Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 23:36   #321
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
kako ti je moglo uvijek isto kasniti?
kako si znala da tvoj ciklus zapravo ne traje 4-5 dana duže (umjesto 28, recimo 32 ili 33??)
ili je svaki put bilo još 4 dana. ono, 28, 32, 36, 40, 44, 48.... i za par godina bi ti dolazilo jednom godišnje?

a) kupi test u apoteci
b) odi kod ginekologa
c) na ŽK nemamo ni vračare ni gatare ni pitijske proročice. ako ima koja, molim da mi se javi.
E.... uvijek mi kasni..jer ni sama ja ne znam kada cu dobiti...nekad kasni 4-5 dana ,,nekad tjedan 2,3 tko ce znati:SSS ne znam ni ja a kod ginekologinje mi se i bas neide!!!! al hvala tebi na savijetu
Maalleennaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 02:11   #322
ma kako moze biti da ti se ne ide kog ginekologa?? pobogu, pa u pitanju je tvoje zdravlje. pogotovo ako imas neredovne menstruacije oduvijek...
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:31   #323
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
ma kako moze biti da ti se ne ide kog ginekologa?? pobogu, pa u pitanju je tvoje zdravlje. pogotovo ako imas neredovne menstruacije oduvijek...

imam i ja, nije to baš ginekologinju diralo kad sam joj spomenula..
znam mali milijun žena koje ih isto imaju neredovito..
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:33   #324
pa kako to? meni je moja rekla ako je ciklus duzi od 35 dana da bih trebala uzimati kontracepciju. ne znam, ja bih se zabrinula kad bi mi bilo ko ovoj gore curi
Quote:
E.... uvijek mi kasni..jer ni sama ja ne znam kada cu dobiti...nekad kasni 4-5 dana ,,nekad tjedan 2,3 tko ce znati
to mi je bas nekako previse, toliki raspon kasnjenja... meni je samo 3x u zivotu kasnilo 15ak dana i odmah sam napravila paniku u kuci
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 20:35   #325
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
pa kako to? meni je moja rekla ako je ciklus duzi od 35 dana da bih trebala uzimati kontracepciju. ne znam, ja bih se zabrinula

ne smijem, neki glupavi genetski poremečaj..
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:46   #326
ajoooj
ma, ja sam inace protv oralne konrtacepcije... ne znam zasto, mada rjesava probleme policisticnih jajnika. opet, bolje ne uzimati ako se ne mora
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:40   #327
Obilan žuti iscjedak

Pojavio mi se ovakav iscjedak paralelno s gripom, pa sam prvo mislila da mi je imunitet pao pa da sam navukla neku upalu na jajnike, ali gripu sam preboljela a iscjedak i dalje imam.
Žuto-smeđ je i obilan, rijedak i slabog mirisa, pojavio se dan nakon prestanka mjesečnice.
Osim toga zamijetila sam da mi je dolje i sluznica nadražena, posebno međica, peče i boli na dodir, a malo i pri mokrenju.
Idem kod ginekologa idući tjedan, ali možda netko zna otprilike o čemu bi mogla biti riječ?
juliere is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 21:20   #328
I ja imam s tim problema, idem isto slijedeći tjedan..
__________________
Love me or hate me. But, I love you.
*mala_slatkica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:16   #329
ja to imam stalno,,, i idem 7 kod ginekologa!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:20   #330
moze biti da su gljivice... to je "normalno" i cesto...
dobit ces vjerojatno kremu ili vaginalete i sve ok
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:37   #331
evo, bila sam već danas kod ginekologa i nije baš dobro

zapravo, cijelo mi je "područje" toliko upaljeno da me nije mogao niti pregledati kako spada, ali je zaključio da je riječ ili o upali rodnice (to bi bila kandidijaza ko što je Pretta rekla ), ili, u goroj verziji, herpes .

Nisam nikad mislila da ću se nadati da imam kandidijazu XD.
Zaboga.
juliere is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:10   #332
tako je i meni....mislila sam da je nešto puno gore...na kraju...to je "samo " glupa kandida...imam je maltene stalno...razmjenjujemo je ja i dečko
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:11   #333
sta ste dobile za tu kandidijazu? neke antibiotike? vaginalete?
i jel ima to neke veze s gljivicama
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 11:51   #334
Ja isti problem vukla godinama, nikako se riješit te kandide. Od kad sam pila 2 mjeseca laktogin stanje se smirilo i iscjedak je normalan. Probajte.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 11:52   #335
kandida i jest gljivica....

kod mene jednostavno nema veze sa ničim..ja ju eto imam...baš me zanima jel će prestat kad prestanem sa kontracepcijom..neki kažu da može biti vezano za to..jer kao pH rodnice nije kakav bi trebao biti
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:32   #336
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
kandida i jest gljivica....

kod mene jednostavno nema veze sa ničim..ja ju eto imam...baš me zanima jel će prestat kad prestanem sa kontracepcijom..neki kažu da može biti vezano za to..jer kao pH rodnice nije kakav bi trebao biti
je, je i ja sam nekoć pila kontracepciju i od tada nastupili problemi..nikako se toga rješit...i prije 3 mjeseca počela sam pit laktogyn probiotike i sad vidim da mi je PH normalna.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:27   #337
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
kandida i jest gljivica....
i mislila sam si, ali rekoh bolje da pitam prije nego izvalim nest
meni je moja gin. rekla da se to dobije od koristenja javnih ili zajednickih wc-a (ja sam zivjela u stud. domu i mada sam dezinficirala svaki put skoljku posebnim sredstvom, nije pomagalo, tushevi takodjer), onda me pitala pijem li neke ljekove (a pijem), dakle i to utjece, onda me pitala koristim li sampone ili bilo sto za pranje dolje, zatim mi je odrzala predavanje o tome kako je najbolje oprati se samo toplom vodom, itd, itd, itd...
Ima zena milijun teorija...
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:17   #338
Candida albicans je gljivica koja najcesce uzrokuje infekciju, a u manjoj kolicini se nalazi u crijevima. Simptomi su pojacani iscjedak, crvenilo i svrbez. E sad, do infekcije dolazi kada oslabi imunitet, moze se pojaviti i nakon terapije antibioticima, prilikom uzimanja kontracepcijskih pilula, u trudnoci a u 2/3 slucajeva dobije se spolnim odnosom. Najcesce se lijeci Canestenom i Plymicolom, vaginalete + krema, i prode za nekoliko dana.
Tokom lijecenja bilo bi pozeljno izbaciti secer iz prehrane, piti jogurt sa LGG-om, Acidofil, a u apoteci ima i za kupiti tablete koje jacaju vaginalnu floru tj. Lactogyn. Treba izbjegavati nosenje uske odjece, tangica, sintetickih gacica (najbolje pamucno rublje da koza moze disati), preporuca se ne koristenje raznih gelova za pranje nego obicna mlaka voda i trebaju se izbjegavati dnevni ulosci.
Naravno tokom lijecenja izbjegavati spolne odnose, te uglavnom nakon tusiranja obavezno se dobro obrisati jer vlaga pogoduje sirenju gljivica.
Jos sam cula i to da u borbi protiv candidoze jako pomaze i ulje cajevca, samo s tim treba oprezno jer je ulje cajevca iritantno za kozu pa se ono u odredjenom omjeru treba pomjesati (razrijediti) sa nekim baznim uljem.

Zadnje uređivanje srce2008 : 06.01.2009. at 20:25.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:36   #339
Genitalni herpes?!

Ginekologinja mi sumnja na genitalni herpes...
iako sam joj rekla da je to praktički nemoguće jer imam stalnog partnera već dugo i nikad nismo imali nikakvih problema, a znam da me nije prevario.

Je li moguće da mi je herpes ipak ostao tako pritajen više od godinu dana, i tek sada se manifestirao, iako mi je nekoliko puta tijekom godine već imunitet bio narušen? Zašto se virus onda nije aktivirao?

Ima li netko sa sličnim problemom?
juliere is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:47   #340
neznam ja imala preko ljeta, plaže i to... a prošlo je 5 godina. Neznam mislim da odmah nakon infekcije dolaze bolni čvorići. Možda si se inficirala na javnom zahodu, bazenu ili tvoj dragi.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.