Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u Boga?
Da,vjerujem. 45 61.64%
Ne,ne vjerujem. 21 28.77%
Nisam siguran,još pokušavam dokučit njegovo postojanje. 7 9.59%
Glasovatelji: 73. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2007., 17:59   #1
Koliko vjernika ima na forumu?

Primjetio sam da po postovima ima dosta ateista na forumu.Mislim da čine negdje oko 80 %.Pa me je zanimalo zašto ne vjeruju u Njega.Molim da se svi argumenti navedu brojevima 1,2,3.....I da se objasni zašto.

A ja ću isto tako konstruktivno pokušati pobiti vaš argument.Molim bez vrijeđanja ikoga,jer svatko ima pravo na svoje mišljenje,ali isto tražim da ga konstruktivno iznese i objasni.

Pa krenite.........
M@@@te is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:02   #2
Quote:
M@@@te kaže: Pogledaj post
Primjetio sam da po postovima ima dosta ateista na forumu.Mislim da čine negdje oko 80 %.Pa me je zanimalo zašto ne vjeruju u Njega.Molim da se svi argumenti navedu brojevima 1,2,3.....I da se objasni zašto.

A ja ću isto tako konstruktivno pokušati pobiti vaš argument.Molim bez vrijeđanja ikoga,jer svatko ima pravo na svoje mišljenje,ali isto tražim da ga konstruktivno iznese i objasni.

Pa krenite.........
Pozlatile ti se rijeci!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:05   #3
Ja imam argumene za ateizam: svoje dominantne gene ostavljamo djeci

Za vjerovanje: nije važno kako se zove važno je vjerovat
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:12   #4
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Ja imam argumene za ateizam: svoje dominantne gene ostavljamo djeci

Za vjerovanje: nije važno kako se zove važno je vjerovat
Ja sam vjernik,ali sam i znanstvenik.I ja u ta dva pojma nalazim savršenu simbiozu.
A ti svoje argumente nisi naveo,niti si išta objasnio.Molim da se svako mišljenje argumentira,jer tvrditi jednu stvar,a ne znati je objasniti je jednostavno prezaostalo i bezvrijedno.
Svaka osoba koja je obrazovana i ima svoju tezu mora je objasniti,jer je inače ta teza ništavna.
M@@@te is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:16   #5
Quote:
M@@@te kaže: Pogledaj post
Ja sam vjernik,ali sam i znanstvenik.I ja u ta dva pojma nalazim savršenu simbiozu.
A ti svoje argumente nisi naveo,niti si išta objasnio.Molim da se svako mišljenje argumentira,jer tvrditi jednu stvar,a ne znati je objasniti je jednostavno prezaostalo i bezvrijedno.
Svaka osoba koja je obrazovana i ima svoju tezu mora je objasniti,jer je inače ta teza ništavna.
Ne diraj mi malu blue. Evo ja vjerujem da vjeruje. Je li dovoljno?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:16   #6
Quote:
M@@@te kaže: Pogledaj post
Ja sam vjernik,ali sam i znanstvenik.I ja u ta dva pojma nalazim savršenu simbiozu.
A ti svoje argumente nisi naveo,niti si išta objasnio.Molim da se svako mišljenje argumentira,jer tvrditi jednu stvar,a ne znati je objasniti je jednostavno prezaostalo i bezvrijedno.
Svaka osoba koja je obrazovana i ima svoju tezu mora je objasniti,jer je inače ta teza ništavna.
Onda molim te objasni zasto ti vjerujes u imaginarna bica?
I kako si znanstvenik- onda valjda znas pravilo u znanosti - onaj koji iznosi pozitivnu tvrdnju, u ovom slucaju vjernici o postojanju 'boga' - na vama je teret dokaza.

***
detaljnije imas cijeli topik agn./ateizam
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:20   #7
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ne diraj mi malu blue. Evo ja vjerujem da vjeruje. Je li dovoljno?
Ma nisam ja nju napao.Štoviše,meni je drago da vjeruje.Jer sam i ja vjernik.
Samo sam htio reć da prava vjera je u čovjeku i nju nitko ne može poljuljat,a naučenu svaka budala može slomit sa najglupljim argumentom.
M@@@te is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:21   #8
Mislim da si malo fulao postotke. Sigurno nema toliko ateista. Valjalo bi da ima.

To bi značilo da se bivša Juga obrazuje (jer vidim ima nas iz raznih "republika").
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:22   #9
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ne diraj mi malu blue. Evo ja vjerujem da vjeruje. Je li dovoljno?
Ijooj pa meni je ništa skočit malo do Linića, kod Suca , u Međugorje
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:26   #10
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Onda molim te objasni zasto ti vjerujes u imaginarna bica?
I kako si znanstvenik- onda valjda znas pravilo u znanosti - onaj koji iznosi pozitivnu tvrdnju, u ovom slucaju vjernici o postojanju 'boga' - na vama je teret dokaza.

***
detaljnije imas cijeli topik agn./ateizam


*** Bok brezo...
Ovdje bi mogao napisati čitavu disertaciju na tu temu.Pa ćemo ovako.Ti meni fino konstruktivno navedi zašto ti u Boga ne vjeruješ.Sa argumentima i svime.Pa ću ti ih ja jedan po jedan pobit.Nisi valjda jedan od onih koji kaže:''Ja ne vjerujem i točka.Sve što ti kažeš je sranje,laž,propaganda.''
Jer ako nisi otvoren za raspravu,čemu onda da se ja trudim...
M@@@te is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:31   #11
Quote:
Ti meni fino konstruktivno navedi zašto ti u Boga ne vjeruješ.
Iz istog razloga zbog kojeg ne vjerujem u Zeusa, Allaha, Ružičastog jednoroga ili Saromana.

Jasno?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:31   #12
Quote:
M@@@te kaže: Pogledaj post
Ovdje bi mogao napisati čitavu disertaciju na tu temu.Pa ćemo ovako.Ti meni fino konstruktivno navedi zašto ti u Boga ne vjeruješ.Sa argumentima i svime.Pa ću ti ih ja jedan po jedan pobit.Nisi valjda jedan od onih koji kaže:''Ja ne vjerujem i točka.Sve što ti kažeš je sranje,laž,propaganda.''
Jer ako nisi otvoren za raspravu,čemu onda da se ja trudim...
Da, stvarno si 'znanstvenik'
I nauci se razgovarati pristojno!

* jos jednom - imas citav i dugacak topik o ateizmu i agnosticizmu da nizom rasprava...mozda i nesto tamo naucis
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:37   #13
Quote:
M@@@te kaže: Pogledaj post
Primjetio sam da po postovima ima dosta ateista na forumu.Mislim da čine negdje oko 80 %.Pa me je zanimalo zašto ne vjeruju u Njega.Molim da se svi argumenti navedu brojevima 1,2,3.....I da se objasni zašto.

A ja ću isto tako konstruktivno pokušati pobiti vaš argument.Molim bez vrijeđanja ikoga,jer svatko ima pravo na svoje mišljenje,ali isto tražim da ga konstruktivno iznese i objasni.

Pa krenite.........
Da ima 80% ateista na forumu, toliko puno, to ne vjerujem.
Ja vjerujem u Njega, (iako mislim da baš nije izrazito muškog spola)
i mislim da on nije samo naš Bog,mislim na nas zemljane
on je za mene Bog cijelog svemira,svake zvijezde, planete,galaksije...
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:38   #14
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Da, stvarno si 'znanstvenik'
I nauci se razgovarati pristojno!

* jos jednom - imas citav i dugacak topik o ateizmu i agnosticizmu da nizom rasprava...mozda i nesto tamo naucis
Dušo moja,to sam naveo citat koji često koriste kako bi ''opovrgnuli'' sve konstruktivno.Vidiš da ima znakove navoda.Vidio sam tu temu,ne brini.No mene zanima tvoje mišljenje,a ne mišljenje drugih.Još jednom molim,argumente.
Ako isto tako misliš,kao u tom citatu što ti je upao u oči,onda rasprave tu nema.Jer ti očito nisi otvoren za nju.
M@@@te is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:41   #15
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
Da ima 80% ateista na forumu, toliko puno, to ne vjerujem.
Ja vjerujem u Njega, (iako mislim da baš nije izrazito muškog spola)
i mislim da on nije samo naš Bog,mislim na nas zemljane
on je za mene Bog cijelog svemira,svake zvijezde, planete,galaksije...
O postotku je bila ''od oka'' procjena.Zato sam i stavio anketu.Da vidim hoće li biti potvrđena.Za ostalo se slažem.
M@@@te is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:47   #16
Quote:
M@@@te kaže: Pogledaj post
Dušo moja,to sam naveo citat koji često koriste kako bi ''opovrgnuli'' sve konstruktivno.Vidiš da ima znakove navoda.Vidio sam tu temu,ne brini.No mene zanima tvoje mišljenje,a ne mišljenje drugih.Još jednom molim,argumente.
Ako isto tako misliš,kao u tom citatu što ti je upao u oči,onda rasprave tu nema.Jer ti očito nisi otvoren za nju.
Pa mojeg misljenja tamo ima skoro pa najvise...da si malo procitao znao bi sto ja mislim i radi cega. Ovako je to samo jedno ponavljanje. I tada sigurno ne bi upotrijebio ovo pod navodnicima - jer je na navedenom topiku prilicno detaljno obrazlagano.

Predlozila sam moderatorima da spoje temu - ako te doista zanima sto ateisti misle.

A sto se ankete tice: zanima me a li mislis na forumase na podforumu religija ili opcenito na forumu hr. Ovdje def. ima vise vjernika.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:56   #17
Hajde da oprobam svoju srecu:

Argument 1:

Jos niko nikada nije video, cuo, opipao, omirisao i okusio Boga.
Pored toga ne postoji ni jedan instrument kojim se moze registrirati tako nesto sto se naziva Bog.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 19:00   #18
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Pa mojeg misljenja tamo ima skoro pa najvise...da si malo procitao znao bi sto ja mislim i radi cega. Ovako je to samo jedno ponavljanje. I tada sigurno ne bi upotrijebio ovo pod navodnicima - jer je na navedenom topiku prilicno detaljno obrazlagano.

Predlozila sam moderatorima da spoje temu - ako te doista zanima sto ateisti misle.

A sto se ankete tice: zanima me a li mislis na forumase na podforumu religija ili opcenito na forumu hr. Ovdje def. ima vise vjernika.
Shvaćam da vjerovatno većina ateista neće biti na ovome podforumu,i da će to možda naštetiti reprezentativnosti ankete.Moja ocjena od 80% posto je temeljena na čitavom forum.hr.No ipak se nadam da će uspjeti doći do ove teme te dati svoj glas u anketi i obrazložiti svoj ateizam.
M@@@te is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 19:03   #19
Quote:
obrazložiti svoj ateizam
Kao što netko reče: "Kada spoznaš zašto ti odbacuješ Zeusa, spoznat ćeš zašto ja odbacujem Jahve-a".
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 19:12   #20
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Hajde da oprobam svoju srecu:

Argument 1:

Jos niko nikada nije video, cuo, opipao, omirisao i okusio Boga.
Pored toga ne postoji ni jedan instrument kojim se moze registrirati tako nesto sto se naziva Bog.
Tu si u krivu.Postoje brojna ukazanja Boga.Kada kažem Bog ne mislim samo na Oca.Nego na Trojedinog Boga,Oca,Sina i Duha Svetoga.Ti ljudi koji su imali čast da im se Gospodin ukaže su svoja iskustva zabilježili pisanom riječi.Od Biblije pa do današnjih dana.A sam Bog nije materijalan,nije ograničen na određeni volumen,poput bića na zemlji.On je Svemoćan i Sveprisutan i ne nalazi se samo na jednom mjestu.
No nije ga moguće detektirati nekim uređajem,jer svi uređaji rade na principu razlike.Npr. koncentracija nekog elementa prije i poslije kemijske reakcije ili recimo radijacija nekog elementa u odnosu na standardnu.Ako je Bog Sveprisutan odkad je vremena,ne postoji razlika u njegovoj prisutnosti.Stoga niti jedan instrument ne može biti napravljen,jer nema osnovu za rad.
M@@@te is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.