Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 20:20   #5661
Može pomoć, više ne razumijem jel se zahtjev za dd nosi u mirovinsko ili u soc.sluzbu po mjestu stanovanja, obišla sam i jedne i druge i kažu da mogu predati na oba mjesta? !
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 07:14   #5662
Borkica to je super onda, korisna info Ja sam se bojala jer sam predala naknap.
Ja sam za dd predala na mirovinskom.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:35   #5663
Borkica, hvala na info ovo za godišnji
ja svakako to ne bi mogla iskoristiti, kod privatnika je to malo drugačije
već me sad ružno gledaju šta se ne vratim na posao
a kamoli da zahtjevam od njih da mi oni nešto plate, da ide nešto na njihov trošak, nema teorijske šanse

za dd sam ja predavala na mirovinsko
na centru za socijlnu skrb sam predala za priznavanje invalidnosti

inače, i ja se nadam da će mi produžiti njegu bar do 3. godine, jer u vrtić ga nisu primili baš zbog zdravstvenih "problema", a sad ako ću ja morati ići raditi ne znam kud ću s njim
a i bilo bi glupo da je za vrtić bolestan, a za zdravstvo zdrav
ali u našoj državi sve moguće
kako čitam da djecu sa downovim sindromom vještače svake godine, ako da se mogu "oporaviti"
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:00   #5664
Meni je iduce vjestacenje kada malac bude imao 3 godine i 3mjeseca.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:45   #5665
Meni s mjesec dana manje. Znači, tu smo negdje... :-)
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 21:32   #5666
danas dobila doma požurnicu iz mirovinskog da im dostavim rješenje o njegi za nastavak dd
ali piše rok od 60 dana
tako da, ako tko bude zaboravio, sve će vam doći doma...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:03   #5667
Da da, salju Barem su meni do sada.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 11:57   #5668
Pozdrav, može li mi netko napisat što je sve potrebno od papira za DjecjiDoplatak kad se dobije njega za dijete?
MAXX75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 09:21   #5669
Quote:
MAXX75 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko napisat što je sve potrebno od papira za DjecjiDoplatak kad se dobije njega za dijete?
Ja sam predala kopiju rješenja za njegu djeteta, ispunila neki obrazac koji se dobije kod njih, rodni list malene i sad ako se dobro sjećam neku potvrdu iz banke za račun na koji se prima doplatak i kopije osobnih.
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 09:51   #5670
Zna li netko što ako s ostane u drugom stanju tjekom produženog porodiljnog za njegu djeteta? Prekidam njegu i idem na obvezno porodiljno, ali koji prosjek mi gledaju? Prije nego sam dobila njegu sam bila na bolovanju cca 2 mj jer sam čekala rješenje!
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 11:19   #5671
Samo da vas obavijestim da su mi produzili njegu za 2 godine
Ne znam zasto dvije, a prvo produzenje je bilo na godinu, a cekalo nas je jos 2 operacije
No ne bunim se
I odobrena mu je invalidnost alu ne znam detalje, moramo tamo na sastanak da nas "upiznaju s pravima",sta god im to znacilo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:53   #5672
Super
Gleda se prosjek prije prvog porodiljnog ako nisi imala prekid. Ako je rjesenje vazece nakon isteka obaveznih 70 dana porodiljnog, mozere nastaviti njegu ako vam vise odgovara.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:55   #5673
To je kada ides sa jednog na drugo, ne znam dal ovo bolovanje rusi prosjek mozda.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 07:40   #5674
Pozdrav svima! Imam curicu rođenu sa trajnom, neizlječivom dijagnozom. Jos par dana sam na roditeljskom dopustu, trenutno nezaposlena. Našla sam poslodavca koji bi me zaposlio s istekom porodiljnog, no s obzirom da je curica u biti ovisna o meni i ne mogu je nikome ostaviti, ja bih praktički odmah zatražila dopust za njegu. Molila bih ako netko zna kako ide procedura, kome se javiti, koliko moram uopće biti u radnom odnosu da bi mogla ostvariti to pravo... Bilo kakva informacija je dobrodošla! Hvala
crvena panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 22:01   #5675
Ne znam kako to, ali na tvom mjestu nazvala bih ili osobno otišla u pravnu službu nadležnog hzzo-a pa se raspitala.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 22:35   #5676
Quote:
crvena panda kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam curicu rođenu sa trajnom, neizlječivom dijagnozom. Jos par dana sam na roditeljskom dopustu, trenutno nezaposlena. Našla sam poslodavca koji bi me zaposlio s istekom porodiljnog, no s obzirom da je curica u biti ovisna o meni i ne mogu je nikome ostaviti, ja bih praktički odmah zatražila dopust za njegu. Molila bih ako netko zna kako ide procedura, kome se javiti, koliko moram uopće biti u radnom odnosu da bi mogla ostvariti to pravo... Bilo kakva informacija je dobrodošla! Hvala
Uvjet staža postoji, no nisam sigurna da li je kao za komplikacije u trudnoći 9mj. u komadu uz stalni radni odnos na puno radno vrijeme ili je pak kao za rodiljni dopust 12 mjeseci u komadu, no nešto od toga je. Sretno!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:27   #5677
Quote:
Enigma7 kaže: Pogledaj post
Zna li netko što ako s ostane u drugom stanju tjekom produženog porodiljnog za njegu djeteta? Prekidam njegu i idem na obvezno porodiljno, ali koji prosjek mi gledaju? Prije nego sam dobila njegu sam bila na bolovanju cca 2 mj jer sam čekala rješenje!
Trebala bu dobiti pune dvije place za prosjek,tako sam barem ja-prekinula sam produljenje njege i vratila se raditi (hvala Bogu imala sam puno godisnjeg pa sam to koristila).
fely is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 09:34   #5678
Imam pitanje...
Da li se može dijete dati u vrtić ako sam ja na produženom porodiljnom? Dobila sam na god. dana radi alergija i dermatitisa te idemo na vježbice kod fizijatra.
Negdje sam pročitala da može ići 4 ili 6 sati u vrtić a da se ne gubi ovaj iznos koji dobivam sad na produljenom porodiljnom.
Dala bi ga u vrtić prvenstveno da se malo poigra sa drugom djecom, a ja bi za to vrijeme učila doma za ispite na faksu. I jel to moram vrtiću napomenuti da sam na produljenom porodiljnom? Inače sam zaposlena na neodređeno.
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:56   #5679
možeš na manje od 8 sati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:11   #5680
Kad mogu ocekivati odgovor iz Zajine za doplatak? Imaju kakav vremenski rok za odgovor?
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.