Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 12:26   #2001
Quote:
Celined kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
na žalost, ja sam među onima koji su već dobili najnoviju "čestitku" zabe o promjeni kamatne stope sa 5,25 na 6,05% koja se primjenjuje od 01.07. Kredit od 50.000 eur smo digli 2006. i sa 2.800 kn rata se popela na 4.500 kn. Nemam više riječi niti komentara na taj užas, samo se pitam kako dalje???? Svakako ću tražiti objašnjenje banke jer u dopisu ništa o tome nije navedeno.
Celined ,da li je bilo kakvih promjena sto se tice place ?
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Old 14.05.2012., 12:26   #2002
Malo je off, ali kako to da masovno imate manju kamatu od redovne? To su krediti u €?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Old 14.05.2012., 13:04   #2003
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Da, koga briga za "sutra". Bit će ti briga kad dođe to "sutra". A razmišljati da nećeš doživjeti "sutra" je utopistički.
Nije utopistički. Sutra ili za 20 godina mi starci neće biti živi, pa ću prodati njihove nekretnine i zatvoriti kredit. Zašto da danas razmišljam da li si mogu priuštiti mjesec dana ljetovanja. Mogu, jer mi je rata relativno mala, ali je kredit na 30 godina.
hektordog is offline  
Old 14.05.2012., 18:12   #2004
Djemba,
danas sam kontaktirala banku radi slanja zatjeva za ponovo vraćanje kamate na staro i sasvim slučajno saznala da je uzrok povećanja kamate taj što mi je kolegica iz računovodstva koja radi plaće 3 mjeseca za redom uplaćivala plaću pod krivom šifrom koja se u banci vodi kao neredovito primanje. Zbog toga me banka prebacila na status ne-klijenta (iako naravno i dalje samo kod nji imam otvoren račun što banka može provjeriti kad god hoće) i drapnula veću kamatu. Uz hrpu dokaza i papira iz firme, nadam se da će mi kamatu vratiti na 5,25.
Iz toga zaključujem da će kamate biti mijenjane samo onima koji su, na žalost, ostali bez posla, rade a ne primaju plaću ili dobivaju manju plaću.
Celined is offline  
Old 14.05.2012., 20:41   #2005
Quote:
Celined kaže: Pogledaj post
Iz toga zaključujem da će kamate biti mijenjane samo onima koji su, na žalost, ostali bez posla, rade a ne primaju plaću ili dobivaju manju plaću.
još da je to napismeno dobiti od zabe.
( sa zabom i nemam nikakvih odnosa) , ali većina banaka ima u uvjetima povlaštenu kamatu za osobe sa statusom klijenta. neredovita isplata plaće ne mijenja nečiji status klijenta, čak ni neprimanje plaće.
treba se dohvatiti njihovih uvjeta kome odobravaju manju kamatu, i što su sad izmjenili da odbiju manju kamatu
još sa ovim kupusom i novim pravilima isplate plaća, previše ljudi će zaglibiti
knjiza is offline  
Old 16.05.2012., 18:25   #2006
Konačno jedan duži članak o našoj situaciji:

http://www.business.hr/ekonomija/vis...rancima-113236
domar is offline  
Old 16.05.2012., 21:53   #2007
Konačno jedan duži članak o našoj situaciji

Molim Vas gosp. Domar, ako možete postavite neku šprancu kako bi svi lakše pisali HNB-u, a ne, kako pišu, samo 7 korisnika kredita se obratilo HNB.To, naravno, mogu prodavati nekom drugom, a ne nama korisnicima kredita. Hvala i LP
antilopovsbank is offline  
Old 17.05.2012., 14:47   #2008
Quote:
antilopovsbank kaže: Pogledaj post
Molim Vas gosp. Domar, ako možete postavite neku šprancu kako bi svi lakše pisali HNB-u, a ne, kako pišu, samo 7 korisnika kredita se obratilo HNB.To, naravno, mogu prodavati nekom drugom, a ne nama korisnicima kredita. Hvala i LP

Budemo smislili neku šprancu pa ju stavim na forum.
domar is offline  
Old 17.05.2012., 14:48   #2009
Subject: Udruga Franak danas gost u emisiji Hrvatska uživo, HRT 1 program u 17.30 sati

Poštovani članovi,

obavještavamo Vas da će danas Udruga Franak biti gost u emisiji Hrvatska uživo na HRT-u, 1 program, u 17.30 sati.
Budite uz nas.

Udruga Franak
domar is offline  
Old 17.05.2012., 19:31   #2010
Nicole Kwiatkowski i Branka Lukacevic Gregic iz Udruge Franak danas u emisiji Hrvatska Uzivo:

http://www.youtube.com/watch?v=LMzIeGF72vE
davor_72 is offline  
Old 18.05.2012., 12:35   #2011
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Konačno jedan duži članak o našoj situaciji:

http://www.business.hr/ekonomija/vis...rancima-113236
konačno socio-analiza.

domar, imaš pm.
__________________
People organize because of solutions, not because of problems. They moan&complain about problems, but ORGANIZE because they believe/know/see or FEEL that there is a better way.
rocka is offline  
Old 18.05.2012., 12:42   #2012
po kojem tecaju plaćate kredit?
po tecaju franka na dan kada plaćate kredit, ili po 6.18kn šta je vlada nesto bila odredila lani.

neznam sta je s tih 6.18 pa pitam.
ili pricam nebuloze?!
deceiverOfFools is offline  
Old 18.05.2012., 12:56   #2013
Srednji na dan uplate.
Početkom mjeseca ide fiksni iznos u kunama (kroz obračun plaće) koji se nije mijenjao barem godinu dana, a onda na kraju mjeseca doplatim razliku.
U netbankingu vidim stanje kredita i koliko "nedostaje" CHF za cijelu ratu koja slijedeća dospijeva.
Zadam nalog na taj iznos u CHF i stavim valutu na zadnji dan u mjesecu.
Ovisno o srednjem tečaju, banka mi skine kune sa računa.
mario1970 is offline  
Old 18.05.2012., 20:51   #2014
ja imam trajni nalog 20-tog u mjesecu, banka mi skida anuitet po svom srednjem tečaju i uzima mi kune sa računa.
domar is offline  
Old 19.05.2012., 06:17   #2015
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
još da je to napismeno dobiti od zabe.
( sa zabom i nemam nikakvih odnosa) , ali većina banaka ima u uvjetima povlaštenu kamatu za osobe sa statusom klijenta. neredovita isplata plaće ne mijenja nečiji status klijenta, čak ni neprimanje plaće.
treba se dohvatiti njihovih uvjeta kome odobravaju manju kamatu, i što su sad izmjenili da odbiju manju kamatu
još sa ovim kupusom i novim pravilima isplate plaća, previše ljudi će zaglibiti
Klijent banke je svatko tko ima racun. Sto banci znaci da ja otvorim racun i drzim gore 1000 kn?
U uvjetima obicno pise da se to odnosi na redovita primanja, a ne na koristenje neke usluge banke (proizvoda, kako oni znaju reci).
lukarak is offline  
Old 19.05.2012., 11:49   #2016
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Klijent banke je svatko tko ima racun. Sto banci znaci da ja otvorim racun i drzim gore 1000 kn?
U uvjetima obicno pise da se to odnosi na redovita primanja, a ne na koristenje neke usluge banke (proizvoda, kako oni znaju reci).
zato bi bilo zanimljivo provjeriti zabine uvjete.
kod erste banke uvjet je račun na koji se ostvaruje neko stalno primanje, smanjenje plaće nipošto ne bi prošlo kao razlog za ne-klijent status
a u zabe :
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Izgleda da su povisenje kamata dobili oni koji vise ne primaju placu u toj banci,placa im kasni ili je manja od prijasnje i to bez obzira sto ratu kredita uredno podmiruju .

Za sada je takav uzorak
knjiza is offline  
Old 21.05.2012., 08:12   #2017
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
ja imam trajni nalog 20-tog u mjesecu, banka mi skida anuitet po svom srednjem tečaju i uzima mi kune sa računa.
Meni također skidaju svakog prvoga mjesecu po njihovom srednjem tečaju u zabi sam.
khans is offline  
Old 22.05.2012., 08:08   #2018
jeste vidjeli današnji tečaj?

6,291744



wtf? dokad će više rasti? do 7,5 kao €?
snekyvz is offline  
Old 22.05.2012., 08:10   #2019
Kaj nije bilo riječi da će novi Guverner švicarske banke još spuštat franak?
ExCenTric is offline  
Old 22.05.2012., 09:22   #2020
Tečaj je rezultat pada kune. eur/chf je i dalje oko 1,2.

A eto, ja sam se nadao promjeni s novim guvernerom koji je bio najžešći zagovaratelj cap-a, ali očito se korekcija tečaja SNBu ne isplati još uvijek.
sick.am is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.