da bi je bar Hrast i HKS mogli podržati).
The Great Duck is offline  
Old 05.05.2017., 23:48   #26
Mrak Taritaš bi mogla imati problema sa Gunjom.
U njenim intervjuima, barem onih nekoliko koje sam ja čitao, na pitanja o cijeni nekretnina u Gunji ne odgovara direktno na optužbe, već okreće priču na politički obračun.

Ovo je vijest od danas na HRT-u:
http://radio.hrt.hr/radio-osijek/cla...-gunji/144851/

Možda se malo pojača priča o Gunji u danima koji dolaze.
Ninjamaster is offline  
Old 05.05.2017., 23:56   #27
Moj odabir je Švaljek. Žena zvuči racionalno i pristojno, bila je šefica ekonomskog instituta, malo je dosadnjikava, ali ajmo malo za promjenu jednom tako.
Osim toga, biti će lakša za smijeniti od Mrak Taritaš. Tu se slažem sa trivial i the great duck.

Prognoza za 1. krug:
bandić - još uvijek je Miki popularan kod onih koji vole takav populizam, i s lijeva i s desna, dio glasova SDP-ovih birača, dio glasova HDZ-ovih
mrak taritaš (nažalost) - ima infrastrukturu HNS-a i SDP-a iza sebe
švaljek
esih - desni protestni glasovi
prgomet - otimaju im glasove bandić i esih, osim toga prgomet nema neku karizmu da bi sam privukao neki širi krug ljudi
Ninjamaster is offline  
Old 06.05.2017., 03:53   #28
Quote:
Djeki Cen kaže: Pogledaj post
Zašto se uz Anku lijepi etiketa popularna, a uz Bandića, ili Esih ne?
Zašto si ti napisao popularna Anaka? Svi su oni popularni u svojim taborima, ali osim što joj novinari tepaju popularna, nisam stekao takav dojam na temelju komentara po brojnim portalima.

I ako može link na stranicu gdje se vidi lista Brune Esih
Hvala
link 1
link 2
__________________
Domovinski rat temelj je hrvatske države.
dinamofan is offline  
Old 06.05.2017., 08:06   #29
švaljek,bandić,mrak...

ono što ljudi zanemaruju, a što je jednako bitno - Skupština. što će tu da budne ?
nil amstrong is offline  
Old 06.05.2017., 08:44   #30
HDZ u gradu Zagrebu ima pet kandidata , imaju Bandica, Sandru, Prgometa, Brunu, a ako Hns uđe u Vladu onda ce to biti i Anka, i svima njima ce HDZ u gradskoj skupstini drzati lojtre kada bude trebalo, naravno uz određene protuusluge, tako da oni nisu nikako na gubitku.
water strider is offline  
Old 06.05.2017., 09:12   #31
Quote:
Ninjamaster kaže: Pogledaj post
Mrak Taritaš bi mogla imati problema sa Gunjom.
U njenim intervjuima, barem onih nekoliko koje sam ja čitao, na pitanja o cijeni nekretnina u Gunji ne odgovara direktno na optužbe, već okreće priču na politički obračun.

Ovo je vijest od danas na HRT-u:
http://radio.hrt.hr/radio-osijek/cla...-gunji/144851/

Možda se malo pojača priča o Gunji u danima koji dolaze.
slazem se. sad je jedini zadatak sto vise ljudi upoznati sa gunjom. ta tema MORA biti mainstream do izbora. ono sto je mrak taritas napravila u gunji je jedna velika sramota!
plavi pas is offline  
Old 06.05.2017., 09:14   #32
kao socijalni experiment, biće interesantno vidit kak se u zagrebu primil trenutačni rusko-eropsko-balkanski hit: licemjerni hardcore.nacionalizam. tj. sa kojim postotkom će potonut.
digiman is offline  
Old 06.05.2017., 09:50   #33
Ovdje neće biti velikih iznenađenja niti promjena, Bandić ostaje gradonačelnik kako stvari stoje bilo to nama drago ili ne, jasno je da nema adekvatnu konkurenciju. Anka se je utopila u Gunji, HDZ - Esih su se međusobno poklali, SDP se raspao, jedino još kakve takve šanse dajem Sandri Švaljek koja će jako teško dohvatiti drugi krug ali ako uspije u tom Milanu šanse drastično padaju. Nije mi jasno u čemu je problem oko skupštine pa vidi se kako stvari funkcioniraju u saboru i u skupštini već godinama, trgovina kreće prije službenih rezultata, podjele se funkcije, mjesta i sl. u konačnici je skupština svedena na kazalište lutaka koje vise u koncu. Prognoza Milan pobjeđuje u drugom krugu AMT i ostaje doživotni gradonačelnik
ZOKI42 is offline  
Old 06.05.2017., 10:00   #34
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nešto mi je sumnjiva ta cijela priča oko Švaljek. Ne vjerujem da ona uživa baš toliko visoku potporu kod ljudi.
Ima potporu HSLS i Ferdeljija, to je u Zagrebu prilično glasova. I nigdje drugdje
Ja isto sam bliže sad njoj, odustao sam od AMT jer ne vjerujem Vrdoljaku možda griješim dušu ali to je to, pušem na hladno sad

Znači ili SŠ ili netko minoran pa onda ako bude 2. krug SŠ ako ne onda ništa, neka ostane MB on nas bar motivira na građanske inicijative

btw, id je anketa?
Klibicl is offline  
Old 06.05.2017., 11:09   #35
Quote:
ZOKI42 kaže: Pogledaj post
Ovdje neće biti velikih iznenađenja niti promjena, Bandić ostaje gradonačelnik kako stvari stoje bilo to nama drago ili ne, jasno je da nema adekvatnu konkurenciju. Anka se je utopila u Gunji....
Što nedvojbeno potvrđuje upravo objavljeni Crodemoskop po kojem je Anka druga najpozitivnija političarka u državi, iza Plenkovića.
the edge is offline  
Old 06.05.2017., 11:29   #36
Quote:
ZOKI42 kaže: Pogledaj post
Ovdje neće biti velikih iznenađenja niti promjena, Bandić ostaje gradonačelnik kako stvari stoje bilo to nama drago ili ne, jasno je da nema adekvatnu konkurenciju. Anka se je utopila u Gunji, HDZ - Esih su se međusobno poklali, SDP se raspao, jedino još kakve takve šanse dajem Sandri Švaljek koja će jako teško dohvatiti drugi krug ali ako uspije u tom Milanu šanse drastično padaju. Nije mi jasno u čemu je problem oko skupštine pa vidi se kako stvari funkcioniraju u saboru i u skupštini već godinama, trgovina kreće prije službenih rezultata, podjele se funkcije, mjesta i sl. u konačnici je skupština svedena na kazalište lutaka koje vise u koncu. Prognoza Milan pobjeđuje u drugom krugu AMT i ostaje doživotni gradonačelnik
Bandić je prvi po anketama kada poredaš sve kandidate, ali ako biraš u drugom krugu između njega i još jednog, onda nisam siguran da bi pobijedio.

Izbori u Zagrebu nisu izbori za novog gradonačelnika, nego izbori za skidanje Bandića
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Old 06.05.2017., 11:37   #37
Ovo je svakako veliko iznenađenje i jako mi je čudno to što od ožujka nema rezultata anketa. Da se podsjetimo Anka je u ožujku dohvatila Milana prema anketama, uslijedila je Afera Gunja i zaštita Milana od sudskog progona, posjete u bolnici, pokloni i podrška predsjednice aktualnom gradonačelniku, na što je potonji uzvratio potpora oko sklapanja većine u saboru. Izgleda da će prema ovome biti mrtva trka do kraja...
ZOKI42 is offline  
Old 06.05.2017., 12:27   #38
Stvarno mi nisu jasni likovi koji bi rađe dali glas dokazanom lopovu bandiću koji je gradio WC—e po dokazano enormnim cijenama, muljao s nadstrešnicama za tram, ulupao gradsku lovu u fontane umjesto u škole i vrtiće…..Za Mrak postoje indicije koje je miki plasirao ne bi li ju ocrnio.
leo4 is offline  
Old 06.05.2017., 12:35   #39
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Stvarno mi nisu jasni likovi koji bi rađe dali glas dokazanom lopovu bandiću koji je gradio WC—e po dokazano enormnim cijenama, muljao s nadstrešnicama za tram, ulupao gradsku lovu u fontane umjesto u škole i vrtiće…..Za Mrak postoje indicije koje je miki plasirao ne bi li ju ocrnio.
Anka se može jednostavno riješiti te optužbe tako da pokaže papire na kojima piše cijena kvadrata. Ili ukupni troškovi i ukupni broj kvadrata, pa neka si ljudi računaju. Ili barem neka kaže te podatke, valjda zna.

Problem je što ona to ne radi, i uvijek okreće priču da se radi o politikantstvu.
Gunja je izgleda vrlo mutna priča.

Bandić je bio za mijenjati već davno, ali dovesti nekoga tko je de facto kao on... sumnjiv u dijeljenu novaca i navodno simpatičan... nije nikakvo rješenje.
Ninjamaster is offline  
Old 06.05.2017., 12:37   #40
Quote:
Ninjamaster kaže: Pogledaj post
Anka se može jednostavno riješiti te optužbe tako da pokaže papire na kojima piše cijena kvadrata. Ili ukupni troškovi i ukupni broj kvadrata, pa neka si ljudi računaju. Ili barem neka kaže te podatke, valjda zna.

Problem je što ona to ne radi, i uvijek okreće priču da se radi o politikantstvu.
Gunja je izgleda vrlo mutna priča.

Bandić je bio za mijenjati već davno, ali dovesti nekoga tko je de facto kao on... sumnjiv u dijeljenu novaca i navodno "simpatičan"... nije nikakvo rješenje.
A ostaviti dokazanog kriminalca je rješenje?
leo4 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.