Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2008., 21:41   #1
Šogorica me živcira do iznemoglosti

Moram se nekome pojadati, mada znam da ćete me svi popljuvati, ALI moram jer ću puknut.
Naime, kako i naslov kaže imam problem sa šogoricom. "Digne" mi tlak na tristo svaki puta kad sam joj blizu, nekad s razlogom, nekad bez razloga. Alergična sam na nju i ne znam si pomoći.
Ne živimo u istom kućanstvu, sreća moja. Oni žive s mojim starcima i to se je ona samo doselila netom prije moje svadbe (a da starcima ništa nisu rekli, samo je došla i ostala). Jednostavno me zamijenila, a ni mojoj staroj nije to baš nekaj teško palo(kaj malo boli mene kao kćer). No dobro.
Dalje mi strašno smeta što užasno trača i sav prljav veš moje obitelji koja je ujedno sad i njena raznosi po svuda. Hobi njene obitelji, pa tako i nje je tračanje i to bi mogli raditi (ono najgore je da to i rade ) po cijele dane.
O svima ona zna sve, a kad ju ja nekaj pitam pravi se milevom: kao jadnica ona ništa ne zna.
Kad dođem kod mame,a onda i kod njih NIKAD ne dođe i ne kaže bok , ni meni ni mom mužu, a kad susjeda ide cestom skače u petoj brzini kako bi ju pozdravila.
Ja sam trenutno trudna i to je trebalo biti prvo unuče u obitelji (jako sam teško zatrudnila i moram čuvati trudnoću) da bi i ona sad objavila kako je i ona trudna. Uzela mi je neko moje posebno vrijeme. Sad samo slušam o njenim željama i prohtjevima kao da je njena trudnoća najvažnija na svijetu, a moja kao da je kužna. I zbog toga ju ne volim. Uvijek mi ukrade neki moj poseban trenutak. Nekih mojih pet minuta.
Ja nju ne mogu smisliti. I ne tražim savjet, samo sam se morala izjadati.
iglica_1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:06   #2
Imala sam i ja slican problem,jako slican,kad sam zivjela s bivsim deckom u Danskoj.Koliko tvoja ima godina?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:18   #3
24 su joj, a meni 27. Oduvijek sam mislila kako ću sa šogoricom biti najbolja frendica i zato me još i više ljuti situacija u kojoj jesam.
iglica_1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:21   #4
Huh,moja je bila teenagerica pa je izrasla.U biti moja je bila ljubomorna na mene jer sam joj 'krala' brata,bila starija,imala bolju sminku,radila i imala love a ona nije, smjela sam u klubove a one ne i tako,jako je bila razmazena.Ono sto je meni pomoglo je to da sam njene ispade ignorirala i prema njoj bila ekstra dobra.S vremenom ju je pocelo smetati sto je ona prema meni zlocesta a ja joj vracam dobrim,decko moj joj je to nekoliko puta naspomenuo pa se probudila
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:25   #5
Quote:
iglica_1981 kaže: Pogledaj post

Ja nju ne mogu smisliti. I ne tražim savjet, samo sam se morala izjadati.
Kloni se sada svega što te nervira. Ako to znači da ćeš biti manje u matere i oca šta ima veze, oni će više dolaziti kod tebe. Ne može majka tretirati tebe i tu sebičnu kozu jednako. To ti se samo čini, ako ti vidiš da je dvolična nametljvica vide i drugih.

Moguće da te i nervira više nego što je uobičajeno jer si trudna, naime zbog velikih hormonalnih promjena neke stvari koje možda nisu toliko bitne tište te više nego što bi trebalo. Odmaraj se i guštaj u svojoj trudnoći .... a mama ako će se pridružiti lijepo, ako ne .... isto lijepo - ovo je vrijeme tvoje i tvoje bebice nedaj nikome da ti to kvari.....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:49   #6
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Huh,moja je bila teenagerica pa je izrasla.U biti moja je bila ljubomorna na mene jer sam joj 'krala' brata,bila starija,imala bolju sminku,radila i imala love a ona nije, smjela sam u klubove a one ne i tako,jako je bila razmazena.Ono sto je meni pomoglo je to da sam njene ispade ignorirala i prema njoj bila ekstra dobra.S vremenom ju je pocelo smetati sto je ona prema meni zlocesta a ja joj vracam dobrim,decko moj joj je to nekoliko puta naspomenuo pa se probudila
I sama sam si mislila u početku da je u pitanju ljubomora: ona nema srednju školu, a ja dvije fakultetske diplome, ja radim u struci, ona ne radi (i izgleda da ni neće u skoroj budućnosti jer bii htjela super fini posao, a neće da završi večernju srednju). Ona nosi 42, ja 38 konfekcijski broj. Kad se slave rođendani kod mene, ona je uvijek na nekoj dijeti i neće ništa da pojede sa stola, a ja na njjihovim rođendanima uvijek (pa čak i kad nisam gladna iz pristojnosti).
A onda opet uvijek mi nabija neku kontru, primjer: ja obožavam more i kako čuvam trudnoću ovo ljeto sam provela doma, a ona kao ne voli more ni ljetovanje (dostaa joj je jedan dan kupanja), pa onda odu na deset dana na more s kojeg nisam ni razgledicu dobila. Ima toga još, ali da ne duljim.
Nisam pametna, samo ne bi htjela da ova alergije i netrpeljivost s moje strane prijeđe u mržnju jer na kraju ipak smo obitelj.
iglica_1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:51   #7
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Odmaraj se i guštaj u svojoj trudnoći .... a mama ako će se pridružiti lijepo, ako ne .... isto lijepo - ovo je vrijeme tvoje i tvoje bebice nedaj nikome da ti to kvari.....
Imaš potpuno pravo. To mi i muž govori.
iglica_1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:53   #8
Quote:
iglica_1981 kaže: Pogledaj post
I sama sam si mislila u početku da je u pitanju ljubomora: ona nema srednju školu, a ja dvije fakultetske diplome, ja radim u struci, ona ne radi (i izgleda da ni neće u skoroj budućnosti jer bii htjela super fini posao, a neće da završi večernju srednju). Ona nosi 42, ja 38 konfekcijski broj. Kad se slave rođendani kod mene, ona je uvijek na nekoj dijeti i neće ništa da pojede sa stola, a ja na njjihovim rođendanima uvijek (pa čak i kad nisam gladna iz pristojnosti).
A onda opet uvijek mi nabija neku kontru, primjer: ja obožavam more i kako čuvam trudnoću ovo ljeto sam provela doma, a ona kao ne voli more ni ljetovanje (dostaa joj je jedan dan kupanja), pa onda odu na deset dana na more s kojeg nisam ni razgledicu dobila. Ima toga još, ali da ne duljim.
Nisam pametna, samo ne bi htjela da ova alergije i netrpeljivost s moje strane prijeđe u mržnju jer na kraju ipak smo obitelj.
Ljubomora - školski primjer.Samo ignoriraj i budi fina prema njoj.Jer onda nece imati materijala da te maltretira.Budi starija i pametnija,smirit ce se ona i moja se.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:57   #9
Quote:
iglica_1981 kaže: Pogledaj post
Imaš potpuno pravo. To mi i muž govori.
mislim dokazano je da je majka u simbiozi sa djetetom dok je u njoj. Ne samo da prima hranu od tebe nego i tvoje emocije, na nju utječe tvoje nerviranje, tvoje suze, tvoja napetost .... sve šta se dešava.Ti si njena kućica i njen dom i od tebe i tvog tijela se ona stvara - jednostavno si odgovorna za nju jer sad nisi sama. Pa i ako bi se pod normalnim okolnostima mogla nervirati i glupoj kravi reći šta je pripada, sad se suzdrži.

Lijepo lezi, šetaj, kupuj robicu, uredi bebi sobu, pričaj sa trudnicama, okreni svoje misli na neku drugu stranu, šogorica nije dostojna ni jedne jedine tvoje misli. SVe misli uputi bebi. Ako naravno ne radiš .....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:27   #10
Najgore je kaj sam se i sama počela ponašati prema njoj kao i ona prema meni u zadnje vrijeme. Vjerujem da su malo zaslužni i hormoni ili se ja to bar tako tješim.
Bila sam uvjerena da ignoriranje najviše boli, pa sam ga počela i prakticirati (mada rezultata nisam vidjela jer je sve ostalo isto), a sad dok ovo pišem to mi se čini krutno s moje strane(mada ona meni to sustavno radi).
Ova me situacija muči jako jer kako sam već rekla ne bih htjela biti u ratu niti biti izvor mržnje, a bojim se da će se upravo to dogoditi ( na kraju imat ćemo djecu istih godina, čak ćemo i roditi u razmaku od mjesec dana i definitivno ne bih htjela da se zbog nje moram zaratiti s bratom ili da moje dijete mrzi svojeg rođaka).
Ali moja alergija na nju je jača od mene.
iglica_1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:29   #11
Quote:
iglica_1981 kaže: Pogledaj post
Najgore je kaj sam se i sama počela ponašati prema njoj kao i ona prema meni u zadnje vrijeme. Vjerujem da su malo zaslužni i hormoni ili se ja to bar tako tješim.
Bila sam uvjerena da ignoriranje najviše boli, pa sam ga počela i prakticirati (mada rezultata nisam vidjela jer je sve ostalo isto), a sad dok ovo pišem to mi se čini krutno s moje strane(mada ona meni to sustavno radi).
Ova me situacija muči jako jer kako sam već rekla ne bih htjela biti u ratu niti biti izvor mržnje, a bojim se da će se upravo to dogoditi ( na kraju imat ćemo djecu istih godina, čak ćemo i roditi u razmaku od mjesec dana i definitivno ne bih htjela da se zbog nje moram zaratiti s bratom ili da moje dijete mrzi svojeg rođaka).
Ali moja alergija na nju je jača od mene.
Ne daj joj materijala!I nemoj se spustati na njen nivo.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:38   #12
Meni se ti činiš neozbiljnija i "teža" od svoje šogorice. Djeluješ sfrustrirano i ne kužim te. Trudna si imaš dobrog muža ne znam što te sad pere šogorica. Uživaj u svojoj trudnoći i ne opterećuj se koliko tvoja šogorica jede na rođendanu i koliko dugo je na moru i koji konfekcijski broj nosi i koga trača. Pričaš o tome ko da ti je to smisao života. Ignoriraj ju koliko možeš i bavi se svojim stvarima. Kad bebica dodje zadnja na koju ćeš mislit je tvoja šogorica.
Sretno !
Bibitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:51   #13
Da, to je točno. Spustila sam se na njen nivo (žalosno po mene) i to je katastrofa. Da, točno je i to da se ponašam kao da je ona smisao mog života što je apsurd jer jednostavno nije tako. Imate pravo.
Stvarno djelujem jadno ja i moja situacija kad čitam objektivna mišljenja.
Moram sve resetirat i vratiti na početak .
Samo da još to počnem provoditi u djelo za što bi sutrašnji ručak bio idealna prilika.
iglica_1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:17   #14
Konfrontacija. Bez vrludanja, drito u vugla. Sve joj reci što zamjeraš. Znam da ja bih da me netko tako lagano špana.

Ili ćete se zakrvit toliko da komunikacije neće biti (to je poželjno, right?) ili će biti bolje. Either way,
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:30   #15
Ili...

... ne znam koliko si suosjećajna (znam da ja baš i nisam ) probaj razmišljati i malo o njoj, makar ako želiš razumjeti problem u kojem si - postoji dobar razlog zašto ti krade momente pod reflektorom. Ako ima potrebu za dodatnom pažnjom, primarno namijenjenom tebi, vjerojatno ju ne dobija od najbližih - muža, roditelja, prijateljica... ovakvo ponašanje ukazuje da nešto nije baš u redu.

Ako si dobar taktičar, okreni stvar u svoju korist zbliži se s tim nametnikom od žene i probaj pomoći - keep your friends close, and your enemies even closer
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:41   #16
Meni se cini da si ti ljubomorna na nju. Pricas o konfecijskim brojevima (jako djetinjasto kako se usporedjujes s njom i kako ti je to vazno) i o zavrsenim skolama, kao da sebe pokusavas uvjeriti da si bolja od nje. Zasto ti je to tako vazno, i ne kuzim od kud ta ljubomora. Ako ti ona nije vazna u zivotu ignoriraj ju. I zaboli te sta ona radi, koga ogovara, zivi svoj zivot i ne misli na nju. Nek ti se ne svede svaka posjeta roditeljima u nadmetanje s njom. Jednostavno ignoriraj i misli na vaznije stvari u zivotu, kao sto je bebica koju ces uskoro imati. Ok, imat ce i ona i to te smeta, al jebiga, budi sretna za svog brata.
Aminta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:55   #17
Quote:
Bibitia kaže: Pogledaj post
Meni se ti činiš neozbiljnija i "teža" od svoje šogorice. Djeluješ sfrustrirano i ne kužim te. Trudna si imaš dobrog muža ne znam što te sad pere šogorica. Uživaj u svojoj trudnoći i ne opterećuj se koliko tvoja šogorica jede na rođendanu i koliko dugo je na moru i koji konfekcijski broj nosi i koga trača. Pričaš o tome ko da ti je to smisao života. Ignoriraj ju koliko možeš i bavi se svojim stvarima. Kad bebica dodje zadnja na koju ćeš mislit je tvoja šogorica.
Sretno !
Baš tako.

Kao žena s, kako tvrdiš, dva fakulteta, mogla bi imati malo šire horizonte, a ne se toliko opterećivati s gluparijama tko koliko jede na rođendanu (jadno! ) i je li bio 10 dana na moru dok si ti čuvala trudnoću.

Osim toga, za ženu s dva fakulteta zaista nevjerojatno da smatra kako je zbog toga što nosi konfekcijski broj 38 bolja od neke koja nosi 42.

Možda ti je šogorica glupa, neobrazovana i neodgojena, ali si bome i ti teška, komplicirana, uskogrudna, frustrirana i tjeraš mak na konac.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 01:08   #18
Ma to je rekla jer sam ja usporedivala svoju teenagericu pa je navela slicne situacije.Meni se cini da nju muci sto vise nije u centru paznje kod mame.Ali to moras prihvatiti,pa ipak ona zivi s njima,ali nece tebe mama manje voljeti zato sto imas sogoricu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 01:13   #19
Quote:
iglica_1981 kaže: Pogledaj post
Moram se nekome pojadati, mada znam da ćete me svi popljuvati,
U pravu si. Kladim se da ste obje prave seljančure, s tim da ti zvučiš malo veća i razmaženija. Kada se temeljito posvađaš sa šogoricom i razjediniš cijelu obitelj, vjerujem da će iskrsnuti neki sličan problem svojstven mentalitetu koji ti izvire iz cijelog posta: susjed će ti ukrasti pola metra međe ili nešto slično.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 01:14   #20
Quote:
iglica_1981 kaže: Pogledaj post
A onda opet uvijek mi nabija neku kontru, primjer: ja obožavam more i kako čuvam trudnoću ovo ljeto sam provela doma, a ona kao ne voli more ni ljetovanje (dostaa joj je jedan dan kupanja), pa onda odu na deset dana na more s kojeg nisam ni razgledicu dobila. Ima toga još, ali da ne duljim.
Nisam pametna, samo ne bi htjela da ova alergije i netrpeljivost s moje strane prijeđe u mržnju jer na kraju ipak smo obitelj.

Isto kako si probala izvući sve negativnosti kod nje, (dobrim dijelom si i uspjela), pokušaj u tom ljudskom biću nazvanom tvojom šogoricom otkriti one pozitivne strane.
Vjeruj mi, osjećat ćeš se puno bolje.
libzibi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.