Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 15:37   #8321
Kad već pročate o noktima da i ja probam "riješiti" svoj dugogodišnji problem. Prema postovima mi se čini da bi problem mogao biti sličan problemu koji trenutno ima menni. Evo meni se događa ovo šta je na slikama. Nije listanje, nego baš pukne ovako lijepo skroz nisko i onda mogu lijepo cijeli nokat izravnati (da boli barem malo manje nego da sam ode do kraja). To se desi čim nokat malo naraste da se vidi ovo bijelo i tako stalno u krug. Probala sam sa svim mogućim lakovima za učvršćivanje, ali ni jedan nije pomogao. Od malena imam problema sa štitnjačom pa je velika vjerojatnost da je ona krivac za to. Molila bih preporuku šta da radim s ovim

__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Old 24.05.2017., 15:41   #8322
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
neću, neću mazati, baš sam se odlučila to riješiti sad kad ću biti doma neko vrijeme.
no, svakako će mi trebati kasnije onda neki lak koji će mi dati cjelovitu njegu (da nokat ne puca niti se ljuska). ima li takvo rješenje?
meni je najbolja kombinacija jojobaulja za njegu i eveline maximum nails growth kao baze ispod laka. lakiram nokte 2 x tjedno najmanje, jer mi ne paše da lak bude na noktima dulje od 3 dana, počnu se listati
ines.a is offline  
Old 24.05.2017., 15:47   #8323
Quote:
-zvrk- kaže: Pogledaj post
Imaš ga i u Tvornici zdrave hrane, 60-ak kuna, 100ml. Oni za Zagreb dostavljaju besplatno preko 100 kn. Pa ak imas jos nešto za dodati, isplati se. Još s kodom zdravi prijatelj ima 10% popusta

I moja preporuka ide za jojobu. Kupila sam je još prije, al je nisam baš koristila redovno. Onda kad je Aveo napravio nered na noktima i kad su se stalno listali i pucali, počela sam redovno koristiti i vidim lijepi pomak. Napokon su mi ponovno dugi nokti. Mjesecima do sada sam ih samo kratila i kratila kad bi neki puknuo.
e to meni treba! dostava jer nema mrdanja! hvala!

sad imam cijelu rutinu na shop listi:
jojoba ulje
seche retain protiv pucanja lak
solgar skin, hair and nails

cure, hvala!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 24.05.2017., 15:50   #8324
bony4 na svim noktima ili? meni se to događa na palčevima, mislim da je to kod mene do oblika, ti nokti mi se jako uvijaju. kada ih zaoblim to mi se ne događa, a kada su u kockici redovito pucaju
ines.a is offline  
Old 24.05.2017., 16:02   #8325
Quote:
ines.a kaže: Pogledaj post
bony4 na svim noktima ili? meni se to događa na palčevima, mislim da je to kod mene do oblika, ti nokti mi se jako uvijaju. kada ih zaoblim to mi se ne događa, a kada su u kockici redovito pucaju
ines.a, evo samo još jedno pitanje.
jel' to ovaj s linka:
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...rast/p/3006LT4
ako je, kliknem ga odmah jer onaj seche ne mogu nigdje naći, a na ebayu je samo jedan seller s nekom ludom cijenom

meni je točno kao i bony4, na više prstiju eto u ovom trenutku.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 24.05.2017., 16:09   #8326
Quote:
ines.a kaže: Pogledaj post
bony4 na svim noktima ili? meni se to događa na palčevima, mislim da je to kod mene do oblika, ti nokti mi se jako uvijaju. kada ih zaoblim to mi se ne događa, a kada su u kockici redovito pucaju
Na svima redom kad malo narastu i to na obje ruke. Ponekad ih uspijem spasiti da ih održavam doslovno ovakve duljine koliki je ovaj na slici, ali evo sad ni to nije pomoglo. Jučer mi je pukao na prstenjaku, danas na malom prstu. A nije da ih imam šta oblikovati i rašpati s ovom dužinom
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Old 24.05.2017., 16:45   #8327
mučila sam se godinama sa istim problemom inače ne nosim ništa osim ovog evelinca, kod mene je bio problem u obliku



nije mi bilo jasno koji bog dok nisam promjenila oblik noktiju,počela sam rašpati ovalno bez obzira na duljinu i od korjena jagodice (ako ti to ima smisla dakle što više uz prst, stavila sam strelice na fotku) meni su se nokti preporodili, čvrsti su i rastu nevjerovatno brzo, nit se listaju nit se odvajaju kao prije

maslelu is offline  
Old 24.05.2017., 17:27   #8328
Razumijem o čemu u pričaš, mogu probati, nije da me to košta Makar, i već sad su malo zaobljeni (ne tak jako i lijepo kao na slici).
Jedino šta je moja ploča nokta na većini prstiju prilično kratka i široka i nokat treba narasti barem 2-3mm da dođe do vrha prsta (šta jadni ni ne dožive) tak da neće izgledati tak lijepo kao ovi na slici
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Old 24.05.2017., 18:00   #8329
menni i bony4 ovo pucanje nokta sa strane uz bazu nokta posljedica je nefleksibilnog nokta kojem fali vlage. Treba izbjegavati lakove za jačanje s formaldehidom jer on čini nokte čvrstima, ali su krti. Ili se mogu koristiti lakovi s formaldehidom ali rijetko, te češće stavljati proteinske lakove i vlažiti nokat. Svi Eveline nokti za jačanje imaju formaldehid.

Takvim noktima koji pucaju sa strane fali vlaga i proteini. Pomažu proteinski lakovi - u našim dućanima ih nema baš puno Killys proteinska baza (Kozmo, Muller), Essie Rock solid ili na netu jako hvaljeni Nautique formula 2.

Cure su super stvari preporučile - jojobino ulje je super, kao i kokos i maslinovo, utrljavati u sam nokat prije spavanja.

Par stvari koje pomažu: ako su nokti jako uništeni prvih par dana izbjegavati lakiranje noktiju, mazati tri do pet puta dnevno uljem koje treba utrljati u kožicu nokta i sam nokat. Izbjegavati da su nokti dugo u vodi, a nakon sušenja ruku odmah utrljati ulje u nokte da se ne presuše (ulje dođe kao okluziv zatvori vlagu u noktu). Jednom do dva puta tjedno raditi kupke za nokte od tople vode i limuna i odmah nakon sušenja utrljati ulje u nokte.

Meni najviše pomaže protiv takvog pucanja imati nokte uvijek nalakirane i to sa par slojeva (1 baza, 2 sloja boje, 1 do 2 sloja nadlaka). Lak štiti nokte od upijanja previše vode i isušivanja. Čime se lak malko ošteti odmah popravljam s s bojom i još jednim slojem nadlaka ili skidam lak i stavljam novi. Najgore je pustiti oguljeni dio bez laka jer je tamo nokat najslabiji i u pravilu tamo se "začehne" i puca. Kremu za ruke utrljavam i u nokte. Kožicu oko noktiju i sam nokat treba dobro namastiti 3 puta dnevno bilo kremom za ruke, uljem, čak i bezbojno labelo pomaže. Ulje treba nanositi i na dio ispod nokta. Super praktične stvari za mackanje noktiju dok niste doma je Alverde labelo od nevena i Alverde stick za njegu noktiju koji ima mali kistić i s njim je praktično premazati nokte i kožicu dok ste u autu, tramvaju, na poslu (i ima super sastav - jojobino ulje).
Little lioness is offline  
Old 24.05.2017., 18:26   #8330
Mislim da je glavni uzrok pucanja noktiju kod vecine danas ovaj okrugli/spic oblik koji se sad nosi. To nije prirodan oblik nokta i noktana ploca zbog tog suzavanja sa strane puca. Znam po sebi, dok su bili u modi cetvrtasti nokti to mi se puno rijedje dogadjalo.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 24.05.2017., 18:28   #8331
evo i mene s jadnim noktima, listali su mi se nenormalno pa sam ih sanirala s eveline 8u1 a sad imam drugi proble, opet se listaju ali kao da se lista samo tanki povrsinski sloj, ko recimo ljeti kad se sprzis na suncu pa se guli koza, e tako se sad meni nokti gule :/ ima li kakav lijek za to?
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Old 24.05.2017., 18:31   #8332
@Little Lioness, hvala ti na odgovoru, svakako ću se toga pridržavati. Naručih Eveline jedan od ovih koji se spominjao protiv pucanja, a ovaj drugi će na wl do iduće plaće (do tad možda Eveline odradi svoje).
Daj me podsjeti, znam da si o tome pisala na jednoj od tema, ali nisam sejvala, oni savjeti za rast kose? koja si ulja spominjala?

@Hell Blonde, znaš da sam se to i ja mislila, ali...moji su nokti kratki, možda 2mm bijeloga se vidi, a puca mi otprilike 3 do 5mm ispod linije baš unutra u meso.. nemam gel već ima jedno 6-7 mjeseci i baš sam bila zadovoljna koliko su mi očvrsnuli od Eveline diamond 8u1. mislila sam da su vitamini, ali bit će najviše formaldehid. sad ću probat ovaj drugi Eveline protiv pucanja, pa ću vidjet kako će bit.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 24.05.2017., 18:34   #8333
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
evo i mene s jadnim noktima, listali su mi se nenormalno pa sam ih sanirala s eveline 8u1 a sad imam drugi proble, opet se listaju ali kao da se lista samo tanki povrsinski sloj, ko recimo ljeti kad se sprzis na suncu pa se guli koza, e tako se sad meni nokti gule :/ ima li kakav lijek za to?
meni to liči na problem s acetonom

@Mad_Hatter ili @mirtochka će ti znati bolje protumačiti simptome.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 24.05.2017., 19:11   #8334
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
@Little Lioness, hvala ti na odgovoru, svakako ću se toga pridržavati. Naručih Eveline jedan od ovih koji se spominjao protiv pucanja, a ovaj drugi će na wl do iduće plaće (do tad možda Eveline odradi svoje).
Daj me podsjeti, znam da si o tome pisala na jednoj od tema, ali nisam sejvala, oni savjeti za rast kose? koja si ulja spominjala?
Mješavina za tjeme: hladno tješteno ulje ricinusa, ulje badema u omjeru 50 - 50%. Ako imaš dodati par kapi eteričnog ulja lavande. Ja sam stavljala i malo ulja neem-a. Mješavinu usipati u onu bočicu što dolazi u bojama za kosu i ima tanki vrh za lakše nanošenje boje. Prije pranja kose staviti ulje na cijelo tjeme. Ja radim razdjeljke na raznim mjestima na tjemenu da lakše pokrijem cijelo tjeme. Umasirati u kožu glave. Ostaviti sat vremena. Na dužinu kose stavljam paralelno ulje kokosa ili badema. Nakon sat vremena isperem, 2 puta šamponiram, regenerator ili maska. Mješavina može stajati. Nanositi ju svako drugo pranje za intenzivno poticanje rasta.

I super stvar za poticanje rasta je i masaža tjemena jednom dnevno na način da glava visi prema dolje jer potiče krvotok.
Little lioness is offline  
Old 24.05.2017., 19:19   #8335
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
meni to liči na problem s acetonom

@Mad_Hatter ili @mirtochka će ti znati bolje protumačiti simptome.
vidis, da, moguce i to! probat cu s drugim
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Old 24.05.2017., 19:26   #8336
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Mješavina za tjeme: hladno tješteno ulje ricinusa, ulje badema u omjeru 50 - 50%. Ako imaš dodati par kapi eteričnog ulja lavande. Ja sam stavljala i malo ulja neem-a. Mješavinu usipati u onu bočicu što dolazi u bojama za kosu i ima tanki vrh za lakše nanošenje boje. Prije pranja kose staviti ulje na cijelo tjeme. Ja radim razdjeljke na raznim mjestima na tjemenu da lakše pokrijem cijelo tjeme. Umasirati u kožu glave. Ostaviti sat vremena. Na dužinu kose stavljam paralelno ulje kokosa ili badema. Nakon sat vremena isperem, 2 puta šamponiram, regenerator ili maska. Mješavina može stajati. Nanositi ju svako drugo pranje za intenzivno poticanje rasta.

I super stvar za poticanje rasta je i masaža tjemena jednom dnevno na način da glava visi prema dolje jer potiče krvotok.
skolu sam napravila, ovaj post ide momentalno u fejvoritse
hvala na ponavljanju

Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
vidis, da, moguce i to! probat cu s drugim
probaj da, pogotovo ako si imala aveo
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!

Zadnje uređivanje menni : 24.05.2017. at 19:37.
menni is offline  
Old 24.05.2017., 19:38   #8337
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Mislim da je glavni uzrok pucanja noktiju kod vecine danas ovaj okrugli/spic oblik koji se sad nosi. To nije prirodan oblik nokta i noktana ploca zbog tog suzavanja sa strane puca. Znam po sebi, dok su bili u modi cetvrtasti nokti to mi se puno rijedje dogadjalo.
Kod većine je baš obrnuto. Prirodno bi trebali rasti u nekakav oval, a mi ih više volimo ravno rašpati u kvadratni oblik, jer je lakše kratiti ih i održavati Onda se otkrhne kut kvadrata. Ti si mi zbilja prvi glas da nekom smeta obli nokat. Na temi Vaši nokti se uvijek cure preporode kad izrašpaju oblo ili u lagani badem. I meni samoj su u tom obliku uvijek rasli do najvećih mogućih duljina. Nikad to tako više ne bi nosila, al to je već druga priča

Ineees, etogac, motivirala si me da napokon stavim nešto na instagram Kad vidiš što smatram dugim noktima, bit će ti jasno kolika je kriza bila s tim Aveom
-zvrk- is offline  
Old 24.05.2017., 19:42   #8338
Ja vam, tete, nisam ni od kakvih savjeta. Više sam za pomanikirati i skockati. Kod njege, umasiravanja, tetošenja, ovoga/onoga sam totalni zabušant i tropa.

I sama saniram neviđenu štetu. Eto takvu da su mi nokti trenutno ful kratki i onako zaobljeni kako ide jagodica. Toliko su mi ružni da odbijam lakirati ih već nekih 2 tjedna. Prvo ih je uništio Aveo i listali su se onako duboko i gotovo cijelom dužinom nokta. Srećom to sam sanirala promjenom odstranjivača laka, a ova ovako površinska listanja vežem uz ovaj ili onaj period u godini ili ova ili ona događanja u cijelom organizmu.

Godinama već koristim Eveline Diamond hard bazu i pazim da ruke nikad nisu suhe. Uvijek neka masnija kremica ide gore kad god sam u stanju mirovanja ili me ne dira hoću li umastit ono što dotaknem. Od nekih ulja nisam. Imam neko Alverde na pipetu i dobro je, ali lijena sam i gotovo nikad ne trackam ni ne mažem.

Moje je iskustvo da određeni period u godini jednostavno moram imati kratke nokte jer su u banani. Moguće da se radi o manjku nekih vitamina, višku nekih drugih i to je upravo ovaj sada period. Čim dođe kraj ljeta, nokti živnu i cijelu jesen i zimu predivni.
Sve ove godine nisam uspjela dokučiti što uzrokuje sve te promjene.

Evo sada kako 2 tjedna ne lakiram, nego gore imam samo Eveline u jednom sloju, vidim da je trenutno situacija ok. Ne vidim nikakva listanja. Vidjet ćemo što će biti za još tjedan dana jer munjare rastu kao gljive poslije kiše.

Ovako sa strane kao vama mi pukne samo palac i to mislim da je vezano uz neku 'traumu'. Kada mi se to dogodilo 3 puta zaredom na lijevom palcu s vanjske strane, bila sam uvjerena da je do udaranja palcem u space na tastaturi. Otkako sam smirila doživljaj, nema više frke.
mirtochka is offline  
Old 24.05.2017., 19:56   #8339
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Mislim da je glavni uzrok pucanja noktiju kod vecine danas ovaj okrugli/spic oblik koji se sad nosi. To nije prirodan oblik nokta i noktana ploca zbog tog suzavanja sa strane puca. Znam po sebi, dok su bili u modi cetvrtasti nokti to mi se puno rijedje dogadjalo.
vidiš kod mene potpuno obrnuto, kak je vladala frenč menikur pustila sam nokte u četvrtasto i zadnje 2-3 godine svako malo identične situacije kao u gore spomenutom postu od bony, jednostavno nokat pukne sa strane i možeš ga samo oguliti do kraja i plakat, kroz 2 dana svi su gotovi, čak i kad ih skratim do kraja... onda sam počela Evelinca i turpijicu u špic/oval i sad se fkt drže, radim puno sa rukama, a i lamačem uokolo dok sviram no ne daju se, nikad čvršći nit ljepši
maslelu is offline  
Old 24.05.2017., 20:00   #8340
moji nokti su bili slabi, pucali, listali se,...uzas
iz znatizelje sam se i ja uvalila u "chia ludilo", najcesce ih konzumiram u jogurtu, i nakon nekog vremena skuzim kako su mi sad puno kvalitetniji i cvrsci, ne pucaju. sve druge stvari radim isto, to mi je jedina novotarija koju sam uvela tako da nema od cega drugo biti nego od chia sjemenki
Cvrcak i Mrav is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.