Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 13:57   #61
George Carlin - Saving The Planet



Bog je Gospodar Zemlje i Svemira... nastanit ce na Zemlji koga On hoce... mi smo prolazni koliko i lanjski snijeg

A Svemir... definitivno nije za covjeka stvoren... no to treba tek da saznamo...

Approaching the Unknown
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:59   #62
morskigolube to nije odgovor ...

imaš TBC a Pero ima rak.
Tko je bolje prošao?

Ti ili Pero?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:00   #63
Što se Trumpa, Putina i Obame tiče, tu ionako nismo u prilici pokazati niti svoju naivnost niti mudrost. Možemo samo...

Kad smo već kod smeća i budućnosti, da li ste gledali crtač "Walle" ?
Gledao sam ga sa klincima... kraj je, što bi se reklo, zatvaranje kruga. Ali na višoj razini.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:01   #64
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post

Bog je Gospodar Zemlje i Svemira... nastanit ce na Zemlji koga On hoce... mi smo prolazni koliko i lanjski snijeg

A Svemir... definitivno nije za covjeka stvoren... no to treba tek da saznamo...
Gospodar Žetve/Sjetve ili Svemira bi to trebao znati pa svojim ljubimci na sliku i nepriliku brzo zgotovljenim, opskrbiti resurse koje neće brzo potrošiti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:04   #65
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
U stvari, Zemlja nije ni u kom slučaju stvorena za čovjeka.

Veći dio planeta je pokriven vodom, čovjek u vodi ne može živjeti. Da je Zemlja stvorena za čovjeka, čovjek bi mogao živjeti u vodi (poput riba). Isto tako mogao bi letjeti poput ptica.

Što se tiče samog kopna, vrlo mali dio kopna omogućuje život čovjeku bez dostignuća znanosti.

Mi nemamo krzno kao polarni medvjedi i u područjima u kojima postoji godišnje doba koje se zove zima ljudi ne mogu preživjeti bez tople odjeće, obuće i nastambi.

Zatim pustinje - tamo čovjek umire od žeđi. Ako se izgubite u Sahari, gotovi ste.

Međutim i ostali dijelovi planeta za samog čovjeka bez podrške civilizacije su negostoljubivi pa i smrtonosni.

Ako se izgubite u šumi, lako je moguće da ćete i uz pomoć vatrenog oružja umrijeti od gladi.

Planet Zemlja može izgedati kao gostoljubivo mjesto nekome tko sjedi u fotelji, pred radijatorom, ali ona to nikako nije.

Ostale planete, galaksije i klastere galaksija neću spominjati vidim da su drugi taj problem već naznačili.
Pa ako nije za čovjeka stvorena, onda čovjek ne bi ni živio na zemlji. Neka vode, i puno mora, to su izvori koji nam trebaju
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:09   #66
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, ali ne budimo prenaivni!
Ne može biti gore nego što jest je moj stav.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:10   #67
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Gospodar Žetve/Sjetve ili Svemira bi to trebao znati pa svojim ljubimci na sliku i nepriliku brzo zgotovljenim, opskrbiti resurse koje neće brzo potrošiti.
Nope...

Kuca nije tijesna gdje celjad nisu bijesna...

Ionako Zemlja i zivot na njoj nisu bitni sami po sebi. Smisao imaju samo u cjelokupnoj sliki i prici.

Moram li te podsjecati da se resorsi ne trose zbog ljudske brojnosti? Vec zbog naseg stava naspram istih... ljudska hegemonija...
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:11   #68
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
morskigolube to nije odgovor ...

imaš TBC a Pero ima rak.
Tko je bolje prošao?

Ti ili Pero?

To jesu negativne stvari i nepotrebne. Nevolje su zbog nečastivog.
To je prolazno. I smrt je prolazna bolest koja će biti izlječena. Znam zvuči kao fantastika. Tako stoji u Bibliji.
A Zemlja i život trajat će do nedoglednih vremena, kaže se vječno.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:13   #69
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
"Zemlja je stvorena za čovjeka"

...a s porastom stanovništva je povećava meteorima.
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:15   #70
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
A Zemlja i život trajat će do nedoglednih vremena, kaže se vječno.
Sta jos u nasem pojavnom, fizickom i materijalnom svijetu traje vjecno?

Ako se pazljivo posmatra... sve ima svoj pocetak i KRAJ... pa tako i "nasa" Zemlja.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:23   #71
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Nope...

Kuca nije tijesna gdje celjad nisu bijesna...

Ionako Zemlja i zivot na njoj nisu bitni sami po sebi. Smisao imaju samo u cjelokupnoj sliki i prici.

Moram li te podsjecati da se resorsi ne trose zbog ljudske brojnosti? Vec zbog naseg stava naspram istih... ljudska hegemonija...
Ne da je kuća tijesna već je i čeljad bijesna a pogotovo kad je u pitanju lova i ideologija.

Sve više se troše resursi jer su potrebe sve veće i nemaju namjere stati.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:26   #72
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
To jesu negativne stvari i nepotrebne. Nevolje su zbog nečastivog.
To je prolazno. I smrt je prolazna bolest koja će biti izlječena. Znam zvuči kao fantastika. Tako stoji u Bibliji.
A Zemlja i život trajat će do nedoglednih vremena, kaže se vječno.
Kojeg sad fucking nečastivog; mislila sam da ozbiljno razgovaramo a ne da predamo o anglekima i vragovima, vječnostim i rajskim harfama:klap:
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:34   #73
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Tragediju...

uz otapanje polova, gubitak šuma i pitke vode, širenje pustinja, uniuštavanje mora i oceana, svaka nova generacija stanovnika Zemlje živjeti će sve gore i gore.

A da o klaunima tipa Trumponje i Putonje koji drže prste na crvenom gumbu ne spominjemo...
Pa da,sve gori život na ovoj planeti je neizbežan.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:44   #74
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Tragediju...

uz otapanje polova, gubitak šuma i pitke vode, širenje pustinja, uniuštavanje mora i oceana, svaka nova generacija stanovnika Zemlje živjeti će sve gore i gore.
Da, prvo su dinosaurusi sjebali Zemlju a sada ćemo mi...
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A da o klaunima tipa Trumponje i Putonje koji drže prste na crvenom gumbu ne spominjemo...
Ma oni su samo prvi među jednakima.
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:45   #75
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
...a s porastom stanovništva je povećava meteorima.


Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Sta jos u nasem pojavnom, fizickom i materijalnom svijetu traje vjecno?

Ako se pazljivo posmatra... sve ima svoj pocetak i KRAJ... pa tako i "nasa" Zemlja.
Šta mi znamo, planove univerzalne, zemljino trajanje nama nije jasno jer ne razumijemo moć pokretača toga, koji može svu materiju iznova da obnavlja, daje suncu energije koliko mu treba, samo natoči

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kojeg sad ..... nečastivog; mislila sam da ozbiljno razgovaramo a ne da predamo o anglekima i vragovima, vječnostim i rajskim harfama:klap:
Pa ovo je ipak religija. Može se ponekad i Biblijska tematika spomenuti

...

Evo jedna pjesma koja baš nekako liježe na pesimistični stav o svemu tome, a akšli, dobra je pjesma
https://youtu.be/fduBXRMPt-k?list=PL...I5IkWSmvUmu0zA
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:48   #76
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post

Pa ovo je ipak religija. Može se ponekad i Biblijska tematika spomenuti
Život/stvarnost je šira od svake religije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:34   #77
S obzirom da će se Sunce ugasiti za cca. 3.5 milijardi godina i Zemlja pretvoriti u golu stijenu izgleda da je tom vašem bogu bolje išao genocid od inženjeringa
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:53   #78
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
S obzirom da će se Sunce ugasiti za cca. 3.5 milijardi godina i Zemlja pretvoriti u golu stijenu izgleda da je tom vašem bogu bolje išao genocid od inženjeringa
Geno cid, ubijanje gena To ne volim, bljak. Geneza postanak, Bog je stvorio sve živo, dao život svima. Đavo ubija. Navodi na to. A Bog je Abrahamu objasnio npr da ako u sodomi i gomori bude deset pravednih da će radi njih odustati od uništenja tih moralno nepopravljivo pokvarenih. Reci mi, ako Bog ne kazni one koji prave oružije za masovno uništenje hoće li ljudi sami sebe uništiti plus i ostale oko sebe?
Iskokali bi i sebe i svijet oko sebe To su radili, to je bilo u doba prije potopa, te divovi, te napredak civilizacije, imali su moguče i opasno oružije koje uništava sve, nemoral, demoni, kaže Bog misli su im bile samo na zlo
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:17   #79
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
I stotine milijardi do sada poznatih galaksija....
Koje postoje samo u holivudu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:24   #80
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
S obzirom da će se Sunce ugasiti za cca. 3.5 milijardi godina i Zemlja pretvoriti u golu stijenu izgleda da je tom vašem bogu bolje išao genocid od inženjeringa

A da prekinete sa znanstvenom fantastikom?
Ovo nije kut zraka tijela koje je udaljeno 150 mil km, cak i osoba sa manjkom inteligencije to moze primjetiti, ali puno teza ona ispranoga mozga, kakav sam bio i sam neko vrijeme.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.