Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 14:26   #1
Kockaste moderne kuće

Vidim da se sve više grade moderne "kockice". I meni se sviđaju, a kroz godinu dana planiram gradnju pa moram odlučiti točno kakvu kuću želim. Zanimaju me dvije stvari: kako sa ravnim krovom jer će se padaline uvijek nakupljati, pa neće onda jednom, za 15-20 godina i probiti?; kako sa fasadom koja nema nadstrešnicu od krova pa će se vrlo brzo uništiti od padalina? Kako se građevinski rješavaju ta pitanja?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:13   #2
Zaboravi ravni krov!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:35   #3
gluposti.
ako se izolacija dobro izvede nece curiti.pa ne bi se valjda gradilo 80 posto zgrada modernog doba pod ravnim krovom da curi. ako se fusherski napravi onda curi.
ako hoces nadstresnicu moze ona biti i ravna ploca prepustena od gornje etaze, jednako kao sto je prepustena i streha kosog krova. medutim, streha viri od oko 30 cm do negdje 1m, dakle svejedno ces imati utjecaje kise po fasadi jer ti prepusti ne mogu potpuno blokirati kisu, snijeg i sl.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 23:41   #4
Ako se izvodi ravni krov, potrebno je naći jako dobrog izvođača koji zna što radi, koji će to izvesti kvalitetno. Ali onda to i košta.

Većina ljudi traži da im bude što jeftinija gradnja i na taj način dolaze u kontakt sa izvođačima različite kvalitete. Ali, mala cijena ne znači da netko ne zna dobro napraviti posao.

Stoga, osim cijene, treba gledati i reference. Da izvođač ima iskustva u izvedbi ravnog krova.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 08:24   #5
tehnologija je tako napredovala pa kad vidim reklamu za katran jednostavno puknem od smijeha.
ako vam kuća NEpušta,stavite katran i pustit će

hidroizolater
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:28   #6
znači, ako ne mislim graditi kuću sa najskupljim materijalima, ravni krov mi nije rješenje
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:19   #7
Quote:
Renata kaže:
znači, ako ne mislim graditi kuću sa najskupljim materijalima, ravni krov mi nije rješenje
to su gluposti, kako je netko rekao. Kosi krov ne znači nužno manja vjerojatnost propuštanja. Sve se može napraviti dobro i loše. Koliko sam vidio na nekoliko "kockastih" kuća, krov se radi tako da se digne mali zidić okolo, recimo pola metra a onda se stavi limeni krov s blagim nagibom koji je na najvišem dijelu ispod razine zidića. Izvana kuća tako izgleda kockasta.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:19   #8
i ravni je krov uvijek malo nakosen, da se voda slijeva a da oku ne bude viljiv nagib.

kuce s ravnim krovom su meni osobno najljepse

i please nemoj stavljat volute, dorske stupove i metalne ograde na balkon
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 12:54   #9
Quote:
NoWa kaže:
i please nemoj stavljat volute, dorske stupove i metalne ograde na balkon
amen.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 12:56   #10
i kao sto je netko rekao, moze se staviti krov blagog nagiba do 6 stupnjeva, prekriven limom, koji se sakrije malim nadozidom a koji je u principu kvalitetno rjesenje.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 14:17   #11
a da sve prepustiš nekom arhitektu? dobro projektirana kuća ipak vrijedi više i može se i bolje kasnije prodati, a sam projekt ne mora biti preskup ako angažiraš mlađe arhitekte koji još nisu razvikani.
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 11:41   #12
INA ima love, ali je na neke objekte sa ravnim krovom postavila kosi krov.
A za ljepotu kuće dozidaj 1 m zida koji će sakriti kosi krov.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 14:21   #13
ma naravno da ću prepustiti arhitektu, ali sam htjela čuti mišljenje i od vas.
meni se još nešto posebno sviđa kod "kockice": sav prostor je 100% iskorišten, a ne kao kod kosih krovova.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 09:13   #14
Živim u zgradi koja je rađena '84. I jedna od zadnjih kvalitetno građenih zgrada u Rijeci (šef tadašnjeg gradilišta isto živi u njoj) i ima ravan krov, a mi već 15 godina samo probleme zbog tog krova. Sada razmišljamo naći investitora koji bi na terasi napravio stanove i napravio klasični krov.
A da ne spominjem koliko smo već novaca iz pričuve dali na konstantna saniranja ...

Moj savjet: nikako ravan krov.. kad-tad procuri
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 09:23   #15
Quote:
Boris_RI kaže:
Živim u zgradi koja je rađena '84. I jedna od zadnjih kvalitetno građenih zgrada u Rijeci (šef tadašnjeg gradilišta isto živi u njoj) i ima ravan krov, a mi već 15 godina samo probleme zbog tog krova. Sada razmišljamo naći investitora koji bi na terasi napravio stanove i napravio klasični krov.
A da ne spominjem koliko smo već novaca iz pričuve dali na konstantna saniranja ...

Moj savjet: nikako ravan krov.. kad-tad procuri
to je zato što se u to vrijeme izolacija radila klasično sa varenom ljepenkom... sada su vremena drugačija i izolacija ravnog krova se radi sa PVC folijama... a skoro i sve ostalo... evo malo slika:
http://www.sika-croatia.hr/reference.php?ReferencaID=2

Danijel
www.urban.hr
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 10:18   #16
ima još o krovovima:
http://www.gradimo.hr/5656.aspx
lada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 09:37   #17
Quote:
Renata kaže:
ma naravno da ću prepustiti arhitektu, ali sam htjela čuti mišljenje i od vas.
meni se još nešto posebno sviđa kod "kockice": sav prostor je 100% iskorišten, a ne kao kod kosih krovova.
Pa ako na kockicu dogradiš krov to je 120%
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 08:31   #18
A kako onda u velikim gradovima, npr. New York? Tako svi neboderi imaju ravni krov i gore smještaj za dolijetanje helikoptera i sl. Pa tamo zime znaju biti i gore nego kod nas. Kako onda tamo ne prokišnjava?
Npr. u Monte Carlu imaju zelene površine posađene na krovovima - travu, cvijeće i manje drveće (šteta što takva kultura ne postoji i kod nas na u primorju.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 00:43   #19
evo preporuka jedne firme koja se bavi hidroizolacijama- meni su radili terasu...

http://www.m-t-i.hr/index.aspx

(moderne tehnologije izoliranja)
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi!
GRUNF
andy_0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:16   #20
kod hidroizoliranja, preporuka se daje nakon 20 godina od radova
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.