Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 11:19   #61
pozdrav dobri ljudi!
evo i mog prvog komentara...glumu zelim oduvijek...to mi je san...nisam upala na akademiju i od silnog razocarenja 4 godine nisam ni recitirala (od svoje 7, 8 godine stalno recitiram na svim priredbama i natjecanjima, glumim...), studiram knjizevnost i zadovoljna sam, ali mi stalno nesto u zivotu fali...i ove sam godine odlucila upisati se u bilo kakvu studentsku ili amatersku studentsku grupu...ne zanima me zarada, ni nista...samo bih opet htjela stati na te daske koje zivot znaci...ako znate ista i igdje gdje bih mogla ici, molim vas da mi javite!
keiraekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 23:31   #62
Quote:
keiraekv kaže: Pogledaj post
pozdrav dobri ljudi!
evo i mog prvog komentara...glumu zelim oduvijek...to mi je san...nisam upala na akademiju i od silnog razocarenja 4 godine nisam ni recitirala (od svoje 7, 8 godine stalno recitiram na svim priredbama i natjecanjima, glumim...), studiram knjizevnost i zadovoljna sam, ali mi stalno nesto u zivotu fali...i ove sam godine odlucila upisati se u bilo kakvu studentsku ili amatersku studentsku grupu...ne zanima me zarada, ni nista...samo bih opet htjela stati na te daske koje zivot znaci...ako znate ista i igdje gdje bih mogla ici, molim vas da mi javite!
i mene bi to zanimalo..
__________________
-There's a higher power that will judge you for your indecency. -Tom Cruise?
ketty_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 03:25   #63
STUDIO KUBUS Odlican je
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 19:19   #64
Quote:
sexy_ciccolina kaže: Pogledaj post
A di spadaju naturščici?
U periferija city
Gledam maloprije prilog i izemđu ostalih jelte gulmaca novinar spomene naturšečka i meni se želudac okrene
U ovoj smo zemlji svi bolesni na titule.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:01   #65
Studio Kubus-gluma

Što treba pripremiti za audiciju?
Kakva je tamo atmosfera?
Oduzima li puno vremena? Odnosno meni bi odgovaralo u poslijepodnevnim terminima jer radim...

Quote:
hura kaže: Pogledaj post
U Zagrebu postoji umjetnička organizacija Studio KUBUS. Imaju glumačke radionice, školu pjevanja i vokalnu radionicu i plesne radionice.
Upisi su im negdje krajem rujna, ali više i detaljno o svemu možeš vidjeti na njihovom blogu: studiokubus.blog.hr
Tamo ima ekipe koja se ozbiljno bavi glumom, a i ljudi kojima je to hobi.
Eto, nadam se a će ti informacija pomoći
zetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 02:15   #66
Quote:
zetra kaže: Pogledaj post
Što treba pripremiti za audiciju?
Kakva je tamo atmosfera?
Oduzima li puno vremena? Odnosno meni bi odgovaralo u poslijepodnevnim terminima jer radim...
samo jedan monolog, i audicija nije selekcijska vise manje da zena vidi na cemu s tobom treba raditi.
atmosfera je odlicna, predobra
to ti je dva puta tjedno. jedanput od pol 6 do 8 a jedanput od 8 do pol 11
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 18:43   #67
moze li netko napisati neke savjete kako pripremiti monolog i kako izgleda uopce ta audicija za kubus? ili za centar za kulturu august ceserec koji odrzavaju radionice u teatru exit?
__________________
* web ormar *
*brazilka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 19:32   #68
Za audiciju ti nažalost ne mogu pomoći, nisam upoznat s time, a što se monologa tiče - ako si kreativna, pokušaj sama napisati nešto, nauči tekst i izvodi ga pred ogledalom. Tako ćeš si moći dozvoliti djelomičnu improvizaciju tokom konačne izvedbe. Kao tekst za monolog možeš odabrati nešto iz glave, primjerice, zamisli da nevidljivom prijatelju ili nekoj drugoj osobi prepričavaš doživljenu anegdotu. Pripazi da u izvedbu uneseš što je moguće više emocija i drži se hrabro i samouvjereno. Znam da je to ponekad lakše reći nego učiniti, ali potrudi se. Što bolje uvježbaš monolog, to ćeš imati više samopouzdanja. Sretno
__________________
Something in your eyes was so inviting
Something in you smile was so exciting
brando's is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 09:19   #69
Quote:
*brazilka* kaže: Pogledaj post
moze li netko napisati neke savjete kako pripremiti monolog i kako izgleda uopce ta audicija za kubus? ili za centar za kulturu august ceserec koji odrzavaju radionice u teatru exit?
1. nadji monolog koji ti je blizak, s kojim se mozes identificirati, onaj koji ti nesto govori ili otkriva tebe ili situaciju kojoj si se mozda nasla jednom u zivotu

2. dobro procitaj tekst i razradi lik. tko je ta osoba? kada i gdje je rodjena, ima li djece, ima li muza, nosi li tange ili obicne gace. moras stvarno uci u svaki detalj lika. najvaznije je kako bi taj lik reagirao u ovim ili onim okolnostima. kada to napravis predji na 3.

3. definiraj situaciju u monologu. sto se desilo u tom momentu? sto je razlog monologu? prema definicijama iz 2. znat ces kako bi se ta osoba ponasa u danoj situaciji.

4. NAJVAZNIJE: uloga uvijek nesto mora HTJETI. Dakle, cilj tvog monologa mora biti nesto sta hoces (tvoja uloga hoce) i moras to dobiti! To ne moze biti "isprika ili ne znam sta", mora biti nesto opipljivo npr, zelis svoje gole slike koje je netko tajno slikao nazad (nesto JAKO JAKO vazno). I kasnije moras odlucit da li si to dobila ili nisi (JAKO TESKO, BTW!)

5. memoriziraj tekst, ali dozvoli si da improvizziras jer do tog trenutka vec toliko dobro poznajes lik da ce iz samog lika izlazit recenice. Znat ces sto bi taj lik napravio u situaciji ukojoj jesi i rijeci nece biti toliko vazne.

6. sjeti se da je manje vise (LESS IS MORE). Nemoj afektirati i glumatati - ako si napravilaa 1-5 onda to vis enije gluma, taj lik je ziv!

Ovo sto je covjek prije mene napisao "sto vise emocija" to je vise glumatanje. Bez uvrijede, ne mislim nikog vrijedjati - jasno mi je da je tu puno amatera. Ali nadam se da ce kolega ovo shvatit kao savjet. Cilj glume je biti cim realisticniji jer tako se publika a i komisija identificira sa tobom i tom ulogom. Dakle, ne igraj na emocije - prozirno je i dosadno - to je onda naucena gluma.

Za nastavak poduke iz monologa i scena naplacujem

Break a leg
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 19:12   #70
moram priznat da sam dosta razlika uočila gledajući naš film i strani film......
1. stranci imaju onaj eye contact dok mi stalno trepćemo
2. stranci imaju "umjerene" pokrete tijela, dok se mi time razbacujemo i u većini slučajeva mašemo rukama bezveze
3. i mislim da mi baš i neznamo izrazit osjećaje grimasom.... itd.

less is more - granicu je teško naći (barem je meni bilo)..... tu jednostavno moraš vježbat i vježbat.... meni je ful pomoglo snimanje kamerom.... te sam tek nakon desetog puta bila zadovoljna kako je ispalo ( nakon prvog sam umrla od smijeha ) .... ništa se nemore preko noći.... sretno svima !!!!

Zadnje uređivanje black_marina : 22.09.2009. at 19:21.
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 19:45   #71
Ja naše filmove ni ne gledam, nagovorili su me da bacim oko na ''Metastaze'' i toliko sam se negativno iznenadio da je za mene hrvatski film do daljnjega mrtav. A strani, ima svega, dobrih, loših, osrednjih... Trenutno sam u black and white fazi i gutam sve značajne uratke 30-tih, 40-tih i 50-tih. Neki su me čak vrlo pozitivno iznenadili
__________________
Something in your eyes was so inviting
Something in you smile was so exciting
brando's is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:39   #72
Quote:
brando's kaže: Pogledaj post
Ja naše filmove ni ne gledam, nagovorili su me da bacim oko na ''Metastaze'' i toliko sam se negativno iznenadio da je za mene hrvatski film do daljnjega mrtav. A strani, ima svega, dobrih, loših, osrednjih... Trenutno sam u black and white fazi i gutam sve značajne uratke 30-tih, 40-tih i 50-tih. Neki su me čak vrlo pozitivno iznenadili
Mene su odveli u kino gledat Kenjca. I iako je film malo dosadan (ameri bi to ispricali u 10 minuta sta se tu razvlaci 2 sata, i jos bi napisali 100 podscenarija da bude zanimljivije i brze) ima jako dobrih glumackih momenata, sto sam se jako iznenadio. A najvise me iznenadio Tonko Lonza u ulozi oca... Nisam tako dobru izvedbu lika ocekivao od jednog glumca tako starog kova. Svaka cast! Upiko je lik za 5! Ima felera, ali je najrealniji od svih i najvise me njegova bol dotakla.
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 23:52   #73
Quote:
BGladNYC kaže: Pogledaj post
A najvise me iznenadio Tonko Lonza u ulozi oca... Nisam tako dobru izvedbu lika ocekivao od jednog glumca tako starog kova.
Ne razumijem zašto? Pa Lonza je po meni među top 3 hrvatska glumca svih vremena! Možda sam krivo shvatio, volio bih da jesam, ispravi me ako griješim...

Btw, metastaze su mi malko isforsirane; onaj zagrebački huliganizam mi je debilan, isforsiran, sam govor... I zašto taj pojam huliganizam mora biti vezan uz navijače! Meni je puno bolji splitski huliganizam (ako to smijem tako nazvat- ili uopće tako dijeliti huliganizam), jer znam iz svoje okoline nevjerojatno mnogo likova koji bi mogli poslužiti kao glavni lik u takvom filmu! nekako mi je uvjerljivija "spika", i same te huliganske šeme, nego u metastazama...
Možda zvući malo glupo, al stvarno fale nam naši filmovi na tu temu; evo metastaze prve, sad čekamo nešto slično, al da je u splitskoj atmosferi...
__________________
"Are You Talkin´ To Me?"
Travis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 19:07   #74
Quote:
BGladNYC kaže: Pogledaj post
1. nadji monolog koji ti je blizak, s kojim se mozes identificirati, onaj koji ti nesto govori ili otkriva tebe ili situaciju kojoj si se mozda nasla jednom u zivotu

2. dobro procitaj tekst i razradi lik. tko je ta osoba? kada i gdje je rodjena, ima li djece, ima li muza, nosi li tange ili obicne gace. moras stvarno uci u svaki detalj lika. najvaznije je kako bi taj lik reagirao u ovim ili onim okolnostima. kada to napravis predji na 3.

3. definiraj situaciju u monologu. sto se desilo u tom momentu? sto je razlog monologu? prema definicijama iz 2. znat ces kako bi se ta osoba ponasa u danoj situaciji.

4. NAJVAZNIJE: uloga uvijek nesto mora HTJETI. Dakle, cilj tvog monologa mora biti nesto sta hoces (tvoja uloga hoce) i moras to dobiti! To ne moze biti "isprika ili ne znam sta", mora biti nesto opipljivo npr, zelis svoje gole slike koje je netko tajno slikao nazad (nesto JAKO JAKO vazno). I kasnije moras odlucit da li si to dobila ili nisi (JAKO TESKO, BTW!)

5. memoriziraj tekst, ali dozvoli si da improvizziras jer do tog trenutka vec toliko dobro poznajes lik da ce iz samog lika izlazit recenice. Znat ces sto bi taj lik napravio u situaciji ukojoj jesi i rijeci nece biti toliko vazne.

6. sjeti se da je manje vise (LESS IS MORE). Nemoj afektirati i glumatati - ako si napravilaa 1-5 onda to vis enije gluma, taj lik je ziv!

Ovo sto je covjek prije mene napisao "sto vise emocija" to je vise glumatanje. Bez uvrijede, ne mislim nikog vrijedjati - jasno mi je da je tu puno amatera. Ali nadam se da ce kolega ovo shvatit kao savjet. Cilj glume je biti cim realisticniji jer tako se publika a i komisija identificira sa tobom i tom ulogom. Dakle, ne igraj na emocije - prozirno je i dosadno - to je onda naucena gluma.

Za nastavak poduke iz monologa i scena naplacujem

Break a leg
ovo ti je dobar savjet
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 19:28   #75
Quote:
Ovo sto je covjek prije mene napisao "sto vise emocija" to je vise glumatanje. Bez uvrijede, ne mislim nikog vrijedjati - jasno mi je da je tu puno amatera. Ali nadam se da ce kolega ovo shvatit kao savjet. Cilj glume je biti cim realisticniji jer tako se publika a i komisija identificira sa tobom i tom ulogom. Dakle, ne igraj na emocije - prozirno je i dosadno - to je onda naucena gluma.
Tek sad vidjeh ovo. Riječ je o audiciji koliko sam shvatio, na kojoj treba pred stručnim ljudima pokazati da ZNA glumiti. Stoga nije naodmet pokazati emocije, ali da ne bude previše patetično. Poslije toga je već druga stvar

Mene su recimo na jednoj audiciji prije par godina tražili da odglumim scenu putnika u javnom prijevozu kojeg uhvati kontroler - bez karte, i to u tri različita emotivna stanja: buntovno i svadljivo, uplašeno i nesigurno te lukavo i hrabro
__________________
Something in your eyes was so inviting
Something in you smile was so exciting
brando's is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 13:35   #76
Pitanje

Prije svega lijep pozdrav svima!
Nisam registrirana ovdje pa korisitm racun od decka da se ne cudite zasto govorim u zenskom licu

Trenutno studiram, i jako bi se voljela poceti baviti nekim stvarima koje zahtjevaju scenske nastupe, ali i inace se od mene zahtjeva da odrzavam prezentacije i demonstrature. Kako sam perfekcionist po prirodi, zeljela bi da to sve bude super, ali imam jako velikih problema sa tremom.
Pa sam mislial upisati satove glume kako bi sa time rijesila te probleme. Sto Vi koji se time profesionalno bavite mislite o tome? Ja iskreno mislim da bi mi to puno pomoglo. I jel imate prijedlog gdje bi se mogla upisati?

Unaprijed zahvalna
pero464 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 15:10   #77
Ako si iz Zagreba, preporučujem Off Theater Bagatella. Nisam osobno bio tamo, ali reklo mi je par ljudi koji su bili ili još uvijek idu, da su vrlo zadovoljni. Evo link s informacijama.
__________________
Something in your eyes was so inviting
Something in you smile was so exciting
brando's is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:09   #78
Wink

Naletio sam na ovaj forum pa sam se osjetio pozvan da napisem par info jer sam godinama duboko u temi. Na mladu (ili stariju) osobu koja se želi baviti kazalištem izvan zatupljenih institucija Kubus je sigurno prvo mjesto gdje bi se trebao obratiti - radi se kvalitetno, metodično i raznovrsno - nisam siguran al mislim da je mjesečna članarina oko 250kn (nađi broj pa provjeri). Za nekoga manjih ambicija 2.najbolja opcija po meni bio bi Studentski kazališni studio (nije ograničen samo na studente, prima i starije) koji djeluje u kinu studoma na Savi. Vodi ga Denis Patafta ([email protected]), iskusni kazališni pedagog. Mjesečna članarina je oko 100kn. Više o Studiju na stranicama SC-a. Dalje, koga zanima malo izrazito kreativni pristup kazalištu (rad na predstavi, pokret, ples, maska...) tu je Dramski studio Eho, SKD Prosvjeta, u Preradovićevoj 18, vjerojatno najkvalitetnije neprofesionalno kazalište u državi (kontakt: [email protected]). Neko je spomenuo i Zagrebački glumački studio koji subotama 16-20h ima glumačke treninge koji se bave osobnim razvojem glumca kao i ličnosti osobe same.
But, trust me, nemojte ić u Off Teatar Bagatella - pljunućete ogromne novce a naučit će vas glumit kopiju kopije kopijine kopije akademije - znači niš!
kosta7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:43   #79
Quote:
brando's kaže: Pogledaj post
Ako si iz Zagreba, preporučujem Off Theater Bagatella. Nisam osobno bio tamo, ali reklo mi je par ljudi koji su bili ili još uvijek idu, da su vrlo zadovoljni. Evo link s informacijama.
Izbjegavaj bagatellu pod svaku cijenu!!! sve sto naprave je da ti opeljuse novcanik!!! Neces nista nauciti korisnoga!!! iz iskustva ti govorim.

Quote:
Pitanje
Prije svega lijep pozdrav svima!
Nisam registrirana ovdje pa korisitm racun od decka da se ne cudite zasto govorim u zenskom licu

Trenutno studiram, i jako bi se voljela poceti baviti nekim stvarima koje zahtjevaju scenske nastupe, ali i inace se od mene zahtjeva da odrzavam prezentacije i demonstrature. Kako sam perfekcionist po prirodi, zeljela bi da to sve bude super, ali imam jako velikih problema sa tremom.
Pa sam mislial upisati satove glume kako bi sa time rijesila te probleme. Sto Vi koji se time profesionalno bavite mislite o tome? Ja iskreno mislim da bi mi to puno pomoglo. I jel imate prijedlog gdje bi se mogla upisati?

Unaprijed zahvalna
Preporucujem ti studio kubus koji je moglo bi se reci specijaliziran za ono sto ti trebas i ima puno polaznika koji se bave onim cime i ti. trenutacno su sve grupe popunjene ali imaju i individualni satovi.
http://www.studiokubus.hr/
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 18:27   #80
Ivana, hvala na kritici, stvarno nisam znao to za Bagatellu pa se ujedno ispričavam Peri na lošoj preporuci Prije dvije god. sam mislio ići, no na koncu je očito dobro da nisam
__________________
Something in your eyes was so inviting
Something in you smile was so exciting
brando's is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.