Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 12:13   #21
Ima li itko novijih saznanja? Mene najviše brinu troškovi života, gdje je s 400€ moguće mjesečno platiti smještaj, hranu i gurati kroz mjesec? Itko?
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:24   #22
ej ljudi jel bio tko u Poznańu u Poljskoj da može neš reć??
naopaka-bajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 17:43   #23
Erasmus

Zanima me ima li tko da je sudjelovao u programu mobilnosti studenata ERASMUS? Kako to funkcionira? Mislim, više me zanima da li se studentima pruža mogućnost odabrati kolegije koje sami žele i da li moraju biti srodni fakultetu koji se pohađa u svojoj državi? Hvala.
anchybananchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:09   #24
erasmus

bok

jel ima tko iskustva sa erasmus u Beču da podijeli?
ili ima li tko da ide neka mi se javi na pm?
ana_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:57   #25
erasmus

ej, zanima me dal ima tu nekog tko je bio na erasmusu. zanima me kako mu je bilo, dali je komplicirano, je li dugo treba da se snađeš u stranoj zemlji i to. željela bih čuti iskustva
galego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:34   #26
Quote:
anchybananchy kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li tko da je sudjelovao u programu mobilnosti studenata ERASMUS? Kako to funkcionira? Mislim, više me zanima da li se studentima pruža mogućnost odabrati kolegije koje sami žele i da li moraju biti srodni fakultetu koji se pohađa u svojoj državi? Hvala.
osobno nisan bia ,al moj dobar prijatelj je ovaj semestar bia na razmjeni,pa ću van reć par stvari. naravno da moraš ić na kolegije koje se nastavljuje na tvoje prijašnje i mora bit isti fakultete ili jako srodan.

Quote:
galego kaže: Pogledaj post
ej, zanima me dal ima tu nekog tko je bio na erasmusu. zanima me kako mu je bilo, dali je komplicirano, je li dugo treba da se snađeš u stranoj zemlji i to. željela bih čuti iskustva
do sada niko nije reka ko je studira vanka ili stranci koji su ode na razmjeni,a s kojima san priča da se nisu snašli,tako da se za to ne tribaš brinit.
Ko je bia zna! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:56   #27
e fala ti
dobila sam već neke informacije, ali ajde, ko pita..
anchybananchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 14:51   #28
radi se o razmjeni preko CEEPUS programa...naime,zanima me kako se zdravstveno osigurati?ponude od naših osig. društava su enormne,do 550 Eura!!! s obzirom da se radi o jedom semestru,koje su mi mogućnosti na raspolaganju? zna netko?
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 17:49   #29
hej hej, jos uvijek nitko tko moze podijeliti svoja iskustva sa razmjene (preko erasmusa) s nama??
fireflyxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 16:57   #30
nemrem vjerovat da na ovoj temi ima tako malo ljudi

itko sudjelovao?
Htjela bih u Krakow al nisam učila poljski.. ne znam ni da li se bez potvrde da znam taj jezik uopće mogu prijaviti igdje?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 00:13   #31
@ BlackLotus: Ne treba ti poljski studiraš na engleskom, dakle treba ti potvrda da znaš engleski.

Ovo je iz teksta natječaja

'...dokaz o znanju jezika zemlje u koju student ide ili jezika na kojem se izvodi nastava. Prihvaćaju se sljedeće potvrde:
1. ako je student položio jezik na fakultetu (minimalno 2 godine), fakultet izdaje potvrdu o dovoljnom znanju jezika s naznakom stupnja znanja prema „Common European Framework of Reference for Languages“,
2. potvrda škole stranih jezika,
3. potvrda Centra za strane jezike Filozofskoga Fakulteta u Zagrebu'

Btw, i ja sam razmišljala o Krakowu, ali nisam sigurna da ću se prijaviti ove godine.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:52   #32
i ja bi u Krakow!!))
nego mene zanima koji je to ISVU broj? molim lijepo pomoć!
isto mi nije jasno kaj to znači u sekciji current studies - Number of years studied prior to mobility - a onda piše uključuje sve goidne studija? pretpostavljam 3/5/8 ?
hvala vam na odgovorima, posebno me zanima ISVU

i ove prijave i prijepisi ocjena, pretpostavljam da ako se za 4 natječaja prijavljujem da mi ne treba četiri primjerka toga nego da će na faksu to kopirat /, ipak oni odlučuju...

fala,
ciklama765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 11:52   #33
imam pitanje: erasmus razmjena u Španjolskoj. jel iko bio, jer dobivat 100 rzaličitih informacija. zanima me jesu li predavanaj na ENGLESKOM. dakle, pričam španjolski, ali ne znam koliko bi mogla studirati na španjolskom pa mi je bitno da su predavnaja na englesom. ako je iko bio bila bi zahvalna da podijeli inforamcije. radi se o Miguel Hernandez de Eleche fakultetu.
Nerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 20:56   #34
Ajde ajde, tko se prijavljuje za Krakow, da vas čujem!
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:13   #35
ja ipak neću. odlučila sam pokušat upisat +japanologiju pa mi taj krakow više ne paše
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:23   #36
Super iskustvo, moji jedan kolega je išao i to u London, oduševljen! Žao mi je što se ja nikad nisam odlučio na takvo što, tako d atko god ima mogućnost- nek ide!
GospodinB2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 12:42   #37
eeeej, zanima me ceepus u austriji, pa ako je netko bio ili zna nešto o tome, neka podijeli. ^^
a osim toga, koliki bi trebao biti prosjek otprilike? i budući da sam ja dvopredmetni na ff, kako to funkcionira?
-garden- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 22:54   #38
mene zanima da li na Erasmus programu studenti na razmjeni imaju posebna predavanja na engleskom jeziku ili upisuju kolegije a engleskom koje mogu upisati i ostali studenti tog sveučilišta? i da li postoje usmeni ( po bologni) jer ja na faksu nemam usmeni, a i nisam neka extra u engleskom bas toliko. i seminari, prezentacije, da li i toga ima tamo? ili samo slusamo predavanja i polazemo ispite?? hvala!!
crazy-cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 11:41   #39
Evo i mene na ovoj temi, raspisan je sada natjecaj za zimski semstar ja cekam za ljetni pa razmisljam o tome da se prijavim. Ja konkretno sam racunaraka, pa bi se prijavila za Graz, mada se nadam nekim cudom da bi nesto Velikoj Britaniji osvanulo za racunarstvo. Pa me isto zanimaju iskustva, naravno Njemacki nemam pojma, osim par osnovnih rijeci, pa me zanima jel i tamo na Engleskom? i iskustva kao i sve ostale ovdje
hard.fallxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 16:46   #40
Nema Erasmus natječaja za ljetni i zimski semestar, to je sve jedan natječaj, a ti prijavljuješ semestar koji želiš. Idući natječaj je za godinu dana.
I većinom ima na engleskom, ali to ovisi o fakultetu, smjeru itd.
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.