Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2004., 13:06   #61
Re: Nemožete uteći od svoje sudbine...

Quote:
I.L kaže:
Što ćeš ti to "promjeniti"? Svijet? Neće ići, svijet je isuviše velik sustav... niti Kazari niti masoni neće imat uspjeh.
A zašto ih se onda toliko, Vaša Svetosti, bojite? Meni to izgleda kao da se bivol boji miševa? Samo bivol sa premalo vjere može se bojati nečeg tako benignog i nesretnog kao što su mali bezopasni miševi. Ne razumijem, mislio sam da Vam vjera daje snagu i duševni mir, međutim, izvinite me ukoliko griješim, vama vjera nije dala ništa doli straha. Kontradiktorni ste, Vaša Svetosti.
Obezvrijeđujete prijetnju protiv koje se tako strastveno borite.
Omalovažavanjem kazara i masona vi omalovažavate sebe. Na neki način pljujete po svojoj Svetoj borbi, Vaša Svetosti. A to se naziva blasfemija, i jedan je od najvećih grijehova. Čuvajte se Usuda, Svetosti!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:06   #62
Ja sam mislila da je otišao rodit.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:09   #63
Cool

Quote:
Nemruth Dagi kaže:


Uzmi mit o majčinstvu koje je dovedeno do božanstva, a prenešeno iz starih kultova prirodnih religija, nastalo iz straha ili nepoznavanja ciklusa rađanja i nastajanja novog života, ideju majke zemlje Gea-e, i svih tih ugaslih kultova boginja...sve do današnje žene.....sve je to rezultat nekih promišljanja koje nemaju ženu za uzor, ne gledaju njenu ulogu u povijesti, već joj nadomještaju mitom njen položaj koji joj samo djelomnično zaslugom i pripada. Gdje su imena žena iz povijesti koje nisu imale mogućnosti, niti smjele se izraziti, stvarati, misliti...biti čovjekom, ljudskom bićem.


A koje su to "prirodne religije"! Neznaboštvo? Obožavanje Semiramide i ostalih ženskih vragova istoka... tj. onih religija demona koje je Jehova zbrisao s lica zemlje preko Mojsija i Jošue Nunova?


O kakvom ti "strahu" govoriš? Vas se netko boji? Ne, nego samo se DIJETE-Mušakrac - Petar Pan plaši vaše nečistoće... koja ej simbol provalije... mračnog bezdana neuma i ništavila... to je ona mogućnost - koje se muškarac plaši. Ali ti ovo ne kužiš, ovo su duhovne stvari.

Žene ne kuže duhovne stvari, jer su potpuno pripijene uz donji svijet... one su poslanice materije... i ništavnosti materijalnog svijeta.

Gea... to ono neznabožačko nakazno čudovište... koje obožavaju moderni glavonošci - New Age-sti?Uuuuuuuu...


Quote:
Gdje su imena žena iz povijesti koje nisu imale mogućnosti, niti smjele se izraziti, stvarati, misliti...biti čovjekom, ljudskom bićem.


Pa gdje su vam djela? Što biste vi... da vam muškarci stvaraju umjetnost i kulturu, ali da se vi hvalite - tuđim perjem?

Tko vam je branio stvarati? Što to stvarate danas... kad vam kazari evo tutnuli u ruke prava s kojima neznate što biste?

Što stvarate danas, osim - kaosa? Ovog kaosa u društvu, u obitelji, u moralu u svemu čega se dotaknete.

To je ono o ćemu smo ovdje pisali. Žena i Kazar... isti duh. Glumljenje žrtve, a u isto vrijeme proganaje i maltertiranje boljih od sebe.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:17   #64
Cool Re: Re: Nemožete uteći od svoje sudbine...

Quote:
walter kaže:
A zašto ih se onda toliko, Vaša Svetosti, bojite? Meni to izgleda kao da se bivol boji miševa? Samo bivol sa premalo vjere može se bojati nečeg tako benignog i nesretnog kao što su mali bezopasni miševi. Ne razumijem, mislio sam da Vam vjera daje snagu i duševni mir, međutim, izvinite me ukoliko griješim, vama vjera nije dala ništa doli straha. Kontradiktorni ste, Vaša Svetosti.
Obezvrijeđujete prijetnju protiv koje se tako strastveno borite.
Omalovažavanjem kazara i masona vi omalovažavate sebe. Na neki način pljujete po svojoj Svetoj borbi, Vaša Svetosti. A to se naziva blasfemija, i jedan je od najvećih grijehova. Čuvajte se Usuda, Svetosti!
Gdje to JA napisah da se bojim žena?

Ili da se bojim Kazara? Ili da se bojim miša?



Quote:
Omalovažavanjem kazara i masona vi omalovažavate sebe.


Volio bih da mi ovo objasniš?


Kako se može sebe omaložavati, pišući i govoreći istinu o onima koji su neprijatelji svim ljudima - dakle, čovječanstvu. I koji pokušavaju progurati najgore zakone - za društvo. Uspostaviti izopačeni sustav nepravde?



Quote:
A to se naziva blasfemija

Blasfemija je huljenje na Boga? Nisu valjda Kazari i masoni "bog"? Božemesačuvaj...?


"Usuda" da... ti možeš banati forumaše... to je jelte... prijetnja... masonska "pravda"? Ne potvrđuje li upravo to što pišeš - istinitost onoga što ja pišem?


Hvala na odgovorima!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:21   #65
Cool Re: Re: Re: zene u Starom zavjetu

Quote:
ravana kaže:
Mogu, mogu. Nije stvar u vremenima nego u muskarcima. Vremena su se promjenila kad je muskarcima pocelo vise bit stalo do pitschke (il ne daj boze nekih emocija ) nego do vjere. Pa ih imaju cime ucjenjivat. Zato ne vole fanatike. Jer fanatiku zena nije na prvom mjestu pa ako pocne nesto previse filozofirat bajbaj. E sad kako zenama ni kad su fanatici nije tako lako bajbaj muskom drustvu (i drustvu opcenito) da vidis kako odma postanu dobre u takvom svijetu

Drugim rijecima di ima duhovnosti, vjere, cistoce, nevezanosti (za svjetovno) isl nece se zene bas usrecit

Istina... upravo toga radi žene ne vole i ne žele duhovnost. Jer ista muškarce odvraća od seksa i prizemnih stvari materijalnog svijeta.


Zato nema žene da je veliki adept ili obraćenik ili propovjednik. Jer ona to nema unutra... u duši... a izvanjska gluma, potrebna samo da bi ulovila - muškarca i dobila 'bejbi' ne može joj pomoći.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:24   #66
Re: kao da razgovaraš s papagajem, melje, melje stalno isto, zovu to psihozom

Quote:
I.L kaže:
Što ćeš ti to "promjeniti"? Svijet? Neće ići, svijet je isuviše velik sustav... niti Kazari niti masoni neće imat uspjeh. A kamoli ti... beznačajna točkica svijeta...


Kakva to "povijest sviejta odiše mitom žene"? Možda ona NEZNABOŽAČKA povijest?

Jer Biblijska povijest odiše samo mitom - muškarca!

Upravo kao što jedino u Bibliji i piše da - muškarac - RAĐA! A ne žena.

Znaš li zašto to piše? Naravno da NEMAŠ POJMA!

Zbog tog jer duh SZ-a smatra (u skladu s Objavom) da je žena samo instrument VOLJE muškarčeve. Muškarac preko NJE (njena s eosobnost ne računa, jer je nema) ne uzima u obzira. Jer po duhu Tore i Božje Objave - žena nije Monada... nije bivstvo smao po sebi, nego - bivstvo povezano s muškarcem i OD muškarca!

I ... za muškarca.

Kao što je Čovjek - muškarac - povezan s Bogom, od Boga i ... za Boga.


I kao što čovjek ne može uteći od svoje sudbine, tako ni žena ne može od svoje. Ma što govorile i pisale - s pjenom na ustima - umobolne feministice... rasisti i šovinisti.


VELIKI IL GRANDE PAPAGALO se vratio i latio mužjačenja.......

zaista živiš u svojem višđenju duha bibilije, ali ne onako kako se ona čita.... već onako kako to tebi paše, kao i svi oni koji su je svojom spermom, pardon mozgom, pisali.

Otto je na djelu.

I kako bi reko jedan Splićo; ... sve su ti to Lukiću od tebe same monade....

Čovjek mijenja svijet, mijenjajući sebe, ali to je visoka škola za tebe pa i daje papagajski raspoložen trabunjaš ko mali oglasnik.....

a sad malo štofa...tam na tvojem oglasniku viših i nižih svjetova gdje klinci srednjoškolci, otvaraju na tulumima i smiju se do besvjesti tvoje sijelu (SAD TO ZOVU IGRA SIJELA i dijele si uloge tvojh popkorna) i umobol-tvorinama diviš se muškome tijelu.....Bog je muškarac......a žene neduhovne.....toliko od tebe.

Cro Fag je imal prav, ti si dušom i tijelom PEDER, u najcrnjem izdanju




Moja točkica svijeta i dalje svjetli.......
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:29   #67
Quote:
I.L kaže:


O kakvom ti "strahu" govoriš? Vas se netko boji? Ne, nego samo se DIJETE-Mušakrac - Petar Pan plaši vaše nečistoće... koja ej simbol provalije... mračnog bezdana neuma i ništavila... to je ona mogućnost - koje se muškarac plaši. Ali ti ovo ne kužiš, ovo su duhovne stvari.

Lukiću dogodilo ti se je najgore što može, osim psihoze već odavno u te prisutne, PRETVARAŠ SE U ŽENU ...

ponašaš se ko moja suseda 40-šnja djevica u jednim od svojih PMS napadima....

krivi sve oko sebe, umjesto da si nađe k...c
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:33   #68
Re: Re: kao da razgovaraš s papagajem, melje, melje stalno isto, zovu to psihozom

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
VE




Moja točkica svijeta i dalje svjetli.......
Ne može svjetliti ono što je - TAMA!

Ti nisi kršćanka, nisi uopće vjernica ... te kao takva možeš samo priče svjetine ponavljati...

Ali, kršćanstvu nećete nametnuti svoje lagarije iz neznabožačkog i Kazarskog arsenala obmana i podmetanja.


Ti kao nekršćanka nemaš uopće pravo tumačiti Bibliju. A povrh svega, tumačenje Pisma je Bog dao isključivo muškarcima, a ženi samo, ukoliko je - pozvana za proroka.

Jesi li ti "prorok"?

Nisi... Pa...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:37   #69
Thumbs down

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Lukiću dogodilo ti se je najgore što može, osim psihoze već odavno u te prisutne, PRETVARAŠ SE U ŽENU ...

ponašaš se ko moja suseda 40-šnja djevica u jednim od svojih PMS napadima....

krivi sve oko sebe, umjesto da si nađe k...c

Zašto SPAMAŠ temu ? Ti nikad nemaš nikakav argument, nego kad si razotkrivena i ismijana, prelaziš na polje svojih osobnih frustracija i mržnje, gnejva i mizerije. Vrijeđanje su tvoji "argumenti"?

A moderatori ne reagiraju... bravo!

Još NIŠTA nisi odgovorila na moje gornje postove????






Quote:
krivi sve oko sebe, umjesto da si nađe k...c


Ovo je "savjet" - SVJETINE!

Kršćanin bi joj ovdje preporučio da nađe - Boga... koji ju poziva... ili smo to mi na LJESU...

Nemoj drugima podmetati ono što je tebi m,ilo i što TI tražiš... kao neznaboškinja - ne poznajući Boga i "onaga koga je on posla - Isusa Krista"! (Ivan. 17:3.)
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:58   #70
Quote:
I.L kaže:




Ovo je "savjet" - SVJETINE!

Kršćanin bi joj ovdje preporučio da nađe - Boga... koji ju poziva... ili smo to mi na LJESU...

Nemoj drugima podmetati ono što je tebi m,ilo i što TI tražiš... kao neznaboškinja - ne poznajući Boga i "onaga koga je on posla - Isusa Krista"! (Ivan. 17:3.)

Ti su zbiljam u LJESU......umrla ti duša, u tijelu koje vapi za muškim dodirom, duša koja sebe naziva kršćanska
a ubila ju je bolest tvoja mentalna.....

ŽAO MI je Lukiću.....ne možemo razgovarati. Moja sposobnost prepoznavanja svijeta i odnosa u njemu ne može se spustiti na tvoj nivo disfunkcionalnosti. Ti si prepoznao kao istinitu iskrivljenu sliku nekog tvojeg svadljivog boga u ogledalu iz koje samo izlaze bijeli mali zečevi...i u koji ulazi pokoja poremećena Alisa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 14:02   #71
Fakat, Lukiću, baviš li se ti ičime osim tumačenjem biblije po školi ruskog formalizma? I jel' ti bar unosno?
Zoon politicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 22:47   #72
Nastavak ovoga topica:


Quote:
I.L
Veliki Meštar



Postano: 29. 04. 2004., 11:46 Naslov: Žene i propisi Starog zavjeta

--------------------------------------------------------------------------------

Neki diskutanti su pokrenuli jednu sličnu temu na jednom drugom forumu. I očito je da nemaju odgovor, jer ne poznaju materiju o kojoj razglabaju, niti poznaju duh onoga vremena. A još važnije "ne znaju Pisma niti sile Božje"!

Bog je taj koji je propisao važne zakone o čistoći (ne samo fizičkoj) za ljude. Mnogi se čitatelji iznenede kad proučavaju Toru ili Petoknjižje Mojsijevo, koliko tamo ima - do u sitnice razrađenih pravila koja reguliraju naizgled i nevažne stvari u životu. Ali ako je Bog nešto objavio, onda je to VAŽNO!


Slijede citati:

Musliman_Allahov rob kaže:
.
Blaise kaže:
.
Nemruth Dagi kaže:
.
Ravana kaže:

I za sada je Lukić uvjerljivo najbolji diskutant.

Zlobnici će kazati da je to zato što je jedini diskutant, ali ja ne vjerujem u takve drske objede.



L_I_N_K


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 06:04   #73
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Lukiću dogodilo ti se je najgore što može, osim psihoze već odavno u te prisutne, PRETVARAŠ SE U ŽENU.
Ponašaš se ko moja suseda 40-šnja djevica u jednim od svojih PMS napada... krivi sve oko sebe, umjesto da si nađe k...c
Misliš da je stvar samo u tome?!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 08:54   #74
Quote:
Shady kaže:
Misliš da je stvar samo u tome?!
Nije, ali je u većem dijelu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 08:58   #75
Quote:
Vještac kaže:

I za sada je Lukić uvjerljivo najbolji diskutant.

Zlobnici će kazati da je to zato što je jedini diskutant, ali ja ne vjerujem u takve drske objede.

V.
vještac pogledaj ovo;

http://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Lukic

Najviše mi se dojmilo ono o SDB.......
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 09:19   #76
Interesantan link... Pitam se tko stoji iza toga.

Medjutim, tamošnja tvrdnja da je i "Pale Blue Eyes" jedan od mnogobrojnih clonova Ivana Lukića je toliko beskrajno morbidna, kao kada bi netko rekao: da je Baron Samedi zapravo novamama, da je Parsifal Aurora Aurea, da je Gospon Pes zapravo Chloe, da je CroFag zapravo JC, ili da je Simona zapravo musliman Allahov rob.

Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 09:26   #77
Quote:
UmpaUmpa kaže Shadyu: Ti nisi citao Bibliju, niti u prevodu, niti neki kratki sadrzaj niti neku zbirku tipa biblijske price (vrlo ocigledno iz nivoa tvojih postova), pa mi ne pada na pamet s tobom se raspravljat... Kazem ti, procitaj cijeli dio ki tice pa se javi... Kad procitas, bit ce ti neugodno od gluposti koje sada pises. Jedini lazov ovdje si ti, dragi moj potencijalni samoubojico, koji tvrdi da ima 74 biblije i sve sadrze ben sira... Ti koji niti ne znas razliku izmedju biblijskih knjiga bi drzao nekom prodike. Ali nije zacudjujuce od sandzaklije koji je do jucer svercao traperice i onda vidio "svjetlo"... Sikter sa tvojom teatralnosti, nemam danas strpljenja za osobe koje se ponose time da su njegovi deportirali pazarske zidove u ausvic.
Ahhh! Čemu ljutnja?! Čemu neuroza?! Pa samo sam pitao ovo:
Quote:
UmpaUmpa, meni nije zbrkano u glavi, nego vi otvoreno lažete. Izjasni se: Da li ti tvrdiš da u Biblije ne piše da se žena zarobljenica treba ošišat na nularicu, ili kažeš da piše. Na prethodnoj strani ovog topica je citiran biblijski stavak: ako ti u toku rata (u osvojenom gradu) za oko zapadne zgodna žena, možeš je uzet svom domu, ali tada joj moraš obrijat glavu na nularicu. Piše li ovo ili ne piše u Bibliji? (baš me zanima što ćeš sad odgovoriti)
Umpa, do nedavno si fino pisao.... čak prije neki dan i diskutirao sa mnom! A sada odjednom sjećaš se što sam prije mnogo vremena rekao da su pazarci protjerali Židove zbog suradnje sa četnicima. I uopće se ne ponosim sa tim, nisam to nikada rekao, nego ti lažeš (daj navod koji potvrdjuje taj moj ponos).

No, razumijem tvoju ljutnju. Već sam iskusio takve reakcije ljudi, tj. da tako postupaju kad im čarneš neku njihovu "svetinju". A nešto se ne sjećam da sam ja reagirao ovako poput tebe, kada vi ismijavate ovdje islam, Muhammeda a.s. Qur'an, hadise, muslimane.. (a to je ovdje svakodnevica!). Skoro kao da ispada "sveto pravilo" da vi prekidate diskusiju naprasno, i tko zna što bi još uradili samo da ne kažete jednu jednostavnu ljudsku istinu. Čudno je to, po malo, ne?! Da nisam u pravu, ne bi bilo čudno, i ti bi sa razlogom bio ljut na mene. Ali, ja jesam u pravu, i svi znamo da sam u pravu, jer to doista piše u Bibliji: Zarobiš ženu, ako ti zapadne za oko... pa onda šišanje na nularicu. To smo već postirali na prvoj strani ovog topica, a ja sada to kvotiram u drugoj boji.
Quote:
Kad odeš u rat na svoje neprijatelje,
pa ih Jahve, Bog tvoj, preda u ruke tvoje te ih zarobiš,
ako medju zarobljenicima opaziš lijepu ženu i u nju se zagledaš, uzmi je za ženu!
Dovedi je svojoj kući, pa neka obrije glavu, i neka obreže nokte, I neka odbaci haljine u kojima je zarobljena.
Neka provede mjesec dana u tvome domu oplakujući svoga oca i svoju majku.
Poslije toga možeš joj pristupiti kao muž, tvoja je.
A ako ti kasnije ne bi bila po volji, pusti je kuda joj drago.
Ovo se nalazi u Mošeovoj Knjizi (Mojisije, Musa alejhiselam), PONOVLJENI ZAKON, pog. 6. ("različiti zakoni") stavci od 10 do 14. (a pernaesti govori pravilima kod života u poligamnim brakovima) Vidiš Umpa, ipak sam po malo čitao Bibliju. A umjesto ljutnje, bolje da si pokušao dati (poput Vještca!) neko povjesno, klturološko... - jednom riječju zdravorazumsko - objašnjenje za taj stavak. On svakako ima svoj smisao i odgovarajuću povijesnu ulogu... Jer, to bi bio jedini pravi odgovor.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 11:20   #78
Cool

Quote:
Shady kaže:
Interesantan link... Pitam se tko stoji iza toga.

Medjutim, tamošnja tvrdnja da je i "Pale Blue Eyes" jedan od mnogobrojnih clonova Ivana Lukića je toliko beskrajno morbidna, kao kada bi netko rekao: da je Baron Samedi zapravo novamama, da je Parsifal Aurora Aurea, da je Gospon Pes zapravo Chloe, da je CroFag zapravo JC, ili da je Simona zapravo musliman Allahov rob.


I još gore! Zamisli, da je taj Ivan Lukić čak i član SDB-a bheeee...bheeee...

Wou!


Zaboravili su pederi napisati da je taj Ivan Lukić i Mužahedin, i agent Arabele, i Mason n-tog reda, i jezuitina... i ... što ono još bijaše...?

Quote:
but admires muslim fundamentalists

Naprijed braćo fundamentalisti! Udri bandu!

Čak i ovo:

Quote:
The fact that Ivan Lukić hates homosexuals so passionately shows his hidden side - that he is a homosexual himself, as does his hate. He was excomunicated from catholic and adventist churches and attempted to convert to judaism. Some kind of sexual related trauma in early childhood is very probable


Pale, dušo draga, što si postala sljedbenica antipederskoga Vraga!

Zadnje uređivanje I.L : 30.04.2004. at 12:31.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 12:22   #79
Cool

A gle kako pokušavaju sakriti pedere:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gays


Kao "romantika"? Ah ljudi moji... romantika s mirisom dreka... ma super!

Što su se zajapurili masonske vodonoše...

A gle tko im je "autoritet" - Alfred Kinsey?

Ha ha ha...

Tko li im je sastavljao onaj teskt o tome Ivanu Lukiću?


Koja li je to naša domaća pokvarena, gadna duša... koza i šuša...

I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 12:34   #80
Talking "Oj planino, po tebi sam četovo"!

A vid' ovo:

Quote:
Sometimes he also hates serbs, but admires serb antisemitists.
"Sprem'te se spr'emte ... gusari... žestok će boj da bude..."!


I.L is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.