Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2013., 00:25   #21
Oce neko u klasicnu u zg? haha
hannah88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:20   #22
Quote:
hannah88 kaže: Pogledaj post
Oce neko u klasicnu u zg? haha
ja matematičku
__________________
.
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:02   #23
Ako već znate u koju srednju školu želite ići i zanimaju vas informacije o toj školi, možete pokušati pronaći temu te škole na podforumu Osnovne i srednje škole pa ju čitati i, ako čitanjem ne saznate sve što vas zanima, tamo se predstaviti.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:45   #24
[
1.Da li se dobivaju dodatni bodovi za glazbenu školu ?
2. Šta je s Županijskim školskim natjecanjima ?
reginaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:37   #25
Quote:
Glint kaže: Pogledaj post
Da, sličniji prošlogodišnjem nego onom prijedlogu koji je izmijenjen. Po meni, napravili su jedan korak unaprijed što je odlično. Sam prijedlog koji je izmijenjen nije loš, naprotiv, ali ne bi bilo dobro da su ga ovako naglo uveli, treba ipak postepeno uvoditi promjene.
I ja držim da su napravili korak naprijed, ali tako ne bih mislio da su ostavili onaj princip prije ovog donešen krajem 2012. Kako su tako smanjili važnost prosjeka unatoč pričanju da uglavnom učenici forsiraju onih 5 predmeta?! Ovaj puta je 6, ali ne znatno više. Prosjek po meni uopće ni nema 10% značaja.

Quote:
reginaP kaže: Pogledaj post
[
1.Da li se dobivaju dodatni bodovi za glazbenu školu ?
2. Šta je s Županijskim školskim natjecanjima ?
Za glazbenu ti se dobiva 2 boda pod uvjetom da je ista pohađana 4 godine, mislim. Županijskim ili školskim?
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:15   #26
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
I ja držim da su napravili korak naprijed, ali tako ne bih mislio da su ostavili onaj princip prije ovog donešen krajem 2012. Kako su tako smanjili važnost prosjeka unatoč pričanju da uglavnom učenici forsiraju onih 5 predmeta?! Ovaj puta je 6, ali ne znatno više. Prosjek po meni uopće ni nema 10% značaja.


Za glazbenu ti se dobiva 2 boda pod uvjetom da je ista pohađana 4 godine, mislim. Županijskim ili školskim?
6 godina, ne 4.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 17:09   #27
Na nekakvom portalu za srednje škole ili što to već predstavlja postoji naslov "Izračunajte bodove za upis u srednju školu" gdje pisac članka tvrdi da se predmetne ocjene iz 7. i 8. razreda računaju na dvije decimale (!?) s primjerima i tablicama izračuna.
Mene samo zanima kako će doći do predmetnih ocjena na dvije decimale. I kada takve gluposti pišu po tematskim portalima, kako će tek običnom puku biti išta jasno.
Evo linka:
http://srednja.hr/Novosti/Upisi-u-sr...-srednju-skolu
Nikadino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:09   #28
Quote:
Nikadino kaže: Pogledaj post
Na nekakvom portalu za srednje škole ili što to već predstavlja postoji naslov "Izračunajte bodove za upis u srednju školu" gdje pisac članka tvrdi da se predmetne ocjene iz 7. i 8. razreda računaju na dvije decimale (!?) s primjerima i tablicama izračuna.
Mene samo zanima kako će doći do predmetnih ocjena na dvije decimale. I kada takve gluposti pišu po tematskim portalima, kako će tek običnom puku biti išta jasno.
Evo linka:
http://srednja.hr/Novosti/Upisi-u-sr...-srednju-skolu
Ako ocjene iz tablice iz ta tri predmeta zanemarimo, zamijenimo cijelim brojevima od 1 do 5 kakve se normalno zaključuju, cijeli sistem ima smisla i trebalo bi sve biti jasno. Uz to, tablica bodovanja za gimnazije je sasvim u redu i računa se na istom principu.
tockica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:51   #29
Pišite im na samoj stranici, tko može, u čemu su pogriješili i kako treba biti, da im pomognete da to što prije isprave.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:10   #30
Meni isto nije jasan sad ovaj dio sa zaokruživanjem bitnih predmeta na 2 decimale. Zar se one samo ne zaokruže ili? Ili ovaj portal ima krive informacije...
__________________
.
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:21   #31
Quote:
tockica- kaže: Pogledaj post
Ako ocjene iz tablice iz ta tri predmeta zanemarimo, zamijenimo cijelim brojevima od 1 do 5 kakve se normalno zaključuju, cijeli sistem ima smisla i trebalo bi sve biti jasno. Uz to, tablica bodovanja za gimnazije je sasvim u redu i računa se na istom principu.
Kakvog smisla ima ova rečenica sa zamjenom ocjena cijelim brojevima???
Ako u jednadžbi 1+2=3 zamijenim broj 2 s 5, onda je jedan plus dva jednako
ŠEST!?

Tema teksta je izračun po novome i razlika u odnosu na stari način. Razlike u izračunu koji se odnosi na 7. i 8. iz 3 osnovna predmeta (hrv, mat, str. jezik) i 3 dodatna - dakle ukupno 6 (za gimnazije), NEMA u odnosu na dosadašnji način (osim što je jedan predmet više). Na taj način je i potpuno pogrešno izračunat broj bodova za učenika 2, jer će i on imati iz tog dijela 60 bodova.
Razlika će se pojaviti jedino u izračunu prosjeka ocjena od 5. do 8. razreda izraženog na dvije decimale.
Nikadino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:55   #32
Quote:
Kaname kaže: Pogledaj post
Meni isto nije jasan sad ovaj dio sa zaokruživanjem bitnih predmeta na 2 decimale. Zar se one samo ne zaokruže ili? Ili ovaj portal ima krive informacije...
Ja mislim da su se zabunili. Možda treba na mjesto tih brojeva ići cijeli npr 4 ili 5 ili koja god je učenikova ocjena. Onda cijeli račun izgleda dobro
tockica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:20   #33
Ne gleda se na 2 decimale važni predmeti. U E-maticu se upisuje zaokružena ocjena. Nemojte paničarit i mislim da više ne bismo trebali pričat o tome.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:49   #34
dali se dobivaju bodovi za županijska natjecanja.
reginaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:51   #35
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
I ja držim da su napravili korak naprijed, ali tako ne bih mislio da su ostavili onaj princip prije ovog donešen krajem 2012. Kako su tako smanjili važnost prosjeka unatoč pričanju da uglavnom učenici forsiraju onih 5 predmeta?! Ovaj puta je 6, ali ne znatno više. Prosjek po meni uopće ni nema 10% značaja.
Da, slažem se. Zbog onog prijedloga se digla prašina ni za što. Pričaju jedno, forsiraju to da bi se na kraju gotovo vratili na staro.

I da, 6 godina za glazbene (dakle, cijela osnovna glazbena) i 4 za plesne škole (koje imaju dozvolu za rad od ministarstva što ne uključuje kakve plesne grupe).

Regina, dodatne bodove možeš dobiti samo za ostvaren određeni uspjeh na državnim/međunarodnim natjecanjima.

http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=19459

Ovdje imaš Odluku, pronađi tablicu s podatcima o natjecanjima i sve će ti biti jasno.

Zadnje uređivanje Glint : 29.01.2013. at 23:57.
Glint is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 03:23   #36
zanima me da li ce se ove godine pod strani jezik bodovati kao i prije ako se uci dva najmanje 4 godine, bolja ocjena iz jednog ili samo prvi strani jezik (engleski u vecini skola) ?
fyoung is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 12:37   #37
Quote:
fyoung kaže: Pogledaj post
zanima me da li ce se ove godine pod strani jezik bodovati kao i prije ako se uci dva najmanje 4 godine, bolja ocjena iz jednog ili samo prvi strani jezik (engleski u vecini skola) ?
Boduje se PRVI strani jezik. Ako učiš drugi 4 godine, dobiješ dodatan bod za sve škole.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 16:10   #38
Ovako, zanima me što mislite o programu tehničke gimnazije??

Ja sam do sada bio apsolutno siguran da idem u prirodoslovno-matematičku gimnaziju, ali sam danas saznao da se u mojem gradu otvara i program tehničke gimnazije u tehničkoj školi pa mi je to malo poljuljalo sigurnost da upišem PM gimnaziju. Mene inače jako zanima informatika i jedan sam od najboljih informatičara u državi (Nije to moje mišljenje, natjecanja su to dokazala ). Svaka od te dvije gimnazije ima svoje prednosti i mane, ali želim mišljenja forumaša o tome...Problem tehničke gimnazije je taj što je po meni 4 sata matematike i 2 sata fizike premalo, a ima sve 4 godine 2 strana jezika što me također muči jer ja mrzim njemački, a opet ne bih imao latinski kao u matematičkoj. Problem je i taj što je tehnička gimnazija u tehničkoj školi u koju idu vrlo problematični učenici, nasilnici i narkomani, dok je gimnazija u kojoj je PM gimnazija jedna od najuglednijih gimnazija u cijeloj Hrvatskoj te daje i izravni upis na FER jednom učeniku (poturdio bih se da to budem ja ), no u PM gimnaziji bih imao 3 sata informatike sve 4 godine, dok bih u tehničkoj imao računalstvo, ali i mnoge stručne predmete poput programiranja, informacijskih sustava, elektrotehniku i mnoge druge...Sada sam zato iznimno neodlučan pa me jako zanimaju vaša mišljenja.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 20:58   #39
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
Ovako, zanima me što mislite o programu tehničke gimnazije??

Ja sam do sada bio apsolutno siguran da idem u prirodoslovno-matematičku gimnaziju, ali sam danas saznao da se u mojem gradu otvara i program tehničke gimnazije u tehničkoj školi pa mi je to malo poljuljalo sigurnost da upišem PM gimnaziju. Mene inače jako zanima informatika i jedan sam od najboljih informatičara u državi (Nije to moje mišljenje, natjecanja su to dokazala ). Svaka od te dvije gimnazije ima svoje prednosti i mane, ali želim mišljenja forumaša o tome...Problem tehničke gimnazije je taj što je po meni 4 sata matematike i 2 sata fizike premalo, a ima sve 4 godine 2 strana jezika što me također muči jer ja mrzim njemački, a opet ne bih imao latinski kao u matematičkoj. Problem je i taj što je tehnička gimnazija u tehničkoj školi u koju idu vrlo problematični učenici, nasilnici i narkomani, dok je gimnazija u kojoj je PM gimnazija jedna od najuglednijih gimnazija u cijeloj Hrvatskoj te daje i izravni upis na FER jednom učeniku (poturdio bih se da to budem ja ), no u PM gimnaziji bih imao 3 sata informatike sve 4 godine, dok bih u tehničkoj imao računalstvo, ali i mnoge stručne predmete poput programiranja, informacijskih sustava, elektrotehniku i mnoge druge...Sada sam zato iznimno neodlučan pa me jako zanimaju vaša mišljenja.
Koja PM gimnazija?
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:14   #40
Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec...Nije baš poznata, ali je na maturi redovno među najboljima, par fakulteta daju izravni upis, a i imaju uvijek vrlo visoka mjesta na državnim natjecanjima tj. uvijek su iz nekoliko predmeta među prva tri u državi....
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.