Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 15:40   #9981
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
hzzo placa komplikacije. teebas imati tri mjeseca rada odn dvije platne liste da bi ti se izracunao peosjek (ne racuna se placa koja je isplacena u mjeswcu kad otvaras bolovanje pa zato tri mj al ne moraju bit puna tri ako razumis na sta mislim). prosjek koji si nosila za prvu trudnocu bi ti se uzeo u obzir u slucaju da ti se dva porodiljna spoje odn kad bi ti novi porodiljni poceo odmah po zavrsetku trwnutnog porodiljnog (znaci onih max 45 dana peije poroda)

Hvala na odgovoru.
D dakle da pojasnim
Termin mi je u 7mj, na porodiljni onda idem u 6 mj.
Ako radim 3,4 i 5 mj i možda par dana u 6
Dobit ću porodiljni 4000 kn, za prvih 6 mjeseci porodiljnog,
Ako mi je tolika bila plaća.
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Old 28.01.2017., 16:24   #9982
Pozdrav!

Imam jedno pitanje. Ako sam ja na komplikacijama a starije dijete (2 god.) se razboli i ne moze u vrtic, ima li mm pravo na BO kako bi ostao doma s djetetom?

Hvala

Zadnje uređivanje mima29 : 28.01.2017. at 16:43.
mima29 is offline  
Old 29.01.2017., 18:42   #9983
vrabwc da,dobro si shvatila.
mima mislim da ne moze jer si ti kuci
vedrana84 is offline  
Old 30.01.2017., 09:19   #9984
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
vrabwc da,dobro si shvatila.
mima mislim da ne moze jer si ti kuci
Hvala,
Dovoljno je da radim samo zadnji.tjedan u 3 mj
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Old 31.01.2017., 22:57   #9985
Pozdrav, molim vas pomoc ako netko zna, imam troje djece i do sad porezno nisu bili na nikoga prijavljeni jer je muž bio na minimalcu a ja na porodiljnima, on je sad promjenio posao i imat ce prijavu oko 5.000 kn e sad je pitanje dali da stavi djecu na sebe ili da ih stavimo na pk za povrat poreza, njegova knjigovotkinja u firmi mu je rekla da bi mu placa bila 200 kn veca ako ih stavi,.koliko bi mogao dobiti preko povrata? Hvala

Poslano sa mog NOA H40 koristeći Tapatalk
__________________
12.10.2012. stigla moja najveća ljubav <3
Ivkica pivkica is offline  
Old 01.02.2017., 18:58   #9986
Quote:
Ivkica pivkica kaže: Pogledaj post
koliko bi mogao dobiti preko povrata? Hvala

Poslano sa mog NOA H40 koristeći Tapatalk
Ovisi koliko je uopće na nivou godine platio poreza.
Imaš na netu doh obrazac u excelu. skini ga na komp i probaj ubacit sve podatke iz IP kartice muža za 2016. godinu. Obrazac ti sam izračuna.
Darsey is offline  
Old 02.02.2017., 11:48   #9987
IP dobi od poslodavca ili mora u poreznu podici sam?

Poslano sa mog NOA H40 koristeći Tapatalk
__________________
12.10.2012. stigla moja najveća ljubav <3
Ivkica pivkica is offline  
Old 02.02.2017., 16:01   #9988
Poslodavac je bio dužan svim radnicima dostaviti IP obrazac do 31.01.
Ako nije treba tražiti.
Porezna sve te podatke ima iz JOPPD obrasca.
IP samo služi radnicima da si mogu izračunati što im i kako paše, pa da eventualno podnesu ZPP DOh
Darsey is offline  
Old 19.02.2017., 11:20   #9989
Pozdrav!

Imam pitanje vezano za koristenje drugih 6mj porodiljnog tj roditeljskog dopusta. Ukoliko ga roditelji dijele onda svatko ima pravo na 4mj, sto ukupno iznosi 8mj. Mene zanima ako se muz i ja izjasnimo da dijelimo taj dio dopusta, moramo li oboje u cijelosti iskoristiti tih 4mj dopusta, tj mogu li ja svoj prekinuti nakon 3mj i onda ovaj 1mj koristiti kasnije kad dijete bude starije? Isto to me zanima za muza, mora li i on tih 4mj u komadu iskoristit ili se moze prekinuti pa aktivirati?

Nisam se nigdje susrela s tom informacijom, a s obzirom da majka moze ako koristi sama 6mj prekinuti pa iskoristiti kasnije, pretpostavljam da moze i u ovom slucaju...

Hvala svima na odgovoru!
Pollly is offline  
Old 19.02.2017., 11:40   #9990
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Poslodavac je bio dužan svim radnicima dostaviti IP obrazac do 31.01.
Ako nije treba tražiti.
Porezna sve te podatke ima iz JOPPD obrasca.
IP samo služi radnicima da si mogu izračunati što im i kako paše, pa da eventualno podnesu ZPP DOh
Hvala ti

Poslano sa mog NOA H40 koristeći Tapatalk
__________________
12.10.2012. stigla moja najveća ljubav <3
Ivkica pivkica is offline  
Old 22.02.2017., 10:34   #9991
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam pitanje vezano za koristenje drugih 6mj porodiljnog tj roditeljskog dopusta. Ukoliko ga roditelji dijele onda svatko ima pravo na 4mj, sto ukupno iznosi 8mj. Mene zanima ako se muz i ja izjasnimo da dijelimo taj dio dopusta, moramo li oboje u cijelosti iskoristiti tih 4mj dopusta, tj mogu li ja svoj prekinuti nakon 3mj i onda ovaj 1mj koristiti kasnije kad dijete bude starije? Isto to me zanima za muza, mora li i on tih 4mj u komadu iskoristit ili se moze prekinuti pa aktivirati?

Nisam se nigdje susrela s tom informacijom, a s obzirom da majka moze ako koristi sama 6mj prekinuti pa iskoristiti kasnije, pretpostavljam da moze i u ovom slucaju...

Hvala svima na odgovoru!


Ovo i mene jako zanima! Pa ako neko zna... puno hvala
drzimfige is offline  
Old 23.02.2017., 11:32   #9992
ne vidim zasto nebi mogli iskoristit kad vi hocete. ja sam vise puta prekidala oba porodiljna i nastavljala ih, radila pola rv ostatak koristila po itd itd... ogranicenja su da morate koristit najmanje mjesec dana u komadu, najvise triput godisnje, i da morate najavit poslodavcu mjesec dana ranije i on se mora slozit s tim. posaljite im upit na neki info mail (hzzo) tako da imate i napismeno to
vedrana84 is offline  
Old 25.02.2017., 22:50   #9993
Postovani,
Zanima me sta se desava ako mi novi porodiljni krene prije prestanka starog(imam 3 godine za blizance) i sto se desi ako mi ostane starog npr 3 mjeseca a ja vec otvorim novi (i dali se moze otvoriti uopce noci dok traje stari)?
Hvala!
calecaki is offline  
Old 26.02.2017., 17:52   #9994
prekines stari,otvoris novi, mozes do 8 godine djeteta iskoristit vrijeme koje ti je ostalo.
vedrana84 is offline  
Old 28.02.2017., 15:37   #9995
pozz, mene zanimaju naknade i pomoci na koje imam pravo. trudna sam 30 tj, nisam u radnom odnosu, znam da naša opcina daje nekakvu jednokratnu pomoc, da imam pravo od drzave, pa me zanima kad podnosim zahtjeve za to, dali mogu prije nego rodim i na sto tocno sve imam pravo?
šminkerica91 is offline  
Old 01.03.2017., 11:27   #9996
sminkerica, sve to podnosis nakon to rodis, imas pravo na jednokratnu pomoc za opremu od hzzo, i na porodiljnu od 1663 kn i od opcine ako daje, kao sto kazes
vedrana84 is offline  
Old 06.03.2017., 11:06   #9997
Da li mozda netko zna
Trenutno se nalazim na njegi djeyeta s poteskocama u razvoju. Dijete ima 2,5 godine.otac djeteta radi
Ja imam neke zdravstvene poteskoce,jos obavljam pretrage
Inace sam cijeli dan sama s djetetom i nitko mi ne moze uskociti niti na 5 minuta
A osjecam se lose i tesko se brinem za dijete
Da li suprug ima pravo na neko bolovanje ili nesto takvo?
Godisnji je iskljucen
U biti me najvise strah ako cu morati u bolnicu
U jaslice ne ide nisu ga htjeli primiti

Zadnje uređivanje vlovrec : 06.03.2017. at 11:10. Reason: .
vlovrec is offline  
Old 22.04.2017., 16:29   #9998
Lijepi pozdrav.
Iako radim godinama, još uvijek nemam dopunsko zdravstveno osiguranje (glupo, znam). Već dugo razmišljam da počnem uplaćivati i dobila sam povoljnu ponudu, ali i saznala da sam ponovo trudna.
Moje pitanje je: treba li mi dopunsko zdravstveno u trudnoći?
Ako sam dobro shvatila treba, jer su trudnice oslobođene plaćanja usluga vezanih isključivo za trudnoću (ili?).
Što ako npr. slomim ruku ili dobijem upalu uha, ili sl.?
Koliko sam čula, što god se dogodi u trudnoći vezano ili nevezano za nju, bolovanje piše ginekolog pa sam prema tome zaključila da se možda sve hospitalizacije i liječenja smatraju trudničkima.
Recite mi što je točno.
hooly is offline  
Old 23.04.2017., 21:08   #9999
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav.
Iako radim godinama, još uvijek nemam dopunsko zdravstveno osiguranje (glupo, znam). Već dugo razmišljam da počnem uplaćivati i dobila sam povoljnu ponudu, ali i saznala da sam ponovo trudna.
Moje pitanje je: treba li mi dopunsko zdravstveno u trudnoći?
Ako sam dobro shvatila treba, jer su trudnice oslobođene plaćanja usluga vezanih isključivo za trudnoću (ili?).
Što ako npr. slomim ruku ili dobijem upalu uha, ili sl.?
Koliko sam čula, što god se dogodi u trudnoći vezano ili nevezano za nju, bolovanje piše ginekolog pa sam prema tome zaključila da se možda sve hospitalizacije i liječenja smatraju trudničkima.
Recite mi što je točno.
Ja sam skuzila isto ko i ti. Svi pregledi vezani uz trudnocu su besplatni, a po mom iskustvu to je ispalo da su oni na koje me salje ginekolog. Jer sam jednom prilikom bila kod doktorice opce prakse i ona me poslala na urinokulturu koju sam platila. A radila ju par mjeseci prije preko ginica i bila besplatna. E sad kaj bude ako slomis ruku ne znam, ali mislim da svaka potencijalna bolest utjece na trudnocu pa se samim time i vodi pod trudnocu. Tipa npr ako dobijes upalu bubrega.
Ja mislim da je dopunsko nepotrebno u trudnoci, ali to sam samo ja. Ja ga ni prije nisam uplacivala niti budem nakon trudnoce.




Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 24.04.2017., 21:25   #10000
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Svi pregledi vezani uz trudnocu su besplatni, a po mom iskustvu to je ispalo da su oni na koje me salje ginekolog.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...ti/821908.aspx

ovdje potražite koji su to:
http://e-usluge.hzzo.hr/ugovornipartneri/
marek45 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.