Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 19:57   #1
Majstori uglavnom nemaju pojma

Auto je Scenic 1.9 dci (2001). Kad se ugrije (isključivo tada) ima zvuk kao da negdje vuče falš zrak, puno je bučniji motor, zvuk sličan kao kad se na karburatorskom autu skine poklopac filtera zraka. Istovremeno se auto ponaša tako da sporije vraća gas, tj. prilikom mijenjanja brzina primjećujem da motor ostane na istim obrtajima skoro pola sekunde. Simptom je i da ima bar 30% manje snage, treba dooobro pritisnuti gas da bi bolje povukao, dok hladan vuče kao lud i na vrh gasa.

Auto je prešao pravih 160.000, ne troši ulje, ne dimi, odlično prošao na tehničkom eko test. Pali fenomenalno hladan ili vruć, po najgorim hladnoćama i po najvećim vrućinama. Radi mirno i tiho dok je hladan, kad se ugrije počnu gore navedeni simptomi i vibracije se dosta prenose u kabinu, osjećam kroz sjedište kako motor radi, ne radi onako mirno i glatko kao kad je hladan, iako nema varijacija u broju obrtaja.

Moja teorija je da se zbog toplote negdje nešto iskrivi i tada vuče falš zrak, ali oni koji su onako površno provjeravali kažu da ne vuče nigdje, nego je to kao eto star motor i počnu sa raznim drugim glupostima o nosačima motora itd. I sve druge prihvatljive teorije o EGR ventilu (koji je provjeren i čist), MAF senzoru itd bi pile vodu da se auto isto ponaša vruć ili hladan, ali ovaj zvuk se pojavljuje samo kad se auto ugrije i vrlo vrlo je primjetan. Ako je zapušen katalizator, računam da bi isti zvuk i manja snaga bila i kad je auto hladan. Isto se odnosi i na intercooler.

Na dijagnostici ne pokazuje nikakve greške.

Da li je netko imao slične simptome?
goranvu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:43   #2
Dobro su ti rekli - fals zrak na dieselu? Kakva je to glupot? Osim ako rupa nije ko na Titaniku jedva da ces imat razliku na MAF signalu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 21:02   #3
Quote:
goranvu kaže: Pogledaj post

Da li je netko imao slične simptome?

Bome da . I čisto pristojno se rjesavaju



Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:19   #4
Pa zasto nisi napisao kako se taj problem rjesava?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:24   #5
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dobro su ti rekli - fals zrak na dieselu? Kakva je to glupot? Osim ako rupa nije ko na Titaniku jedva da ces imat razliku na MAF signalu.
Pa za taj falš zrak su mi isti ti majstori govorili, samo što nakon površne provjere kažu da nije to. Jedno je sigurno, u kakvom god da je stanju sam dizel motor, ne može biti bučniji, slabiji i nemirniji kad je ugrijan nego kad je hladan, naročito ne motor koji ima odličnu kompresiju, nije puno prešao, ne troši ulje i ne dimi.
goranvu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:25   #6
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa zasto nisi napisao kako se taj problem rjesava?
Pa zato što je običan provokator.
goranvu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 05:50   #7
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa zasto nisi napisao kako se taj problem rjesava?
Zato jer od tog znanja živi.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:36   #8
a kaj bu on zgubil s tim. Pa ti koji šarafe po forumskim pričama, možda je ovo, možda ono. Obično završe kod istih. Ak se on toga boji onda bolje da zatvori radnju. Tko zna posao ne mora se bojat gladi.
Intel_85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:36   #9
nek mu se javi na PM i dogovori popravak. Ili bi možda džabe?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:01   #10
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
a kaj bu on zgubil s tim.
Potencijalnu mušteriju?Pa živi od toga.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:15   #11
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Zato jer od tog znanja živi.
Napisao je do sada hrpetinu savjeta (ako se dobro sjecam), ne vidim zasto bi sad odjednom to prestao, pa forum i sluzi za to.

Da mu je covjek dosao u radionu, e to je onda druga prica, ali pokretac teme (sudeci po nicku) je od njega udaljen cca 300 km (Vukovar-Zagreb) i tesko da ce mu doci u radionu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:19   #12
i onda se kaže kako ljudi ne žele pomoć..pa evo iz najsvježijeg primjera...
kad ja kažem da ne želim stat nikome tko treba pomoć uz cestu jer se bojim lopova i napada onda sam ja čudak, a kod ovdje niko ne želi pomoć onda je to normalno "jer kao, frajer od toga živi"...baš smo dvoličan narod...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:46   #13
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Napisao je do sada hrpetinu savjeta (ako se dobro sjecam), ne vidim zasto bi sad odjednom to prestao, pa forum i sluzi za to.

Da mu je covjek dosao u radionu, e to je onda druga prica, ali pokretac teme (sudeci po nicku) je od njega udaljen cca 300 km (Vukovar-Zagreb) i tesko da ce mu doci u radionu.
Ma nisam uopće ciljao na vampira, on je 100 puta pomogao mnogima. Čisto sam htio reći kako nečije znanje uzimamo zdravo za gotovo, a nečije s druge strane smo spremni dosta platiti.

O tome da ima ljudi koji ne stanu pomoći čovjeku u problemima na cesti nebi, to govori dovoljno samo o sebi
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 04:18   #14
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
a kod ovdje niko ne želi pomoć onda je to normalno ...
Ne bulazni bez veze.Ako baš Vampir,CDRW,I wonder.....nisu na tisuće puta dali savjet onda .....
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:57   #15
Ova generaliziranja mi uglavnom idu na k....
Majstori uglavnom imaju pojma, a to što je on naletio na jednog koji ne zna ili nije imao iskustva sa tim motorom ne znači da odmah treba generalizirati.
Promijeni majstora.
Ili auto.
Inače, moja teorija ti je da motor ne zna da se zagrijao
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:36   #16
Quote:
goranvu kaže: Pogledaj post
Pa za taj falš zrak su mi isti ti majstori govorili, samo što nakon površne provjere kažu da nije to. Jedno je sigurno, u kakvom god da je stanju sam dizel motor, ne može biti bučniji, slabiji i nemirniji kad je ugrijan nego kad je hladan, naročito ne motor koji ima odličnu kompresiju, nije puno prešao, ne troši ulje i ne dimi.
Ne lepi - idiotarija sa falš zrakom je TVOJA ideja - evo iz tvog vlastitog posta:

Quote:
Moja teorija je da se zbog toplote negdje nešto iskrivi i tada vuče falš zrak
Dakle da sumiram - u naslovu si posrao sve majstore, došao si za potpuno bezveznom teorijom i sad kmečiš da ti neki od majstora pomogne. E pa jebi ga il su posrani ili nisu, znaš priču o medvjedu i popišanim jabukama.

Što se tvog problema tiče - ja neznam što je, slabo pratim Francuze općenito. Onako na prvu loptu ne štima nešto oko regulacije turbine, neki od aktuatora na vruće počne blokirat. Ili eventualno nešto oko ispuha općenito, puknuta grana, neki od vijaka .... ako neznaš što je (a ja neznam) onda mogu samo čuti ili vidjeti pa eventualno bit pametniji.

A što se Vampira tiče - vjerujem da zna jer kad god sam bio kod njega neki francuz stoji oko garaže (iako je zadnje bila Fabia). Budući da nitko od nas ne radi za slavu onda plati znanje. Kad već znaš posrat nadam se da znaš i platit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:53   #17
I kao što sam rekao - najvjerojatnije sam promašio kvar dobrih 180° ako je točno ono što čitam ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:16   #18
Otišla fleksibilna cijev za ispušni sistem . Malo više posla za zamjenu.
kaj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:05   #19
Ja znam što se pokvarilo !
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:56   #20
I ja znam isto!
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.