Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 16:43   #1
Ovlašteni servis - limarski radovi

Zanima me da li je uobičajeno da ovlašteni servisi koriste usluge drugih limarskih radionica?

Neki dan sam ostavio auto na popravku limarije u sklopu garancije u ovlaštenom servisu da bi nedugo zatim uočio svoj auto kod limara u susjedstvu.
Na upit što auto radi kod njih kažu da oni surađuju s tim ovlaštenim servisom kod stvari koje ovi ne znaju popraviti.

Ako je to uobičajena praksa smatram da nije korektno što je meni prezentirano kao da će se popravak vršiti u ovlaštenom servisu a ne u 'Mirkovoj garaži' bez obzira koliko on bio kvalitetan ili nekvalitetan majstor...
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:53   #2
oduvijek je tako bilo.... ja iskreno neznam ni jednu u osijeku ovlastenu kucu da ima svoju lakirnicu =) (vjerojatno netko ima al ja za to ne znam)
__________________
od jucer do danas
ma3x is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:01   #3
Na tvom mjestu umjesto kokodakanja je bi bio sretan. Limarski radovi su postali SPECIJALIZIRANA djelatnost i daleko je bolje da ih radi netko kome je to osnovna djelatnost. S druge strane ovlašteni servisi teško da mogu imati dovoljno "slučajeva" da bi im se isplatio limar, lakirer, stručnjak za automatike, ... nastavi sam po želji.

Što se tiče jesu li ti trebali reći ili ne ..... ONI odgovaraju za posao a ne onaj kojem su ga odvezli. Za tebe je ugovorna stranka ovlašteni servis i sve nesporazume rješavaš s njima - kao da su oni radili.
Meni su rekli.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:03   #4
Ovdje nije samo lakiranje u pitanju. Potrebno je rezanje i varenje da bi se zamijenio dio s korozijom. Navodno su narucivali te dijelove od proizvođača, ali sad više nisam siguran jesu li original dijelovi...
U neku ruku vjerujem da je bolje da se tog posla prihvati majstor s iskustvom, a u drugu sam razocaran jer mi nije tako iskomunicirano. Sad mi je glupo žaliti se kad je popravak u sklopu garancije, ali da placam taj popravak iz svog džepa onda bi značilo​ da plaćam ovlasteni servis za nešto sto nisu obavili oni nego sam mogao bilo gdje popraviti za vjerojatno manje novaca...
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:05   #5
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
oduvijek je tako bilo.... ja iskreno neznam ni jednu u osijeku ovlastenu kucu da ima svoju lakirnicu =) (vjerojatno netko ima al ja za to ne znam)
Renault - sigurno, Mercedes - imao sigurno, ne znam da li još uvijek ima.

Quote:
mad_mike kaže: Pogledaj post
Ovdje nije samo lakiranje u pitanju. Potrebno je rezanje i varenje da bi se zamijenio dio s korozijom. Navodno su narucivali te dijelove od proizvođača, ali sad više nisam siguran jesu li original dijelovi...
U neku ruku vjerujem da je bolje da se tog posla prihvati majstor s iskustvom, a u drugu sam razocaran jer mi nije tako iskomunicirano. Sad mi je glupo žaliti se kad je popravak u sklopu garancije, ali da placam taj popravak iz svog džepa onda bi značilo​ da plaćam ovlasteni servis za nešto sto nisu obavili oni nego sam mogao bilo gdje popraviti za vjerojatno manje novaca...
Očito je original toliko kvalitetan da te ne treba sekirati ako se ugradi neoriginalni dio....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:18   #6
ma to su mućke na klasičan hrvatski način....ti nisi imao izbora jer je auto pod garancijom,al ak te neko skuca a auto će na kraju tak i onak završiti kod pere limara,čemu onda zezanje s ovlaštenim i njihovo ubiranje postotka....vozi auto odma kod pere limara....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:30   #7
Dakle krđu kojoj je hrđa pojela neke djelove si vozio u OVLAŠTENI servis na popravak?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:35   #8
promaklo ti je

auto je pod garancijom
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:44   #9
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dakle krđu kojoj je hrđa pojela neke djelove si vozio u OVLAŠTENI servis na popravak?
Upravo tako.
Popravak je pokriven garancijom proizvođača. Ne znam gdje bi ga ti odveo popraviti u tom slucaju.
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:46   #10
Vozio sam i ja svog 10 mj.starog u ovlašteni, kažu da su sve mijenjali novo bez 'varenja', račun skoro 20k kuna. Da li su vozili kod nekog sa strane ne znam, nije me ni briga, bitno mi je da sam zadovoljan uradjenim i zamijenjenim, a to što će oni x zamijenjenih dijelova iskoristiti... Neka će. Da sam bio sam kriv onda bih ga popravio za max. 6k kuna ovako sam zahtjeva sve novo.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:51   #11
Koji je to auto koji u GARANCIJI prohrđa?!?!
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:56   #12
KIA
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:57   #13
VW Passat CC Vrata nabubrila, bez tragova vanjskog utjecaja. Das auto Opel se toga riješio, a VW izgleda nikad neće.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:59   #14
Tak su i meni na civicu 8 generacije. auto nije imao dvije godine.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 20:00   #15
Znači ovlašteni napravio ponzijevu shemu sa susjednim limarom.
Bilo bi dobro da podjeliiš informaciju sa narodom.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:50   #16
Pa nema baš karakteristike ponzijeve sheme
Necu nikoga imenovati jer nije mi bio cilj nikoga ocrniti niti loše reklamirati.
Ne kažem da je to što rade loše, ali su me zanimala iskustva ljudi i uobičajena praksa ovlaštenih servisa kada su limarski radovi u pitanju.
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:04   #17
Pa nema baš karakteristike ponzijeve sheme
Necu nikoga imenovati jer nije mi bio cilj nikoga ocrniti niti loše reklamirati.
Ne kažem da je to što rade loše, ali su me zanimala iskustva ljudi i uobičajena praksa ovlaštenih servisa kada su limarski radovi u pitanju.
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:32   #18
Stvarno ne znam čemu panika. Kako je netko rekao, ovlašteni odgovara za posao, i to je to. Hoće li posao obaviti Pero, Janko ili Marko - totalno svejedno.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:39   #19
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
oduvijek je tako bilo.... ja iskreno neznam ni jednu u osijeku ovlastenu kucu da ima svoju lakirnicu =) (vjerojatno netko ima al ja za to ne znam)
U Osijeku sa sigurnošću znam da Remix ima svoju lakirnicu... I Tomić, Mazda i ekipa, svi rade limariju u Remixu..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:41   #20
U Zagrebu samo PSC (u Gorici). I bolje da je nemaju. Merc, VW, Fijat ... sve što sam osobno doživio - imaju nekog "sa strane".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.