Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 12:19   #5661
Takoder, na onom o stazu pise da se dostavlja meni osobno i mom poslodavcu, dok na ovom s ostecenjem pise da ide meni i "u arhivu". A sad, dal to porezna svejedno dalje proslijedi poslodavcu, tko zna.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:25   #5662
Quote:
kortich kaže: Pogledaj post
Ali će trajati kraće. Upravo je to poanta centralnog tijela za vještačenje. Da ti je jedno dovoljno za sva prava koja na temelju eventualnog invaliditeta možeš ostvariti.
Što će trajati kraće?
Da postoji jebeno centralno tijelo, ne bi to radila dva ureda koji međusobno ne komuniciraju i ne bi se baba derala na mene prek telefona da sam ja kriva kaj nisam zaokružila još jednu točku.
Jer po kojoj logici imam pravo na staž, ako ne postoji dijagnoza s invaliditetom?

I što da ja sad radim?
Sve ispočetka?
Kopirati sedamsto nalaza, kupovati formular koji je navodno na netu, ali ga ja NE VIDIM - ima samo jedan za naknadu po tjelesnom oštećenju, nema nikakvog samo za stupanj oštećenja.
Jel netko milostivo može reći KOJI FORMULAR? Kako se zove?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:28   #5663
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
Da, za dva-tri dana je i meni stiglo.

Zahtjev za tjelesnim ostecenjem meni su napravili odmah koliko se sjecam, tj rekli da odmah napravimo oba da se ne bi dogodilo ovo sto se femme dogodilo. Kod vas bas kompliciraju.
Možda bi i meni napravili DA ME NETKO ZVAO NA VJEŠTAČENJE.
Ali ne. Zato jer su prekrdašili sve rokove (18 mjeseci agonije) oni su to napravili bez mog prisustva - i kako nisam na formularu zaokružila da to tražim - a nitko mi nije rekao da trebam - uostalom, otkud da ja to znam, ne radim ja tamo - tako mi to nisu ni napravili.

I sad, dok ja u idućih tjedan dana opet prikupim svu papirologiju, pa to pošaljem i onda čekanje još par godina... Uz zivkanje svakih par dana i sjedenje po dva sata na telefonu dok se neki državni službenik ne udusostoji javiti.

Ubit ću se majke mi.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:42   #5664
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
Da, za dva-tri dana je i meni stiglo.

Zahtjev za tjelesnim ostecenjem meni su napravili odmah koliko se sjecam, tj rekli da odmah napravimo oba da se ne bi dogodilo ovo sto se femme dogodilo. Kod vas bas kompliciraju.
Ja sam na zahtjevu naveo i ostecenje i beneficirani, i pise mi to na onoj urudzbenoj potvrdi, pa svejedno kad sam dosao na vjestacenje zena nije znala da ocu i beneficirani, pa kad sam to rekao je tek napravila i to.

Dakle obrnuto od femme.

Al fakat ne mogu vjerovati koje su to peripetije od jednog obicnog zahtjeva.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:50   #5665
idem ja prekosutra na vještačenje i ako budem nešto korisno doznala u svezi tih papira i kako to ide, odmah ću napisati
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:02   #5666
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
...
Što točno dobivaš živciranjem? Znaš i sama da ti škodi.

Nećeš morati na novo vještačenje. Sve što ćeš trebati je pozvati se na ovo koje je tu provedeno, što znači da nećeš opet godinu dana čekati samo da te pozovu iz Zavoda. Raspitaj se u HZMO što trebaš priložiti novom zahtjevu.
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:00   #5667
Quote:
kortich kaže: Pogledaj post
Što točno dobivaš živciranjem? Znaš i sama da ti škodi.

Nećeš morati na novo vještačenje. Sve što ćeš trebati je pozvati se na ovo koje je tu provedeno, što znači da nećeš opet godinu dana čekati samo da te pozovu iz Zavoda. Raspitaj se u HZMO što trebaš priložiti novom zahtjevu.
Kak misliš neću morati na novo vještačenje - kad nisam ni bila na vještačenju. Nisu me ni zvali, samo su mi poslali rješenje.
A što treba napraviti - pa rekla mi je preko telefona jučer.
Da uzmem taj formular - koji - kaže da ih ima na njihovoj stranici, ali kako sam već rekla, tamo je mali milion formulara i nijedan se ne zove Zahtjev za utvrđivanje tjelesnog oštećenja ni ništa tome slično.
Zato pitam - tko od vas ZNA koji je to famozni formular, da me opet ne otpile jer nisam dobar papir uzela.

Znači, po njenom, opet sve iznova - formular, odnijeti na HZMO, priložiti nalaze (to ja zaključujem, jer da ne bi bilo da su ove hitili, ili kako su to kod njih dvije službe, da ne bi SLUČAJNO jedni drugima mogli dati moje nalaze ) i onda - ta-daaaaa...da pošaljem za 5 dana POŽURNICU.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:04   #5668
U međuvremenu sam nazvala Udrugu i žena se križa lijevom i desnom.
Uzela je podatke i rekla da će ih ona zvati, pa makar do ravnateljice... pa će mi javiti.

Jer pazite - beneficirani mi je dodijeljen zato jer sam osoba s invaliditetom - tako piše u rješenju, doslovno.
E sad, to je riješeno, ali nemam papir o invaliditetu.
Pa kako je moguće nekome izdati rješenje kao invalidnoj osobi, ako PRETHODNO nije ustanovljeno da osoba JEST invalidna??????

Oni ne bi ni mogli ni smjeli rješavati beneficirani a da nisu PRIJE riješili tjelesno oštećenje, invaliditet ili kako god to nazivali.
A baš su to napravili.
Pitala sam ja jučer ovu iz HZMO - pa dobro, a na temelju čega sam onda dobila beneficirani, svojih lijepih očiju ili što...
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:58   #5669
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
U međuvremenu sam nazvala Udrugu i žena se križa lijevom i desnom.
Uzela je podatke i rekla da će ih ona zvati, pa makar do ravnateljice... pa će mi javiti.

Jer pazite - beneficirani mi je dodijeljen zato jer sam osoba s invaliditetom - tako piše u rješenju, doslovno.
E sad, to je riješeno, ali nemam papir o invaliditetu.
Pa kako je moguće nekome izdati rješenje kao invalidnoj osobi, ako PRETHODNO nije ustanovljeno da osoba JEST invalidna??????

Oni ne bi ni mogli ni smjeli rješavati beneficirani a da nisu PRIJE riješili tjelesno oštećenje, invaliditet ili kako god to nazivali.
A baš su to napravili.
Pitala sam ja jučer ovu iz HZMO - pa dobro, a na temelju čega sam onda dobila beneficirani, svojih lijepih očiju ili što...
Quote:
(2) Svojstvo osiguranika - invalidne osobe iz stavka 1. ovoga članka, ako im zdravstveno stanje uzrokuje trajne posljedice za život i rad, utvrđuje se rješenjem Zavoda na temelju nalaza i mišljenja ovlaštenih vještaka prema odredbama Zakona o mirovinskom osiguranju na zahtjev invalidne osobe.
Nisam siguran da je ovo rjesenje koje je potrebno za rjesenje o beneficiranom ono isto kao za stupanj tjelesnog ostecenja.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:13   #5670
Kako god - čista birokracija.

Pa ni ti nisi imao 2 odvojena postupka, nego se sve rješavalo zajedno.
Nisi imao 2 vještačenja.
Razlika je u jednoj kućici koju ja nisam označila na komadu papira, a oni koji to rade svaki dan i znaju - ili bi trebali znati - da je to sve isti paket prava. Oni su tu zbog nas, ne mi zbog njih.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:17   #5671
Koji od ovih formulara je "ONAJ PRAVI"?

Evo, svi vi koji ste uspjeli dobiti ono što ja nisam - molim vas, koji točno formular moram ispuniti. Za ti 30% invaliditeta koji nam se priznaje uz EDSS od 0-4?

Hvala!

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=752
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:24   #5672
obrazac 1.3 je taj koji treba, imaju ti ga i narodne novine

ja sutra idem na vještačenje po dvije osnove: radna sposobnost i tjelesno oštećenje, znači vještače me sutra za to dvoje
staž sam dobila još prije 4 godine, staž je odvojen od ovoga ostalog


uz zahtjev za staž, trebala si predati i taj 1.3
staž, radna sposobnost i tjelesno oštećenje su 3 različite stvari
za tjelesno oštećenje moraš ići na vještačnje

a ono rješenje za staž, prijavi poreznoj upravi

Zadnje uređivanje neprikosnovena : 25.05.2017. at 14:37. Reason: dopuna
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:45   #5673
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
obrazac 1.3 je taj koji treba, imaju ti ga i narodne novine

ja sutra idem na vještačenje po dvije osnove: radna sposobnost i tjelesno oštećenje, znači vještače me sutra za to dvoje
staž sam dobila još prije 4 godine, staž je odvojen od ovoga ostalog


uz zahtjev za staž, trebala si predati i taj 1.3
staž, radna sposobnost i tjelesno oštećenje su 3 različite stvari
za tjelesno oštećenje moraš ići na vještačnje

a ono rješenje za staž, prijavi poreznoj upravi
Ne, to za staž ne ide Poreznoj. Tako su mi rekli. Nego samo ono u kojem se vidi postotak invaliditeta, a u tome se ne spominje ni riječ.

To kaže lukarak i tako mi je rekla ženska s HZZO-a jučer.
Ili..? Možda da sutra nazovem Poreznu pa provjerim, koga god što pitam, svi kažu nešto drugo. A godine idu.


A sad pitanje - zašto 1.3 kad se to zove Zahtjev za naknadu - kad ja ne tražim naknadu, nego određivanje stupnja invaliditeta?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:51   #5674
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ja sam na zahtjevu naveo i ostecenje i beneficirani, i pise mi to na onoj urudzbenoj potvrdi, pa svejedno kad sam dosao na vjestacenje zena nije znala da ocu i beneficirani, pa kad sam to rekao je tek napravila i to.

Dakle obrnuto od femme.

Al fakat ne mogu vjerovati koje su to peripetije od jednog obicnog zahtjeva.
Koji formular si koristio?
Ja gledam ovaj 1.3 koji kaže neprikosnovena - i ne mogu se sjetiti da je to taj isti koji sam predala prije godinu i pol kad sam tražila beneficirani - i na kojem sam to za beneficirani morala RUKOM dopisivati, jer NE POSTOJI formular za beneficirani.
Na njemu je, koliko se maglovito sjećam, pisalo više stvari koje si mogao označiti, a na ovom za naknadu je samo to.
Jer nitko mi neće odobriti nikakvu naknadu za tjelesno oštećenje - ja samo želim da se navede tih famoznih 30% pa da riješim taj godišnji i mjesečni džeparac - kad već imam pravo na to.

I jesi 100% siguran da ovaj za beneficirani nisi nosio na Poreznu?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:48   #5675
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da je ovo rjesenje koje je potrebno za rjesenje o beneficiranom ono isto kao za stupanj tjelesnog ostecenja.

Zahtjev za benificirani može ići neovisno o zahtjevu o utvrđivanju tjelesnog oštećenja. Ja nisam htjela ovo drugo pa mi je Žena na HZMO rekla da predam i jedan i drugi kad već idem na vještačenje.
balooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:52   #5676
Dobila sam rješenje za Rebif i u ponedjeljak idem po lijek i prvo apliciranj. kakve nus pojave mogu oćekivati? Da si popijem Ibuprofen prije ili nešto sl?
balooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:25   #5677
1.3 tiskanica
imam doma još jednu, jer sam u narodnim novinama kupila dvije ako nešto krivo napišem
znači 1.3 tiskanica je za tjelesno oštećenje, a to što se spominje naknada, zanemari, tako se zove obrazac i nema drugoga. Ono gdje ti je navedeno u obrascu za banku, zanemari, to nemoj ispunjavati.

na poreznu za staž odnesi

što nisi odmah predala za staž i tjelesno oštećenje
sad nemam pojma gdje ti je originalna dokumentacija medicinska, u svakom slučaju, za tjelesno oštećenje moraš na vještačenje i moraš imati medicinsku dokumentaciju

opet ponavljam, staž, tjelesno oštećenje i radna sposobnost su potpuno tri odvojena pojma
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:45   #5678
Smile

Quote:
balooon kaže: Pogledaj post
Dobila sam rješenje za Rebif i u ponedjeljak idem po lijek i prvo apliciranj. kakve nus pojave mogu oćekivati? Da si popijem Ibuprofen prije ili nešto sl?

nemam pojma za rebif, ali znam za betaferon, dali su mi u bolnici lupocet od 500 pola sata prije prve injekcije
nuspojave nećeš imati odmah, nego tek poslije treće-četvrte injekcije
moraš piti nešto u početku za snižavanje temperature, ne mora značiti da ćeš uopće imati temperaturu, ali može ti se dignuti do 39, zato se i pije nešto prije injekcija
rebif je sličan betaferonu, jedino je nešto slabiji, rebif je skupina 1a, betaferon 1b i to je najjači interferon
ja još uvijek imam nuspojave, a prošlo je više od 2 godine
meni su bile jake nuspojave dok mi se organizam privikavao
u svakom slučaju preživjet ćeš nuspojave, netko ima jake, netko slabije
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 08:56   #5679
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
I jesi 100% siguran da ovaj za beneficirani nisi nosio na Poreznu?
Sto posto. Ne moze rjesenje za beneficirani biti uvjet za invalidnost na poreznoj kartici kad na to imaju pravo svi invalidi, bez obzira na beneficirani.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:29   #5680
Quote:
balooon kaže: Pogledaj post
Dobila sam rješenje za Rebif i u ponedjeljak idem po lijek i prvo apliciranj. kakve nus pojave mogu oćekivati? Da si popijem Ibuprofen prije ili nešto sl?
Ne brini oko nuspojava. Iskustva su različita s različitim lijekovima kod različitih ljudi.

Ono što možeš očekivati prvih cca mjesec dana je pojačan umor, osjećaj temperature i slično, ali u pravilu nije ništo što neće riješiti ibuprofen ili paracetamol. Dosta pomaže ako postepeno pomičeš prema navečer i onda nastaviš davati injekciju samo tada jer se dosta nuspojava može prespavati.

Na kraju je najbitnije zadržati pozitivan stav jer vrijedi. Betaferon nije skroz isti lijek, ali je sličan, i mogu ti reći da mi je riješio neke povremene simptome koje sam imao. Interferon je jako dobar lijek koji se može primjenjivati godinama ako ti odgovara...
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.