Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2011., 15:48   #1
Bioeliksir Euten krema

Imate li iskustva sa ovom kremom?
Je li dobra za alergije i dermatološke bolesti kože?
Nije nimalo jeftina pa me zanimaju iskustva.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 16:03   #2
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Imate li iskustva sa ovom kremom?
Je li dobra za alergije i dermatološke bolesti kože?
Nije nimalo jeftina pa me zanimaju iskustva.
preskupa je, a djelovanje joj se temelji na salicilnoj kiselini, koja je kaustik pa tako razgradi površnski oboljeli sloj kože,pa onda na površinu izađe zdraviji dio kože, ali sve u svemu ne rješava uzrok bolesti... mislim da je bezveze
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:27   #3
Da li bar pomaže da nestane svrbeža na koži?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 15:01   #4
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Da li bar pomaže da nestane svrbeža na koži?
preskupa je... za puno manje pare nekak aromaterapeut ti složi bolju kremu..
teško da će ti pomoć..
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 23:25   #5
Može li mi netko reći dali se isplati kupovati Euten kremu(BIOELIXIR) i dali pomaze kod psorjaze, dali ima tko kakva iskustva.
Edi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 10:19   #6
Ja svoju šestogodišnju kćer mažem Eutenom već skoro godinu dana i ništa do sada joj nije tako dobro pomagalo.
Osobito na licu - ima psorijazu i na kapcima i namažem ju dok spava (krema sadrži mentol pa oči peku ako blizu isparava), nakon dva mazanja joj nestane. Za par dana se ponovo javi , ali uspijevamo držati pod kontrolom.
Velika žarišta na nogama bi joj namazala i preko noći omotala folijom. Žao mi je što nisam poslikala, razlika je dramatična.

Skupa je ko vrag, al nama pomaže i nije mi žao tih novaca.
Naravno da te ne može izliječiti, ali može pomoći izbrisati lezije. Samo treba biti uporan u mazanju.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:18   #7
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post

Skupa je ko vrag, al nama pomaže i nije mi žao tih novaca.
Naravno da te ne može izliječiti, ali može pomoći izbrisati lezije. Samo treba biti uporan u mazanju.
Čuo sam sa više strana da Euten liječi crvene plikove već nakon 2 mazanja.
Što se cijene tiče u apotekama je nekih 430 kn, ali u web shopu je moguće naći ju i za 394 kn i to s uključenom dostavom:

http://shop.krenizdravo.com/12-euten...l#.UGlfj_lrYUw
floopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:23   #8
Stvar je u tome da nema jeftinije alternative osim krema s kortikosteroidima koje više ne želim koristiti jer ostavljaju trajne posljedice na koži.
floopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 19:43   #9
Pravo je pitanje što od tih komponenti dovodi do trenutnog poboljšanja?
Učinci koje ima pripisuju se kortikosteriodima.

Po sastavu ništa posebno, cijena potpuno neopravdana.

Krema u potpunosti neprikladna za malu djecu, pogotovo za dugotrajno korištenje.

Slažem se da netko sa neadekvatno liječenom psorijazom doživi preporod nakon ove kreme, jer već nakon par mazanja dovodi do povlačenja simptoma.
opet ostaje sumnja na kortikosteroide.

I za epimen su tvrdili da nema sildenafila..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 19:49   #10
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Pravo je pitanje što od tih komponenti dovodi do trenutnog poboljšanja?
Učinci koje ima pripisuju se kortikosteriodima.
...
Slažem se da netko sa neadekvatno liječenom psorijazom doživi preporod nakon ove kreme, jer već nakon par mazanja dovodi do povlačenja simptoma.
opet ostaje sumnja na kortikosteroide.
Ne znam što bih rekao kada jedna farmaceutkinja napiše ovako nešto.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 20:44   #11
Imam neurodermatitis od 3. godine i do sad sam sve moguće kreme,napitke isprobala ali niš nije pomoglo kao Euten. skupa je i još poskupljuje ali meni nije žao ni lipe jer ne sadrži kortikosteroide kao većina drugih krema, pa ne oštećuje kožu. meni se nakon par sati alergija povuće kao da je nije ni bilo i ne vraća se još dugo, a Euten mi je trajao godinu i pol.
Chaos69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 16:36   #12
Kupio sam malo pakiranje Euten kreme od 10 grama za 102 kn pa mi nije pomogla.
Nakon nje kupio sam neku u Ekoherbaliji, čini mi se da je sastav isti, samo je boja drugačija i cijena puno manja. Oko 122 kn 50 grama, u odnosu na Euten koji je 395 kn 50 grama. Ali ni od nje nije bilo nikakve koristi.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 20:21   #13
Problem je u tome što pripravak nije registriran ni kao lijek, ni kao pomoćno ljekovito sredstvo, pa kao takav ne podliježe strogoj kontroli sastava.
Nažalost, to što ima odobrenje MZ ne znači nužno da nema nedozvoljene komponente.Niti ja tvrdim da ih ima.
taj pripravak nije prošao testove koje prolazi lijek,opsežna analiza radit će se samo na zahtjev i izuzimanje uzoraka.
Samo me smeta kad se preporučuje uzrastu za koji nije, i pripisuju mu se svojstva lijeka, a na konto toga skupo prodaje, pod nazivom "prirodni".
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 20:45   #14
U svakom slučaju, ovi podaci, koje je cijenjena mimoza40 iznijela, vrlo su zabrinjavajući i bacaju ozbiljnu sumnju i na ostale bezreceptne pripravke, koji nemaju status lijeka, ali se nalaze u ljekarnama odnosno prodavaonicama, u slobodnoj prodaji.

I zapravo me iznenađuje da nadležne službe nisu provele testiranja pripravka na kortikosteroide i da nitko nije službeno pokrenuo ovo pitanje, ako sam dobro shvatio iz navedenih podataka.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 23:24   #15
Sastav: 100g kreme sadrži
Ekstrakt hajdučke trave 3,75
Ekstrakt gaveza 2,5
Cink oksid 2,5
Salicilna kiselina 1,9
mentol 1,0
Tinktura žalfije 0,15
Bijeli pčelinji vosak 12
Tekući parafin 56
Boraks 0,4
Voda 19,8


nama nije ništa drugo pomoglo nego euten. dječak je imao atopični dermatitis.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 23:34   #16
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Sastav: 100g kreme sadrži
Ekstrakt hajdučke trave 3,75
Ekstrakt gaveza 2,5
Cink oksid 2,5
Salicilna kiselina 1,9
mentol 1,0
Tinktura žalfije 0,15
Bijeli pčelinji vosak 12
Tekući parafin 56
Boraks 0,4
Voda 19,8


nama nije ništa drugo pomoglo nego euten. dječak je imao atopični dermatitis.
Hvala za upis sastava, iz kojega je vidljivo koliko je neopravdana cijena ovog proizvoda.
Ja ti vjerujem da je krema djelovala, jer i u obitelji imamo iskustvo s njom.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 01:04   #17
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Sastav: 100g kreme sadrži
Ekstrakt hajdučke trave 3,75
Ekstrakt gaveza 2,5
Cink oksid 2,5
Salicilna kiselina 1,9
mentol 1,0
Tinktura žalfije 0,15
Bijeli pčelinji vosak 12
Tekući parafin 56
Boraks 0,4
Voda 19,8
hvala na trudu. btw - nijedan od tih sastojaka nije ni rijedak ni skup, nema razloga zašto bilo koji travar ili fitoterapeut ne bi mogao smiješati takvu kremu.

hajdučka trava ili stolisnik (Achillea Millefolium L.), gavez (Symphytum Officinale L.) i žalfija ili kadulja (Salvia Officinalis L.) jesu ljekoviti, ali nisu čudotvorni. tako izrazito moćno djelovanje ove kombinacije... :ne vjeruje:

i da, znam za efekt sinergije, ali ovdje mi se čini da se više radi o marketinškoj strategiji visoke cijene koja ostavlja dojam dragocjenosti i efikasnosti proizvoda, usput na vrlo ružan način koristeći činjenicu da je AD toliko neugodan da će oni koji boluju od njega, ili još gore - oni čije dijete boluje od toga - isprobati bilo što po bilo kojoj cijeni, samo ako bi MOŽDA moglo pomoći.


...

Zadnje uređivanje tanveer : 02.10.2012. at 01:19.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 12:37   #18
@Gorica1 - zanemarujete činjenicu da, ako je sastav prozvoda naveden na pakiranju istinit - kao što bi morao biti - kopiranje bi bilo vrlo lako i efikasno, jer je cijena kreme od 400 kn za 50 g daleko pretjerana, a sastojci nisu ni rijetki ni teško dostupni.

Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Sastav: 100g kreme sadrži

Ekstrakt hajdučke trave 3,75
Ekstrakt gaveza 2,5
Cink oksid 2,5
Salicilna kiselina 1,9
mentol 1,0
Tinktura žalfije 0,15
Bijeli pčelinji vosak 12
Tekući parafin 56
Boraks 0,4
Voda 19,8
ljekovito bilje: hajdučka trava ili stolisnik (Achillea Millefolium L.), gavez (Symphytum Officinale L.) i žalfija ili kadulja (Salvia Officinalis L.) - pogledajte cijene sirovina na www.suban.hr i www.kemig.hr, npr., da vidite zašto je došlo do sumnje u sastav.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 14:11   #19
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@Gorica1 - zanemarujete činjenicu da, ako je sastav prozvoda naveden na pakiranju istinit - kao što bi morao biti - kopiranje bi bilo vrlo lako i efikasno, jer je cijena kreme od 400 kn za 50 g daleko pretjerana, a sastojci nisu ni rijetki ni teško dostupni.



ljekovito bilje: hajdučka trava ili stolisnik (Achillea Millefolium L.), gavez (Symphytum Officinale L.) i žalfija ili kadulja (Salvia Officinalis L.) - pogledajte cijene sirovina na www.suban.hr i www.kemig.hr, npr., da vidite zašto je došlo do sumnje u sastav.

...
Cijena kreme je visoka i za moj džep, tu se slažem, ali ako mi je ona jedina pomogla onda vrijedi svake lipe. Nije me cijena sastojaka ponukala na sumnju, jer se cijene inače formiraju prema potražnji na tržištu.
Po ovome što ste napisali ispada da bi se jednostavno pogledom na deklaraciju mogao napraviti svaki proizvod? Zvuči nevjerojatno. Valjda ima nešto u originalnoj recepturi, to jest u načinu pripremanja navedenih sastojaka.
Gorica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 15:37   #20
Quote:
Gorica1 kaže: Pogledaj post
...
Po ovome što ste napisali ispada da bi se jednostavno pogledom na deklaraciju mogao napraviti svaki proizvod? Zvuči nevjerojatno. Valjda ima nešto u originalnoj recepturi, to jest u načinu pripremanja navedenih sastojaka.
ne govorim o svakom proizvodu, ali kozmetički pripravci na nivou navedene kreme su doista relativno jednostavni. ako su navedeni svi sastojci u točnim količinama, onda pripremu diktira kemija, tj. vrlo određen redoslijed otapanja pojedinih komponenti.

izvjesna razlika može nastati ovisno o kvaliteti pojedine ljekovite biljke - njeno porijeklo, organski uzgoj, dobar trenutak berbe, dobra tehnika izdvajanja aktivnih tvari - ali te su razlike minimalne, i svakako ne opravdavaju "čudotvornost" jedne kreme od istovrsnih sastojaka naspram druge.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.