Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 15:42   #81
Quote:
mali zmaj kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s hernijom diska? (operacija/ne operacija... i zasto da i zasto ne???). Meni su to spomenuli kao soluciju jer nikako ne prolazi. Ili mozda netko zna nekog vraca da mi pomogne
ovako ja sam operirana 2005. prvi put, 2007. drugi put a sad trebam opet... Tako da kad jednom kreneš to može biti loše.... a i ne mora biti npr. evo moja mama je operirana prije 12 godina i nikad više nije imala nikakvih tegoba. Tako da to je jako individualno. Moj savjet je alternativa. Ja ih znam više, znam jednog u Zagrebu, u Požegi ali najviše mi je pomogao jedan iz Maglaja u BiH tako da ako ti nije predaleko odi tamo. Ja sam iz Zg pa idem k njemu jer je odličan. Ako te još što zanima javi se privatnim porukama
mariola259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:46   #82
ja sam herniju dobila 2003., a sad imam 25 god L4-L5, disk je dosta izletio, kaže moj doktor da je to jedan od muzejskih primjeraka hernije uglavnom, bolovi se protežu najviše u lijevi kuk i nogu, hvataju me grčevi u toj nozi i sl.
Te kobne 2003. me bolilo ko svi vrazi, jedno vrijeme se nisam mogla micati, a onda sam krenula na fizikalnu terapiju, i nakon toga na pilates, a par puta sam bila kod kiropraktičara, i moram vam reći da se osjećam odlično. Bol nije nestala, ali vodim normalan život. Već 3 godine idem redovito na pilates, radim one vježbe koje smijem (nikako ne one gdje se leđa previše izvijaju) i sve dobro. Također puno vremena provodim pred komjuterom, i mislim da je vrlo važno svako malo se ustati i malo se protegnuti.

Znam da će me to pratiti cijeli život (najviše me strah trudnoće ), ali ja ću probati što duže bez operacije, pa dokle ide - ide.
delgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 17:34   #83
diskus hernija

već 7 godina mi je dijagnoza diskus hernija.uklješten mi je živac L4/L5
cijela vanjska strana lijeve noge stalno mi je ukočena.i osjećaj tupe boli.zadnjih mjesec dana imam velike bolove u križima i jako me boli peta i taban.ujutro jedva ustajem iz kreveta.mlada sam i možda još ima nade da to spasim.noge su mi hladne čitav dan.strah me operacije.to je zadnje što bih učinila.ne vježbam istina je,ali ni neznam dali bi mi to vježbanje upošte pomoglo.molim nekoga sa sličnim problemom da mi da savjet.od sutra krećem 3 put tjedno kod fiziotarapeutice.pa da vidimo dali će to pomoč
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:25   #84
discus hernija

bok svima.evo baš da se nadovežem na ovaj topić.i ja imam dijagnozu d.hernija. uklještenje L4-L5 živca.problemi traju već 7 godina.sada imam 34,unazad mjesec dana mogu reći da je bol neizdrživa.bole me križa i sve mi udara u lijevu nogu.trne mi noga (vanjski dio)i jako me boli peta i stopalo.čepići voltaren baš i ne pomažu. ne vježbam to je istina.neznam dali bi mi to pomoglo?već to vućem i navikla sam živjeti stim kad ne boli.uvijek je prisutna ta tupa bol i osjećaj nelagode od stražnjice prema koljenu i niže.stalno me lovi grč,pa čak i dok vozim mi se zna dogoditi da moram izaći iz auta i protegnuti nogu.ali uvijek je u pitanju lijeva noga.trnci mi u prstima ne dozvoljavaju da nosim svakakvu obuću.imam filing kao da su mi kamenčići u cipeli.pitanje je dali će mi fiziotarapeutica pomoći.krečem od sutra.ct napravljen
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:28   #85
discus hernija

poslala sam temu na oba dva topića.nemogu više od bolova u križima.što da radim.dali bi kiropraktičar pomogao?
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 19:26   #86
Vježbanje bi ti sigurno pomoglo. Kad ojačaš trbušnu i leđnu muskulaturu, kralježnici je puno bolje Samo nemoj raditi one vježbe koje ti uzrokuju bol ili nelagodu. Eh, i samo da te upozorim pošto su moji problemi slični, da su mene kad sam počela vježbati hvatali grčevi u lijevoj nozi tijekom izvođenja nekih vježbi - sada se to događa jako, jako rijetko. Sretno
delgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 20:56   #87
Quote:
luci kaže: Pogledaj post
poslala sam temu na oba dva topića.nemogu više od bolova u križima.što da radim.dali bi kiropraktičar pomogao?
Pametnije ti je prvo napraviti neurološke i radiološke pretrage pa provjeriti je li stanje za operaciju ili za fizikalnu terapiju...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 17:53   #88
nije ginekoloski problem..selim..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:11   #89
1. topica sa diskus hernijama ima svako malo. Ne znam zašto se malo ne potraži nego se odmah ide otvarati novi.

2. prije ikakve fizioterapije mora se napraviti neurološki/neurokirurški pregled pa onda najčešće MR tog dijela kralježnice pa na kraju obavezno EMG koji se često i zaboravlja ali je od presudne važnosti.

3. Tek ako se tu dobije dozvola za vježbanje, može se raditi. Nemoj se zezati sa razvlačenjem/vježbanjem bolesne kralježnice koja prethodno nije izdijagnosticirana.

spajam sva 4 topica istog naziva u jedan pa tražite što je čije....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:47   #90
Bio na operaciji prije 6 godina, (sada imam 46), dijagnoza je bila diskus hernia L5,L6, s tim da su meni diskovi popucali, bolilo je nepodnošljivo, ali doslovno, nisam se mogao micati, preležao na trbuhu 14 dana, ma cijelo s***nje, odlazak na WC je bila prava pustolovina

Operiran sam u KB Dubrava, operirao me dr.Vilendečić (hvala mu za sve!!!!, vrhunski neurokirurg i ljudina!!!), nakon toga rehabilitacija 6 mjeseci u Varaždinskim toplicama, imao jednu jezivu reakciju na terapiju i od onda zdrav k'o dren, ništa ne boli, sve mogu napraviti, jedino ne teglim hrpu vrećica iz dućana odjednom, nego, onak, malo-pomalo.

Poslije me bolilo još malo nekih 2 mjeseca i nakon toga je prestalo.

Sada me boli kada se mijenja vrijeme, uzmem Ibuprofen 600 i to je to.

Vježbe radim redovno ujutro, prije posla, to je već takva rutina da i ne razmišljam o tome, 5 vježbi sa 5 ponavljanja, gotov sam za 15 min.

Kod mene nije, na žalost, bilo alternative, no moj dobar prijatelj već godinama pati zbog iste stvari, probao je sve živo - i fizikalnu, i struju, i bio-energetičare.

Nakon mjesec-dva opet sve po starom, sve dok se jednog dana nije mogao dignuti iz kreveta, ni micati nogama

Uglavnom, ide na operaciju slijedeći mjesec, držim mu fige:-))

Sorry na dugom postu!
nagual1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 14:47   #91
Quote:
luci kaže: Pogledaj post
poslala sam temu na oba dva topića.nemogu više od bolova u križima.što da radim.dali bi kiropraktičar pomogao?
tu možeš pomoć samo ti sama sebi, ja sam bila kod pustih kiropraktičara, fizioterapeuta...samo bezveze trošila lovu, šepala sam godinu dana i nisam virovala da ću od tih vježbica počet osjećat nogu, ali pomoglo je, svaki dan vježbe, ujutro i navečer, a popodne ili plivanje ili bicikla...sad me isto često boli, ali bar ne šepam,a i nije lako s takvim bolovima prisilit se na vježbanje.
maaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 11:32   #92
Quote:
maaa kaže: Pogledaj post
tu možeš pomoć samo ti sama sebi, ja sam bila kod pustih kiropraktičara, fizioterapeuta...samo bezveze trošila lovu, šepala sam godinu dana i nisam virovala da ću od tih vježbica počet osjećat nogu, ali pomoglo je, svaki dan vježbe, ujutro i navečer, a popodne ili plivanje ili bicikla...sad me isto često boli, ali bar ne šepam,a i nije lako s takvim bolovima prisilit se na vježbanje.

Slažem se
delgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 08:59   #93
Lijepi pozdrav svima!!!
Evo da vam se javim,jer nažalost imam iskustva s hernia disci...ja sam već dva puta operirala kralježnicu,dakle kod mene je problem taj da mi diskus izađe van i kako ja hodam tako ga mrvim.Pri operaciji mora svaki komadić pokupiti.Prije prve operacije sam bila jako u strahu od iste,pa sam dugo trpila bolove i zamalo ostala u kolicima,jer ti komadići su mi toliko istanjili živac da su mi dani odlučivali da ga prekinu i da ja završim u kolicima.Sreć moja da nisam išla kod nekog alternativca,jer da jesam on kad bi počeo čupati pokidao bi mi i tu nit živca.
Želim vam poručiti,da ako liječnik predlaže operaciju,da je ona onda sigurno potrebna,jer neće oni rezati bez veze u to budite sigurni.Ako odgađate ono što je neminovno,može vam samo ostati trajna posljedica,i kod mene je ostala,desna noga mi je(odnosno živci u desnoj nogi)utrnuta,nemam osjećaj u njoj.Zamislite ovo,gledam kako mi komarac stoji na nozi,a ja ništa,apsolutno ništa ne osjećam,pa čak ni kasnije da me svrbi ili bilo šta drugo,dakle osjećaj na nuli.A sve je to posljedica moga odgađanja operacije,ali sad je kasno misliti na to.Sretna sam da hodam,pa kako tako...
Evo,dragi moji,ako sam vam imalo pomogla,drago mi je,ako ne,žao mi je...
Lijepo vas pozdravljam,ako netko želi znati nešto više slobodno neka pita,bilo ovdje,bilo na PM!!!!
 
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 19:32   #94
koliko traje oporavak nakon operacije, nakon koliko se možeš vratit na posa i je li istina da se dva mjeseca ne smi sjedit, samo ležanje i šetnja
maaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 20:11   #95
Nikakva dva mjeseca...ja nisam sjedila dok nisam došla u toplice,a to ti je u pravilu oko mjesec dana od operacije.Da točno je da se ne smije sjediti,sve sjedenje se svodi na ono na wc šolji i tako jedino smiješ,zato što ti tamo guza visi,a ne sjediš na njoj i ne nabijaš kralježnicu,odnosno pršeljenove.A koliko traje oporavak,to ti nitko ne može reći,jer je kod svakoga drugačije,to je individualno.Kod mene su recimo bile jako velike tegobe,težak oporavak,poslije prve operacije sam bila sam bila 3,5 godine na bolovanju,a poslije druge 3godine.A isto tako imam kolegicu koja je samnom operirala kad sam ja imala prvu operaciju i koja je počela raditi nakon 6 mjeseci,i radi i dan danas i kaže da kao da nikada nije ni operirala,tako se dobro osjeća,tako da ti je to zaista individualno.
lijepi pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 16:58   #96
Quote:
holbela kaže: Pogledaj post
Nikakva dva mjeseca...ja nisam sjedila dok nisam došla u toplice,a to ti je u pravilu oko mjesec dana od operacije.Da točno je da se ne smije sjediti,sve sjedenje se svodi na ono na wc šolji i tako jedino smiješ,zato što ti tamo guza visi,a ne sjediš na njoj i ne nabijaš kralježnicu,odnosno pršeljenove.A koliko traje oporavak,to ti nitko ne može reći,jer je kod svakoga drugačije,to je individualno.Kod mene su recimo bile jako velike tegobe,težak oporavak,poslije prve operacije sam bila sam bila 3,5 godine na bolovanju,a poslije druge 3godine.A isto tako imam kolegicu koja je samnom operirala kad sam ja imala prvu operaciju i koja je počela raditi nakon 6 mjeseci,i radi i dan danas i kaže da kao da nikada nije ni operirala,tako se dobro osjeća,tako da ti je to zaista individualno.
lijepi pozdrav!
Hvala!
uf nadam se da do operacije neće nikad doć. mislim da bi isti sekund ostala bez posla da mi u firmi saznaju da imam problema s kičmom, i bez prošlog sam posla ostala jer im, kako su mi rekli,ne treba šepavi radnik...
maaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 21:04   #97
Jako žalosno,ako je tako,ali ja ipak mislim da preće zdravlje nego posao,jer kad bi nedaj bože ostala u kolicima,ko bi te tek onda gledao...razmišljaj i tako malo,pa onda odluči!!!
Lijepi pozdrav i sretno!!!
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 20:53   #98
Helooo,

Imam jedno pitanje, moj dragi imao je problema sa discus herniom skoro tri godine, prvi put je disk izasao za 4mm i rekli su mu da nikako ne ide na operaciju, nakon godine dana stanje se pogorsalo i disk je izasao za još pet milimetara te je sada vec opasno pritiskao zivac, prosli smo sve moguce kiroprakticare (kratkotrajno je pomoglo), dok doktori nisu rekli da je to zaista gotovo za operaciju.
I to smo odradili, operacija je uspjesno prosla, sada je to eto tri tjedna od operacije i do sada je sve bilo normalno, on puno lezi, zapravo jako se malo krece, jedino sto radi su one rehabilitacijske vjezbe kje su ih ucili u bolnici.
Problem je taj sto su njemu sad pocele opet trnuti noge, da li ima ko kakvo iskustvo nakon operacije, je li to normalno ili ne!! (((
sexyspru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 17:33   #99
Quote:
sexyspru kaže: Pogledaj post
Helooo,

Imam jedno pitanje, moj dragi imao je problema sa discus herniom skoro tri godine, prvi put je disk izasao za 4mm i rekli su mu da nikako ne ide na operaciju, nakon godine dana stanje se pogorsalo i disk je izasao za još pet milimetara te je sada vec opasno pritiskao zivac, prosli smo sve moguce kiroprakticare (kratkotrajno je pomoglo), dok doktori nisu rekli da je to zaista gotovo za operaciju.
I to smo odradili, operacija je uspjesno prosla, sada je to eto tri tjedna od operacije i do sada je sve bilo normalno, on puno lezi, zapravo jako se malo krece, jedino sto radi su one rehabilitacijske vjezbe kje su ih ucili u bolnici.
Problem je taj sto su njemu sad pocele opet trnuti noge, da li ima ko kakvo iskustvo nakon operacije, je li to normalno ili ne!! (((
Nažalost dosta ljudi se žali na trnjenje u ekstremitetima nakon operacije kralježnice. Medicina na to nema konkretnog odgovora. Pitanje je samo kad će se povući. Nekome se povuče nakon par mjeseci a nekome nakon par godina. Tu čovjek ne može ništa. Jednostavno pokušati ignorirati tj. naučiti živjeti s tim i reć sam sebi "bolje i to nego oni bolovi..." Žalosno je ali je tako...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 17:51   #100
Prolaps diska je stanje koje se susreće sve češće. Što je tome razlog? Vjerojatno ritam života, puno stajanja, sjedenja, grbljenja nad kompom....tko će ga znat...

Kako god, osim simptomatologije, kod ovog stanja mora se proći neke dg metode prije odluke o operaciji. Problem ovdje je što dva stručnjaka za isti slučaj mogu imati dva oprečna mišljenja ovisno o doktrini koje zastupaju.
Bez obzira na simptomatologiju i nalaz MRa ( koji je danas standard u dijagnostici ) prije odluke o operaciji svaki operater koji drži do sebe MORAO bi bolesniku napraviti i EMG donjih ekstremiteta. Tek EMGom se dobiva kompletan uvid kolika je, ajmo je tako nazvati, šteta koju trpi ili je izložen korijen spinalnog živca kojeg je dislocirani disk odnosno njegov fragment stisnuo. Odnosno na temelju EMGa operater puno bolje može procjeniti koliko je neko stanje hitno ili nije hitno za operitati...
Sama operacija nije neki SF zahvat koji "samo neki" znaju izvesti. Tu se i dolazi do odgovor ana pitanja zašto neki i nakon operacije nakon kraćeg ili duljeg vremena imaju i dalje problema. Naime, nakon operacije, gdje su rezana kojekakva tkiva i gdje je nakon extrakcije diska sve natrag šivano...naprosto nitko ne zna kako će cijeljenje kod svakog ponaosob ići odnosno hoće li ožiljno tkivo koje se neminovno stvara nakon operacije, svojim rastom uzrokovati nove probleme bolesniku. Pri tome je ( skoro ) sasvim svejedno dali je operater Paladino ili neki neurokirurg/ortoped iz provincije ( slikovito rečeno )....

Bolni sindromi osim farmakološko-analgetski tretmana valja tretirati i nekim od metoda koje se već dugi niz godina prakticiraju u Ambulantama za liječenje boli koje ima danas svaka bolnica. Pokušajte tamo...

edit: jedna napomena...unatrag nekoliko godina svojevrsni hit na ovoj tematici je ići se operirati u Dubrovnik kod nekih izraelskih kirurga koji tamo dolaze i svojom "operacijom" u roku odmah "liječe" ljude...Da ne idem u detalje, ne nasjedajte na takve priče bez prethodne konzultacije sa svojim neurokirurgom/ortopedom jer etoda koju oni rabe sve je samo ne nepoznata i ima svoju usku indikaciju i ni u kom slučaju ne pomaže svakome sa ovim problemom.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!

Zadnje uređivanje trebor : 28.06.2009. at 17:56.
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.