Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2007., 12:44   #461
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
A onda bi mogla izbrojiti prave vjernike na prste.
Pa da. Ja mislim da ljudi koji žive vjeru vrlo rijetko i idu u crkvu.
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 13:32   #462
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Bi li bilo bolje da sam cuclala bonbon?
Pogledaj ironije. Tvoje riječi: Be yourself, no matter what they say. Pa zašto su te svećenikove riječi razljutile? I zašto si to htjela podijeliti sa drugima ako ti nije važno što drugi govore? Opet ovo izgleda kao napad. Ali nije. Pokušavam ti reći jednu stvar da se ti ne ljutiš zbog svećenikovih riječi nego se ljutiš zbog totalno nekih drugih stvari. I cigaru zapališ zbog nekih drugih stvari. Koje su to stvari to ćeš morati potzražiti sama. Potraži ih u samoj sebi. Kada ih budeš pronašla onda slijedi fenomenalan put mijenjanja i riješavanja svih tih negativa. Put pobijede nad samom sobom. Zapamti nemoj se sramiti potražiti pomoć. Moraš se naučiti razmišljati drugačije. Nije baš jednostavno ali je izvedivo i jako isplativo. Probaj poslušati savijet. Napravi računicu koliko cigara popušiš dnevno, onda to zbroji pa pogledaj koliko popušiš u godinu dana. Ja sam pušio kutiju na dan i godišnje sam otprilike trošio 5500 kn na cigare. Zapitao sam se koliko pametnijih stvari mogu napraviti sa tim novcima, a da ne pričamo o zdravlju. Možeš napraviti milijardu. Sada kada sam prestao pušiti osjećam se fenomenalno a da ti ne pričam kada si za te novce mogu nešto priuštiti za šta prije nisam ni razmišljao jer sam mislio kako nemam novaca za to. Još jedna čudna ali nevjerovatno pozitivna stvar. Kada prestaneš pušiti shvatiš da imaš puno više vremena. Jer više ne smiješ razmišljati o cigarama. I od jednom se nađeš u situaciji šta radit. Tako da svaki put kada mi dođe želja za cigarom duboko udahnem i zamislim ono što si želim ove godine umijesto cigara. Razmisli, možda si želiš neko putovanje, ili neki komad robe ili šta već......., jebeš bombone ali ako će ti i to u poćetku pomoć samo daj.
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 18:13   #463
dragi Koc, imaš li ti kakvih političkih ambicija jer vidim da te to stvarno dobro ide. arna je ispričala kako je pop u svom monologu napao mladence a ti umjesto da si po svom viđenju događaja objasnio razlog njegovog takvog monologa prebacio si lopticu na arnu jer ona je naravno kriva šta je išla pušiti umjesto da je to stoječki otrpila.ajde molim te objasni što je taj pop htio reći.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 18:38   #464
Quote:
koc kaže: Pogledaj post
Ja sam pušio kutiju na dan i godišnje sam otprilike trošio 5500 kn na cigare.
Obzirom da si jedino pušenje primjetio u mom postu, predlažem da se prebaciš na psihologiju. Tamo imaš temu o pušenju. Pusti nas da tu raspravljamo o stvarima koje tebi, izgleda, izmiću iz pažnje.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:15   #465
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
dragi Koc, imaš li ti kakvih političkih ambicija jer vidim da te to stvarno dobro ide. arna je ispričala kako je pop u svom monologu napao mladence a ti umjesto da si po svom viđenju događaja objasnio razlog njegovog takvog monologa prebacio si lopticu na arnu jer ona je naravno kriva šta je išla pušiti umjesto da je to stoječki otrpila.ajde molim te objasni što je taj pop htio reći.
Pa ne znam što je taj pop htio reći kada ga nisam slušao. A na temelju arninog tumačenja ne bi htio donositi nikakve sudove. Ja se slažem da svećenika ima svakakvih i dobrih i loših. Ali ja pokušavam vama objasniti da svi ti svećenici nisu bitni. Da sve što oni pričaju nije bitno za nas kao osobe. Bitno je ono što razmišljaš ti kao pojedinac i ono što ti želiš i radiš i kakav je tvoj pogled na sve to. Zato sam i okrenuo lopticu na nju. Ono što sam želio objasniti je to da arna je imala negativno gledanje na govor toga popa. OK. Ali ono šta je bitno je to da dok gledaš negativu kod drugih i u tvome životu će se događati puno negativnih stvari, što je ona i dokazala time što je kao fol da ne bi slušala tog glupog popa napravila nešto stvarno "pametno" i otišla van zapalit cigaru. Ja razumijem da je malo teže za razumijeti ono što pokušavam reći ali ne znam kako to drugačije objasniti. Ja nisam rekao da je to ona tamo trebala stoječki otrpiti, već da je te riječi toga svećenika nisu ni trebale dirati, ako ne vjeruje u njih. A očito su povrijedile njen ego pošto se ona uzbudila na riječ ovce. A ja sam joj htio objasniti da dok god bude razmišljala na takav način neće razumijeti da i ona spada u stado ovaca koje truje samo sebe. Znači da nije ni po čemu bolja od tih ljudi koji su to slušali pa nije ni bolja od toga svećenika. Jer svjesno sebi radi zlo. Ide protiv svoje prirode. A to je po nekakvoj zdravoj logici loše. Želim reći da postoji pozitivno, neutralno i negativno gledanje na tu stvar. Ona je tu stvar sagledala negativno što se odražava time što ona puši i samoj sebi šteti i želim reći da je ona u svojoj biti ima dosta toga negativnoga. Imam i ja. Imamo svi. Ali isto tako samo joj želim reći da to možemo promijeniti i biti sretnije i zadovoljnije osobe. Na kraju krajeva taj pop ako je i govorio kako će se oni valjati po krevetu i uživati u sexu pa mislim da je rekao istinu. Ali mislim da je htio reći kako njihov bračni život se ne bi smio svesti samo na to već da možemo i moramo znati uživati i u drgim stvarima da bi bili sretni. Ja želim tako vjerovati jer me to vjerovanje vodi ka mojoj sreći a ne nesreći.
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:36   #466
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Obzirom da si jedino pušenje primjetio u mom postu, predlažem da se prebaciš na psihologiju. Tamo imaš temu o pušenju. Pusti nas da tu raspravljamo o stvarima koje tebi, izgleda, izmiću iz pažnje.
Stvarno je zanimljivo to. Zapažamo totalno drugačije stvari.
Arna izvini ako sam te uvrijedio, nije mi to bila namjera. Primjetio sam to pušenje ne zato da te uvrijedim, nego zato da te pokušam time malčice dirnuti i da se ako ništa drugo barem zapitaš neke stvari. Pokušao sam biti realan i iskren i na kraju razumijem jer sam i ja to nekada bio. Samo sam želio ti reći da postoji puno ljepši osjećaj od one nervoze kada ti treba cigareta da se smiriš i puno ljepši osjećaj od onoga kada ovisiš o tome otrovu. Ne želim te osuđivati ni soliti ti pamet. Svi smo mi samo ljudi sa puno mana neki sa više a neki sa manje, ali ti želim reći da Isus sigurno nije htio da budemo ovisnici i da sami sebi škodimo i da Biblija je knjiga koja te uči razmišljati pozitivno i nudi ti znanje kako ćeš izmjeniti te svoje mane i svoje frustracije i probleme pretvoriti u pobijede i sreću i zadovoljstvo. Samo kao i za svaku stvar treba vrijeme, i učenje te zatim primjenit to što si naučio.
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 07:41   #467
Quote:
koc kaže: Pogledaj post
Pa ne znam što je taj pop htio reći kada ga nisam slušao. A na temelju arninog tumačenja ne bi htio donositi nikakve sudove. Ja se slažem da svećenika ima svakakvih i dobrih i loših. Ali ja pokušavam vama objasniti da svi ti svećenici nisu bitni. Da sve što oni pričaju nije bitno za nas kao osobe. Bitno je ono što razmišljaš ti kao pojedinac i ono što ti želiš i radiš i kakav je tvoj pogled na sve to. Zato sam i okrenuo lopticu na nju. Ono što sam želio objasniti je to da arna je imala negativno gledanje na govor toga popa. OK. Ali ono šta je bitno je to da dok gledaš negativu kod drugih i u tvome životu će se događati puno negativnih stvari, što je ona i dokazala time što je kao fol da ne bi slušala tog glupog popa napravila nešto stvarno "pametno" i otišla van zapalit cigaru. Ja razumijem da je malo teže za razumijeti ono što pokušavam reći ali ne znam kako to drugačije objasniti. Ja nisam rekao da je to ona tamo trebala stoječki otrpiti, već da je te riječi toga svećenika nisu ni trebale dirati, ako ne vjeruje u njih. A očito su povrijedile njen ego pošto se ona uzbudila na riječ ovce. A ja sam joj htio objasniti da dok god bude razmišljala na takav način neće razumijeti da i ona spada u stado ovaca koje truje samo sebe. Znači da nije ni po čemu bolja od tih ljudi koji su to slušali pa nije ni bolja od toga svećenika. Jer svjesno sebi radi zlo. Ide protiv svoje prirode. A to je po nekakvoj zdravoj logici loše. Želim reći da postoji pozitivno, neutralno i negativno gledanje na tu stvar. Ona je tu stvar sagledala negativno što se odražava time što ona puši i samoj sebi šteti i želim reći da je ona u svojoj biti ima dosta toga negativnoga. Imam i ja. Imamo svi. Ali isto tako samo joj želim reći da to možemo promijeniti i biti sretnije i zadovoljnije osobe. Na kraju krajeva taj pop ako je i govorio kako će se oni valjati po krevetu i uživati u sexu pa mislim da je rekao istinu. Ali mislim da je htio reći kako njihov bračni život se ne bi smio svesti samo na to već da možemo i moramo znati uživati i u drgim stvarima da bi bili sretni. Ja želim tako vjerovati jer me to vjerovanje vodi ka mojoj sreći a ne nesreći.
u pravu si. u drugima vidimo samo svoje greške i one koje bi trebali ispraviti, oni su naše ogledalo.sve je stvar našeg viđenja. meni je to tako komlicirano, ja sam jednostavna i volim kad mi se na jednostavan način objasnu stvari a biblija je tako komlicirana i može je svatko tumačiti kako hoće šta su uveliko koristili crkvenjaci kroz stoljeća i dan danas kad pričaju ja ih ne razumin.to je zato šta oni stvarno i ne žele da ih razumimo. e to su mogli raditi u sradnjem vjeku ali sad....
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 08:38   #468
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
u pravu si. u drugima vidimo samo svoje greške i one koje bi trebali ispraviti, oni su naše ogledalo.sve je stvar našeg viđenja. meni je to tako komlicirano, ja sam jednostavna i volim kad mi se na jednostavan način objasnu stvari a biblija je tako komlicirana i može je svatko tumačiti kako hoće šta su uveliko koristili crkvenjaci kroz stoljeća i dan danas kad pričaju ja ih ne razumin.to je zato šta oni stvarno i ne žele da ih razumimo. e to su mogli raditi u sradnjem vjeku ali sad....
Hvala Bogu da sam ti konačno uspio malo približiti ono o čemu razmišljam, i da si polako počela razumijeti ono šta sam tu napisao. Ja te u potpunosti razumijem i meni je bilo komplicirano u početku. Ali danas u biti razumijem kakva je to knjiga i o čemu priča. I ne možeš je razumijeti sve dok god ne upoznaš samu sebe, i svoje osjećaje. Jer knjiga piše i govori kako upravljati svojim osjećajima i svojim životom i naravno svojim umom. I vidiš kako si fenomenalno zaključila da su naše misli ogledalo onoga što mi zapravo jesmo. I tu leži poanta svega. Možeš sam birati ono o čemu ćeš razmišljati i način na koji ćeš misliti. Ja ne bi rekao da oni ne žele da ih se razumije. Oni pričaju dogmatskim jezikom jer šta misliš šta bi bilo kada bi svi to razumijeli? Mislim da bi to onda bilo savršenstvo. A to opet ne bi funkcioniralo. Jer bi svi bili jednaki u smislu da bi svi bili nazvat ću to tako "posebni" sami za sebe. Probat ću ti to objasniti na taj način. Isus je bio vođa, a drugi su bili sljedbenici. Ali ako si sljedbenik ti ne živiš Isusa. Jer Isus je bio vođa. I sad zamisli kad bi se svi ljudi razvili u vođe, ne bi bilo nikoga da ih slijedi. U biti bi svi bili isti, i u biti bi svi bili samo za sebe, a to nije u našoj prirodi. Zato imaš izbor. Ili ćeš ovako ili onako. Shakti9 nemoj razmišljati o tome kako oni ne žele da ih se razumije, jer se ta misao manifestira tako da ti u biti ne razumiješ njih. Što u biti i je tako. Opet nisu bitni oni nego si bitna ti. Znaš kako u vjeri i religiji, pa na kraju i u životu stvari funkcioniraju. Moraš najprije biti pa ćeš onda imati, a ne ona narodna kada bi ja imao onda bi ja bio. Imaš pozdrav!
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 09:17   #469
Quote:
Ja ne bi rekao da oni ne žele da ih se razumije. Oni pričaju dogmatskim jezikom jer šta misliš šta bi bilo kada bi svi to razumijeli? Mislim da bi to onda bilo savršenstvo. A to opet ne bi funkcioniralo. Jer bi svi bili jednaki u smislu da bi svi bili nazvat ću to tako "posebni" sami za sebe. Probat ću ti to objasniti na taj način. Isus je bio vođa, a drugi su bili sljedbenici. Ali ako si sljedbenik ti ne živiš Isusa. Jer Isus je bio vođa. I sad zamisli kad bi se svi ljudi razvili u vođe, ne bi bilo nikoga da ih slijedi. U biti bi svi bili isti, i u biti bi svi bili samo za sebe, a to nije u našoj prirodi. Zato imaš izbor. Ili ćeš ovako ili onako.
ja se nebi složila sa tim da je Isus bio vođa i da mu je primarna misija bila biti vođa. on je svojim životom pokušao pokazati kako se treba živjeti a ne kako se treba voditi.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 11:59   #470
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
ja se nebi složila sa tim da je Isus bio vođa i da mu je primarna misija bila biti vođa. on je svojim životom pokušao pokazati kako se treba živjeti a ne kako se treba voditi.
Je slažem se sa tobom ali vođa u smislu da vodiš svoj život u onome smjeru u kojem ti to želiš a ne da budeš rob sistema u kojem živiš i jednostavno se prepustiš tome i misliš kako to evo treba biti tako i da se ne može drugačije.
A mislim da na kraju i kada živiš u Isusu da težiš i živiš recimo po takvim ljudskim vrijednostima da jednostavno zračiš i živiš sa takvom energijom da to i ljudi vide i osjećaju kao što su to osjetili kod Isusa. Isus je bio učitelj, a vođe su ništa drugo nego učitelji. Njega su mase sljedile i vjerovale mu. Zato jer ih je naučio i pokazao im onu drugu stranu priče i u biti naučio ih kako će svoje osjećaje i svoj um okrenuti u svoju korist. A kada to napraviš počinješ osjećati takve osjećaje koji te promijene za cijeli život. E sada ja ne pričam o recimo Hitleru, i njemu sličnima. A mislim da kad počneš tako živjeti da također ovaj sistem u kojem živimo počinješ okretati u svoju korist a to znači da ulaziš u totalno drukčiji sistem života i rada od prijašnjeg. Počinješ koristiti različite sisteme da obavljaju neke stvari umjesto tebe. Počinješ koristiti svoje znanje i učiš se stvari gledati svojim umom a ne očima. Osim ako ne želiš živjeti u nekoj šumi. A to znači da postaješ svjestan da treba ulagati, sebe, svoje vrijeme, novac, svoje znanje u nešto šta voliš da bi poslje toga imao puno više i na kraju realizirao sebe kao osobu kroz ono što ti uistinu voliš i želiš. A to je recimo da živiš nekakve svoje snove i ono očemu si maštala kao malo dijete. imaš pozdrav!
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 09:48   #471
http://abcnews.go.com/Primetime/story?id=2346476&page=1

hvala ženama što postoje i samim time spašavaju nas muškarce od ovog gore linka... pogledajte
illumination is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 21:02   #472
Quote:
I.L kaže: Pogledaj post
Ovako:

Broz medije, pokušavajući "objasniti" da eto žena - "rađa"? Ha ha ha, BUAHHHHHHH !

Eto, ti si prvi muškarac koji je ćaći izašao kroz pimpek. Ne!!!. Svi smo izašli kroz pimpeke, a to da žene rađaju to je velika zavjera masona, sotonista, Crkve, liječnika... Svi su se urotili i sad si ti I.L. sam na svijetu sa svojom istinom i Biblijom, velikom knjigom medicinske i antomske znanosti.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.