Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 16:40   #1
Kantarionovo ulje

čula sam da čini čuda raznim beštijama gljivicama , ranicama i slično... tu i tamo mi bjelo pranje podivlja i to rješavam canestenom, no zanima me ovo ulje pošto sam upravo dobila bočicu na poklon... zanima me dal se može desiti nešto štetno ako je npr. prošao rok trajanja ( ako je to uopče ikako moguće, radi se o home made proizvodnji, a sad neznam kolko je to baš čuvano na hladnom i mračnom mjestu i te spike)
i koja je procedura, dal mazati vaginu rukom iznutra izvana, i li tampon umočit ( e sad ako namočim tampon kak ću ga ugurat) ako ima ko kakvih iskustav s tim uljem? hvala
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:54   #2
imaš puno savjeta o ulju na temi o HPV
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 18:31   #3
hvala probat ću sa tamponom,no još me zanima da li to ulje ikako može biti pokvareno?
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:03   #4
Pokušaj nabaviti domaće ili naruči/kupi kod provjerenih stručnjaka koji inače prodaju ulja na ml...(eterična i sl.).
Nešto što ti ide na sluznicu mora biti kvalitetno.
Ginekologica mi je savjetovala staviti na tampon i par sati držati unutra ili cijelu noć.
Jedan veliki + za kantarionovo ulje.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:50   #5
evo probala.. više preventivno nego za liječenje, bojala sam se da tampon ne upije previše, al bilo je ok... i fino miriši
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:01   #6
Super.
Probaš i vidiš jel ti odgovara,najbolji pristup.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:36   #7
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
hvala probat ću sa tamponom,no još me zanima da li to ulje ikako može biti pokvareno?
Bilo koje ulje može biti užeglo ako predugo stoji.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 11:22   #8
Radije nemoj koristiti ako je prošao rok upotrebe,uzmi novo,ipak ti je u pitanje žensko zdravlje...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:58   #9
zato sam i pitala jer sam to dobila od frendice na poklon, a ona je kupila home made od neke bake na placu u splitu... znači nema roka trajanja.... al skužila sam da je super i za guzu mislim da to mogu bez problema trackati
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:42   #10
I za guzu je dobro,ha ha.
Pazi kad se kupuje kod bakice na placu u st u,to i nije baš provjereno.
Najbolje kod nekog koga znaš (ako si napravi) ili u provjerenim dućanima.
Kao što sam rekla,ne svašta stavljati na sluznicu.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:58   #11
ja sam ga koristila neko vrijeme, pomoglo mi je, dapače, prijateljici mi je ginekolog preporučio kantarionovo ulje kad je imala neku upalu, rekao joj neka stavlja tampone natopljene uljem
platinum blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 14:43   #12
kantarion je super......pomaze kod svakakvih iritacija, crvenila.....
ja ga stavim nakon kaj sredim brkove, crvenilo se povuce u hipu....
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:45   #13
hello

Pozdrav djevojke!

Kantarionovo ulje je maslinovo ulje sa gospinom travom.... slažem se da ne šmuljimo svašta po sluznici..
Tampon od kant. ulja je u stvari komadić vate namočen uljem, a za pravi tampon namočen nikad čula.....
užeglo ulje ima miris, ne možeš promašiti...smrdi....
ćaooo
Ljines is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:58   #14
e ja to radila sa normalnim tamponom.... zato mi je u početku bilo i čudno, jer mislila sam da će se napuhat, ono kao kad ga staviš u vodu... no pošto je to ulje ne upije se u njega bas tako expresno, a i za svaki slučaj, kupila sam za tu manjenu najmanju veličinu tampona... i neki skorz ok funkcionira
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 18:32   #15
Ja ga isto koristim gos svrbeža i peckanja, a koristila sam ga i kad sam imala ureaplasmu.
Najbolje ga je nakapati na najmanje tampone.
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 16:46   #16
cure koje su koristile kantarionovo ulje i tampon, koliko jako treba natopit tampon njime, koje velicine tampon takoder? radi li se samo o nekoliko kapljica ili? treba li ga ostaviti preko noci ili preko dana na par sati (ako da, koliko)? koliko cesto treba ponavljati postupak?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 17:11   #17
Ja ti mogu samo napisati vlastito iskustvo - ja koristim inače najmanje tampone. Tako i za ovo ulje. Ne bi mogla reći da baš "natopim" tampon - ne znam kako bi ga onda ugurala - ali ja ti imam običaj i poprskati obilato tampon (ulje držimubočiic sa raspršivačem) ili ulijem malo u bilokakvu posudicu, pa kratko umočim tampon u to. Tak dugo dok je tampon "stabilan" - ne može biti previše ulja. S druge strane, možeš ga staviti premalo, onda će ti tampon teško kliziti unutra, a i nema neke svrhe od ulja koje se upilo u tampon, jel tako...

Možeš nositi i noću i preko dana. Kao i kad imaš menstruaciju, uoostalom. Koliko dugo to radim? Teško mi je reći....ovisi što mi je, da li samo peckanje, svrbež ili sam sigurna po iscjetku da je upala. Tjedan dana, nekad duže....često koristim to ulje, u svakom slučaju, s tim da ga ja više koristim s vanjske strane nego što ga koristim da tamponom.

Ne možeš puno fulati, osim ako premalo staviš ulja. Ne možeš ga koristiti prečesto, jedino nedovoljno. Dakle, naštetiti nikako ne možeš.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 00:13   #18
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu samo napisati vlastito iskustvo - ja koristim inače najmanje tampone. Tako i za ovo ulje. Ne bi mogla reći da baš "natopim" tampon - ne znam kako bi ga onda ugurala - ali ja ti imam običaj i poprskati obilato tampon (ulje držimubočiic sa raspršivačem) ili ulijem malo u bilokakvu posudicu, pa kratko umočim tampon u to. Tak dugo dok je tampon "stabilan" - ne može biti previše ulja. S druge strane, možeš ga staviti premalo, onda će ti tampon teško kliziti unutra, a i nema neke svrhe od ulja koje se upilo u tampon, jel tako...

Možeš nositi i noću i preko dana. Kao i kad imaš menstruaciju, uoostalom. Koliko dugo to radim? Teško mi je reći....ovisi što mi je, da li samo peckanje, svrbež ili sam sigurna po iscjetku da je upala. Tjedan dana, nekad duže....često koristim to ulje, u svakom slučaju, s tim da ga ja više koristim s vanjske strane nego što ga koristim da tamponom.

Ne možeš puno fulati, osim ako premalo staviš ulja. Ne možeš ga koristiti prečesto, jedino nedovoljno. Dakle, naštetiti nikako ne možeš.
super koliko košta to, gdje ga ima za kupiti i jel oštećuje možda kondome kao što vaginalete mogu?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 00:32   #19
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
cure koje su koristile kantarionovo ulje i tampon, koliko jako treba natopit tampon njime, koje velicine tampon takoder? radi li se samo o nekoliko kapljica ili? treba li ga ostaviti preko noci ili preko dana na par sati (ako da, koliko)? koliko cesto treba ponavljati postupak?
Ja sam ga kapala po tamponu tako da je tampon sa svih strana dobio boju, onako ne previše da se cijedi s njega, ali da više skoro nigdje nije bijel. I da lako klizne unutra. Ja sam koristila normal comfort tampone, one iste koje obično imam kad imam menstruaciju. Znači normalni, ali malo manji (taj comfort je malo manji od normal, a li nije kao mini).
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 12:33   #20
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Ja sam ga kapala po tamponu tako da je tampon sa svih strana dobio boju, onako ne previše da se cijedi s njega, ali da više skoro nigdje nije bijel. I da lako klizne unutra. Ja sam koristila normal comfort tampone, one iste koje obično imam kad imam menstruaciju. Znači normalni, ali malo manji (taj comfort je malo manji od normal, a li nije kao mini).
super gdje toga ima za kupiti i koliko košta? je li i tebi pomoglo?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.