Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 16:52   #1
Na more s djecom - kada i kuda ići, što ponijeti?

Pozdrav svima...

Ove cemo godine po prvi puta na ljetovanje s bebom koja ce imati 1 god

Do sada smo obicno ljetovali u udaljenim, polusakrivenim mjestima i otocima, daleko od ljudi i posla, bez guzva i glame. No, sada trazimo nesto sto bi bilo primjerenije za malo dijete i odmor dvije obitelji - 7 osoba.

Dakle, neko mjesto na jadranu koje nije prenapuceno, nema previse galame i buke, divljanja i glupiranja - mjesto za obitelj. Voljeli bi biti smjesteni blizu plaze (mjesta sa 100 stepenica do plaze su iskljucena - treba teglit 20 kantica i lopatica ) i da mjesto ima setnicu, kakav kafic, zabavni sadrzaj za dijete od 13 god, prostora za djecju igru, blizinu opskrbe, doma zdravalja i apoteke i svega sto vec djetetu moze zatrebati (zlu ne trebalo!)

Ako netko ima kakvu preporuku - bit cemo jako zahvalni. Posaljemo i razglednicu!
Hor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:05   #2
Mi već godinama ljetujemo u Crikvenici, i naš mali tamo uživa. Gradska plaža Crni Molo ti je uređena baš za djecu, ima ljuljačke, tobogan, potopljeni brod...Napominjem da je ta plaža pješčana. Tamo se također nalazi biljar, trampolin, stolni nogomet, ping-pong za veće dijete. Na samoj plaži je i kafić,prodaju se peciva i sladoled, WC je čist...
Kao grad mi je isto super, imaš dobru relaciju za šetnju rivom, dom zdravlja, nekoliko apoteka... Sve u svemu Crikvenicu ti od srca preporučam
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:52   #3
juzni Jadran

Goga,
slazem se s tobom. Tako nesto i trazimo. Jedino sto smo mislili ici malo juznije od Crikve. Nesto u Dalmaciji. Ali hvala na prijedlogu.
Hor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 18:06   #4
moj prijedlog je turističko naselje Zaton pokraj Zadra. Da sada ja tu puno ne objašnjavam evo stranice www.zaton.hr
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 22:21   #5
Quote:
Hor kaže: Pogledaj post
Goga,
slazem se s tobom. Tako nesto i trazimo. Jedino sto smo mislili ici malo juznije od Crikve. Nesto u Dalmaciji. Ali hvala na prijedlogu.
moj prijedlog je NIN ja i moja familija idemo tamo baš zbog klinaca(2 i 5 god.).more je toplo i plitko a plaža je jedan veliki pješčani sprud i nema velike gužve,u blizini je šuma koja daje dobar hlad i tu je ljekovito blato koje smrdi ali nekaj i lječi valjda, na sprud se može samo pješice jer treba pregaziti 20 metara mora a autom se dolazi na nekih 50 metara od mora i nema stepenica. u blizini ima dobrih privatnih kampova
nino01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:17   #6
Nemam neko posebno odredište u HR jer živim na moru, pa sam navikla na lokalne plaže, ali da kojim slučajem ljetujem van mog grada išla bih na Bol na Braču, natakla bih se točno na onaj rt jedino bi mi falio hlad od pinija.

Ne stvarno, za bebe su mi najbolje pjeskovite plaže sa prekrasnim pličacima (u kojima će mo se brčakti ovo ljeto), a poželjno je da su u blizini pinije da ima puno hlada
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:30   #7
Čini mi se da je Solaris kraj Šibenika dobro mjesto za klince...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:27   #8
preporucam ti Mline kraj Dubrovnika
Duće kraj Omiša
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 23:37   #9
Mi smo s klincem od 3 mj. počeli s Brelima,hotel ti je 2,5m od prekrasne plaže
Makarski "meteor" je 10 m od plaže
U ta dva mjesta smo išli prvih 5 god i bilo je svo OK osim šta je tamo sad na žalost užas od gužve
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:25   #10
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Mi smo s klincem od 3 mj. počeli s Brelima,hotel ti je 2,5m od prekrasne plaže
Makarski "meteor" je 10 m od plaže
U ta dva mjesta smo išli prvih 5 god i bilo je svo OK osim šta je tamo sad na žalost užas od gužve
Prekrasna mjesta, ali u sezoni zadnjih godina tamo jedva da bi mrav stao. I to se uglavnom odnosi na veliku većinu mjesta "makarske rivijere". Ali je zato u 6. i 9. mj. božanstveno! (U blizini imamo vikendicu, a u sezoni se idemo kupati samo od 18-19h i nastojimo otići tjedan dana na otoke da se nauživamo mora i mira...Već mi je dosta turista, pa evo, tjeram potencijalne )
Žao mi je što ne mogu dati konkretnu preporuku, jer je ovaj dio obale jedino što dobro poznam, a na otocima - kao i vi nekad - biramo mjesta sa što manje "civilizacije".
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:33   #11
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Prekrasna mjesta, ali u sezoni zadnjih godina tamo jedva da bi mrav stao. I to se uglavnom odnosi na veliku većinu mjesta "makarske rivijere". Ali je zato u 6. i 9. mj. božanstveno! (U blizini imamo vikendicu, a u sezoni se idem kupati od 18-19h i nastojimo otići tjedan dana na otoke da se nauživamo mora i mira...Već mi je dosta turista, pa evo, tjeram potencijalne )
Ja sam se zadnjih par god.preselila na otoke (Mljet,Vis) i žalim za makarskom rivijerom -provela ljeta do svoje 20 i neke i najljepši je dio Jadrana ali gužva je nažalost jača od moje želje
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 05:55   #12
Quote:
Hor kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Ove cemo godine po prvi puta na ljetovanje s bebom koja ce imati 1 god

Do sada smo obicno ljetovali u udaljenim, polusakrivenim mjestima i otocima, daleko od ljudi i posla, bez guzva i glame. No, sada trazimo nesto sto bi bilo primjerenije za malo dijete i odmor dvije obitelji - 7 osoba.

Dakle, neko mjesto na jadranu koje nije prenapuceno, nema previse galame i buke, divljanja i glupiranja - mjesto za obitelj. Voljeli bi biti smjesteni blizu plaze (mjesta sa 100 stepenica do plaze su iskljucena - treba teglit 20 kantica i lopatica ) i da mjesto ima setnicu, kakav kafic, zabavni sadrzaj za dijete od 13 god, prostora za djecju igru, blizinu opskrbe, doma zdravalja i apoteke i svega sto vec djetetu moze zatrebati (zlu ne trebalo!)

Ako netko ima kakvu preporuku - bit cemo jako zahvalni. Posaljemo i razglednicu!
ako zelis mogu ti na pp dati broj tel od obitelji gdje sam ja ljetovala prosle godine u Trogiru
prekrasna obitelj,imaju sina od dve 3 godine i malu bebu su tad imali na putu

apartmani predivno uredeni,sve novo,terase sa pogledom na more,3 min od plaze 3 min od ducana,5 km od centra grada

plaza plitka izpocetka,dobra za djecu i neplivace,imali su gril i garazu jako dragi ljudi

ja sam s deckom placala nocenje 210 kn al moja teta je isla sa obitelji njih 7 i imali su popust...stvarno su za preporuciti...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:11   #13
Quote:
Hor kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Ove cemo godine po prvi puta na ljetovanje s bebom koja ce imati 1 god

Do sada smo obicno ljetovali u udaljenim, polusakrivenim mjestima i otocima, daleko od ljudi i posla, bez guzva i glame. No, sada trazimo nesto sto bi bilo primjerenije za malo dijete i odmor dvije obitelji - 7 osoba.

Dakle, neko mjesto na jadranu koje nije prenapuceno, nema previse galame i buke, divljanja i glupiranja - mjesto za obitelj. Voljeli bi biti smjesteni blizu plaze (mjesta sa 100 stepenica do plaze su iskljucena - treba teglit 20 kantica i lopatica ) i da mjesto ima setnicu, kakav kafic, zabavni sadrzaj za dijete od 13 god, prostora za djecju igru, blizinu opskrbe, doma zdravalja i apoteke i svega sto vec djetetu moze zatrebati (zlu ne trebalo!)

Ako netko ima kakvu preporuku - bit cemo jako zahvalni. Posaljemo i razglednicu!
Mi smo upravo zbog "problema" s ljetovanjem i bebom otišli s Hvara (Jelsa)
Dok nije bilo djece, bilo nam je svejedno, mogli smo se 10 puta dnevno utrpati u auto i vozikati se po otoku, od uvale douvale, no ...
S malom smo poludili. Plaža 1km od apartmana, utrpaj u auto bazen, kantice, igtračke, dudice, pelene, klopu, bočice, maramice, kapice, benkice, ma pol stvari koje smo donijeli...
Uglavnom da skratim, preselili smo se na obalu, u Igrane (16 km južno od Makarske.
Malo mjesto, relativno mirno, bez tulumarenja i rasturačkih zabava, unajmili apatrman u prvom redu do mora, plaža 10 m od sobe, kuhinje, wc-a ...
Tamo smo zadnjih 7 godina!!!
Savršeno!!!!

pogledaj na www.igrane.com
dado385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:04   #14
Evo imam ja pitanje o Vrsima, kava imate iskustva. Do sad mi je bilo svejedno di idem na more većinom na jug na potezu Vodice pa do Makarske. pošto imam malu bebu zanima me kako je u Vrsima(dobio povoljno smještaj)
__________________
Mali buda
smesni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:43   #15
mi smo prošle godine bili u srimi pored vodica. blizu je i šibenik. mali je imao 6 mjeseci i bilo nam je super. i mi smo sve živo obišli s njim, bili smo u skradinu, primoštenu...ma, sve smo obišli u par dana..
i da, apartman 50 metara od plaže..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 16:50   #16
Ima li sta sjevernije da se ne moram vozit 5 sati sa dvoje male djece. Ovo u Igranama mi se bas svidja.Jedino je daleko, koliko se vozi iz ZGa ?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:29   #17
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Ima li sta sjevernije da se ne moram vozit 5 sati sa dvoje male djece. Ovo u Igranama mi se bas svidja.Jedino je daleko, koliko se vozi iz ZGa ?
Ma gle, nije strašno, 3,5 sata do Splita i 1 sat do dole, možda malo više...
Ali ove godine će biti još brže jer će se autocesta otvoriti skroz do Šestanovca, što znači da si nakon autoceste na magistrali za 10 minuta. I onda max. pol sata do Igrana
dado385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:41   #18
Sabunike!! Mjesto je blizu Zadra. Tamo nema nocnog zivota i ima prelijepe plitke pjescane plaze. Bio tamo pred 2g. i super je za djecu
Koki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 10:39   #19
mi smo u splitu pa sam navikla na splitske plaže i meni je tamo predivno.
samo šta moja mala (prošlo lito je imala malo manje od 2 god.) nije volila plaže sa plićakom
ona volila one di se odma baciš u duboko more. tako da smo pretežno boravili na jednoj takvoj.
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:43   #20
Quote:
dado385 kaže: Pogledaj post
Dok nije bilo djece, bilo nam je svejedno, mogli smo se 10 puta dnevno utrpati u auto i vozikati se po otoku, od uvale douvale, no ...
S malom smo poludili. Plaža 1km od apartmana, utrpaj u auto bazen, kantice, igtračke, dudice, pelene, klopu, bočice, maramice, kapice, benkice, ma pol stvari koje smo donijeli...[/url]
E, Dado, to ti ja govorim. Mi smo obozavali Badiju, Lumbardu na Korculi, Hvar... ma da ne nabrajam ali sad je ipak prioritet ovo sto govoris: sto lakse i brze biti na plazi koja je ugodna i pogodna za malo dijete, a opet sto brze i lakse biti natrag u app ako si nesto zaboravio ili treba bebi odmor.

Mujsapujsa predlaze ono sto i mi zelimo, ali nisam nista pisao u poruci da vas ne navodim u odgovorima. Prije desetak godina smo ljetovali u Brelima i dogovorili se da bi, kad dobijemo dijete, tamo isli na ljetovanje. Stvarno raj na zemlji. Doduse tada nije bila takva grozna guzva kakvu danas spominjete a bili smo oko 15.8. pa iduca dva tjedna.

Taj dio Jadrana nije tako dalek nama s kontinenta a i autocesta je skoro do odredista. Dubrovnik i Mljet su mi prekrasni ali jako dalek put za malu bebu. Cekat cemo s tim dok malo naraste.

Hvala vam na savjetima. I ocekujemo vase prijedloge i dalje. Mada venem za Brelima.... zvali smo na puno brojeva i svi kazu da su popunjeni. Pa zar smo u veljac vec kasno poceli traziti smjestaj u app za kolovoz???
Hor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.