Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 01:38   #181
O ukusima otom-potom...
Matisse je imao meni loše mrtve prirode...recimo bez emocija
Dali je nekome najveći slikar svih vremena ....meni sucks
Tako da....
Ovo mi vuče na Cezanna pomalo.
Da sam sa 17 znao ovako slikati....
__________________
Trenutno je 19:26
desolcsikoob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:08   #182
iz mog bućkuriša i proučavanja tutoriala ispalo je nešto

[IMG][/IMG]
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 15:31   #183
Quote:
Sara L. kaže: Pogledaj post
Evo jedne moje slike....Imam 17 godina...

Kritike?
Sara, prekrasno!!! Samo tako nastavi
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:21   #184
Hvala svima i na negativnim i na pozitivnim kritikama

Evo još jednog rada...btw, one jabuke sam uradila prije godinu-dvije, dakle sa 15-16 godina

Ovo je nesto malo novije (kvaliteta je malo narušena jer sam fotografirala sliku pod lošim svjetlom i morala sam i smanjiti rezoluciju...) :

Sara L. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 19:50   #185
evo nekaj novog
[IMG][/IMG]
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 00:34   #186
Quote:
Sara L. kaže: Pogledaj post
Hvala svima i na negativnim i na pozitivnim kritikama

Evo još jednog rada...btw, one jabuke sam uradila prije godinu-dvije, dakle sa 15-16 godina

Ovo je nesto malo novije (kvaliteta je malo narušena jer sam fotografirala sliku pod lošim svjetlom i morala sam i smanjiti rezoluciju...) :

Savršeno . Lijepe jabuke
__________________
Come now, don't make such a funeral face. It isn't dying that's sad; it's living when you're not happy. (Octave Mirbeau)
Fennec Fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 02:40   #187
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:27   #188
ovo je još u 'pogonu' , nije završeno

[IMG][/IMG]
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 05:25   #189
[IMG][/IMG]
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 17:15   #190
sara na ovoj drugoj slici...
svida mi se ova najveća jabuka
__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 17:18   #191
mislim možete slobodno i mene pljuvat
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 19:57   #192
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
mislim možete slobodno i mene pljuvat
dobra mi je ova zadnja
Tomkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 20:09   #193
Quote:
(:P) kaže: Pogledaj post
sara na ovoj drugoj slici...
svida mi se ova najveća jabuka
Hahaha, i meni je ta najbolja ...i ona ispod ....

tnx
Sara L. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 00:20   #194
dolores mene zanima jel ti to na kompu radis....mislim ne izgleda mi ko klasican crtez, slika kaj got

i ako da pliz pojasni imas mozda note pad ili samo misom baratas
__________________
I want to be rich and famous
bobo23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 01:24   #195
Quote:
bobo23 kaže: Pogledaj post
dolores mene zanima jel ti to na kompu radis....mislim ne izgleda mi ko klasican crtez, slika kaj got

i ako da pliz pojasni imas mozda note pad ili samo misom baratas
na kompu radim , photoshopu i corel painteru i radim sa tabletom ... bolji je od miša jer ima osjetljivost na pritisak a i s mišom nemreš bit precizan...samo sam još početnik pa slike još nisu savršene
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 15:46   #196
Neznam jel to tu spada al eto ak bi neko mogo ocjenit dizajn covera ove moje knjige?
xicen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 20:03   #197
xicen meni je dobro
ali nesto mi fali...neznan samo sto...mozda neki akcent..
__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 23:03   #198
Šta se zbiva u knjizi ?
__________________
Trenutno je 19:26
desolcsikoob is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 23:21   #199
Prvi plot je sljedeći. Imamo Nurita koji je underwater tehničar poslan u underwater kako bi nadgledao kopanje jedne underwater rude. Živi sa još 5 ostalih tehničara od kojih je svaki zadužen za jedan sektor i svaki ima svoj mali kontrolni toranj iz kojeg prati situaciju. Sav posao se obavlja pomoću deep dive robota koji crpe tu rudu 24 h dnevno. Ta baza je jedna od desetak u tom imaginativnom svijetu. Iskopanu rudaču šalju jednom tjedno jer je transport preskup za daily basis. Na površinu tih 6 tehničara ne izlazi nikad, a imaju određene povlastice zbog kojih su i bili motivirani da ostanu cijeli radni vijek underwater. Bez poreza, ogromne penzije, obitelj upwater zbrinuta već sada tj. dobiva neku masnu naknadu, masne plaće. Radni vijek im traje 20 godina, a nakon toga ih zamjenjuje drugi tim od 6 tehničara. Ciklus traje već stoljećima.

Drugi plot je usmjeren na upwater dio gdje bijesni rat za nezavisnost. Svaka zemlja treba ubiti svojeg nacionalnog zmaja kako bi izborila svoju nezavisnot i time stekla povlastice samo njima znane. Prati se pripadnik vojnog korpusa koji se baš sprema za križarski pohod na jedno odlagalište otpada gdje je lociran zmaj. Zmaja svaka zemlja može locirati na poseban način, a ova tako što je aktivirala drevni pilon puneći ga oko 3 stoljeća sa rudačom koju Nurit i još tisuće tehničara vade. Zmaj se tada ukazao u svim LCD televizorima u toj zemlji i putem video poruke na sam Božić objavio svoje mjesto skrivanja svih ovih godina. Pripadnik vojnog korpusa a.k.a Neimenovani vojnik odlazi sa svojom satnijom prema mjestu gdje kampiraju satnije iz ostalih provincija te zemlje.

Treći plot prati pradavnu rasu Zajebanata koji su osmislili cijelu ovu šaradu kako bi natjerali nacije da rade besmislene stvari. Dakle tu se saznaje da zmaj uopće ne postoji nego je to samo velika mehanička lutka napunjena obojenim perjem. Ovo je kao relief od cijele priče i tu se obično opisuju kako su druge nacije ubile tj. popušile u ubijanju svojeg zmaja.

Naravno svaka nacija nezna za drugu i one misle da su same na tom planetu, ali čitava poanta je ta da kad sve nacije otkriju da nema nikakvog zmaja, rasa Zajebanata će maknuti forcefield koji dijeli svaku zemlju od susjedne im, jelte zemlje.

Priča se interconnecta kad Nurit otkrije da se rasa Zajebanata skriva ispod morskog dna i onda tu nastaje action-pumped zaplet neslućenih razmjera gdje Zajebanti ucjenjuju Nurita i obratno.

Uglavnom trebalo bi bit puno poruka i ideja tipa kolko besmislenog radimo u životu i zaboravljanje emocija uglavnom neki Discworld svijet. I premda nisam čito više od desetak strana Discworlda pa ubiti neznam kakve se ideje tam protežu, al eto bar je valda slično po tak nekog surealnom settingu.

Zadnje uređivanje xicen : 10.06.2007. at 00:03.
xicen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 07:50   #200
Evo da se i ja malo ukljucim, ako smijem. Ima vrlo dobrih radova ovdje. Mislim... iz kuta potpunog laika. Naveo bi jedan koji ste nekako mimoisli... vjerojatno ga niste dozivjeli ozbiljno, ali... ljudi moji... i to je vid izrazavanja. Jedino sto bih imao prigovoriti je to sto nije jasno odakle je "izvucen" detalj.



a i ova je dobra kao i mnoge druge kao onaj robot, sunce ili zmaj.

Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.