Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2006., 10:34   #21
Quote:
grogo bolger kaže:
evo moj kolega sa posla već mjesecima prodaje stan od 43m2 za 1800E/m2 i nikako da ga proda a stan je ok
kako to?
di je stan, kakva je gradnja, da li je zadnji kat ili podrum, koliko soba (pravi dvosobni ili 1,5-sobni?), da li ima balkon i je li uključen u tu kvadraturu...
zed_alive is offline  
Old 23.10.2006., 10:56   #22
neka se jos po medijima pocne agresivnije govorititi o padu cijena i od toga mozda nesto i bude. porezna je svoje rekla ali nije bas na sva zvona to razglasavano, vise onako mali clanci tu i tamo, a onda dodje subota, jutarnji i booooom.....
gagi is offline  
Old 23.10.2006., 11:04   #23
Ajme meni koliko sam puta na ovim stranicama pisao da su cijene u banani, te da će padati i samo padati...
Ljudi su puni kredita, a plaće stagniraju ili prate inflaciju, te je definitivno nastupila stagnacija, a svježeg cash-a nema.
Zato i banke konstantno lome kamate na stambene kredite. ali netko je već napisao da je ove godine 50% manje Ugovora o kupoporodaji stanova.
A nadam se da je ekipa shvatila konačno da ne treba plaćati takve sulude cijene!

Pa http://www.poslovni.hr/24987.aspx kaže dalje:

DUBRAVKO RANILOVIĆ, PREDSJEDNIK UDRUŽENJA POSLOVANJA NEKRETNINAMA PRI HGK
Ranilović: Zbog prenapuhanih cijena prijeti slom tržišta nekretnina


Iako novi podaci Porezne uprave godine potvrđuju još veći pad prometa u odnosu na 18 posto iz 2005., oglašene cijene stanova rastu


cijeli text na linku
freelancer is offline  
Old 23.10.2006., 11:51   #24
samo je problem kaj ak ti i cijene konačno padnu, pasti će na razinu od prije godinu dana (na kojoj još nisu, daleko od toga), ne na razinu od prije 5 godina..inače, svaka čast ekipi. vidim kako cijene gruntova za kuće unazad zadnjih nekoliko godina rastu, znači da potražnja za kućama raste, ljudi su se okrenuli definitivno alternativi, i to očito promijenilo odnos snaga

jer većina ljudi koja ima iole mogućnost, neće čekati, već će izabrati jednu od ponuđenih mogučnosti, a koja je prihvatljiva
zed_alive is offline  
Old 23.10.2006., 12:13   #25
Quote:
grogo bolger kaže:
evo moj kolega sa posla već mjesecima prodaje stan od 43m2 za 1800E/m2 i nikako da ga proda a stan je ok
kako to?
Možda je stan OK za tebe; dali su mu čisti papiri (vlasnički list), dali je prizemlje, suteren ili zadnji kat, na kojoj je lokaciji, da li je stan uređen ili treba adaptacija, da li traži samo gotovinu ili bi se strpio do realizacije kredita i sl. ?! Sve su to stvari koje određuju vrijednost stana.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 23.10.2006., 12:23   #26
Quote:
zed_alive kaže:
samo je problem kaj ak ti i cijene konačno padnu, pasti će na razinu od prije godinu dana (na kojoj još nisu, daleko od toga), ne na razinu od prije 5 godina..inače, svaka čast ekipi. vidim kako cijene gruntova za kuće unazad zadnjih nekoliko godina rastu, znači da potražnja za kućama raste, ljudi su se okrenuli definitivno alternativi, i to očito promijenilo odnos snaga

jer većina ljudi koja ima iole mogućnost, neće čekati, već će izabrati jednu od ponuđenih mogučnosti, a koja je prihvatljiva
Mediji čine čuda. Ako panika krene past će to jako.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Old 23.10.2006., 12:23   #27
Quote:
zed_alive kaže:
samo je problem kaj ak ti i cijene konačno padnu, pasti će na razinu od prije godinu dana (na kojoj još nisu, daleko od toga), ne na razinu od prije 5 godina
a zasto bas tako?

nekako sam kod tebe primijetio da ispalis, a bas nicim ne obrazlozis.... ovako ispada da ti kao tvrdnje iznosis iskljucivo svoje lijepe zelje.
nick-za-forum is offline  
Old 23.10.2006., 12:28   #28
Quote:
duda kaže:
Kako uopće mogu generalizirati dvosobne i trosobne stanove kad se oni kreću od 45m2 (a moramo priznati da ima i garsonjera i jednosobnih s takvom kvadraturom) do 100 m2 ?
cini se da ti nesto ne razumijes.

dakle u zadnjih 10 godina, prosjecna oglasena cijena dvosobnih i trosobnih stanova je iskljucivo rasla.

u zadnjem tromjesecju je ta ista prosjecna oglasena cijena pala za navedene postotke.

i sto se sada tu generalizira, kakve veze ima kvadratura, i zasto bi ovo bilo "senzacionalisticko" naslovljavanje, ako uopce pad, a pogotovo ovakav pad nakon 10 godina konstantnog rasta nije velika novost na trzistu, onda ne znam sto je...
nick-za-forum is offline  
Old 23.10.2006., 12:40   #29
Quote:
duda kaže:
Možda je stan OK za tebe; dali su mu čisti papiri (vlasnički list), dali je prizemlje, suteren ili zadnji kat, na kojoj je lokaciji, da li je stan uređen ili treba adaptacija, da li traži samo gotovinu ili bi se strpio do realizacije kredita i sl. ?! Sve su to stvari koje određuju vrijednost stana.
pa vec je trebao izvjezbat strpljenje

al drago mi je da ljudi navode primjere teske prodaje...
Monstera is offline  
Old 23.10.2006., 12:46   #30
Quote:
nick-za-forum kaže:
cini se da ti nesto ne razumijes.

dakle u zadnjih 10 godina, prosjecna oglasena cijena dvosobnih i trosobnih stanova je iskljucivo rasla.

u zadnjem tromjesecju je ta ista prosjecna oglasena cijena pala za navedene postotke.

i sto se sada tu generalizira, kakve veze ima kvadratura, i zasto bi ovo bilo "senzacionalisticko" naslovljavanje, ako uopce pad, a pogotovo ovakav pad nakon 10 godina konstantnog rasta nije velika novost na trzistu, onda ne znam sto je...
Rasla je cijena svih stanova u zadnjih 10 godina a ne samo dvosobnih i trosobnih
Pa kako ne kužiš da stan od 50 m2 može biti i jednosobni i dvosobni (negdje sam čitala i trosobni ?!) a po navedenom naslovu ispalo bi da je jednosobni od 50m2 zadržao istu cijenu a da je dvosobni od isto 50 m2 sada jeftiniji
Zato sam rekla da je trebalo pisati da su pojeftinili stanovi veći od 50 m2 a ne dvosobni ili trosobni.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 23.10.2006., 12:47   #31
Quote:
nosorog kaže:
pa vec je trebao izvjezbat strpljenje

al drago mi je da ljudi navode primjere teske prodaje...
Kada sam kupovala stan viđala sam isto jedan oglas za stan gdje je žena tražila samo gotovinu navodno zbog hitnosti prodaje a stan je oglašavala 6 mjeseci na isti način.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 23.10.2006., 12:58   #32
Quote:
duda kaže:
Zato sam rekla da je trebalo pisati da su pojeftinili stanovi veći od 50 m2 a ne dvosobni ili trosobni.
ne znam, meni je savrseno jasno sto se dogodilo i ovako kako je napisano, a pogotovo ne vidim da je nesto senzacionalisticki naslovljeno...
nick-za-forum is offline  
Old 23.10.2006., 12:58   #33
Quote:
papa štrumf kaže:
Mediji čine čuda. Ako panika krene past će to jako.
nadam se samo da ce imati interesa krenuti s tom pricom. pa da ubuduce umjesto napuhavanja bude senzacionalisticko snizavanje u nasem "najdrazem" novinskom prilogu: barometru

i ja se strahovito veselim kad mjesecima/godinama pokusavaju prodati stanove. jedino je bad sto su ih dobili pa sad kad pokusavaju dobro unovciti ostavstinu iz socijalizma nije im financijski problem pricekati eventualno ocajnog/naivnog kupca koji ce iskesirati. kao ni nasim gradjevinarima, masa novogradnji je poluprodana, ali i oni opet mogu bezbrizno cekati jer su s prodanim stanovima isplatili unaprijed cijelu investiciju pa kad prodaju-prodaju
gagi is offline  
Old 23.10.2006., 12:59   #34
Quote:
papa štrumf kaže:
Mediji čine čuda. Ako panika krene past će to jako.
samo ako vlasnici stanova zapadnu u paniku i zaključe da su cijene dostigle vrh te krenu forsirano s prodajom, i naprave višak ponude

jedno je sigurno, ja neću prodavat, makar izgubio. dodatni prihodi su dodatni prihodi
zed_alive is offline  
Old 23.10.2006., 13:00   #35
Quote:
nick-za-forum kaže:
a zasto bas tako?

nekako sam kod tebe primijetio da ispalis, a bas nicim ne obrazlozis.... ovako ispada da ti kao tvrdnje iznosis iskljucivo svoje lijepe zelje.
nemam argumente. ajmo reći osjećaj nisu to nikakve moje lijepe želje, imam sreću da sam što se tiče konkretne situacije, gotovo na egalu...
zed_alive is offline  
Old 23.10.2006., 13:07   #36
Quote:
nick-za-forum kaže:
ne znam, meni je savrseno jasno sto se dogodilo i ovako kako je napisano, a pogotovo ne vidim da je nesto senzacionalisticki naslovljeno...
Možda je tebi jasno jer si ti postavio temu ali po tvom naslovu teme još uvijek stoji
Quote:
duda kaže:
ispalo bi da je jednosobni od 50m2 zadržao istu cijenu a da je dvosobni od isto 50 m2 sada jeftiniji
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 23.10.2006., 13:20   #37
Kako skuplje prodati stan...

Ako prodajete dvosoban stan a ne želite izgubiti na cijeni (jer ako niste već čuli cijene dvosobnih i trosobnih stanova u velikom su padu; kako izvještava forumaš nick-za-forum) trebate napraviti slijedeće; izbiti zid između te dvije sobe i na taj način dobit ćete jednosobni stan i onda ga opet možete prodati po višoj cijeni kao jednosobni
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 23.10.2006., 13:25   #38
Quote:
duda kaže:
Ako prodajete dvosoban stan a ne želite izgubiti na cijeni (jer ako niste već čuli cijene dvosobnih i trosobnih stanova u velikom su padu; kako izvještava forumaš nick-za-forum) trebate napraviti slijedeće; izbiti zid između te dvije sobe i na taj način dobit ćete jednosobni stan i onda ga opet možete prodati po višoj cijeni kao jednosobni
savjet je na mjestu, a vrijedi uz pretpostavku da stan prodajete dudi koja ne zna sto znaci "prosjecan dvosobni stan".

dakle, vi koji prodajete dudi rusite zid i povisite joj cijenu za 3,5%, a vi koji prodajete prosjecno inteligentnoj i educiranoj osobi ne radite nista.
nick-za-forum is offline  
Old 23.10.2006., 13:28   #39
Quote:
duda kaže:
Ako prodajete dvosoban stan a ne želite izgubiti na cijeni (jer ako niste već čuli cijene dvosobnih i trosobnih stanova u velikom su padu; kako izvještava forumaš nick-za-forum) trebate napraviti slijedeće; izbiti zid između te dvije sobe i na taj način dobit ćete jednosobni stan i onda ga opet možete prodati po višoj cijeni kao jednosobni
svaka cast
gagi is offline  
Old 23.10.2006., 13:30   #40
Quote:
nick-za-forum kaže:
savjet je na mjestu, a vrijedi uz pretpostavku da stan prodajete dudi koja ne zna sto znaci "prosjecan dvosobni stan".

dakle, vi koji prodajete dudi rusite zid i povisite joj cijenu za 3,5%, a vi koji prodajete prosjecno inteligentnoj i educiranoj osobi ne radite nista.
Hvala na preporuci ali duda ima svoj dvoiposoban stan i ne namjerava uskoro prodavati niti kupovati stan. Kada se klinci poožene i poudaju a duda ode u zasluženu mirovinu, onda će duda prodati stan u ZG i kupiti si mali jednosobni ili garsonjeru ili apartman na moru
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.