Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2008., 13:01   #41
Ishemija je izraz kojim se opisuje loša ili nikakava prokrvljenost nekog organa ili regije. Znači u ovom "srčanom" slučaju, ne boluješ od "ishemije" nego od stabilne angine, nestabilne angine, infarkta...da ne razvlačim, nemoj se opterećivati bespotrebno...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 13:08   #42
Quote:
sanjo kaže: Pogledaj post
Znaci to nije onda definitivni nalaz,ok...ja citala po netu da je ekg prilicno pouzdan nacin otkrivanja ishemije zbog tih zubaca nekakvih pa sam se zato isprepadala...necu vise nista citat jer mi samo paniku navuce
Pa i je prilično pouzdan nalaz, ali je prikaz samo trenutnog stanja, slažem se da je bolji holter ekg. Cjelokupni ekg ima smisla kad se uzmu u obzir i subjektivno stanje i ispis ekg-a. npr.doktor mi je pričal da je jedanput na ergometrijskom testiranju čovjek u ekg zapisu imal znakove predinfarktnog stanja, sestre se sve uspaničile, a on nije nis osjećal i dalje je vozil bicikl, tak da ni ekg zapis nije 100% pouzdana dijagnostička metoda.
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 14:32   #43
Pa ti si stvarno najpametniji.Ne mogu vjerovati kako pametnih i medicinski obrazovanih ljudi ima.
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 14:42   #44
da napomenem meni je dosad svaki ekg bio abnormal. dok se holter ekg pokazao da je sve normalno.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 15:27   #45
ljudi ekg nalaz ako se napravi pravilno pokazuje trenutnu aktivnost srca, s tim da dosta ovisi o pravilnom radu, dakle metoda je osjetljiva na minimalne alteracije, npr u postavljanju elektroda. i svaki artefakt se registrira na zapisu, i posljedično nikada se ne može osloniti na interpretaciju komp. već liječnika, tj osobe koja je upoznata sa bolesnikovom povijesti bolesti i naravno zna ekg. a sad bi bilo preširoko pričat o tome koje metode koristiti još osim ekg-a jer je to stvar same patofiziologije bolesti koje se prepoznaju ekg-u, npr silent angina pectoris, stabilne angine itd... dakle, osoba dobro upoznata sa elektrokardiografijom će najbolje interpretirat nalaz naravno samo ako je upoznata i sa samim pacijentom. a nema smisla općenito uspoređivat metode holtera, ergometrije itd jer su sve to metode sa specifičnim indikacijama pa nema smisla govorit kako je jedna metoda općenito bolja pred drugom, svaka ima svoje indikacije
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 17:32   #46
Quote:
lescolxl kaže: Pogledaj post
Pa ti si stvarno najpametniji.Ne mogu vjerovati kako pametnih i medicinski obrazovanih ljudi ima.
Gledaj i divi se...
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:09   #47
Gledami zaista se divim.
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:45   #48
holter nalaz

jel ko zna protumacit jel u granicama normale ili..?

min otkucja 40 (po noci)
max 115

ventrikularna ektopija total 38
supraventrikularna ektopija total 60

osnovni ritam sinusni,st spojnica ok.

zapravo me najvise zanimaju ove ventrikularne ekstrasistole kojih je 38,procitao sam da su te ventrikularne opasnije pa ono... jel ovo u granicama normale?
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:39   #49
Quote:
ul7 kaže: Pogledaj post
jel ko zna protumacit jel u granicama normale ili..?

min otkucja 40 (po noci)
max 115

ventrikularna ektopija total 38
supraventrikularna ektopija total 60

osnovni ritam sinusni,st spojnica ok.

zapravo me najvise zanimaju ove ventrikularne ekstrasistole kojih je 38,procitao sam da su te ventrikularne opasnije pa ono... jel ovo u granicama normale?
Nista zabrinjavajuce, uredan nalaz.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:11   #50
ako su pojedinacni VES i SVES onda je nalaz ok
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:23   #51
Holter...ergometrija....

Molio bi da mi prokomentirate nalaze:

ergometrija: ekg u mirovanju 90/min PR 160ms, tijekom opterećenja: bez poremecaja sinus ritma, nakon testa prve dvije minute učestale SVES povremeno aberantno provedene, dalje bez poremečaja sinus ritma. Bez signifikantnih ishemijskih promjena ST-T segmenta. Zakljucak 1 min 225 W, test koronarne rezerve negativan.

holter: zabiljezen sinus ritam, prosječna frekvencija srcanog rada bila je 71/min s rasponom od 43 do 146/min. varijabilnost srčanog ritma je visoka, primjerena dobi ( SDNN =200 ms), nije bilo pauza, zabilježene 3 pojedinačne SVES i 1 VES. Nije bilo znacajnih otklona ST-T segmenta.

Imam 23 godine, i bio sam na pretragama radi pritiska u prsistu.
hvala na odgovoru.
dim86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 22:56   #52
ovi nalazi su ti ok
dianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 14:23   #53
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Uopće se nemojte osvrtati što piše na samom EKG papiru! To nije uopće relevantno. Tek kad liječnik pogleda krivulje, pa ostale nalaze pa na kraju i bolesnika onda se može reći ovako ili onako.
Nema potrebe paničariti na osnovu napisanog od EKG aparata.
malo dižem temu, ali prošli tjedan sam na sistematskom prvi puta radila ekg... i vidjela sam da na papriću piše abnormal ecg. i prepala se totalno
inače nemam nikakve tegobe, nikakvih problema... i naravno da mi nije baš svejedno.
poslije sam bila kod doktorice i ne znam dal je to gledala, nije ništa komentirala. ali koliko sam čula, nalaze i mišljenje doktora ću tek dobiti na radno mjesto
do te informacije da dobivam sve u koverti sam mislila da je sve ok, budući da dr nije ništa komentirala. sad me opet malo uhvatila panika pa sam išla malo googlati

inače sve krivulje su mi baš dobre na papiru, sve ujednačeno. samo...slučajno sam malo pomakla glavu za vrijeme mjerenja (dr me pitala za godine i automatski sam se malo trznula)... jel to moglo biti uzrok tom abnormalu?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 14:19   #54
Rezultati Holter EKG

Prije par dana radila sam Holter ekg 24 časa. Nalaz je slijedeći:
HR average: 83/min, minimum 34/min, maximum 148/min
Bradycardia 3x 39min Tachycardia: 0x
SVES: 627x VES: 5254x
ST segment depression:15x 138min St segment elevation: 0x 0min
Arrytmia/fibrillation: 363x 182min Pauses: 123x
Patient activated:1x

Nalazi krvne slike i urina su dobri. Dobila sam da pijem amiocordin 200mg 1 dnevno i naručena sam na ergometriju u martu.
Da li mi neko može reći malo više o mom Holter ekg-u.
di24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:36   #55
Quote:
di24 kaže: Pogledaj post
Prije par dana radila sam Holter ekg 24 časa. Nalaz je slijedeći:
HR average: 83/min, minimum 34/min, maximum 148/min
Bradycardia 3x 39min Tachycardia: 0x
SVES: 627x VES: 5254x
ST segment depression:15x 138min St segment elevation: 0x 0min
Arrytmia/fibrillation: 363x 182min Pauses: 123x
Patient activated:1x
.
Radi se o obliku aritmije. Ako si dobila lijek to je to,uzimaj lijek pa ces na kontroli vidjeti je li stanje bolje. Nema smisla da ti sad sve dijelove nalaza objasnjavam jer za to trebas i neko predznanje medicine,ali bez brige!
__________________
The greatest thing you`ll ever learn is just to love and be loved in return...
red_snowflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 09:56   #56
i Na kraju jesi se skidala tamo i kak je bilo? aj hejt skidanja
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:50   #57
Quote:
sweet7 kaže: Pogledaj post
i Na kraju jesi se skidala tamo i kak je bilo? aj hejt skidanja
ako i je, to je bilo prije 3 godine
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:28   #58
Sigurno ima nešto što doktori nikad nisu vidjeli...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 09:58   #59
Nepoznat EKG nalaz,tahikardija....

Ne kuzim niti nalaz Ekg niti sto mi je.Uglavnom srce mi je uvijek bilo zdravo.Pregledaval sam ga prije 3 mjeseca zbog vrtoglavica zbog kojih patim.Uglavnom zbog tih vrtoglavica nisam mogla se dignuti iz kreveta a kamoli vjezbat 2 mj.Onda sam dobila virozu i poslje te viroze osjetila sam preskakanje srca.To je bilo prije mj dana.Napominjem da imam anksioznost zbog vrtoglavica,ali to sam imala i prije pa nista nije bilo.Prije dva tjedna prvi put sam osjetila ubrzani riram koji se nakon 5 min smiriji.Otkucaji 150.Pripisala sam to stresu,medutim prije dva dana isto se ponovilo ali nike prestajalo jedan sat,pa sam otisla na hitnu gdje je ekn nalaz glasio..sinus tahikardija,supervertikulane ekstro,lagetyp normalno i sad nesto sto ne kuzim nespecificni abnormalni T val....Niko mi nista nije objasnio,osim da to moze biti losa ishrana...I poslali me doma da napavim 24 satni holter.Moze li mi ko pomoci i reci sta mi se desava,sta je taj T....Ko da mi nije dosta vrtoglavice...Hval
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 00:34   #60
Promjene T valova nisu specifične, tako da te to ne mora zabrinjavati, pogotovo jer su se javile pri brzom radu srca (normalno je da je pri tako brzom radu srca EKG malo promijenjen). Obavezno napravi preporučenu obradu, pa će stvari već biti malo jasnije. I obavezno hormone štitnjače.
Matej2801 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.