Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2015., 07:57   #4701
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
.

Nakon što sam izbacio kruh i škrobne proizvode, te razna jestiva ulja i margarin, a počeo konzumirati izrazito masne juhe, svinjsku mast umjesto ulja te bazirao prehranu na mastima bez ugljikohidrata moj nalaz kolesterola je opao dvostruko jer jer je organizam počeo trošiti masti kao osnovu.

Probaj pa ćeš uvidjeti da nećeš morati koristiti tablete, ali nažalost obično ljudi izaberu brži način rješavanja problema te ujedno i dosta štetniji.
Da i kod mene je ovako umjesto umjesto tableta bolje bi bilo izbaciti SVE ugljikohidrate (posebno pšenicu i pšenične proizvode) i pokušati sa LCHF ili paleo prehranom, osim svinjske masti može i kokosovo ulje, kokosov maslac, kokosovo brašno (za kolače)...
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 09:21   #4702
@Im mortal hvala na odgovoru

Možeš li mi i ovo prokomentirat iz istog nalaza:

Fungi by PCR
Aspergillus 2904 10-5000 Positive
Candida (albicans tropicalis) 588 MFI 10-5000 Negative

Thx
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 10:05   #4703
Imas gljivicu. Trebas koristit antimikotike.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 14:25   #4704
Sta znaci puno leukocita i eritrocita u mokraci

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 15:23   #4705
Pozdrav,

treba mi pomoć.
Na vlastitu inicijativu sam počela piti D vitamin (imam autoimunu bolest zbog koje ne smijem na sunce)

Ovo su svi nalazi koje imam:

12.03.2015 (prvi nalaz bez korištenja D vitamina)

Kalcij - 2,48 (ref. 2,14-2,53)
Fosfati - 1,50 (ref. 0,79-1,42)
D vitamin - 22 (ref. >75)

21.06.2015 (uz korištenje 2000 UI kapi dnevno 3 mjeseca)

Kalcij - 2,40 (ref. 2,14-2,53)
Fosfati - 1,36 (ref. 0,79-1,42)
D vitamin - 53 (ref. >75)

08.09.2015 (uz korištenje 10000 UI tableta dnevno 2.5 mjeseca)

Kalcij - 2,57 (ref. 2,14-2,53)
Fosfati - 1,42 (ref. 0,79-1,42)
D vitamin - 166 (ref. >75)


Prestajem piti D vitamin pa ću vidjeti kako će biti u 12 mjesecu rezultat.

Može li mi netko reći da li je ovo dosta povišena vrijednost D vitamina? Ne znam kolika je vrijednost toksična.
Nikakve nuspojave nemam.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:02   #4706
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Pregledom uzorka stolice u jednom labaratoriju (radi problema sa želucem) nađena mi je aspergillius (plijesan?). Zna li neko nešto o ovome? Što je to i što da radim? (konzultacije su mi tek u petak a poludit ću do tada)
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
@Im mortal hvala na odgovoru

Možeš li mi i ovo prokomentirat iz istog nalaza:

Fungi by PCR
Aspergillus 2904 10-5000 Positive
Candida (albicans tropicalis) 588 MFI 10-5000 Negative

Thx
U jednom od prethodnih upita naveli ste da imate "problema sa želucem". Nije uobičajeno da se tako intenzivno traga za gljivama (u urinu, u stolici) ako osoba ima samo "probleme sa želucem". Potrebno je razjasniti zašto su uopće ove pretrage rađene, tj. što je liječnik koji ih je indicirao želio naći. Isto se tako postavlja i pitanje akreditacije laboratorija koji je ovu pretragu izveo.

Metoda detekcije (PCR) iz primarno nesterilnih materijala (stolica, urin koji je prikupljen mokrenjem u posudicu) ne može odgovoriti na pitanje radi li se ovdje o infekciji ili kolonizaciji.

Činjenica jest da osobe koje imaju infekciju navedenom plijesni imaju u pravilu ozbiljne simptome bolesti i teško su bolesne te se nalaze na bolničkim odjelima, nerijetko i u jedinicama intenzivne skrbi. Osobe s infekcijom su u pravilu već od ranije bolesne, tj. imaju oštećen imunološki sustav - osobe oboljele od hematoloških zloćudnih bolesti, osobe na imunosupresijskoj terapiji, osobe s transplantiranim organima, osobe s imunološkim bolestima itd.

Nasuprot tome, osobe kod kojih postoji kolonizacija u pravilu nemaju simptome bolesti - gljive odnosno plijesni tamo su obično prolazno nastanjeni, obično uslijed poremećaja normalne flore toga područja. No, zapitati se valja, ako postoji kolonizacija, zašto ona postoji, tj. ima li predisponirajućih čimbenika koji takvu kolonizaciju omogućuju - oštećenje sluznice, funkcioniranje imunološke obrane domaćina, prethodno uzimanje antibiotika itd.

Zbog svega navedenog točnu interpretaciju ovih nalaza moći će dati jedino liječnik koji je indicirao navedene pretrage.

S obzirom da pišete na forumu i da niste u bolnici, moguće je da se netko "zaletio" s pretragama koje nisu ciljane i da će se taj netko kada vidi ove nalaze naći u problemu - što sada. Pretpostavljam i da će se isplanirati dodatna obrada kako bi se razjasnila moguća podloga, pretpostavljam, kolonizacije.

No, sve, dakako, ovisi i o tegobama koje imate, a koje niste detaljnije opisali.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 15:08   #4707
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Sta znaci puno leukocita i eritrocita u mokraci

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk
Važno je i ima li osoba s tim nalazom kakvih tegoba - može značiti, primjerice, infekciju mokraćnog sustava, prisutnost kamenaca u mokraćnom sustavu s ili bez prateće infekcije, oštećenja/bolesti bubrega različitog uzroka itd.

Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
08.09.2015 (uz korištenje 10000 UI tableta dnevno 2.5 mjeseca)

Kalcij - 2,57 (ref. 2,14-2,53)
Fosfati - 1,42 (ref. 0,79-1,42)
D vitamin - 166 (ref. >75)


Prestajem piti D vitamin pa ću vidjeti kako će biti u 12 mjesecu rezultat.

Može li mi netko reći da li je ovo dosta povišena vrijednost D vitamina? Ne znam kolika je vrijednost toksična.
Nikakve nuspojave nemam.
Vrijednost vitamina D je očito iskazana u jedinicama nmol/l, tj. 166 nmol/l. Ta vrijednost još se ne smatra toksičnom. O toksičnim se vrijednostima govori kada prelaze 375 nmol/l (150 ng/ml).

Međutim, kakva je vrijednost od 166 nmol/l (66 ng/ml), o tome bi se dalo diskutirati. Neki će reći da je to "visokonormalna" vrijednost, drugi da je "normalna", a treći će se zapitati ima li od te vrijednosti dodatne koristi u odnosu, primjerice, na vrijednost od 125 nmol/l.

Nažalost, studije još uvijek nisu definirale koja je to vrijednost u nmol/l vitamina D u krvi koja je "najbolja" za oboljele od lupusa.

Sudeći po tome da ste prije suplementacija bili u deficijenciji, nisam siguran trebate li potpuno prestati s daljnim uzimanjem vitamina D ili bi bilo mudrije smanjiti dozu, npr. na 1000 IU dnevno pa ponoviti određivanje za 3 mjeseca.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 17:59   #4708
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
@Im mortal hvala na odgovoru

Možeš li mi i ovo prokomentirat iz istog nalaza:

Fungi by PCR
Aspergillus 2904 10-5000 Positive
Candida (albicans tropicalis) 588 MFI 10-5000 Negative

Thx
Slažem se s kolegom El Gatom.

Potencijalan uzrok kolonizaciji mogao bi biti malapsorptivni sindrom i oštećenje crijevne sluznice (ako se ne varam, kod vas je postavljena sumnja na celijakiju).

E sad, pod pretpostavkom da je analiza točna i da laboratorij nije napravio pogrešku, pitanje je liječiti ili ne. Ako nema simptoma, je li opravdano liječiti nešto samo zbog pozitivnog nalaza?!

Antimikotici koji djeluju protiv Aspergillusa nisu obični (kao što je npr flukonazol...), radi se o modernijim i izrazito skupim lijekovima koje se ne može tek tako propisati, prethodno ih mora odobriti povjerenstvo za lijekove.

Liječnik kojem ćete pokazati ovaj nalaz naći će se u poprilično nezavidnoj poziciji.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 20:34   #4709
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

Vrijednost vitamina D je očito iskazana u jedinicama nmol/l, tj. 166 nmol/l. Ta vrijednost još se ne smatra toksičnom. O toksičnim se vrijednostima govori kada prelaze 375 nmol/l (150 ng/ml).

Međutim, kakva je vrijednost od 166 nmol/l (66 ng/ml), o tome bi se dalo diskutirati. Neki će reći da je to "visokonormalna" vrijednost, drugi da je "normalna", a treći će se zapitati ima li od te vrijednosti dodatne koristi u odnosu, primjerice, na vrijednost od 125 nmol/l.

Nažalost, studije još uvijek nisu definirale koja je to vrijednost u nmol/l vitamina D u krvi koja je "najbolja" za oboljele od lupusa.

Sudeći po tome da ste prije suplementacija bili u deficijenciji, nisam siguran trebate li potpuno prestati s daljnim uzimanjem vitamina D ili bi bilo mudrije smanjiti dozu, npr. na 1000 IU dnevno pa ponoviti određivanje za 3 mjeseca.
Felixe Vas sam čekala , znam da ste mi prije par mjeseci dali opći savjet o D vitaminu.
S obzirom da imam kapsule od 10 000 UI, mogu li pr uzimati jednu u 10 dana?
Znam da se u Americi nekim pacijentima (pretpostavljam da ovisi od doktora do doktora) daje pr 50000 UI tjedno u jednom danu, iako sa drugih stajalista
to nije baš po ps-u. Jer jedan dan u tjednu uzimaš ekstremnu dozu a ostale dane ništa. Pa se malo mučim sa tom informacijom.

P.s. Je nmol/l je jedinica
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:29   #4710
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Felixe Vas sam čekala , znam da ste mi prije par mjeseci dali opći savjet o D vitaminu.
S obzirom da imam kapsule od 10 000 UI, mogu li pr uzimati jednu u 10 dana?
Znam da se u Americi nekim pacijentima (pretpostavljam da ovisi od doktora do doktora) daje pr 50000 UI tjedno u jednom danu, iako sa drugih stajalista
to nije baš po ps-u. Jer jedan dan u tjednu uzimaš ekstremnu dozu a ostale dane ništa. Pa se malo mučim sa tom informacijom.

P.s. Je nmol/l je jedinica
Angie, u liječenju deficijencije vitamina D postoje dvije faze: prva je postići ciljnu razinu vitamina D u krvi, a druga je faza održavanje te razine. U prvoj fazi mogući su pristupi uzimanja suplemenata/terapije na dnevnoj, tjednoj ili mjesečnoj bazi (s time da se najbolji rezultati postižu kod terapije na dnevnoj bazi), no kod faze održavanja (u kojoj ste sada Vi) obično se preporučuje uzimanje na dnevnoj bazi. Ako Vam ne predstavlja problem, vratite se kapima Plivit D3 5 kapi dnevno, kao dojenče .

Većina preporuka je suglasna da se doza održavanja provodi na dnevnoj bazi. Ako to iz nekog razloga nije moguće, onda se može prijeći i na shemu uzimanja većih doza u duljim intervalima.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:34   #4711
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Angie, u liječenju deficijencije vitamina D postoje dvije faze: prva je postići ciljnu razinu vitamina D u krvi, a druga je faza održavanje te razine. U prvoj fazi mogući su pristupi uzimanja suplemenata/terapije na dnevnoj, tjednoj ili mjesečnoj bazi (s time da se najbolji rezultati postižu kod terapije na dnevnoj bazi), no kod faze održavanja (u kojoj ste sada Vi) obično se preporučuje uzimanje na dnevnoj bazi. Ako Vam ne predstavlja problem, vratite se kapima Plivit D3 5 kapi dnevno, kao dojenče .

Većina preporuka je suglasna da se doza održavanja provodi na dnevnoj bazi. Ako to iz nekog razloga nije moguće, onda se može prijeći i na shemu uzimanja većih doza u duljim intervalima.
Ništa, zvat ću doc OP sutra pa da narucim baby dose
Hvala na odgovorima
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:46   #4712
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Ništa, zvat ću doc OP sutra pa da narucim baby dose
Hvala na odgovorima
Nema na čemu!

Drago mi je da je koža bolje (čitam na temi ).

Čuvajte se!

I ne zaboravite provjeriti za oko 3 mjeseca razinu D vitamina u krvi.



A i vrijednom kolegi, Im mortalu, također i .
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 17:52   #4713
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

A i vrijednom kolegi, Im mortalu, također i .


Pozdrav cijenjenom kolegi, autoritetu PDF-a Zdravlje.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:18   #4714
E ovako..molim jedan savjt jer mi je ful cudno. Naime vadila sam kompletnu krvnu sliku..u zadnje vrijeme am anemična..

Sve ostalo je uredno al ovo me zbunjuje

Željezo : 27.1
UIBC 18.8 L

kako je moguce da imam toliko veliko željezo a uibc mal? Hvala

Samo da napomenem 5 dana prije vadjenja krvi sam prestala uzimat doksiciklin
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX

Zadnje uređivanje Roisin Murphy : 15.09.2015. at 13:58.
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 17:35   #4715
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
E ovako..molim jedan savjt jer mi je ful cudno. Naime vadila sam kompletnu krvnu sliku..u zadnje vrijeme am anemična..

Sve ostalo je uredno al ovo me zbunjuje

Željezo : 27.1
UIBC 18.8 L

kako je moguce da imam toliko veliko željezo a uibc mal? Hvala
Niste napomenuli, ali pretpostavljam da ste zbog anemije (sideropenične?) uzimali neki preparat željeza.

Stvari će postati jasnije ako uzmemo u obzir formulu:
TIBC (total iron binding capacity)= UIBC (unsaturated iron binding capacity) + Fe

UIBC predstavlja dio specifičnog proteina (transferin - prenosi željezo u krvi) koji je ostao nevezan za željezo.

U prijevodu, što je više željeza u krvi, to je manje slobodnog proteina (UIBC). Vrijedi i obrnuto, što je manje željeza, to je više slobodnog proteina.

Time je i Vaš nalaz sasvim logičan.

Za precizniju objektivizaciju zaliha željeza u organizmu savjetujem određivanje feritina.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 17:50   #4716
Heferol sam pila. Inace nidam nikad inala problema s zeljezom do ove godine.. I sad me ovo cudi.. Moguće neka bolest? Ugl hvala na odgovoru
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:08   #4717
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Heferol sam pila. Inace nidam nikad inala problema s zeljezom do ove godine.. I sad me ovo cudi.. Moguće neka bolest? Ugl hvala na odgovoru
Ako još uvijek imate cikluse, najčešći uzrok sideropeničnoj anemiji jesu nešto intenzivnija menstrualna krvarenja. Ukoliko se prepoznajete u ovoj skupini, onda svakako savjetujem redovite ginekološke kontrole i ciklične provjere krvne slike te željeza, kako biste na vrijeme (prije pojave simptoma anemije) proveli terapiju suplementacije željezom.

Od ostalih uzroka sideropenije napomenuo bih deficit u prehrani (nekonzumacija mesa?), okultno (neprimjetno) krvarenje iz probavnog trakta, krvarenje iz urotrakta...
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:48   #4718
Pomocccc , momak 18god , simptomi : los libido , depresija , visak sala iako sam normalne tezine.
NALAZ
Testosteron 14.2 nmol/l (404ng/dl) - u referentnim vrijednostima, ali mislim da je ovo uzasno s obzirom na moju dob!
Slobodni T - 0.291
Slobodni T % 2.04
Ukupni kortizol (jutarnji) 804 (referentno 171-536)
Bio sam jako depresivan taj dan kad sam vadio krv , sto objasnjava kortizol ,mozda ne potpuno ali ipak.. no ima li to ikakve veze s testosteronom ?
isoSport is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 20:39   #4719
Quote:
isoSport kaže: Pogledaj post
Pomocccc , momak 18god , simptomi : los libido , depresija , visak sala iako sam normalne tezine.
NALAZ
Testosteron 14.2 nmol/l (404ng/dl) - u referentnim vrijednostima, ali mislim da je ovo uzasno s obzirom na moju dob!
Slobodni T - 0.291
Slobodni T % 2.04
Ukupni kortizol (jutarnji) 804 (referentno 171-536)
Bio sam jako depresivan taj dan kad sam vadio krv , sto objasnjava kortizol ,mozda ne potpuno ali ipak.. no ima li to ikakve veze s testosteronom ?
Zaboravio sam napisat pa da nadodam..
Prolaktin 292
SHBG 30.3
isoSport is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 17:10   #4720
Ima dosta veze s testosteronom, kortizol ti je povišen upravo zbog sniženog testa koji treba biti dvostruko veći nego što jest za tvoje godine.

I sam imam problema s testosteronom, opisao sam problem na posebnoj temi koju imaš na ovom podforumu. Uglavnom obrati se endokrinologu da ti ustanove uzroke niskog testosterona.

Postoji primarni i sekundarni test, primarni je uzrokom oštećenja testikularnog tkiva, a sekundarni je na bazi hipofize koja ne šalje signal testisima da proizvode testosteron ili je posljedica nekih genetskih anomalija.

Jel ti se takvo stanje javilo nedavno ili je uvijek takvo?
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.