Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2009., 20:28   #81
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
alga - obrt mozes otvoriti na 6 mj... tako da ti je usteda velika....

racunaj na oko 15 000 kn + racunovođa + još neke sitnice


sezona..... amera je bilo manje, francuzi i spanjolci su popravili tu kolicinu u broju al ne u potrosnji....
manča je podbacila max...
Kad se ima obrt onda se računa na cili iznos tj brutto, na to sam zaboravila.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:24   #82
Imam 32 godine i vec duze vrijeme razmisljam da bi htjela postati turisticki vodic. Volim putovati, komunikativna sam i nemam klince tako da se mogu posvetiti tome vise. Zavrsila sam gimnaziju, i u radnom sam odnosu te kad si mogu priustiti putujem.
Zanima me kako i od kuda poceti?
Da li je dovoljno zavrsiti tecaj, kako reagiraju tur. agencije na sve to, sto je jos potrebno...?
I naravno, kolika je potraznja za tim radnim mjestom?
Unaprijed hvala iskusnima na odgovorima,
Mutti
__________________
Before you find your perfect prince you have to kiss a lot of frogs
Mutti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 22:24   #83
Quote:
Mutti kaže: Pogledaj post
Imam 32 godine i vec duze vrijeme razmisljam da bi htjela postati turisticki vodic. Volim putovati, komunikativna sam i nemam klince tako da se mogu posvetiti tome vise. Zavrsila sam gimnaziju, i u radnom sam odnosu te kad si mogu priustiti putujem.
Zanima me kako i od kuda poceti?
Da li je dovoljno zavrsiti tecaj, kako reagiraju tur. agencije na sve to, sto je jos potrebno...?
I naravno, kolika je potraznja za tim radnim mjestom?
Unaprijed hvala iskusnima na odgovorima,
Mutti
Imam 28 godine i vec duze vrijeme razmisljam da bi htio postati astronaut. Volim putovati, komunikativan sam i nemam klince tako da se mogu posvetiti tome vise. Zavrsila sam zdrastvenu, i u radnom sam odnosu te kad si mogu priustiti putujem u svemir.
Zanima me kako i od kuda poceti?
Da li je dovoljno zavrsiti tecaj, kako reagiraja hrvatska svemirska agencija na sve to, sto je jos potrebno...?
I naravno, kolika je potraznja za tim radnim mjestom?
Unaprijed hvala iskusnima na odgovorima,
Josip

Sorry al pukla me inspiracija......
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 09:45   #84
Quote:
Mutti kaže: Pogledaj post
Imam 32 godine i vec duze vrijeme razmisljam da bi htjela postati turisticki vodic. Volim putovati, komunikativna sam i nemam klince tako da se mogu posvetiti tome vise. Zavrsila sam gimnaziju, i u radnom sam odnosu te kad si mogu priustiti putujem.
Zanima me kako i od kuda poceti?
Da li je dovoljno zavrsiti tecaj, kako reagiraju tur. agencije na sve to, sto je jos potrebno...?
I naravno, kolika je potraznja za tim radnim mjestom?
Unaprijed hvala iskusnima na odgovorima,
Mutti
bitno je da znas jezike. kad kazem jezike ne mislim na engleski, jer taj svakako moras znati savrseno. mislim na njemacki, spanjolski, svedski, japanski, francuski... s tim jezicima posao je skoro zagarantiran.

naravno to sve ako mozes radit s ljudima. s puno, puno, puno, puno, razlicitih karaktera ljudi. to je, ja mislim, najvaznije za vodica. to svatko ne moze raditi.

polozis mozda i neki tecaj za pratitelja, ili cak onu skolu za turistickog vodica... onda, treba ti iskustvo. znaci poceti sa onim manjim grupama, mozda s bus turom, ili vodjenjem po gradu (a za to ti treba licenca), ili mozda cak sa onim pratiteljem na brodu. nista to bas nije lako za raditi...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 20:34   #85
Dragi Josipe,
zelim ti puno srece kao potencijalnom hrvatskom astronautu i svemirskom putniku. Ocito je da se ne bojis visine s koje gledas ostale smrtnike, te se nadam da cete ti i tvoj svemirski brod naci ono sto trazite u zivotu.
U svakom slucaju, ja vjerujem u tebe.
Puno pozdrava sa Zemlje,
Mutti


Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
Imam 28 godine i vec duze vrijeme razmisljam da bi htio postati astronaut. Volim putovati, komunikativan sam i nemam klince tako da se mogu posvetiti tome vise. Zavrsila sam zdrastvenu, i u radnom sam odnosu te kad si mogu priustiti putujem u svemir.
Zanima me kako i od kuda poceti?
Da li je dovoljno zavrsiti tecaj, kako reagiraja hrvatska svemirska agencija na sve to, sto je jos potrebno...?
I naravno, kolika je potraznja za tim radnim mjestom?
Unaprijed hvala iskusnima na odgovorima,
Josip

Sorry al pukla me inspiracija......
__________________
Before you find your perfect prince you have to kiss a lot of frogs
Mutti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:50   #86
jel itko ima namjeru zadarsku županiju polagati ovu godinu??
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:14   #87
Ja se ne mogu još odlučiti, možda odem slijedeće godine. Cijene su im katastrofa, samo razlika predmeta je oko 4 - 5000 kn.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:30   #88
Ispravak slijedi:
Sveučilište u Zadru na temelju odluke Ministarstva turizma organizira i provodi seminar za polaganje
stručnog ispita za turističke vodiče. Seminar se izvodi temeljem Zakona o pružanju usluga u turizmu
(NN 68/07), Pravilnika o ispitnom programu za turističke vodiče i ispitnom programu za turističke
pratitelje (NN 50/08) i Pravilnika o popisu turističkih cjelina (lokaliteta) po županijama (50/08).
Zainteresirani kandidat treba udovoljavati slijedećim uvjetima:
• da ima prebivalište u Republici Hrvatskoj
• da je državljanin Republike Hrvatske
• da poznaje najmanje jedan strani jezik
• da ima srednju stručnu spremu četvrtog stupnja
Uz prijavu se prilažu slijedeći dokumenti:
• preslik domovnice (original na uvid)
• preslik maturalne svjedodžbe ili diplome (original na uvid)
• potvrdu o uplati
Ispitni program i nastavni plan sastoji se od općeg i posebnog dijela.
Opći dio obuhvaća slijedeće predmete:
Osnove turističkog zakonodavstva
Politički sustav Republike Hrvatske
Gospodarski sustav Republike Hrvatske
Osnove turizma i uvod u turističko poslovanje
Turistički zemljopis Hrvatske
Hrvatska povijest
Kulturno-povijesni spomenici i druge znamenitosti Hrvatske
Kultura govorenja i pisanja
Operativno-tehnički poslovi vođenja za turističke vodiče
Predavanja iz stranog jezika nema, a profesori stranih jezika i izvorni govornici ne polažu ispit iz
stranog jezika.
Posebni dio obuhvaća slijedeće predmete:
Povijesni i urbanistički razvitak
Gospodarski razvitak; Turistička ponuda; Manifestacije
Topografska orijentacija
Razvitak sporta; Glazbeni razvitak i kazališni život; Književnici; Nakladnička djelatnost,
radio-televizija, film; Umjetničke, kulturne i znanstvene institucije
Muzejske ustanove
Kulturno-povijesni spomenici; Prirodna baština
Postoji mogućnost priznavanja pojedinih predmeta iz općeg dijela ukoliko je polaznik
položio iste ili slične predmete na nekom sveučilišnom studiju.
Cijena seminara iznosi 7.500,00 kn (pola se plaća pri prijavi, a pola prije polaganja predmeta iz
posebnog dijela). Broj žiro računa je 2330003-1100163243 s pozivom na broj 02 10603. U cijenu su
uključena predavanja i tri termina izlaska na ispit.
Turističkom vodiču koji je položio ispit za turističkog vodiča za područje neke druge
županije, priznaje se već ranije položeni općio dio ispita, a u tom slučaju cijena seminara iznosi
5.500,00 kn.
Seminar se održava u veljači ukoliko se prijavi dovoljan broj kandidata.
Adresa za prijavu i sve informacije: Sveučilište u Zadru, Obala kralja P. Krešimira IV. br. 2, 23 000
Zadar,tel. 023 200 620, fax. 023 200 675, e-mail:[email protected]
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 14:58   #89
malo jesu pretjerali u cijenama, i koliko sam čula je teško položiti ali u svakom slućaju nebi škodilo :-)
izgleda da ove godine neće biti tečaja jer nema dovoljno kandidata za upis. malo mi je to bzvz jer su ionako astronomske cijene pa im se i sa 10 kandidata isplatiolo to održati. a toliko se sigurno htjelo upisati.
ja sam se bila ove godine prijavila ali kako izgleda morat ću pričekati dogodine :-(
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:01   #90
jel itko tu ima prijavljeni obrt za tur. vodića. jako bi me zanimalo kako to ide. nažalost od nadležnih institucija nemogu dobiti konkretne odgovore (u jednom trenutku mi se činili ni da oni pojma nemaju kako to ide). znam da nekolicina vodiča ima svoj obrt. kako glasi naziv obrta?? da li se kada se ima obrt može dodatno još i raditi sa ugovorom o djelu?? bila bi veoma zahvalna ako itko zna odgovor na ova pitanja ili kome bi se trebalo obratiti da bi se dobila konkretna informacija. hvala!
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:07   #91
Obrt je za 'vođenje turista i ostale turističke djelatnosti'. Da bi ga otvorila trebaš biti licencirani vodič bar jedne županije. Možeš ga otvoriti na cijelu/pola godine itd. Plaćaš zdravstveno, socijalno, porez, razne takse... A to s ugovorom o djelu neznam, ja sve provučem kroz obrt. U Zadru, kad sam ja to otvarao, koliko se sjećam, išlo se u županiju, u nekakav ured za turizam...
Guide is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:35   #92
super, hvala
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 16:40   #93
Quote:
Guide kaže: Pogledaj post
Obrt je za 'vođenje turista i ostale turističke djelatnosti'. Da bi ga otvorila trebaš biti licencirani vodič bar jedne županije. Možeš ga otvoriti na cijelu/pola godine itd. Plaćaš zdravstveno, socijalno, porez, razne takse... A to s ugovorom o djelu neznam, ja sve provučem kroz obrt. U Zadru, kad sam ja to otvarao, koliko se sjećam, išlo se u županiju, u nekakav ured za turizam...
nisi joj rekao/la ono najvaznije a to je koliki su fiksni troškovi obrta.... jel ocito je nova u ovom poslu kad to nije pitala.....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 16:44   #94
Puno para, ako hoćeš raditi legalno!
Ono ka...
Guide is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 17:12   #95
sorry što nisam pitala za troškove. no, davanja koja obrtnik ima sam našla i prije. postoje još neka sitna pitanja koja mi stvaraju zbunjozu i nadam se da ću uskoro dobiti sve odgovore, zahvaljujući dobrim ljudima koje vole djeliti svoja iskustva i znanja...
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 18:30   #96
Samo kucaj i otvorit će ti se...
Guide is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 11:09   #97
Ljudi izgleda da nam se konačno aktiviralo društvo turističkih vodiča ljepe naše. Bit će lipih stvari, jedva čekam da im sve profunkcionira.
Pozz
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:18   #98
aktivirali su se jer su počeli gubit poslove.... privatne firme ih ubise....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:07   #99
Bez rada nema kruva.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:05   #100
bolje đaba sidit nego đaba radit....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.