Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2012., 22:54   #2181
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Bila sam u tajnistvu neki dan,dala mi je papiric na kojem pise sta da napisem na uplatnicu i 400kn i da to donesem drugi put kad dodem i to je to...ne moram na tecaj ako necu...nego mene sad nesto drugo zanima,kad dodem roditi smijem imat samo mali neseser,je li tako?sta ste sve stavile u njega?je li se javljam na salter desno kad udem ili?gdje ostavljam kufer i koliko prije ulazi muz(u mom slucaju sestra) u box prije nego rodim i koliko smije ostat nakon poroda sa menom?Nakon koliko vam donose bebu u sobu?Unaprijed hvala i sorry na pustim pitanjima!
da krenem redom..možeš imati malu torbu, ja sam je nosila u rađaonu bez problema. natrpala sam svega i svačega, pucala je po šavovima . na porodu mi je na kraju jedino trebala boca voda,mobitel i labello. ponesi uloške i nešto za pojest nakon poroda,mokre maramice i jednokratne gaćice. sve ostalo ti mogu donit tvoji kad budu posjete,kao i kufer.
muž/sestra dolazi naknadno u boks kraj tebe, kad si već debelo otvorena,zoveš ga /ju s mobas kad ti kažu. moj muž je osta s menom i bebom dobre dvi ure posli poroda.beba ide s tobom u sobu odmah, samo je kratko odvedu na pranje
sretno!!!
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 23:10   #2182
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
da krenem redom..možeš imati malu torbu, ja sam je nosila u rađaonu bez problema. natrpala sam svega i svačega, pucala je po šavovima . na porodu mi je na kraju jedino trebala boca voda,mobitel i labello. ponesi uloške i nešto za pojest nakon poroda,mokre maramice i jednokratne gaćice. sve ostalo ti mogu donit tvoji kad budu posjete,kao i kufer.
muž/sestra dolazi naknadno u boks kraj tebe, kad si već debelo otvorena,zoveš ga /ju s mobas kad ti kažu. moj muž je osta s menom i bebom dobre dvi ure posli poroda.beba ide s tobom u sobu odmah, samo je kratko odvedu na pranje
sretno!!!
Hvala ti puno
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 23:32   #2183
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno
nema na čemu, drago mi je kad mogu pomoć
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 19:14   #2184
Bok cure.
Ovako... Ja inace nisam iz splita ali postoji mogucnost da cu tamo roditi. Sad sam u 6. mj. i termin mi je u 5.mj. Zanima me sve. Sta ako dodem zivjet u split sad za nekih mj. dana, kako cu naci i promijeniti ginekologa, kakvo je rodiliste? Jel postoji neki apartman u kojem moze bit muz s tobom? Jel beba cijelo vrijeme s mamom? Kakvo je osoblje? Doktori? Sestre? Muz je zavrsio tecaj ali ovaj ovdje, ne u splitu. Jel mu vrijedi? Kakva je cijela ta procedura oko poroda? Sta zahtjevaju? Sta moram imat a sta nesmijem? Kad su posjete i ko sve smije doc u posjetu? U biti sve me zanima u detalje.
marina_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 11:45   #2185
Rodilište je super opremljeno, ali ima kroničan nedostatak osoblja. U sobama su po dvije rodilje, bebe su non stop s mamom. Muž ne može biti s tobom u sobi, posjete su 1 h dnevno i tad te može doći vidjeti. Puštaju jednu osobu u sobu. Šta se tiče ekipe na porodu to ti je čista sreća. Meni su bili super, kumi noćna mora. Ovisi jednostavno koja te smjena dopadne. U rađaonu nosiš jednu manju torbu u koju staviš osnovno, ostalo ti muž donese u vrijeme posjeta. Šta si tiče tečaja, on više nije nužan za prisustvo na porodu, samo ćete platiti i muž može s tobom na porod.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:21   #2186
Super hvala ti!
marina_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 12:50   #2187
Meni je najviše falio kroničan nedostatak pravih fotografa koji rade umjetničke fotografije beba i novorođenčadi, nešto poput http://www.facebook.com/#!/JulietteHilliardPhotography
Takvu vrstu fotografa u Njemačkoj imaju u svakom rodilištu... toliko mi je to falilo, da sam se sama počela tim profesionalno baviti... Sad stvarno uživam u umjetničkom fotografiranju beba i veselim se svakoj bebici u svojoj okolini... :-)
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 00:25   #2188
Ako neko zna da mi kaze da li mogu petkom podici nalaz od krvne grupe na krizinama?
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:03   #2189
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Ako neko zna da mi kaze da li mogu petkom podici nalaz od krvne grupe na krizinama?
možeš - ja san prije nekih misec ipo ih podigla u petak bez problema, jedino nema vađenja krvi za trudnice petkom (ne znam točno zašto)
__________________
Better to save the mystery Than surrender to the secret
Azzul S'phyre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:15   #2190
Quote:
Azzul S'phyre kaže: Pogledaj post
možeš - ja san prije nekih misec ipo ih podigla u petak bez problema, jedino nema vađenja krvi za trudnice petkom (ne znam točno zašto)
Hvala
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 17:36   #2191
pozz zenske!

imam pitanje. da li na porodu sa mnom moze bit mama ili sestra recimo? umjesto muza. jel se to prakticira inace? ili bi bilo ono full neobicno da mama dodje!! ma kuzite me....

koliko sam skuzila plati se 400 kn i to je to? nemoramo ic na tecaj?
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 18:46   #2192
moze bit tko god hoces, samo da je punoljetan
__________________
"Onome tko umije čekati, s vremenom sve dolazi." :)
tweed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 20:00   #2193
Quote:
tweed kaže: Pogledaj post
moze bit tko god hoces, samo da je punoljetan
super,hvala!

ali sve mi je to jos uvijek mozda.....
zapravo bi naravno najvise voljela da je to muz ali vrlo vjerovatno radi posla nece moc.

a mama je nekako najbolja druga opcija!

a moglo bi se dogodit da ni nikog ne vodim. o svemu jos razmisljam. ah....ima vremena
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 20:11   #2194
samo mislim da im to trebas rec, ali nisam sigurna...
__________________
"Onome tko umije čekati, s vremenom sve dolazi." :)
tweed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 13:18   #2195
sutra moram na prvu pl vodu u ST a zaboravila sam gina pitati gdje i kada se to obavlja.
Koliko sam shvatila sad se to sve obavlja u novom rodilištu?
U koliko sati moram tamo biti najranije/najkasnije?

Idem sad malo prelistati temu, a možda netko odgovori prije.

Hvala!
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:31   #2196
Amnioskopija (pregled boje plodove vode): Svaki radni dan od 7:30 do 10 sati bez prethodne najave. Subotom, nedjeljom i praznikom Poliklinika ne radi, a amnioskopije se obavljaju u ambulanti Hitnog prijema. Osim u iznimnim slučajevima, na prvi amnioskopski pregled treba doći u radne dane izbjegavajući subote, nedjelje i praznike.

evo ovo sam nasla na ovoj stranici nadam se da sam pomogla
karanfil@st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:26   #2197
Quote:
karanfil@st kaže: Pogledaj post
Amnioskopija (pregled boje plodove vode): Svaki radni dan od 7:30 do 10 sati bez prethodne najave. Subotom, nedjeljom i praznikom Poliklinika ne radi, a amnioskopije se obavljaju u ambulanti Hitnog prijema. Osim u iznimnim slučajevima, na prvi amnioskopski pregled treba doći u radne dane izbjegavajući subote, nedjelje i praznike.

evo ovo sam nasla na ovoj stranici nadam se da sam pomogla
Hvala!
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:58   #2198
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
Hvala!
karanfil@st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 20:39   #2199
postovane kolegice trudnice, evo citam sve postove unazad ohoho ali imam pitanje na koje nigdje ne mogu naci odgovor. nadam se da ce netko od vas znati:
1. sto ako u splitsko rodiliste budem morala ici sama- kazete da se tamo treba presvuci i nekom dati svu svoju robu u kesi, sjecam se da je tako bilo i meni na prvom porodu u staroj bolnici, ali sto kad dođem sama? di s tom kesom?

2. i jos nesto, jeste li imale japanke vec za tusiranje nakon klistira ili ste tu hrabro usetale pod tus bez japanki?
zahvaljujem unaprijed
snoopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:45   #2200
Quote:
snoopy kaže: Pogledaj post
postovane kolegice trudnice, evo citam sve postove unazad ohoho ali imam pitanje na koje nigdje ne mogu naci odgovor. nadam se da ce netko od vas znati:
1. sto ako u splitsko rodiliste budem morala ici sama- kazete da se tamo treba presvuci i nekom dati svu svoju robu u kesi, sjecam se da je tako bilo i meni na prvom porodu u staroj bolnici, ali sto kad dođem sama? di s tom kesom?

2. i jos nesto, jeste li imale japanke vec za tusiranje nakon klistira ili ste tu hrabro usetale pod tus bez japanki?
zahvaljujem unaprijed

hrabro ušetah bez japanki! nemam posljedica
a neće ti robu bacit, valjda će je spremit negdi,al bolje da je netko s tobom jer još uvijek šalju dolje u bolnicu da se prijaviš prije nego šta te odvedu na prvi kat
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.