Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 16:40   #121
Postoje li uopce sekte, postoji li ikakva opasnost takve vrste barem za mlade i naivne?
Ne opasnost krivovjerja, nego nesto poput onoga sto je mnoge sekte odvelo do kolektivnog samoubojstva? Zato se i nazivaju "psihosektama"..

Samoubojstvo ne mora biti teatralno, moze se dugo zivjeti a u biti biti kao mrtav.. kada se npr. covjek odrekne svoje "poganske" ili " ateisticke" obitelji.. svakako krivovjerne..
Ako znate bilo koga tko zivi u takvom svijetu, opcenito.. ne samo u sektama, moze li se to nazvati prirodnim, normalnim, ljudskim zivotom..

Koja je razlika jedne tako male grupice, u biti sekte koja je mala i bliska poput obitelji, a za nekoga mozda i prvi puta u zivotu prilika da moze pokazati bliskost i dodir.. a s druge strane velike Crkve, u kojoj ogroman broj ljudi svakoga dana pronalaze sto im je zajednicko, sto bi se dobroga moglo pronaci u toj njihovoj zajednici.. oni moraju RAZGOVARATI, opcenito puno RAZMISLJATI, otkrivati stalno nesto NOVO, vjezbati se suzivotu sa neistomisljenicima, jer su na papiru svi JEDNO..

U tom smislu sam nasao jednu izjavu koja pokazuje dubinu koju moze misao dostici unutar jedne tako velike organizacije. S druge strane sektu, njen "govor" vidim kao "jednosmjeran".. oni su kao gore, u biti nedodirljivi.. za neistomisljenike se u sekti zna tko i kakvi su.. nema tu nikakve samorefleksije.. cijela grupa u biti reflektira psihopatologiju doticnog vodje, on je "glava" a sljedbenici " udovi" (bez misljenja u stvarnom smislu)..

Da, istina je da isto ucenje vlada u katolickoj crkvi, ali je i istina da crkva ima barem teoloski izgovor da svi mi zivimo "u Kristu", koji je i Bog i covjek. Ako jednog dana nas spomenuti guru to isto takodjer za sebe sluzbeno izjavi tada ce njegovo ponasanje biti puno jasnije. Covjek i Bog.. za sada se samo tako ponasa, a kada ce to i priznati, objaviti, ne zna se..

Govor je na linku..

http://blog.dnevnik.hr/sekte/

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 19:08   #122
Problem s sektom zvano kršćanstvo i njezinim pritocima manjim sektama isti a to je da misle da je jedan Krist i zato toliki fanatizam i monopol i onda se pobiju među sobom tko ima eksluzivno pravo na monopol toga Krista.

Neprocjenjivo je gledati kako love repove jedni drugima..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 10:52   #123
Quote:
Scorko07 kaže: Pogledaj post
Znam Lorensa dvije godine, propovijedi su mu odlične, no tako se ne ponaša (u Ljubavi, o kojoj stalno govori). To me je nedavno jako razočaralo i povrijedilo. Mislio sam da smo prijatelji. On se ne veže za ljude. Kad neko vrijeme nešto njie po njegovoj volji, onda Vas 'likvidira' (u Duhovnom pogledu). Dakle sve laži i bla.., bla.., bla... puste riječi. Nije čak niti došao na sprovod svom kakti najboljem prijatelju. A Frano Ožbolt koji vodi Zagrebačka okupljanja je totalni lažov, licemjer i gad!! Saša Č.
Ovo bi mogla biti jedna stvarna ljudska prica skrivena iza kulta pozitivnosti.. vjerovatno ima toga vise nego dovoljno, ali rijetko tko je spreman svojim imenom stati javno iza ovako necega..

Da li je ova poruka i konacno stanje ne znamo, ali svakako vidimo da je covjek ziv, dopusta si da osjeca sve.. ne samo dopustene "pozitivne" osjecaje.. dopustene odozgo, direktno od "Isusa"..

Jedna faza te borbe na putu prema istini, koja je nemoguce bez osjecaja, svih ljudskih, i najekstremnijih.. prije svega suza.. tako je jasno pokazana na linku, hvala Scorko na otvorenosti i ljudskosti.. https://youtu.be/1gUOeOgNOG0

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:03   #124
Upravo provjereno.. Covjek je i dalje slobodan.. :-) A ovaj link ce uskoro nestati..

Svaki covjek nakon sekte je slobodan sve osjecati, i pomocu tih osjecaja birati sve sto pronadje dobro oko sebe, a sve drugo i nije toliko bitno.. ali bez toga, bez suza i radosti nema covjeka, nema ljudskosti.. zivjeti samo u "pozitivnom" je put u propast, to znaju svi koji se bave ljudskom psihom.. a "Duh" jos nikada nije izveo nesto suprotno, nikada neka grupa takvo nesto nije dokazala, da je trajala ziveci u svom izmisljenom, izabranom "pozitivnom" svijetu.. obicno se tako nesto svrsta u "psiho sektu", a zavrsava neslavno..

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 23:38   #125
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Taj covjek, Lorens za samog sebe izjavljuje kako je nesebican.. to jos od nikog u zivotu nisam cuo, osim u sali..

Za ateiste izjavljuje "nema dobrog ateista, oni samo misle da su dobri.." itd. u istom stilu..
Ali ja znam ateiste koji su čak više od Lorensa NE-sebični: http://www.degmat.bloger.index.hr/po...i/3279724.aspx

A što se tiče Lorensa, on ti je kao neki vođa katekumena. Slično ovome:
http://www.vecernji.hr/uskrs/pokret-...-u-vodu-998743

sam Arguello je kao mladić bio na rubu samoubojstva iako je bio jako uspješan. Talentirani slikar, studirao je umjetnost u Madridu, osvojio državnu nagradu za slikarstvo. "Već sam imao novca, već sam bio poznat i nisam bio sretan, unutar sebe bio sam kao mrtvac. Odmah sam razumio: ako tako nastavim, ubit ću se", napisao je Argeullo u svojoj knjizi "Kerigma" (navještaj spasenja). Arguello je rastao u tradicionalnoj katoličkoj obitelji, studirao među ljevičarima, ali ništa od toga nije mu bilo dovoljno. Na akademiji su izvodili predstave, među ostalim i Sartrea. "Na dnu sam kod Sartrea našao odgovor: sve je apsurdno.

Ali to ne znači da nekome to ne može biti negativno: http://www.paxtibi.net/?p=1248

Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Upravo provjereno.. Covjek je i dalje slobodan.. :-) A ovaj link ce uskoro nestati..

Svaki covjek nakon sekte je slobodan sve osjecati, i pomocu tih osjecaja birati sve sto pronadje dobro oko sebe, a sve drugo i nije toliko bitno.. ali bez toga, bez suza i radosti nema covjeka, nema ljudskosti.. zivjeti samo u "pozitivnom" je put u propast, to znaju svi koji se bave ljudskom psihom.. a "Duh" jos nikada nije izveo nesto suprotno, nikada neka grupa takvo nesto nije dokazala, da je trajala ziveci u svom izmisljenom, izabranom "pozitivnom" svijetu.. obicno se tako nesto svrsta u "psiho sektu", a zavrsava neslavno..

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Nije Lorens jedini koji traži i nudi samo pozitivnost: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2689


“Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem!” je bila mantra glavnog junaka sada već kultnog filma “Sjećaš li se Dolly Bell?”. Ono što je zanimljivo je da ovo zapravo i nije plod mašte scenariste filma, Abdulaha Sidrana, već krilatica koju je osmislio francuski psiholog i farmaceut Emile Coué (Kue). Emil je stvorio i novi smjer u psihoterapiji nazvan “kueizam”, a koji se zasniva na autosugestiji i podrazumjeva svakodnevno ponavljanje mantre “Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem!” ujutro nakon buđenja i naveče pred spavanje.

Ali se ne smije pretjerati:
ČUVAJTE SE PRETJERANOG SAMOPOUZDANJA
Autosugestija
Emil Cue je autosugestijom postigao mnogo uspjeha. Iako nije bio liječnik, imao je neku vrstu klinike gdje se liječilo isključivo metodom autosugestije. Ono na čemu je on tvrdoglavo insistirao bilo je subjektivno vjerovanje pacijenta. Za njega nisu postojale objektivne okolnosti. Jednog dana, dok je svoje učenje izlagao asistentima, dotrčala je medicinska sestra i prestrašeno mu se obratila: ¨Gospodine Cue, pacijentu u sobi 17 je loše. On misli da mu je loše.¨ idućeg dana, dok je Cue nastavljao asistentima obrazlagati svoje učenje, došla je ista sestra i izjavila s neprikrivenom ironijom: ¨Gospodine Cue, pacijent iz sobe 17 misli da je umro.

Zadnje uređivanje krena : 13.09.2016. at 23:56.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 20:03   #126
"Pretjerano" u sekti ne postoji.. to joj je upravo osnovna definicija..

kao sto je to isto, pretjerivanje ( (ne zaboravimo i na "grijesna" "djela" i isto tako moguce "propuste") npr. po Budhi upravo glavni uzrok patnje, a srednji put, zlatna sredina bi bila pozeljna..u svemu, naravno prije svega u osjecajima..

a po pitanju istine kao prvo bi je trebalo uopce pozeljeti.. pa se tek onda uputiti na put prema njoj..

Jedan mudar covjek je rekao da je istina ono sto bi na primjer izjavio neki "okrugli stol", desetak ljudi kao odgovor na jedno pitanje.. ta cjelina svih odgovora bi bilo nesto jako blizu istini..

A kako se s tim stoji u nekoj sekti, pa i ovoj nasoj? monolog bez kraja i konca.. ili?

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 22:57   #127
Zahvaljujuci kreninom istrazivanju naletio sam na izvjestaj iskusnog clana jedne slicne psiho-grupe, od kojeg prenosim samo jedan mali dio, za pocetak sazeto tocke koje covjek izvukao iz svog iskustva:

1. Oni za ništa loše ne preuzimaju odgovornost ali traže apsolutnu kontrolu.
2. Ti nemaš izbora nego nakon nekog vremena živjeti takovo "kršćanstvo".
3. Nisu transparentni, ne lažu direktno ali ne kažu istinu o tome šta Put jest jer skoro nitko nebi ušao.
4. Obećanja kao i sve drugo rečeno je podložno interpretaciji.
5. Ne stvaraju se dobra u mjeri u kojoj su obećana pa se mizerija interpretira kao ta obećana dobra tj. kao providnost a gubitak se interpretira kao Božja volja. Vrednote su definirane da služe Putu.
6. Hermetički zatvoren svjetonazor.
7. Zajednica je prije ciljeva zbog kojih si ti ušao u zajednicu.
8. Nema potpune istine niti u samoj zajednici, jedan dio iskustava se suzbija i isključuje iz razgovora sa ad homminem.
9. Intelektualno, psihičko i duhovno nasilje racionalizirano višim ciljevima poput poniznosti i Boga ili parola “i isus je patio”.
10. Kontradikcije.

..problem je taj što oni ne preuzimaju odgovornost za ništa loše šta se desi. Zaključio sam ( mogu biti u krivu ) da oni sebe vide kao neutralni medij kroz koji Bog govori i pošto to sve govori Bog a ne oni , ne moraju preuzimati nikakvu odgovornost za svoje riječi i obećanja. Kada iz zajednice ode oko 30% ljudi oni neće misliti da je sa zajednicom nešto krivo.

...problem je što su manipulativni i što ti moraš živjeti tu verziju kršćanstva skoro pod svaku cijenu. Oni će reći “ne moraš … ali…”. Božji poziv može biti samo da budeš muž sa mnogo djece a svi drugi izbori se demoniziraju. Manipulira se strahom od gubitka, strahom od nesretnog života, strahom od smrti, strahom od toga da će Bog dignuti ruku sa tebe, strahom od đavla, krivnjom i upiranjem prsta, Manipulira se preko ega ( TEBE je Bog izabrao) i preko tih obećanja koja nikada ne dolaze. Smiješno je što se stalno govori da si slobodan i da imaš slobodan izbor. Izbori koji ti se nude su tipa: “imaš livadu po kojoj možeš ići gdje god hoćeš… ali… tamo su ti mine, tamo su četnici, tamo su krokodili , a po ovom putu koji smo ti mi jako dobro utabali , tu je Božja milost i tu si siguran. Evo slobodan si da ideš kamo hoćeš.” Mislim prave se glupi ili su si ovo nekako racionalizirali kao slobodu.

...ja sam teist. Ja nemam problem sa time da neka žena ima desetoro djece i živi kršćanski ako ona želi i ako misli da vrši božju volju za svoj život. Ali imam problem kada drugi ljudi stave svoje kandže u nečiji um, u nečije srce i u nečiju maternicu i na ovaj način te sprečavaju da ti stvarno činiš božju volju jer je oni zasjene svojom voljom.
Da je sve što u ovom tekstu piše laž, jedno je istina i za ljude koji su na Putu sretni a to da ti na Putu lagano gubiš svoju slobodu. Mehanizmi ovoga su složeni i teže ih je objasniti.

...problem je to što je to svjetonazor u kojem si ti zatvoren kada jednom u njega uđeš. Ljudima tamo to postane dio identiteta, dio njihovog ega i zato ga sljedbenici tako žestoko brane, jer je to dio njih. Oni nemaju luksuz to kritički propitkivati, to mora biti istina za njih jer su ljudi u to previše investirali i zbog toga su zatvoreni u tom mentalnom zatvoru u kojem uvijek netko drugi regulira šta je Istina. To je hermetički zatvoren sustav a đavao je njegov ključar. Jer kad im se kaže ” a možda bi se vi trebali zapitati zašto toliko ljudi odlazi sa Puta i loše govori o njemu ” oni kažu “to je đavao” i na ovaj način se hermetički zatvore od bilo kakve kritike. Đavao je obrambeni mehanizam za njihov ego.

..primijetite jednu stvar. Ja ne govorim o bibliji, teologiji, kršćanstvu iako bih mogao i o tome. Ovo moje skoro pa nema veze sa nečijom vjerom niti religijskim uvjerenjima već sa dinamikom grupe bila ona religijska ili ne. Ovo je za sve vas koji će te reći da govorim protiv Crkve i Boga i da je Put put obraćenja i kršćanske inicijacije tra la la la…. ja o tome ne govorim ovdje… ja govorim o grupnoj dinamici. A da i govorim, samim time što je nešto zagrnuto plaštem vjere, Boga ili parolama ne čini to dobrim.


U ovim citatima gore se radi o grupama koje postoje i djeluju u okvirima katolicke crkve. Sto s jedne strane svjedoci i o njenoj toleranciji, koju u ovom slucaju mozemo i negativno ocijeniti, ali valjda sve sto vrijedi nosi i izvjesni rizik u sebi..

Koja je razlika izmedju nase sekte o kojoj pricamo i ove spomenute grupe..
Vrlo velika, kod naseg "apostola" se odmah u startu dobijaju "lijekovi" za nase najvece probleme, bilo fizicke ili psihicke.. Kolika je zahvalnost "iscijeljenih" mozemo samo zamisliti..

A da li se radi o magiji ili Duhu to svako sam mora pokusati rasvijetliti.. Osobno pokusavam spojiti znanost i religiju, i ne vidim zasto se takva cuda ne bi na kraju i znanstveno dokumentirala? Ne znam sto bi se s time izgubilo.. Ali sumnjam da cemo to ikada docekati..

Tvrdim da ova sekta negira osnovne psiholoske potrebe covjeka i blokira mu put upoznavanja sebe, upoznavanja, osvjestavanja vlastite podsvijesti.

Kako izgleda jedna osobna prica, jedan moguci odgovor na pitanje tko sam ja, sto bi mogao biti zivot.. prica koja vjerujem djeluje kao cjepivo protiv zavodjenja koje se nudi u sektama, mozete vidjeti na blog.dnevnik.hr/sekte

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 10:35   #128
Da živimo u americi, Lorens bi bila jedna uobičajena pojava. Tamo ima cijela hrpa samoproglašenih apostola sa svojim lokalnim Crkvama.
Samo je problem što ta crkva želi od svojih sljedbenika. Povijest je pokazaza da se među tim sektama uvijek pronađe neki ekstremistički luđak koji terorizira sve oko sebe, a da sljedbenici to ne vide kao teror, nego kao pokušaj da ih se stavi u neke "božje okvire"
U principu nije samo samoubojstvo sljedbenika (ili pak terorizam) društvena opasnost. U principu je za društvo je opasno svako odstupanje koje vodi nefunkcionalnom ponašanju pojedinca. Bilo da su to svećenici koji su u principu paraziti ili pak časne koje žive u samostanima.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 00:44   #129
Evo jedan primjer kako nista nije apsolutno na Zemlji.. niti skroz crno niti skroz bijelo.. sve je ovdje prije svega ljudsko, u procesu, izmedju tame i svjetla..

Davanje takvog naziva i branjenje "apsolutne istine" od strane naseg "proroka" Lorensa, s pripadajucom religioznom slikom u kojoj covjek na kraju price vise ostane fasciniran strahom od Sotone nego radosnom vijesti i samim Isusovim Djelom na kojem pociva krscanstvo.. sve to zajedno, taj ekstremizam, crno-bijeli svijet, vise lici na simptome jednog "borderline" sindroma nego na jedno ljudima blisko ucenje u kojemu ce svako pronaci nesto za sebe, za prve korake.. Ali ne, u sekti se ne nude prvi koraci nego moglo bi se reci pravi skok direktno na nebo.. cijena sitnica

Psihologija koja se pakira u tom kompletu je dugorocno stetna, poput droge.. u pocetku se visoko leti, ali jednog dana dolaze racuni na naplatu.. sav "rad na sebi" je u spomenutoj sekti u biti sveden na predavanje sebe "proroku", ulazak i zadrzavanje u njegovoj "sferi".. dozivljavanje "iscjeljenja" i ostalih "darova".

Ali sve sto nismo sami odradili, "darovi" za koje nismo morali nista stvarno uciniti nas u biti cine duznima.. komu i cemu?

I eto, pored takvog loseg iskustva sa sektom koja mi je nazalost usla u obitelj, inace ne bi ni znao o cemu se tu radi, ovaj trenutak mogu reci da sve nije apsolutno crno.. i da unutar svog tog materijala i "ucenja" na webu cak postoji i jedan link u kojem je dotaknuta jedna tema koja ima puno siri svjetski utjecaj, pa tako i u Hrvatskoj, nego sama nasa spomenuta sekta.. Radi se o Sai Babi i njegovim sljedbenicima, pa ako se zelite vise informirati preporucam knjige Avatar noci i Gospodar zraka koje se spominju u ovom linku:

http://www.akademijavjecnogproljeca....vatarnoci.html

Inace, stvari nisu tako jednostavne kao sto izgledaju.. to sto se nasa crkva i Lorens medjusobno napadaju, a ovdje Lorens "napada" Sai Babu.. to u biti ne mora nista posebno znaciti, na jednoj dubljoj razini.. to je jedno malo cudo za sebe.. za malo dublje promisliti..

Primjer.. Lorens prica o fra Ivi Pavicu kao pomazanijem od njega sto se tice iscjeljivanja.. polaznici duhovne obnove kod fra Pavica nalaze Lorensovo ucenje prihvatljivim i prelaze k njemu.. govorim o pojedincima, ali ipak..

Lorens salje ljude po potrebi fra Pavicu, a ovaj ga istovremeno ne priznaje!?? Dapace, porucuje ljudima da bjeze od Lorensa..

Fra Pavic je logican, njegovo ponasanje.. Ali zbog cega bi Lorens tako javno govorio???

Cak i da je istinita ta njegova tvrdnja, i da su obojica od istog duha, zbog cega bi Lorens dovodio u probleme svog "suradnika" i "tajnog agenta" fra Pavica, koji u svojoj situaciji nema izbora nego biti poslusan crkvi i etiketirati Lorensa, zajedno sa njegovim kolazem "ucenja" od kojekakvih "proroka" iz zadnjih nekoliko stoljeca?

Dakle, ako fra Pavic nije njegov onda nije posteno slati svoje sljedbenike "suprotnom" duhu.. Ili?

A ako bi opet fra Pavic bio njegov "tajni saveznik" onda nije posteno, nema smisla razotkrivati tajnog agenta i blokirati mu misiju!??

Osobno nisam u stanju pronaci sigurno rjesenje za ove proturjecnosti, niti zainteresirati Lorensove sljedbenike za ovu logicku dilemu.. Ali unutar jedne sekte nema granica nelogicnostima niti lazima..

Jedino moguce i skroz jednostavno rjesenje ovih proturjecnosti bi bilo da je Lorensov interes iznad svega nastetiti crkvi i direktnim "konkurentima", u ovom slucaju spomenutom fra Pavicu.. A sami sljedbenici i njihova sudbina, kod koga ce ici po svoj spas i kako ce zavrsiti je od sporednog znacaja?

Ako neko ima bolju ideju bio bi zahvalan..

Isto tako sto se tice Sai Babe mogu reci da sam dozivio kako njegovi sljedbenici pomazu i sudjeluju u prijelazima iz jedne sekte u drugu.. Mozda bi i sam Sai Baba da je ziv mogao izjaviti svojima, slicno Lorensu.. "Idite slobodno u Ekipicu, jer on je pomazan od mene, pa ne morate bas putovati do Indije.. " Ova izjava bi se poklapala s onim sto sam dozivio..

Ti fenomeni,gore opisani, su prava "cuda", koja puno vise govore o cemu se tu radi, puno vise nego sva "iscjeljenja" o kojima se pisu svjedocanstva.. a u svjedocanstvima nicega konkretnog, nikakve pomoci za druge u slicnoj situaciji.. spominje se "rad na sebi", a njemu nikakvog traga..

Ako netko pronadje u tim "svjedocanstvima" tragove "rada na sebi" neka ovdje objavi, bilo bi lijepo..

Ali u to naravno ne bi spadala zaljubljenost u Lorensa, "Isusa", i beskrajno ponavljanje mantre "hvala ti Isuse" itd..

Rad na sebi u najkonkretnijem smislu bi bio rjesavanje bilo kakvih ovisnosti, oslobadjanje od losih navika.. a to traje, i tko je to dozivio i odradio taj bi imao o cemu pisati.. ali o takvom necemu tamo nema nista..?



Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:06   #130
Postoje nauke za primitivne slušaoce(mase) i nauke koje su za one naprednije koje masama se ne daju na uvid nego je u užem krugu iniciata...

To je od davnina praksa...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:52   #131
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Inace, stvari nisu tako jednostavne kao sto izgledaju.. to sto se nasa crkva i Lorens medjusobno napadaju, a ovdje Lorens "napada" Sai Babu.. to u biti ne mora nista posebno znaciti, na jednoj dubljoj razini.. to je jedno malo cudo za sebe.. za malo dublje promisliti..

Primjer.. Lorens prica o fra Ivi Pavicu kao pomazanijem od njega sto se tice iscjeljivanja.. polaznici duhovne obnove kod fra Pavica nalaze Lorensovo ucenje prihvatljivim i prelaze k njemu.. govorim o pojedincima, ali ipak..
To je samo stoga da proširi krug svojih štovatelja jer to su izgleda braća po prelijevanju iz šupljeg u prazno, ali njima sigurno štogod kapne u džep bez beda.
Ruka ruku mije.

Bolje bi im bilo da povedu sljedbenike na kakvu njivu i krenu iz osnova kopanjem, a usput će svima biti korisno i otjerat će im gluposti o izabranosti i tajnim znanjima iz glave.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 15:27   #132
Klevecete ljude bez znanja tko su ...Ruzna navika ! Osobno drzim da nije pravedno sto ovog covjeka ne podrzava drzavni proracun identicno kao sto crkvu podrzaje.Neke svi zive od nasih para!
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 16:19   #133
Neka ga podržava i proračun i donacije.

Neka ga se i drži u vitrini pa s vremenom pronese ulicom da svi beneficiraju od tih izliječenja, neće li riješit i rak i legionarsku.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 20:26   #134
Kako prepoznati sektu?
Što čine sekte?
Lišavaju čovjeka osnovnih sloboda mišljenja i odluke
Razbijaju obiteljsku jezgru
Usađuju strah i grižnju savjesti
Kada posumnjati da ste stupili u kontakt sa sektom?
Kada sretnete ljude izuzetne ljubaznosti i topline
Kada vas odvedu u svoje društvo koje vam pruža izuzetno gostoprimstvo
Kada vas hvale kao nitko do sada
Kada vidite da je njihov vođa pun razumijevanja i pažnje prema vama
Kada vidite da vas vođa impresionira
Kada vidite da ga grupa obožava poput Boga
Kada uvidite da sve djeluje prelijepo da bi bila istina
Poznata sektaška praksa
Vrbovanje
Regrutiranje
Preobrazba
Kako sekte djeluju?
Organizirano
Ilegalno
Opasno
Tko je guru?
Osoba koja će vas pridobiti šarmom i hipnozom
Što se događa sa žrtvama?
Žive nesvjesno u umjetno stvorenom i izoliranom svijetu
Postaju poslušni sluge sektaškom guruu
Bivaju izolirani od svoje obitelji, prijatelja i okoline
Lišene su svog vlastitog odlučivanja i elementarnih ljudskih prava
Upamtite!
Nije lako izaći iz sekte, još manje spasiti djete, člana obitelji ili prijatelja
Vrijedno je truda spasiti sebe, dijete, člana obitelji ili prijatelja od ovisnosti sekte

Zabluda
Najveća je zabluda govoriti o sektama na vjerskoj osnovi
Sukladno načelu sekularizma, izbor uvjerenja se ne sankcionira
Stoga se one često pojavljuju pod krinkom “Novih religioznih pokreta”

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 20:27   #135
http://www.cisk.hr/2010/09/kako-prepoznati-sektu/

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:01   #136
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Kako prepoznati sektu?
Što čine sekte?
Lišavaju čovjeka osnovnih sloboda mišljenja i odluke
Razbijaju obiteljsku jezgru
Usađuju strah i grižnju savjesti
Kada posumnjati da ste stupili u kontakt sa sektom?
Kada sretnete ljude izuzetne ljubaznosti i topline
Kada vas odvedu u svoje društvo koje vam pruža izuzetno gostoprimstvo
Kada vas hvale kao nitko do sada
Kada vidite da je njihov vođa pun razumijevanja i pažnje prema vama
Kada vidite da vas vođa impresionira
Kada vidite da ga grupa obožava poput Boga
Kada uvidite da sve djeluje prelijepo da bi bila istina
Poznata sektaška praksa
Vrbovanje
Regrutiranje
Preobrazba
Kako sekte djeluju?
Organizirano
Ilegalno
Opasno
Tko je guru?
Osoba koja će vas pridobiti šarmom i hipnozom
Što se događa sa žrtvama?
Žive nesvjesno u umjetno stvorenom i izoliranom svijetu
Postaju poslušni sluge sektaškom guruu
Bivaju izolirani od svoje obitelji, prijatelja i okoline
Lišene su svog vlastitog odlučivanja i elementarnih ljudskih prava
Upamtite!
Nije lako izaći iz sekte, još manje spasiti djete, člana obitelji ili prijatelja
Vrijedno je truda spasiti sebe, dijete, člana obitelji ili prijatelja od ovisnosti sekte

Zabluda
Najveća je zabluda govoriti o sektama na vjerskoj osnovi
Sukladno načelu sekularizma, izbor uvjerenja se ne sankcionira
Stoga se one često pojavljuju pod krinkom “Novih religioznih pokreta”

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Moram priznati vrlo dobar opis Isusa iz evandjelja koji je odvukao milijarde ljudi ..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 12:56   #137
https://youtu.be/8sE-URJf6Jo
http://blog.dnevnik.hr/sekte/


Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:05   #138
Nevjerovatno koliko maha uzimaju razno-razne sekte kod nas, a ova je pak posebna priča. Ovakva manipulacija sa ljudima, a sve pod krinkom "ljubavi" se ne viđa svakodnevno. Dobro je da postoji mjesto gdje bivši članovi mogu pisati iskustva iako sam mišljenja da većini koji su naumili otići ne seminar navedeno ne znači previše, no jedan savjet ću svakako dati, a taj je da ne dozvolite sebi da vas sfera zavede. Nemojte davati svjedočanstva dok ste još vrući i oduševljeni jer koristi svaku priliku da iste objavi na svojoj stranici čime radi promociju, a svoje svjedočanstvo drži kao tajnu...znaju ga samo odabrani.
ivanhory is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:42   #139
Quote:
ivanhory kaže: Pogledaj post
Nevjerovatno koliko maha uzimaju razno-razne sekte kod nas, a ova je pak posebna priča. Ovakva manipulacija sa ljudima, a sve pod krinkom "ljubavi" se ne viđa svakodnevno. Dobro je da postoji mjesto gdje bivši članovi mogu pisati iskustva iako sam mišljenja da većini koji su naumili otići ne seminar navedeno ne znači previše, no jedan savjet ću svakako dati, a taj je da ne dozvolite sebi da vas sfera zavede. Nemojte davati svjedočanstva dok ste još vrući i oduševljeni jer koristi svaku priliku da iste objavi na svojoj stranici čime radi promociju, a svoje svjedočanstvo drži kao tajnu...znaju ga samo odabrani.
Mora da ti je Lorens Novosel posebno stao na žulj kada si se zbog njega ulogirao na forum.hr
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 17:26   #140
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Mora da ti je Lorens Novosel posebno stao na žulj kada si se zbog njega ulogirao na forum.hr
Izašao sam iz tog kulta na vrijeme, ali moram priznati da me nitko nije uspio prevariti na način da se zadržim toliko dugo u tome. Vješt je u izlaganju, no mana su mu mailovi koje svakodnevno šalje odabranoj ekipici pa se tu razotkriva na pravi način, no pored toga većina i dalje ne vidi.
ivanhory is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.