Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 01:34   #161
Da li je neko koristio ili koristi rupicaste naocale? I općenito kakva su vasa misljenja o tome?
bleki988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:32   #162
I mene interesuju te naocare, ako neko ima bilo kakvog iskustva sa njima, neka napise.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:54   #163
Pozdrav svima.

Ja se želim riješiti svoje kratkovidnosti.
I tražim riješenje već jaako dugo za ovo i nikako!!

http://www.alternativa-forum.com/kra...html#post67458
kao što sam tu napisao
ovo su neke od metoda na koje sam naišao,

ali od ovih rupičastih naočala čini mi se nema ništa.

Idem dalje traziti na jos foruma,
Dr. Pavića sam zelio posjetiti, ali je on u HRV tek krajem 3. mj (eh)..
Zyxzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 06:05   #164
Ashwinikumaras, molim na PM, ime knjige izposta 2009.g. alternativno lijecenje.Hvala.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:52   #165
bas budem probala , ja imam +3
jenny510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:56   #166
evo prvi put se ukljucujem u temu....dosta ste vjezbi za sada dali a zanima me kako se radi to njihanje
azdaja009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 20:58   #167
Ljudi, gledajte sta sam nasao, nocna sociva koja vracaju vid, a koja kostaju oko 250$, a trenutno ih ima samo u Britaniji...

http://www.youtube.com/watch?v=mUCtX...eature=related

Sajt:http://igolenses.co.uk
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:36   #168
http://www.youtube.com/watch?v=iLxls...eature=related
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:10   #169
Pozdrav svima! Evo da odgovorim ekipi koja ima pitanja u vezi rupicastih naocala... ja ih nosim 3 mjeseca i mogu reci da mi je vid vidno poboljšan,a oci su mi odmornije, osjecam opuštenost ocnih jabucica. Nakon što skinem rupicaste i stavim dioptrijske imam osjcaj da su mi dioptrijske prejake pa ih ne mogu nositi, smetaju me. Opcenito više ne nosim dioptrijske vec samo rupicaste, cak i sad dok ovo pišem Rupičaste nosim uvijek i koliko mi to paše. Čak i ono što kažu da bi ih se trebalo nositi 10 min da se navikneš meni nije bilo potrebno, ja sam ih nosila koliko mi je to pasalo. S njima čitam, samo ako je noc rasvjeta treba biti jaka, kad sam vani služe mi umjesto sunčanih itd... I ne radim nikakve vježbe samo nosim naočale prelijena sam za viježbe A što se tiće ovi leća koje je našao Romantic_Clear hm nešto mi tu ne štima samo ne znam još što, moram o malo detaljnije proučiti...
M@ng@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:59   #170
Znači samo ih nosiš u običnim svakodnevnim situacijama?

Da li ti je vid sada kad gledaš bez njih (i bez dioptrijskih) bolji nego što je bio prije? Jesi li mjerila dioptriju prije i sada?
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 16:05   #171
Tako je, nosim ih kao što sam nosila dioptrijske. Vid mi je osjetno bolji, doma imam ona slova kao što imaju opticari, i uvijek ih gledam s iste udaljenosti pa po tome vidim da mi je vid bolji, te mi ni netreba okulisticki pregled.
M@ng@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 01:45   #172
a kolika ti je dioptrija bila prije stavljanja tih rupicastih naocala, da li je obicna miopija ili s cilindrima (astigmatizmom) ?
bleki988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 15:53   #173
Dioptrija mi je bila -3.25 na oba oka i blagi astigmatizam. Kad bi vani skinula dioptrijske naočale (u početku) ne bi ništa vidjela sve mi je bilo totalno mutno, znakove na cesti nisam raspoznavala, a sad, ne da ih vidim nego ih i raspoznajem, uzmi u obzir da ja znakove gledam iz tramvaja i busa to je prilično daleko, a kad imam rupićaste onda vidim sve savršeno, s njima i bicikl vozim i rolam se al auto ne, tu ipak treba više opreza.
M@ng@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 00:02   #174
Unhappy

ok hvala na info, to je ono sto me najvise brine kod ovih rupicastih naocala (da li pomazu i kod astigmatizma) nemam veliku dioptriju ali imam jak astigmatizam
bleki988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 09:13   #175
Ja sam radila jednu pranayamu koja navodno poboljšava vid (iako sam bila skeptična kako to može pomoći) i ne znam da li postoji veza, ali danas sam primjetila da mogu pročitati brojevi na katastarskim mapama za kojji mi prije trebalo povećalo.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 23:07   #176
Quote:
bleki988 kaže: Pogledaj post
ok hvala na info, to je ono sto me najvise brine kod ovih rupicastih naocala (da li pomazu i kod astigmatizma) nemam veliku dioptriju ali imam jak astigmatizam
Da sam ja na tvom mjestu, otišla bih u dučan i isprobala naočale. Ako s njima ne primječuješ astigmatizam ili ga primječuješ ali u blažem obliku onda pomažu, jer ni meni vid s njima nije savršen, ali što ih češče nosim to mi je bolje.
M@ng@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:47   #177
Quote:
M@ng@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Evo da odgovorim ekipi koja ima pitanja u vezi rupicastih naocala... ja ih nosim 3 mjeseca i mogu reci da mi je vid vidno poboljšan,a oci su mi odmornije, osjecam opuštenost ocnih jabucica. Nakon što skinem rupicaste i stavim dioptrijske imam osjcaj da su mi dioptrijske prejake pa ih ne mogu nositi, smetaju me.
Kada napises da ti je vid poboljsan jel mislis na smanjivanje dioptrije? A najvise me obradovala ova zadnja recenica, sto znaci da rupicaste deluju, jel tako? Ima onih koji su skepticki i hvala to sto si podigla samopouzdanje mnogima ovde.
Quote:
M@ng@ kaže: Pogledaj post
Opcenito više ne nosim dioptrijske vec samo rupicaste, cak i sad dok ovo pišem
To je idealno.
Quote:
M@ng@ kaže: Pogledaj post
I ne radim nikakve vježbe samo nosim naočale prelijena sam za viježbe
Ekstra...Ali ja cu ipak raditi vezbe po 10-ak minuta na dan kada ih budem uzeo da ubrzam proces oporavka vida.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:25   #178
Romantic_Clear pa ja bih rekla da su mi rupićaste definitivno skinule dioptriju, ako već moram nositi cvikere onda nosim one bivše tj. slabije. Te slabije su -2.75 i one mi nisu idealne ali su mi puuuno ugodnije od onih jačih.

Sjećam se... kad su mi te slabije bile preslabe, nisam vidjela čitati slova na telki, i bila sam toliko nesretna što mi se dioptrija toliko pogoršala, da sam počela istraživati i našla sam rupićaste i sad vidim slova sa slabijim cvikama nije to još savršeno ali jako sam zadovoljna. I počela raditi yoga vježbe isto da ubrzam proces.
M@ng@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 16:12   #179
M@ng@

A gdje si kupila te rupicaste naocale i koliko su kostale ?
bleki988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:38   #180
Ova godina ce za mene biti godina uspeha, ako mi budu uspele 3 stvari, medju kojima je to za vid najvaznije. Ja cu u junu nabaviti te rupicaste naocare. Jedva cekam da ih nosim uz rad vezbi naravno.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.