Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2013., 10:14   #161
zna li netko o prebacivanju stranih tabla na hrvatske?
što je bitno kod tog postupka, i što utječe na cijenu?
auto je staru 1 godinu, ne znam što je još bitno...
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 13:55   #162
Evo nastupila je 2014, planiram uzeti auto, vjerojatno u Njemackoj, pa me zanima koliko troskova mogu ocekivati i sta sve moram platiti. Auto ce biti vjerojatno 2008 - 2009 godiste.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 16:58   #163
http://www.carina.hr/Dokumenti/Propisi.aspx?i=15
http://www.carina.hr/e_carina/HelpFaq.aspx
http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavi...71-012013.aspx
http://www.sucic.info/katv/katv_izracun.php
http://m-stil.covermagazin.com/?p=27162
http://www.hak.hr/vozila/homologacij...vljena-pitanja
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 23:02   #164
Posebni porez na motorna vozila

Postovani,
Ovo je dosta komplicirano ali nadam se da ce me netko shvatiti i pomoci u odgovoru jer cijelu noc necu spavati..
Suprug je uvezao auto iz Njemacke na ime moje prijateljice..sljedeceg dana ja sam s autom otisla na posao i kad sam se vracala kuci zaustavila me carinska policija i da skratim pricu oderali me s kaznom jer nisam smjela vozit taj auto..ok..platila sam ja i kaznu i evo danas nakon mjesec dana konacno stiglo i porezno rjesenje.. e sad..mene zabrinjava zasto porezno rjesenje glasi na moje ime a ne na ime prijateljice na koju glasi racun iz njemacke? I sad sam platila taj porez i baba na tehnickom nije htjela muzu dat papire da ona tu nista ne razumije da sutra mora zvat policiju....ma 5 ljudi svako prica svoje...ako ima koga ko bi se razumio u ovu zavrzlamu..pliz da mi da odgovor
Andreja79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 09:59   #165
Odeš u poreznu i neka isprave rješenje ako se radi o plaćanju posebnog poreza na mv kod unosa u RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 11:58   #166
Ćozdrav

Uvezao bih kovanu ogradu iz BiH. 2 elementa, 300 i 400€, 2 računa. Nijedan iznos ne prelazi 3200kn.

Međutim u carini mi kažu da moram platiti carinu. Tko je tu lud, ja ili oni?
Naravno, ako treba, računi mogu biti na dvije osobe.

PDV mi je jasno da treba. Uz povrat, nije velika razlika. Ali nekako mi se ne plaća ta carina

Stranica im je užasno nepregledna i search beskorisran. Može li me netko uputiti na točne i aktualne informacije?

Hvala
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:21   #167
Kupnja polovne robe iz Srbije

Kupio sam U Srbiji preko oglasnika "KupujemProdajem" stari radiokazetofon
za sitniš. Platio sam čuvjeku, on mi poslao paket i sad čekam.
Obzirom da je iznos mali, 40 eura, radio je star 35 godina, nema računa. Dali bi trebao očekivati probleme, carinu? Imam kao dokaz uplatu o iznosu i isprintanu stranicu tog oglasa kao dokaz kupovine. Znam da sam trebao prvo sve istražiti,
ali obzirom da iznos nije tako velik, išao sam riskirati.
Ako netko ima takvih iskustava o kupovini polovnih stvari iz Srbije, molio bih savjet.
Pozdrav svima i hvala
rajkoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 08:44   #168
Quote:
rajkoval kaže: Pogledaj post
Kupio sam U Srbiji preko oglasnika "KupujemProdajem" stari radiokazetofon
za sitniš. Platio sam čuvjeku, on mi poslao paket i sad čekam.
Obzirom da je iznos mali, 40 eura, radio je star 35 godina, nema računa. Dali bi trebao očekivati probleme, carinu? Imam kao dokaz uplatu o iznosu i isprintanu stranicu tog oglasa kao dokaz kupovine. Znam da sam trebao prvo sve istražiti,
ali obzirom da iznos nije tako velik, išao sam riskirati.
Ako netko ima takvih iskustava o kupovini polovnih stvari iz Srbije, molio bih savjet.
Pozdrav svima i hvala

Besplatne pošiljke koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi, namijenjene osobnoj uporabi, vrijednosti do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti su oslobođeno carine i PDV-a
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 11:56   #169
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
Besplatne pošiljke koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi, namijenjene osobnoj uporabi, vrijednosti do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti su oslobođeno carine i PDV-a
Hvala
Juce sam dobio obavijest o prispjeću pošiljke i bio sam na carini. Sva roba
koja se uvozi iz zemalja koje nisu iz EU, oslobođena je plaćanja carine do
vrijednosti od 160 eura. Ali se plaća pdv. Još mi je lik objašnjavao neke nebuloze koje ne shvaćam, ali nije mi se dalo raspravljat, jer baljezga kao pokvarena ploća. Oni dostavljaju paket za otprilike 50 kn, a ako bi ja sam preuzeo paket, koštalo bi me 75 kn skuplje. Van svake pameti.
Vidjet ću kad paket stigne do kraja tjedna kako mi je rećeno.
I to mi nije jasno. Paket je stigao još u petak, a njima treba cijeli tjedan da
obave pregled i da ga dostave. Znam da nisam sam, ali ipak.
rajkoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 19:36   #170
Ako tražim povrat pdv-a, pokazujem li na granici i ono što sam kupila ili je dovoljan obrazac?
Angiportum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:06   #171
Zna li netko kojim propisom/pravilnikom/zakonom je reguliran uvoz/unos robe koja ne spada u alkohole/duhan/parfeme i ono što je striktno propisano?

Dakle, zanimaju me stvari koje koristimo u kućanstvu, ali malo veći šoping. Jedini odgovor na koji nailazim"količina primjerena osobnoj upotrebi", te da se u slučaju veće količine naplaćuje carina. Ne nailazim na to kolika je to količina, kao niti na to po kojoj stopi se carini, i jesu li to jedini troškovi(pod pretpostavkom da prijavim količinu koja je veća od one koju oni toleriraju)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:16   #172
https://carina.gov.hr/propisi-i-spor...m-prometu/4101
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:00   #173
Zasad sam našao ovo, po čemu ispada da je procjena isključivo subjektivno od strane onoga tko provjerava


Ali čitam i dalje.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:17   #174
Točno,vidi vrstu i količinu robe,račune i ili pusti ili carini.Ali postoje i "leteći medvjedići" koji te mogu oderat i putem do kuće ako nešto nije po propisima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:46   #175
Ok, valjda ću doći i do tog dijela gdje piše kolika je carina. Plaća li se i naš pdv, ili se samo carini?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:27   #176
PDV se sigurno plaća a za carinu ne znam.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:04   #177
Kao fizička osoba? Ok

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2020., 16:25   #178
ovaj primjer:

Quote:
Na pitanje što ima u prtljažniku, kazao je uobičajene stvari te nešto soka i svježeg domaćeg sira. Međutim, upravo je taj svježi sir bio razlog što je Delianidis zaradio prekršajnu prijavu i kaznu od 25.000 kuna. Carinskom kontrolom utvrđeno je kako Delianidis u prtljažniku ima 30 kilograma svježeg domaćeg sira koji je nosio u Njemačku, gdje živi i radi. Potom je zaradio i prekršajnu prijavu i kaznu od 25.000 kuna tako da ga svaki kilogram sira stoji više od 833 kune. Kako to već ide, dobio je i dodatnih 100 kuna kazne za troškove postupka. Kako se vraćao s godišnjeg odmora, uza sebe nije imao dovoljno novca, pa je pozvao i prijatelja iz Vukovara u pomoć. Sve u svemu, s obzirom na to da je odmah platio kaznu, ona je na kraju iznosila 16.666,67 kuna, odnosno dvije trećine ukupne kazne.

http://www.vecernji.hr/vijesti/grk-n...0-kuna-1444064
a da je imao račun iz Grčke ne bi bio kažnjen?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2020., 16:41   #179
Kod putovanja na duzi period u Aziju, ponio sam 2 kufera puna elektronike. Zanima me kod povratka, ako me zaustavi carina, da li ja za svu tu elektroniku moram imati stare račune iz HR? Teško je reći što je novo, a što ne jer je poprilično sve očuvano. Takodjer imam i dva racunala, od kojeg su jedno vec carinili, a drugo je racunalo od poduzeca. To ocarinjeno racunalo jos uvijek imam u originalnoj kutiji zbog lakseg transporta. Takodjer, kupio sam ovdje elektricni foldable bicikl kojeg sad vec koristim 6 mjeseci. Koje je pravilo, što oni mogu cariniti? Da li oni mogu provjeriti koji je bio sadrzaj moje prtljage kada sam putovao u Aziju i usporediti ga sa trenutnom prtljagom?
slobodarazlike is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 06:47   #180
Quote:
slobodarazlike kaže: Pogledaj post
Da li oni mogu provjeriti koji je bio sadrzaj moje prtljage kada sam putovao u Aziju i usporediti ga sa trenutnom prtljagom?
Ne mogu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.