Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2012., 18:33   #61
hej, namjeravam se prijaviti na natjecaj za erazmus. da li tko zna kako se krecu cijene domova u berlinu, napoli, riga, katovice, krakov, wroclawski, bratislava?
pieceofmyheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 20:07   #62
jel zna netko jel postoji neki jeftiniji grad u kojem se moze ić na razmjenu ali samo s novcima koji ti oni daju, dakle 450 eur mjesečno, i jel sam biras grad ili ti ga oni biraju
zapolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 21:24   #63
Quote:
zapolja kaže: Pogledaj post
jel zna netko jel postoji neki jeftiniji grad u kojem se moze ić na razmjenu ali samo s novcima koji ti oni daju, dakle 450 eur mjesečno, i jel sam biras grad ili ti ga oni biraju
Sam biraš grad, samo što inače možeš rangirati 3 grada i nekada ne dobiješ prvobitni izbor, nego 2. ili 3. Biraš neke od ponuđenih gradova za svoj faks. Znam da je Poljska dosta jeftina. Dom je cca 80eura mjesečno tako da mislim da bi ti cijela stipendija bila dovoljna za preživiti.
zephyr89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 01:23   #64
Zna tko koliko se ceka na vizu u slucaju strucne prakse prek erasmusa?
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:08   #65
U vezi vize, kad predaš papire dobiješ ju za tjedan dana, ovisno o kojoj zemlji se radi (kod mene Belgija). Problem je naći sve papire, pa učini to barem 2 mjeseca prije, za svaki slučaj.
Inače, danas sam naletila na ovu info: http://teletekst.hrt.hr/?str=184-01
U šoku sam. Zna li netko nešto pobliže (znam da je tek objavljeno, ali što to ustvari znači za one koji su ove godine već tamo?)
Rinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 16:39   #66
Quote:
Rinčica kaže: Pogledaj post
U vezi vize, kad predaš papire dobiješ ju za tjedan dana, ovisno o kojoj zemlji se radi (kod mene Belgija). Problem je naći sve papire, pa učini to barem 2 mjeseca prije, za svaki slučaj.
Inače, danas sam naletila na ovu info: http://teletekst.hrt.hr/?str=184-01
U šoku sam. Zna li netko nešto pobliže (znam da je tek objavljeno, ali što to ustvari znači za one koji su ove godine već tamo?)
da, skuzio sam..
najgore od svega mi je ovo osiguranje na od 60000€ kojr sr trazi za cesku... pretjerano, no dobro

sto se tice tog fonda s teleteksta nadam se.da.se to odnosi samo na sredstva od iduce gosine te da su za ovi godinu osigurana...
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:36   #67
ebo potpuno clanak:
http://www.seebiz.eu/eu-nema-novca-za-erasmus/ar-46732/

cas de spominje 2013, cas iduci mjesec :/
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:14   #68
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
da, skuzio sam..
najgore od svega mi je ovo osiguranje na od 60000€ kojr sr trazi za cesku... pretjerano, no dobro
Ja sam ti bila u Češkoj preko Erasmusa. Vizu sam čekala jako ali jako dugo, skoro 2 mjesece, ne znam zašto. S tim da moraš predati zahtjev za vizu (to možeš napraviti u dan dva, dok ne povadiš sve potvrde), i onda ti teta u ambasadi lupi neki privremeni pečat koji dokazuje da ti je viza u izradi, jer imaš pravo biti 90 dana bez vize u nekoj državi. Kada mi je bila viza gotova, teta iz ambasade mi je poslala mail, i onda sam došla u HR uzeti je. No s druge strane, kolegica koja je išla sa mnom nije uopće imala vizu niti ju je radila. Bila je tamo 5 mjeseci sa mnom, i samo se jednom vratila u RH tako da joj se resetiraju ta 3 mjeseca. Ne znam da li je ovo "legalno" haha, ali za vizu se ne brini, glavno da predaš zahtjev.

Osiguranje se obavezno mora kupiti u državi u kojoj ideš. Ja sam se zeznula i kupila sam osiguranje u Hrvatskoj i platila 1000 kuna, došla u ambasadu i veli teta da mi ne vrijedi, ali hvala bogu refundirali su mi ga Uglavnom, na dan kad sam predavala zahtjev za vizu kupila sam osiguranje preko interneta, češko osiguranje, i platila ga jako jeftino, nekih 400 kuna za tih 5 mjeseci, i to je bilo tih 60 000 eura, tako da fakat nije pretjerano skupo!
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 13:41   #69
Pozdrav svima,
htio bi se prijaviti za erasmus, no potpuno sam nov u ovome i ne znam sto mi je ciniti..na stranici od mog fakulteta nalaze se sveucilista iz EU sa kojima imamo suradnju, odnosno nalaze se samo linkovi (npr. http://portal.ucm.es/en/web/en-ucm/t...nse-university) koji vode do njih. Da li šaljem prijavu/motivacijsko pismo direktno na fakultet u EU ili to ide preko matičnog fakulteta...? Puno hvala
bl4bl4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 16:25   #70
Quote:
bl4bl4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
htio bi se prijaviti za erasmus, no potpuno sam nov u ovome i ne znam sto mi je ciniti..na stranici od mog fakulteta nalaze se sveucilista iz EU sa kojima imamo suradnju, odnosno nalaze se samo linkovi (npr. http://portal.ucm.es/en/web/en-ucm/t...nse-university) koji vode do njih. Da li šaljem prijavu/motivacijsko pismo direktno na fakultet u EU ili to ide preko matičnog fakulteta...? Puno hvala
Trebalo bi ići preko tvog fakulteta. Tvoj fakultet trebao bi imati nekakav ured za međunarodnu suradnju odnosno nastavnika koji je zadužen i za to (koordinatora za međunarodnu suradnju) pa se tamo/njemu trebaš javiti.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 15:55   #71
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
Ja sam ti bila u Češkoj preko Erasmusa.
Koliko si otprilike mjesecno trosila? Ja se polako spremam za dogodine
Dvoumim se jos izmedju Ceske i Spanjolske...
__________________
Dobro je nekoga usrećiti. Počni od sebe.
Sunshine01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 21:10   #72
Erasmus

Znači,brucošica se javlja
imam par pitanja,pa ako bi mi neko ikakoo mogao pomoći?
Zanima me gdje mogu ić na studijski boravak u Češkoj?
da li si sami tražimo smještaj,ill nam to sve faks sređuje :/
hvala unaprijed i oprostite ako se ponavljaju pitanja..
__________________
Znaš, ti i ja se krećemo paralelno jedan pored drugog. Gledamo se, svako iz svog voza. A je li možeš jednom u životu, samo jedan jedini put da zaboraviš sve vagone, vozove, koloseke i da mi pružiš ruku i dozvoliš mi da te grlim do kraja putovanja?
Min24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 19:20   #73
kolege studenti je li netko pohađao preko DAAD-a nekakvu ljetnu školu u Njemačkoj? Vidim da se odabire po želji nekakv "tečaj" koji te zanima, bilo vezano uz tvoju struku ili samo za učenje njemačkog...na sajmu stipendija sam načula da su prijave za sljedeće ljeto sad do 15.11 pa ako netko ima iskustva? Hvala
raisin03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 09:53   #74
jel netko možda bio na Sveučilištu u Portu da ga/ju pitam nešto??
billie555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 16:05   #75
ja se mislim prijaviti na stručnu praksu u berlinu. zanima me za motivacijsko pismo, ako ima ko kakvih prijedloga i savjeta kako bi trebalo izgledati? trebam napisati dvije stranice a ne znam o čem da pišem na te dvije stranice
babooshka00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 14:35   #76
Bok ljudi! Htjela bih odraditi mjesec dana stručne prakse u Sloveniji ljeti u 8, mjesecu. Studiram medicinu, 5. godina. Ima li ko podataka o stipendijama koje se nude? Gledala sam za ERASMUS, to je na minimalno 3 mjeseca. Zahvaljujem na odgovoru!
natt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:23   #77
Quote:
natt kaže: Pogledaj post
Bok ljudi! Htjela bih odraditi mjesec dana stručne prakse u Sloveniji ljeti u 8, mjesecu. Studiram medicinu, 5. godina. Ima li ko podataka o stipendijama koje se nude? Gledala sam za ERASMUS, to je na minimalno 3 mjeseca. Zahvaljujem na odgovoru!
A kako se točno odvija dobivanje te "stručne prakse"? Je l' to nešto što ide preko tvojega fakulteta - u kojem slučaju pretpostavljam da to nije MEFZG - ili nešto što bi ti na svoju ruku organizirala? Ili nešto treće; preko neke (ne)fakultetske udruge i slično?
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 16:44   #78
Quote:
pieceofmyheart kaže: Pogledaj post
hej, namjeravam se prijaviti na natjecaj za erazmus. da li tko zna kako se krecu cijene domova u berlinu, napoli, riga, katovice, krakov, wroclawski, bratislava?
ja studiram u bratislavi i dom je od 40 do 80 evra mesečno..........



_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 16:53   #79
da li bi neko hteo da ide u bratislavu ? konkretno farmacija............ []
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 21:02   #80
Quote:
babooshka00 kaže: Pogledaj post
ja se mislim prijaviti na stručnu praksu u berlinu. zanima me za motivacijsko pismo, ako ima ko kakvih prijedloga i savjeta kako bi trebalo izgledati? trebam napisati dvije stranice a ne znam o čem da pišem na te dvije stranice

Oh bože 2 stranice? Kod mene je bilo puno manje, malo manje od jedne stranice tako da ne znam, a ja uglavno sam im lijepo napisala kako je taj "posao" taman za mene, koliko sam stručna, zašto bih išla baš tamo (a ne obavila praksu u svom gradu), ma uglavno sam ih molila da me prime :P
Vjerovatno dolazim u zg (iz Trsta) u 3em ))
Amelie83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.