Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2010., 00:28   #681
Novine svasta pisu,toliko i sam znas. Napisu tako nesto,a onda posle napisu kako je Beograd najstariji grad u zemlji...Ne mora da znaci da ce BG postajati mladji,bas naprotiv - mladji ce dolaziti ali ipak ce prevagnuti sve starije i starije grupe stanovnistva tako da ce mozda proces starenja malo biti ublazen,ali ne i zaustavljen. Na kraju krajeva,pored mladih sele se i stariji od 30-50 godina,cak takvih je i najvise jer poslom dolaze u BG. Videcemo kako to bude bilo 2011.,pa cemo onda komentarisati. Ako je suditi po RZS-u,cini se da ce BG i dalje da prednjaci po prosecnoj starosti u poredjenju sa drugim gradovima. Ima jos jedna stvar koju RZS potvrdjuje a ne odgovaraju tvojim saznanjima - u opstinama koje cine strogi centar Beograda prosecna starost je gotovo ista 2007. godine kao na popisu iz 2002.,a zapravo demografsko starenje dozivljavaju upravo opstine sireg centra (NBGD,Zvezdara,CVukarica,Vozdovac,Zemun),dok je u prigradskim opstinama taj proces jos ubrzaniji. Postavicu podatke ovih dana i za 2002.

Popis iz 2002. godine prema novoj metodologiji u startu nije bio dobar jer nije pokazao realno stanje na terenu. Naime,raseljena lica sa dela teritorije republike Srbije (naslucujes da govorim o KiM) nisu se mogla popisati kao stalno nastanjena lica. To najverovatnije nece moci ni 2011. Ta lica bila bi popisana kao stalno nastanjena samo u 2 slucaja - da Srbija prizna Kosovo ili da se raseljeni u potpunosti integrisu na preostalom delu Srbije i zaborave na Kosovo,tj da se i zvanicno registruju kao preseljena a ne raseljena populacija. Opcija broj jedan je bolna,ali bi pokazala koliko zaista ima raseljenih lica sa KiM i time koliko je zaista stanovnika u Srbiji.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 10.11.2010. at 00:44.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 10:11   #682
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Novine svasta pisu,toliko i sam znas. Napisu tako nesto,a onda posle napisu kako je Beograd najstariji grad u zemlji...Ne mora da znaci da ce BG postajati mladji,bas naprotiv - mladji ce dolaziti ali ipak ce prevagnuti sve starije i starije grupe stanovnistva tako da ce mozda proces starenja malo biti ublazen,ali ne i zaustavljen. Na kraju krajeva,pored mladih sele se i stariji od 30-50 godina,cak takvih je i najvise jer poslom dolaze u BG. Videcemo kako to bude bilo 2011.,pa cemo onda komentarisati. Ako je suditi po RZS-u,cini se da ce BG i dalje da prednjaci po prosecnoj starosti u poredjenju sa drugim gradovima. Ima jos jedna stvar koju RZS potvrdjuje a ne odgovaraju tvojim saznanjima - u opstinama koje cine strogi centar Beograda prosecna starost je gotovo ista 2007. godine kao na popisu iz 2002.,a zapravo demografsko starenje dozivljavaju upravo opstine sireg centra (NBGD,Zvezdara,CVukarica,Vozdovac,Zemun),dok je u prigradskim opstinama taj proces jos ubrzaniji. Postavicu podatke ovih dana i za 2002.

Popis iz 2002. godine prema novoj metodologiji u startu nije bio dobar jer nije pokazao realno stanje na terenu. Naime,raseljena lica sa dela teritorije republike Srbije (naslucujes da govorim o KiM) nisu se mogla popisati kao stalno nastanjena lica. To najverovatnije nece moci ni 2011. Ta lica bila bi popisana kao stalno nastanjena samo u 2 slucaja - da Srbija prizna Kosovo ili da se raseljeni u potpunosti integrisu na preostalom delu Srbije i zaborave na Kosovo,tj da se i zvanicno registruju kao preseljena a ne raseljena populacija. Opcija broj jedan je bolna,ali bi pokazala koliko zaista ima raseljenih lica sa KiM i time koliko je zaista stanovnika u Srbiji.
loki u pravu si za popis,ali nije mi jasno zasto toliko uzimas srbe sa kosova kao bitan faktor u ukupnom broju za popis.prvo,oni su dosli pre 12 godina tako da od 100 000 hiljada koliko se procenjuje 16% je umrlo ako je prosecna duzina zivota 72:12=16%, tako daje ostalo 84 000. a od tih 84 000 veruj mi posto mi je supruga sa kosmeta izbegla 1999 godine,cela njena rodbina koja je ovde uglavnom su kupili nekretnine u bg i svi su promenili prebivaliste tako da oni moraju da budu popisani.mene brine drugo, a to su popisivaci.ako mi dodje ko 2002 godine da me popise baba od sto godina, nema od toga nista .moraju dobro popisivaci da se obuce,tj.da popisuju svoj kraj gde zive, a ne da salju studente iz unutrasnjosti koji nemaju veze sa vezom, ili penzionere fosile kojih je pola gluvo i coravo,tako da je to na rzs da stvarno nadje ljude koji ce dobro obaviti popis,i da se uvede i drugi popisivac tj,da po dvoje popisuju.medjutim drzava nema para, tako da videcemo sta ce biti ,ipak se popis odrzava na svakih 10 godina i mislim da drzava nikako nebi smela da skrtari na popisu.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 13:29   #683
Videcemo,ja bih ipak rekao da ima vise od 100 hiljada raseljenih lica,negde do 150 hiljada realan maksimum. 1999. je bilo oko 240-250 hiljada Srba i Crnogoraca (215 hiljada prema nepotpunom popisu iz 1991.).

Prirodnim putem su dobili 20ak hiljada stanovnika u tom periodu,a migracijama izgubili gotovo isto toliko.Medjutim,medju raseljenima se nalazi i 30ak hiljada Srba iz HR i BiH koji su prvo dosli na Kosovo pa se onda 1999. gotovo svi pokrenuli ka Srbiji.

U Crnoj Gori nalazi se 14 hiljada raseljenih sa Kosova,od cega tek 4 hiljade su Srbi i Crnogorci,a ostalo RAE etnos (Romi,askalije i Egipcani). Nekoliko desetina hiljada Roma i Askalija sa Kosova takodje danas zivi u Srbiji.

Ako je danas Srba i Crnogoraca na Kosovu oko 105-110 hiljada,to znaci da ih uz isti tempo odnosa pozitivnog prirastaja i migracija nedostaje 130 hiljada tamo. A gde su jos Romi,ali i prognani Bosnjaci koji danas zive u Novom Pazaru... Neki su otisli i u trece zemlje,ali brojka pod nekih 150 hiljada je sasvim realna.

Pogledaj starosnu strukturu raseljenih lica,nema sanse da je 16 % njih do sada preminulo,pre bih rekao da je taj procenat upola manji a najvise 10 %.

Kako da ne uzmem broj raseljenih,Srbija ce sa raseljenima sa Kosova uspeti da sanira barem 40 % minusa,naravno ako se dogodi jedan od dva uslova koje sam naveo.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 10.11.2010. at 13:43.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 14:57   #684
Vitalna statistika - avgust 2010.

VIII 2010. : 6364 / 8191 (-1827)
VIII 2009. : 6501 / 7797 (-1296)

I-VIII 2010. : 43072 / 67168 (-24096)
I-VIII 2009. : 44560 / 68016 (-23456)

Vojvodina totalni kolaps ,Centralna Srbija imala blago povecanje u avgustu. Skocio je i mortalitet,broj mrtvorodjene dece... Do sada je trend identican 2008. godini.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 16:26   #685
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Vitalna statistika - avgust 2010.

VIII 2010. : 6364 / 8191 (-1827)
VIII 2009. : 6501 / 7797 (-1296)

I-VIII 2010. : 43072 / 67168 (-24096)
I-VIII 2009. : 44560 / 68016 (-23456)

Vojvodina totalni kolaps ,Centralna Srbija imala blago povecanje u avgustu. Skocio je i mortalitet,broj mrtvorodjene dece... Do sada je trend identican 2008. godini.
mogu reci da se centralna srbija odlicno drzi , ali vojvodina ako ovako nastavi imace manje od 17000 zivorodjenih sto je za vojvodinu totalni kolaps.e sad neznam da li pucaju sa natalitetom srbi ili manjine , ali generalno vojvodina-RASPAD SISTEMA.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 16:46   #686
tjah, cigani s Kosova
dzo dinamitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 09:43   #687
Srbija vec 17 godina belezi negativan prirodni prirastaj, ne vidim sta vam je sad tu cudno...

ranije su na selima radjali po 7 dece da bi imali radnu snagu,
danas su sela prazna, a ljudi u gradu nece ili nemaju uslova za vise dece.

Samo kada se stavi na papir koliko jedno dete ''kosta'', odnosno koliko kostaju pelene, hrana, blabla ostale ''sitnice'' za bebe, onda vam je apsolutno jasno zasto ljudi nemaju vise dece, eventualno 1 - 2.

A pored finansijskog aspekta, tu je i medicinski problem.
U Srbiji preko 800.000 bracnih parova cekaju na vestacku oplodnju.
Sad zasto je to tako - neki tvrde da je tempo zivota ubrzan, stres, ratovi, razne radijacije i trovanja posledica ratova..

istrazivala sam tu temu, odnosno pisala seminarski na fakultetu pa cu samo da vam izdvojim neke stavke :

- U Srbiji je posecna starost stanovnika 42 godine
- Prosecna starost Srba u inostranstvu je 33 godine
- Godisnje se u Srbiji uradi 200.000 abortusa (za 20 godina uradjeno je vise od 2 miliona)
- 90% abortusa urade zene starosti izmedju 20 i 39 godina
- Prema podacima iz 2006 godine, u RS ima 1.44 deteta po zeni, sto je ispod evropskog proseka koji iznosi 1.5 deteta po zeni.
- Na svaki brak dolazi 0.88 dece

Da nam se nisu dogadjali ratovi, cedomorstva, samoubistva, u Srbiji bi, prema misljenjima strucnjaka, zivelo 27 miliona Srba!

........ jos malo pa cemo izumreti kako je pocelo.
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 12:06   #688
Prirodni priraštaj za Srbiju za period I-VIII 2010: -4.9
Vojvodina u odnosu na centralnu Srbiju mnogo gore, I-VIII 2010: -6.2 !!!

Za poredjenje:
Srbija I-VIII 2009 : -4.8
AP Vojvodina I-VIII 2009 : -5.4

Neka me ispravi neko ako grešim ali ovo su podaci RZS....
Okreni-obrni,katastrofa...

Zadnje uređivanje starchaser : 11.11.2010. at 12:14.
starchaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 12:44   #689
Quote:
Festomanka kaže: Pogledaj post
Srbija vec 17 godina belezi negativan prirodni prirastaj, ne vidim sta vam je sad tu cudno...

ranije su na selima radjali po 7 dece da bi imali radnu snagu,
danas su sela prazna, a ljudi u gradu nece ili nemaju uslova za vise dece.

Samo kada se stavi na papir koliko jedno dete ''kosta'', odnosno koliko kostaju pelene, hrana, blabla ostale ''sitnice'' za bebe, onda vam je apsolutno jasno zasto ljudi nemaju vise dece, eventualno 1 - 2.

A pored finansijskog aspekta, tu je i medicinski problem.
U Srbiji preko 800.000 bracnih parova cekaju na vestacku oplodnju.
Sad zasto je to tako - neki tvrde da je tempo zivota ubrzan, stres, ratovi, razne radijacije i trovanja posledica ratova..

istrazivala sam tu temu, odnosno pisala seminarski na fakultetu pa cu samo da vam izdvojim neke stavke :

- U Srbiji je posecna starost stanovnika 42 godine
- Prosecna starost Srba u inostranstvu je 33 godine
- Godisnje se u Srbiji uradi 200.000 abortusa (za 20 godina uradjeno je vise od 2 miliona)
- 90% abortusa urade zene starosti izmedju 20 i 39 godina
- Prema podacima iz 2006 godine, u RS ima 1.44 deteta po zeni, sto je ispod evropskog proseka koji iznosi 1.5 deteta po zeni.
- Na svaki brak dolazi 0.88 dece

Da nam se nisu dogadjali ratovi, cedomorstva, samoubistva, u Srbiji bi, prema misljenjima strucnjaka, zivelo 27 miliona Srba!

........ jos malo pa cemo izumreti kako je pocelo.
moram da se dopunim na ovo oko abortusa.ako si tu prosla svaka cast komisiji.profesor radunovic,momcilov i ostali nasi najveci ginekolozi napominju da broj abortus moze da bude maksimum u nasoj zemlji a i ostalima gde je dozvoljen abortus 1/3 zivorodjene dece.tako da u srbiji ima maksimum 25 000 abortusa kako u privatnim tako u drzavnim bolnicama.sve mislim da si to izvukla iz nekih novina ,neko iz tvog seminarskog rada.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 13:08   #690
Quote:
cveklabgd kaže: Pogledaj post
moram da se dopunim na ovo oko abortusa.ako si tu prosla svaka cast komisiji.profesor radunovic,momcilov i ostali nasi najveci ginekolozi napominju da broj abortus moze da bude maksimum u nasoj zemlji a i ostalima gde je dozvoljen abortus 1/3 zivorodjene dece.tako da u srbiji ima maksimum 25 000 abortusa kako u privatnim tako u drzavnim bolnicama.sve mislim da si to izvukla iz nekih novina ,neko iz tvog seminarskog rada.
Apsolutno se slažem sa ovim....
A takođe mislim i da je broj od gore pomenutih 800.000 bračnih parova koji čekaju na veštačku oplodnju višestruko veći od realnog broja. Cifra se vrti oko 100.000-150.000 bračnih parova......
starchaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 13:33   #691
Quote:
cveklabgd kaže: Pogledaj post
moram da se dopunim na ovo oko abortusa.ako si tu prosla svaka cast komisiji.profesor radunovic,momcilov i ostali nasi najveci ginekolozi napominju da broj abortus moze da bude maksimum u nasoj zemlji a i ostalima gde je dozvoljen abortus 1/3 zivorodjene dece.tako da u srbiji ima maksimum 25 000 abortusa kako u privatnim tako u drzavnim bolnicama.sve mislim da si to izvukla iz nekih novina ,neko iz tvog seminarskog rada.
ne razumem sta je pisac hteo reci...
Cudo jedno koliko velika slova i znakovi interpunkcije mogu da ucine tekst razumljivim

napominju da broj abortus moze da bude maksimum u nasoj zemlji a i ostalima gde je dozvoljen abortus 1/3 zivorodjene dece
?????????????????????????????????????????????????? ????????????
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:56   #692
Quote:
Festomanka kaže: Pogledaj post
ne razumem sta je pisac hteo reci...
Cudo jedno koliko velika slova i znakovi interpunkcije mogu da ucine tekst razumljivim

napominju da broj abortus moze da bude maksimum u nasoj zemlji a i ostalima gde je dozvoljen abortus 1/3 zivorodjene dece
?????????????????????????????????????????????????? ????????????
Normalno kad nemas argument odmah se pozivas na pravopis.Ja ovo mogu da dokumentujem a ti bolje govori istinu nego sto prepisujes iz novina. Kojih 800 000 parova koji ne mogu da imaju decu u srbiji, pa toliko ih nema u kini.Nemoj da naduvavas cifre nisi u materiji koliko vidim.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:59   #693
Quote:
cveklabgd kaže: Pogledaj post
Normalno kad nemas argument odmah se pozivas na pravopis.Ja ovo mogu da dokumentujem a ti bolje govori istinu nego sto prepisujes iz novina. Kojih 800 000 parova koji ne mogu da imaju decu u srbiji, pa toliko ih nema u kini.Nemoj da naduvavas cifre nisi u materiji koliko vidim.
Mozda ocekujes medju tih 800 000 parova i babe od 100 godina da zatrudene.Onda ti verujem.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 17:22   #694
Quote:
Festomanka kaže: Pogledaj post
ne razumem sta je pisac hteo reci...
Cudo jedno koliko velika slova i znakovi interpunkcije mogu da ucine tekst razumljivim

napominju da broj abortus moze da bude maksimum u nasoj zemlji a i ostalima gde je dozvoljen abortus 1/3 zivorodjene dece
?????????????????????????????????????????????????? ????????????
nemoj da izvlacis deo recenice iz konteksta vec celu recenicu.evo pojasnicu ti genijalni studentu.hteo sam da kazem da nasi najveci ginekolozi se ne slazu sa tom proizvoljnom cifrom, vec sa kojim oni barataju. to mozes da proveris u narodnom frontu, visegradskoj ili medicinskom fakultetu.PONAVLJAM: BROJ ABORTUSA U SRBIJI I ZEMLJAMA GDE JE DOZVOLJEN KRECE SE 1/3 OD UKUPNO RODJENE DECE ZA DATU GODINU.TO ZNACI,AKO JE RODJENO PROSLE GODINE U SRBIJI 70 299 BEBA ,BROJ ABORTUSA MAKSIMUM MOZE BITI 25 000. NEMOJ MOLIM TE DA STUDIRAS MEDICINU.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 10:06   #695
Ja vidim da ste vi vrlo agresivni...

Ne trebaju meni argumenti, nisam isfrustrirana, nemam problem da cujem druge, dakle ako moji podaci nisu tacni, vi napisite tacne, ja cu ih rado procitati.
to za 800000 sam lupila jednu nulu vise, ali necu sad sa vama da se raspravljam, jer ste ocigledno vrlo neprijateljski nastrojeni.

Zaista nisam imala nameru da ikog prozivam, ja NE RAZUMEM ZAISTA sta je pisac hteo reci. A to sto vi u svemu vidite pretnju - to je samo vas licni problem. Vi ocigledno imate falinku, te ne umete da napisete kao normalni ljudi i pomognete nekome (npr. Fest, nisi u pravu, tvoji podaci verovatno nisu tacni. Ja imam podatak da je to tako i tako)


Lecite se, Sijarinska banja je odlicna za zivce.

A sto se tice pravopisa pogledajte po tim statistikama procenat pismenosti, mene pravopisne greske uopste ne cude.
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:25   #696
Quote:
Festomanka kaže: Pogledaj post
Ja vidim da ste vi vrlo agresivni...

Ne trebaju meni argumenti, nisam isfrustrirana, nemam problem da cujem druge, dakle ako moji podaci nisu tacni, vi napisite tacne, ja cu ih rado procitati.
to za 800000 sam lupila jednu nulu vise, ali necu sad sa vama da se raspravljam, jer ste ocigledno vrlo neprijateljski nastrojeni.

Zaista nisam imala nameru da ikog prozivam, ja NE RAZUMEM ZAISTA sta je pisac hteo reci. A to sto vi u svemu vidite pretnju - to je samo vas licni problem. Vi ocigledno imate falinku, te ne umete da napisete kao normalni ljudi i pomognete nekome (npr. Fest, nisi u pravu, tvoji podaci verovatno nisu tacni. Ja imam podatak da je to tako i tako)


Lecite se, Sijarinska banja je odlicna za zivce.

A sto se tice pravopisa pogledajte po tim statistikama procenat pismenosti, mene pravopisne greske uopste ne cude.
prvo necu da se svadjam sa propalim studentima , jer to nije moj nivo kao akademskog gradjanina ove nase zemlje srbije. a ti ako imas napisi nesto pametno, a ne da vredjas ljude koji su pametniji od tebe da lece zivce. ja bar imam zivce da trosim , a tebi je prazna glava. i nemoj vise da glumis psihijatra daleko si od njih, a preporicio bi ti NEUPSIHIJATRIJSKU BOLNICU LAZA LAZAREVIC DA TI MALO NAPUNE GLAVU DA VISE NE DODAJES NULE.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 17:35   #697
Quote:
cveklabgd kaže: Pogledaj post
mogu reci da se centralna srbija odlicno drzi , ali vojvodina ako ovako nastavi imace manje od 17000 zivorodjenih sto je za vojvodinu totalni kolaps.e sad neznam da li pucaju sa natalitetom srbi ili manjine , ali generalno vojvodina-RASPAD SISTEMA.
Imam utisak da Centralnu Srbiju ove godine podizu manjine a da ce Srbi biti u dobrom padu.

Mislim da u Vojvodini ove godine podjednako lose ce stajati i Srbi i manjine. Videcemo...
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:32   #698
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Imam utisak da Centralnu Srbiju ove godine podizu manjine a da ce Srbi biti u dobrom padu.

Mislim da u Vojvodini ove godine podjednako lose ce stajati i Srbi i manjine. Videcemo...
loki ja mislim da u vojvodini ipak vise pucaju manjine, posebno su to madjari (ocekujem -4000), hrvati(-1400),slovaci(-600) i ostale manjine rumuni,bunjevci,rusini i ostali(-1000). ukupan minus ocekujem oko 11 000 za vojvodinu ode cega manjine - 7000 a srbi -4000. ovo je samo pretpostavka. a za centralnu srbiju,no saznacu za jednu opstinu podatke pa cu da pustim. vrlo je rano davati neke pretpostavke ali za celu srbiju ali ocekujem 68 000 rodjenih i 103 000 umrlih, jos je rano videcemo.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:46   #699
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Imam utisak da Centralnu Srbiju ove godine podizu manjine a da ce Srbi biti u dobrom padu.

Mislim da u Vojvodini ove godine podjednako lose ce stajati i Srbi i manjine. Videcemo...
loki moram da napisem nesto i o centralnoj srbiji.tu se neslazem u potpunosit da manjine dizu prosek.manjine u centralnoj srbiji cine 10%,prvo tu su bugari,vlasi,makedoncu,hrvati slovenci ,jevreji i ostali ,i svi ce popiti debelu minusaru.ove tri malo vece manjine,a to su romi,bosnjaci i albanci. prvo od albanaca ne ocekujem skok vec samo pad ,sto govore cinjenice da svake godine opada im broj rodjenih.drugi su bosnjaci koji su prosle godine imali pad a to ocekujem i ove godine ,uzuzev opstine tutin koja razbija dok sjenica i novi pazar ocekujem pad.u priboju i prijepolju ocekujem ko prosle godine. e tu dolaze sada najaci igraci romi. kod njih ocekujem porast u svakom pogledu , koliki ce biti neznam , ali nece biti mali. prosle godine u aleksinackom porodilistu od 420 novorodjene dece bilo je 200 ciganskih. tako da nevidim loki koje to manjine rasturaju izuzev CIGA. a sto se tice nas srba stvarno . ostala su jos 4 meseca tako da jos nesto moze da se promeni.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:52   #700
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Opstine Bujanovac,Presevo,Tutin i Novi Pazar

Bujanovac

2003. : 859/405
2004. : 841/425
2005. : 557/388
2006. : 537/419
2007. : 450/405
2008. : 494/370
2009. : 446/444
2010 : ?
Presevo

2003. : 1154/255
2004. : 1096/265
2005. : 737/259
2006. : 670/239
2007. : 631/252
2008. : 633/256
2009. : 468/270
2010 : ?
Novi Pazar

2003. : 1783/649
2004. : 1792/711
2005. : 1823/731
2006. : 1799/754
2007. : 1550/752
2008. : 1747/701
2009. : 1586/716
2010 : ?
Tutin

2003. : 806/204
2004. : 829/228
2005. : 651/208
2006. : 659/234
2007. : 587/231
2008. : 594/220
2009. : 577/234
2010 : ?

Rezime : mlada populacija iz Bujanovca,Preseva i Tutina ocigledno se iseljava iz ovih opstina. Da RZS vodi statistiku spoljnih migracija znali bismo i kuda.
Ovaj pad nataliteta kod najvitalnijih manjinskih zajednica u Srbiji moze delom da objasni uzrok pada broja živorođenih u 2010 u odnosu na 2009, tako da ovaj pad i nije tako loša vest
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.