Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 14:00   #41
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Ja koji sam osjetljiv na opremu bi ovaj mali display zaobišo u širokom luku.
Slažem se. Ako ikad budem kupovao ovoga (nadam se za godinu dvije) oprema mora biti allure. I još par sitnica bi dobro došlo, ali ne treba pretjerivati.
tekac is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:25   #42
Evo upravo se vratio s probne voznje novog 3008! Malo je reci da sam odusevljen!! Od vanjskog dizajna preko fenomenalne unutrasnjosti itd. Vozio sam 2.0 HDi sa 150 KS-a bež boje, sa rucnim mjenjacem, Allure oprema ali nakrcana svim i svacim cak i masazom sjedala!! Pa to ide do cifre od 306.000kn sto je skuplje od GT verzije pa je po meni neisplativo to!!!!! Za peugeot! Straaaasno.

Za te novce vec dobijas kod nas "sveto trojstvo" sa nekim srednjim paketom opreme. Ne znam puno je to love....ne kuzim zasto su automatike uparili s 180 i 120 masinom a ne i s 150. Malo nelogicno.

Reko mi covjek da kad ce konkretno prodavat toga za 4 mjeseca da cijena ide na nekih 275 soma. Ali ja bi opet automatik.

Jos da spomenem da sam pola sata prije njega vozio talismana grandtour automatika 1.6 sa 130Ks-a koji me se nije tolko dojmio nazalost. Vjerojatno bi onaj s 160 ksa bio bolji. Mada je i to prekrasno vozilo, ogromno...

Cekam jos novi Grand Scenic da ga isprobam i onda donosim odluku.

Zadnje uređivanje M@tthew : 08.11.2016. at 16:53.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:01   #43
Cijene su paprene, ali Peugeot je uvijek cijenama bio u rangu Volkswagena što se tiče novih modela. Uvijek daleko iznad svojih sunarodnjaka (Renaulta).
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:52   #44
Ti pises da pises...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 18:17   #45
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
E baš ta ručica tempomata super sjeda pod prstima. Škriputava? Nisam nikad primjetio, da su je mogli malo estetski doraditi, mogli su ali na dobrom je mjestu.
ajd na prijašnjim modelima sa velikim obručima volana nije bilo problem, ali meni na recimo na 208ci ili 308ci gdje je mali volan i još k tome nemam malu žensku šaku i prste to je problem jer malo malo zapnem za tu šugavu ručicu koja je tik do ručice žmigavaca...
to mi je čisti dizajnerski promašaj u unutrašnjosti kod novih modela Peugeota gdje si nisu dali truda da to bolje osmisle na novim modelima gdje su mali obruči volana
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 18:19   #46
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Peugeot je uvijek cijenama bio u rangu Volkswagena što se tiče novih modela.
u hercegovini bunika urodila ove godine odlično koliko vidim?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 18:59   #47
Nikad nisam bio neki ljubitelj Pugova, a još manje SUV-ova ali moram priznat da mij ovaj novi 3008 BOMBA, i iznutra i izvani. Jedina zamjerka mi je volan s dva kraka.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:00   #48
Nikad nisam bio neki ljubitelj Pugova, a još manje SUV-ova ali moram priznat da mij ovaj novi 3008 BOMBA, i iznutra i izvani. Jedina zamjerka mi je volan s dva kraka.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:12   #49
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
u hercegovini bunika urodila ove godine odlično koliko vidim?
Tako je barem u nas u BiH. Golf VII i Pug 308 II su tu negdje po cijenama s istom opremom. Isto tako Polo i Pug 208. Ili Passat i Pug 508. Tu su oni negdje svi. Citroen je zato znatno jeftiniji. S tim da Pug puno brže gubi na cijeni od VW-a.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 20:55   #50
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Tako je barem u nas u BiH. Golf VII i Pug 308 II su tu negdje po cijenama s istom opremom. Isto tako Polo i Pug 208. Ili Passat i Pug 508. Tu su oni negdje svi. Citroen je zato znatno jeftiniji. S tim da Pug puno brže gubi na cijeni od VW-a.
Pa da ako cemo tako kod nas jedino ko drzi cijenu su bmw, audi, mercedes i ajde vw. Jedini problem je sto se vec za nekih 280 soma kolko kosta ovaj peugeot ako ga malo nakrcas vec da kupiti nesto od ovoga gore navedenoga. Cijene ocito samo idu gore konstantno kod svih proizvodaca.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:06   #51
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Ti pises da pises...
Da mu usta začepiš na guzicu bi progovorio samo da nešto blebne
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:39   #52
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
ajd na prijašnjim modelima sa velikim obručima volana nije bilo problem, ali meni na recimo na 208ci ili 308ci gdje je mali volan i još k tome nemam malu žensku šaku i prste to je problem jer malo malo zapnem za tu šugavu ručicu koja je tik do ručice žmigavaca...
to mi je čisti dizajnerski promašaj u unutrašnjosti kod novih modela Peugeota gdje si nisu dali truda da to bolje osmisle na novim modelima gdje su mali obruči volana
Imam rucerde ali mi se to nikad ne događa na 308ci, a njihova ručica mi je jedna od najboljih
andro2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 21:34   #53
Evo da iznesem par utiska s današnje probne vožnje 3008-mice.
Radi se o (vjerojatno) najjačem paketu opreme s dizel motorom od 150KS.
Auto djeluje impresivno, ali i model sa srednjim paketom (189.000,00kn) kojeg imaju u salonu ne zaostaje puno.
Auto djeluje moderno, prostrano samo mu tu prostranost u unutrašnjosti kvari nepotrebno debeli središnji greben, uostalom kao i u prethodnoj 3008-mici. Ručica mjenjača, točnije kugla je prevelika, a sam položaj je malo previše naprijed tako da, iako imam 193cm, a time i proporcionalno dugačke ruke, ne mogu promijeniti brzinu bez dizanja lakta sa središnjeg naslona. Zasmetalo me i začudilo što sjedala imaju kratku površinu za sjedenje kao da su iz Fiata. Ista se ne mogu lumbarno podešavati (u srednjem paketu). Ono što je tipično za Peugeot, a sada vozim 308-micu prve generacije, je ta da na sve komande auto reagira s odgodom od pola sekunde (bar ja to tako doživljavam) To naročito dolazi do izražaja kod upravljanja, volan je lakši za okretanje u odnosu na 308-micu, ali i dalje nedovoljno izravan.
Testni model je bio krcat opremom i po malo fensišmensi...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 22:21   #54
I ja sam vozio taj 150 konja u Varaždinu. Ali najjaci paket opreme je onaj GT uparen s 180 ks-a automatikom od skoro 300 soma kn!!!
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 17:00   #55
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Evo da iznesem par utiska s današnje probne vožnje 3008-mice.
Radi se o (vjerojatno) najjačem paketu opreme s dizel motorom od 150KS.
Auto djeluje impresivno, ali i model sa srednjim paketom (189.000,00kn) kojeg imaju u salonu ne zaostaje puno.
Auto djeluje moderno, prostrano samo mu tu prostranost u unutrašnjosti kvari nepotrebno debeli središnji greben, uostalom kao i u prethodnoj 3008-mici. Ručica mjenjača, točnije kugla je prevelika, a sam položaj je malo previše naprijed tako da, iako imam 193cm, a time i proporcionalno dugačke ruke, ne mogu promijeniti brzinu bez dizanja lakta sa središnjeg naslona. Zasmetalo me i začudilo što sjedala imaju kratku površinu za sjedenje kao da su iz Fiata. Ista se ne mogu lumbarno podešavati (u srednjem paketu). Ono što je tipično za Peugeot, a sada vozim 308-micu prve generacije, je ta da na sve komande auto reagira s odgodom od pola sekunde (bar ja to tako doživljavam) To naročito dolazi do izražaja kod upravljanja, volan je lakši za okretanje u odnosu na 308-micu, ali i dalje nedovoljno izravan.
Testni model je bio krcat opremom i po malo fensišmensi...
Hm, sutra konačno i ja idem na probnu vožnju. Ovo sa centralnim grebenom, meni je baš super. A o odgodi od pola sekunde, ne znam... nisam primjetio. Možda ako voziš neku sportsku jurilicu, u odnosu na focusa, golfa i slične nema velike razlike.
tekac is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 20:49   #56
Danas sam prvi put vidio reklamu na tvu sad navecer. Lijep auto, iznutra po meni jedna od najljepsih unutrasnjosti, bas pravo moderno futuristicki. Jedino me te cijene malo brinu. Nije bas jeftin. Za te nivce vec se moze kupiti i dosta veci auto...
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 07:54   #57
Interesira me da li je netko vozio 1.6 sa 120KS-a mozda? Interesira me kakva je razlika prema 150KS-a? Ozbiljno razmisljam o navedenom auto a nisam siguran da li je tih 1.6 sa 120 konja dostatno za takav auto?
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 12:15   #58
Ovisi što očekuješ od auta. Dovoljno je za normalnu vožnju. No ako tražiš malo vozačkog gušta onda nije dovoljno.
tekac is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 12:22   #59
Vozio sam 308 s tim motorom i po gradu je dosta živahan, van grada sasvim ok za prosječnog vozača, ali na AC mu nedostaje snage. Naravno, ako ćeš voziti unutar ograničenja i na uzbrdii te neće biti briga što posustaje, tada će i za AC biti ok.

Najvažnije je tu na što si navikao, što očekuješ i kakav stil vožnje njeguješ.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 13:45   #60
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Vozio sam 308 s tim motorom i po gradu je dosta živahan, van grada sasvim ok za prosječnog vozača, ali na AC mu nedostaje snage. Naravno, ako ćeš voziti unutar ograničenja i na uzbrdii te neće biti briga što posustaje, tada će i za AC biti ok.

Najvažnije je tu na što si navikao, što očekuješ i kakav stil vožnje njeguješ.
S tim 120 ksa? Ajde thnx na info. Ja sam vozio 150ks i baš je bio onako gušt. Zvao danas, dobit će kroz tjedan dva u vž i ovog od 120 ksa pa idem usporediti ipak sam.

Na što sam navikao?? Na malu mazdu 2, 90ks već 7 godina. ahahhahahaah, došla dva klinca u međuvremenu i vrijeme je za novi auto.

Jedino što se tu guraju i novi Talisman karavan, pa Superbica karavan eto sad i taj Peugeot 3008 koji se po ponudi prostora ne može baš mjeriti sa ova da prethodno nabrojena ali je suv i šiša ih dizajnom i izvana i iznutra.

pa sam na sto muka....doduše slatkih.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.