Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 11:30   #701
Quote:
anpi kaže: Pogledaj post
ne bih se složila s ovime. prije bih rekla da iscjedak nužno ne znači gubitak trudnoće, na sreću. ali da je bezazlen, sumnjam... koliko sam ja dobila dojam niti doktori ne znaju koja će trudnoća s iscjedkom završiti sretno, a koja ne. stoga je svakako potreban oprez.
ma naravno, inace ne bi inzistirala na pregledu. jel

puffko, za sada je sve ok..malo sam se cak opustila jer me sora muka i uopce..cak sam uzela ulje protiv strija. do sada se nisam bila usudila
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 22:03   #702
Cure, da vas malo smirim. Meni se jučer pojavio svjetlo smeđi iscjedak i naravno da me ulovila panika i pročitala sam sve forume. Srećom sam imala dogovoren pregled jučer (6 tj.). Ginekolog mi je rekao da je krvarenje neznatno te da se to zna dogoditi zbog nekoliko bezazlenih razloga te da neke žene imaju i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoće i bude sve OK. Nisu normalna dugotrajna krvarenja. Osim toga, rekao mi je da ne čitam forume jer na Internetu svatko može pisati. Nije mi dao nikakvu terapiju jer je "gestacijska vrečica pravilnog oblika, a to je znak uredne trudnoće." Danas nema smeđeg iscjetka.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 01:56   #703
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
Cure, da vas malo smirim. Meni se jučer pojavio svjetlo smeđi iscjedak i naravno da me ulovila panika i pročitala sam sve forume. Srećom sam imala dogovoren pregled jučer (6 tj.). Ginekolog mi je rekao da je krvarenje neznatno te da se to zna dogoditi zbog nekoliko bezazlenih razloga te da neke žene imaju i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoće i bude sve OK. Nisu normalna dugotrajna krvarenja. Osim toga, rekao mi je da ne čitam forume jer na Internetu svatko može pisati. Nije mi dao nikakvu terapiju jer je "gestacijska vrečica pravilnog oblika, a to je znak uredne trudnoće." Danas nema smeđeg iscjetka.
Super su mi ovakvi savjeti
Kao da ce itko prestati citati na Internetu. Pametniji savjet bi bio predloziti neke pouzdane websiteove.
Btw 'imati i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoce' jednostavno nije tocno--menstruacija je ljustenje endometrija koje se dogadja kada ne dodje do implantacije.
Tocnije bi bilo reci da moze doci do manjih krvarenja, i da su ona cesto bezazlena.
A terapiju mnogi ne daju anyway jer je pitanje koristi progesterona u ranoj trudnoci upitno. Mnogi smatraju da koristi, drugi pak da ne.

Da, lijecnik sam po obrazovanju i pisem na internetu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 08:57   #704
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Super su mi ovakvi savjeti
Kao da ce itko prestati citati na Internetu. Pametniji savjet bi bio predloziti neke pouzdane websiteove.
Btw 'imati i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoce' jednostavno nije tocno--menstruacija je ljustenje endometrija koje se dogadja kada ne dodje do implantacije.
Tocnije bi bilo reci da moze doci do manjih krvarenja, i da su ona cesto bezazlena.
A terapiju mnogi ne daju anyway jer je pitanje koristi progesterona u ranoj trudnoci upitno. Mnogi smatraju da koristi, drugi pak da ne.

Da, lijecnik sam po obrazovanju i pisem na internetu.
Vjerojatno ti je (kao lijecniku) poznato da lijecnici ne vole da se ljudi informiraju bilo gdje osim kod njih te da onima koji nisu lijecnici u vecini slucajeva sve objasnjavaju malo pojednostavnjeno. Cast iznimkama, no ovdje to nije bit. Sasvim je svejedno kako ce on meni nesto objasniti (jer sam polozila i anatomiju i fiziologiju),mislim da je puno bitnije da ja njemu mogu vjerovati kada mi kaze da je sve u redu i da ga mogu nazvati i doci do njega kada mi treba. A cinjenica da po Internetu svatko moze pisati je tocna i mogu ja napisati da mi je ime Asim Kurjak i tko ce znati da nije. Svrha mog posta je bila da onima koje primijete smedi iscjedak u trudnoci malo olaksam cekanje do pregleda kod lijecnika jer koja korist od zivciranja, a ne ubrzani tecaj iz fiziologije.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 11:35   #705
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ti je (kao lijecniku) poznato da lijecnici ne vole da se ljudi informiraju bilo gdje osim kod njih te da onima koji nisu lijecnici u vecini slucajeva sve objasnjavaju malo pojednostavnjeno. Cast iznimkama, no ovdje to nije bit. Sasvim je svejedno kako ce on meni nesto objasniti (jer sam polozila i anatomiju i fiziologiju),mislim da je puno bitnije da ja njemu mogu vjerovati kada mi kaze da je sve u redu i da ga mogu nazvati i doci do njega kada mi treba. A cinjenica da po Internetu svatko moze pisati je tocna i mogu ja napisati da mi je ime Asim Kurjak i tko ce znati da nije. Svrha mog posta je bila da onima koje primijete smedi iscjedak u trudnoci malo olaksam cekanje do pregleda kod lijecnika jer koja korist od zivciranja, a ne ubrzani tecaj iz fiziologije.
Ne, u biti se ne slazem s tobom. Mislim da nesigurni lijecnici ne vole da se ljudi i drugdje informiraju--ostalima je sasvim ok da im s pacijentom prodiskutiraju informaciju do koje je pacijent dosao na drugi nacin. I drugo, nije isto 'pojednostaviti' i reci nesto sto je u stvari--krivo A reci da pacijentice imaju i menstruaciju za vrijeme trudnoce je--krivo.

ovo sto se tice olaksanja--sigurno, dobro je napisati pozitivno iskustvo, i to ljudi ovdje vole cuti i zato to i pisemo ovdje.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:18   #706
nisam doktor ali mi njegovo objašnjenje da zato što je gestacijska pravilnog oblika neće dati terapiju niti ikako drugačije reagirati - malo čudno.

moja gestacijska je bila pravilna od početka, no to nije zaustavilo hematome koji su nicali jedan za drugim kako su tjedni prolazili niti je spriječilo krvarenje koje je bilo prisutno od prvog dana, a u nekoliko navrata je bilo obilno. zaustavilo se samo i jedino progesteronima i strogim mirovanjem (u to sam uvjerena jer je kad god nisam mirovala počelo krvarenje i ovisno o mojim daljnjim postupcima isto se pojačavalo ili smanjivalo).

za utjehu, mi smo danas 22 tj i sve je ok s bebicom. dakle, ne samo da iscjedak ne znači da će stvari završiti kobno, nego i obilno krvarenje nije nužno kraj trudnoće.
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:32   #707
evo da javim da je kako stvari stoje mini iscjedak nestao, vec dva dana ga nema
jucer sam bila na UZ (9+6), bebolino je za tjedan narastao centimetar, nema hematoma ili tome slicno.
ne smijem glasno ni izgovorit, kao da se pomalo opustam
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:01   #708
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
evo da javim da je kako stvari stoje mini iscjedak nestao, vec dva dana ga nema
jucer sam bila na UZ (9+6), bebolino je za tjedan narastao centimetar, nema hematoma ili tome slicno.
ne smijem glasno ni izgovorit, kao da se pomalo opustam
hej super! vjerojatno se nikad neces moc sasvim opustit. kod mene kako je trudnoca napredovala tako je bilo lakse borit se sa strahovima. drzim fige za dalje
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:15   #709
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
evo da javim da je kako stvari stoje mini iscjedak nestao, vec dva dana ga nema
jucer sam bila na UZ (9+6), bebolino je za tjedan narastao centimetar, nema hematoma ili tome slicno.
ne smijem glasno ni izgovorit, kao da se pomalo opustam
ja sam obećala sebi opustit se sa 12 tt, danas sam 12 tt naravno da nisam

Sad sam obećala na sljedećem pregledu Ali onda je anomaly scan u 20 tt samo vidim nove prepreke za opuštanje

Ali ipak je puno lakše moram priznat nego u nekom 7tt ( ali i dalje na wc-u gledam prvo u gaćice je li ima krvi )
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:31   #710
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
ja sam obećala sebi opustit se sa 12 tt, danas sam 12 tt naravno da nisam

Sad sam obećala na sljedećem pregledu Ali onda je anomaly scan u 20 tt samo vidim nove prepreke za opuštanje

Ali ipak je puno lakše moram priznat nego u nekom 7tt ( ali i dalje na wc-u gledam prvo u gaćice je li ima krvi )
pa ja se ipak jesam opustila nakon dobrog ultrazvuka s 12 tjedana.
Bilo mi je toliko zlo do kojih 16-17 tjedana da se nisam mogla jos i brinuti
Sad sam na ravno 23 i zaista nisam zabrinuta.
I jos me potrefila placenta naprijed pa su i fetalni pokreti priguseni, ali ipak ih osjecam iznutra (hvala bogu da me to nije zadesilo u prvoj trudnoci!) i nekako ne razmisljam puno o tome.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:36   #711
da, da mučnine su svakako smanjile zabrinutost..koliko god me uništavaju nekako me i spašavaju...
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:53   #712
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
ja sam obećala sebi opustit se sa 12 tt, danas sam 12 tt naravno da nisam

Sad sam obećala na sljedećem pregledu Ali onda je anomaly scan u 20 tt samo vidim nove prepreke za opuštanje

Ali ipak je puno lakše moram priznat nego u nekom 7tt ( ali i dalje na wc-u gledam prvo u gaćice je li ima krvi )
ja sam 10tt i neki dan sam imala takav izljev iscjetka u gradu da sam ušla u prvi haustor vidit da nije krv
i izluđuju me bolovi tipa ko menstrualni,znam da je to normalno ali bi više voljela da me nikaj ne boli
zvrck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:00   #713
hahaha i ja sam jednom imala iscjedak i toliko panično tražila wc ( bila sam u gradu) ušla u neku prčvarnicu i pitala mogu li na wc kad ono samo progestron
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:05   #714
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post

Ali ipak je puno lakše moram priznat nego u nekom 7tt ( ali i dalje na wc-u gledam prvo u gaćice je li ima krvi )
ne brini se, ovo ćeš još duuuugoooo raditi!
ja i dan danas ponekad virkam iako višenema takve bojazni
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:15   #715
Pozdrav curke, ja sam nova kod vas pa da vas pitam... već 2-3 dana imam neki čudan iscjedak, vodenkasti, bjelkasti ali nije rastezljiv dakle nije ovulacija.. pa me zanima jel moguć takav iscjedak na početku trudnoće, ako npr još ne znam da sam trudna jer nisam radila test u zadnje vrijeme...
nplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 07:31   #716
[QUOTE=Danicza;43966708]Meni je skoro isto ovako, osim što nisam imala bolove. Ali pijem duphaston 3x dnevno. Za svaki slučaj.

Na kakve briseve ideš?[/QUOTE

Bila sam na brisevima, radila mi je PAPU, bris za ureoplazmu, klamidiju, i jos nesto... jedno 4-5 epruveta sam odnjela u labos... rezultati za 10-15 dana.
da li su to normalne pretrage u trudnoci koje sve trudnice rade, zaboravih ju pitati?!?
znam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 08:02   #717
Quote:
nplava kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke, ja sam nova kod vas pa da vas pitam... već 2-3 dana imam neki čudan iscjedak, vodenkasti, bjelkasti ali nije rastezljiv dakle nije ovulacija.. pa me zanima jel moguć takav iscjedak na početku trudnoće, ako npr još ne znam da sam trudna jer nisam radila test u zadnje vrijeme...
Vodenkasti iscjedak ti je karakteristcan za ovulaciju (uz eggwhite). Za trudnocu je karakteristicniji kremasti iscjedak. Doduse, ne znam koliko to moze biti individualno.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:52   #718
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
Vodenkasti iscjedak ti je karakteristcan za ovulaciju (uz eggwhite). Za trudnocu je karakteristicniji kremasti iscjedak. Doduse, ne znam koliko to moze biti individualno.
Osjetim da je mokro, al onak među prstima je bjelkast i kremast al se brzo osuši na prstima, al nije onako suh kao pred M..ne znam kak bi to opisala...
nplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:59   #719
Quote:
nplava kaže: Pogledaj post
Osjetim da je mokro, al onak među prstima je bjelkast i kremast al se brzo osuši na prstima, al nije onako suh kao pred M..ne znam kak bi to opisala...
Vjeruj mi, kremasti bi prepoznala. :-)
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 18:11   #720
[QUOTE=znam ja;44099964]
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Meni je skoro isto ovako, osim što nisam imala bolove. Ali pijem duphaston 3x dnevno. Za svaki slučaj.

Na kakve briseve ideš?[/QUOTE

Bila sam na brisevima, radila mi je PAPU, bris za ureoplazmu, klamidiju, i jos nesto... jedno 4-5 epruveta sam odnjela u labos... rezultati za 10-15 dana.
da li su to normalne pretrage u trudnoci koje sve trudnice rade, zaboravih ju pitati?!?
Meni je isto radila papu na prvom trudničkom još. Ali ja stvarno dugo nisam bila na papi, pa....
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.