Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2007., 12:42   #21
Quote:
zanimljivo2007 kaže: Pogledaj post
ljudi moram vam nešto priznati...

ovih dana mi se objavio Bog... znate što mi je rekao? (sve sam zapisao) Ja sam se s vama ljudima samo malo zafrkavao... kad sam rekao da je s Isusom završena objava nisam mislio ozbiljno... nisam ja baš takav kakav sam se objavio u Isusu... a nisam ni onakav kakav sam se objavio Muhamedu... ja sam ovakav - Jedan, Ljubav, Istina, ali znajte Isus nije bio Bog - nego samo čovjek, ne budite naivni; ma znate Ja se uopce nisam objavio Muhamedu – on je to sve izmislio.

Sad se ja pitam je li ovaj moj Bog zaista postoji, egzistira? Vjerujem li ja i muslimani i kršćani u istoga Boga? On je jedan samo ga svi različito shvaćamo i samo se svima drugačije objavljuje?
Pitaj doktora!
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 14:10   #22
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Bog je izvan vremena i prostora i njemu te naše ljudske granice ništa ne znače. Muhamed je posljednji, ali nikada nije tvrdio da je Sin Božji, ništa manje od proroka. Bog je jednostavno prepoznao potrebu za skupinju ljudi koji nisu bili (i još nisu) spremni prihvatiti Sina poslati proroka koji će ih negdje u konačnici dovesti do Sina. Muhamed je sigurno bio od Boga nadahnut, ali samo čovjek. Samo Krist je bio Bog na zemlji. Utjelovljena Riječ. Original.

I molim sektaše da se se uzrujavaju, puknut će im aneurizma. Bog ne želi nikoga isključiti iz povijesti spasenja. Krist je najlakši način za doći do Boga, ali ako netko želi ići težim putem, tko smo mi da im branimo. Ako se hoćeš s nekim svađati, naskači na ateiste i vjerski ravnodušne. Oni su problem.
da li ti govoriš onda da postoje i drugi putevi do Boga osim Isusa?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 15:38   #23
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Bog je izvan vremena i prostora i njemu te naše ljudske granice ništa ne znače. Muhamed je posljednji, ali nikada nije tvrdio da je Sin Božji, ništa manje od proroka. Bog je jednostavno prepoznao potrebu za skupinju ljudi koji nisu bili (i još nisu) spremni prihvatiti Sina poslati proroka koji će ih negdje u konačnici dovesti do Sina. Muhamed je sigurno bio od Boga nadahnut, ali samo čovjek. Samo Krist je bio Bog na zemlji. Utjelovljena Riječ. Original.

I molim sektaše da se se uzrujavaju, puknut će im aneurizma. Bog ne želi nikoga isključiti iz povijesti spasenja. Krist je najlakši način za doći do Boga, ali ako netko želi ići težim putem, tko smo mi da im branimo. Ako se hoćeš s nekim svađati, naskači na ateiste i vjerski ravnodušne. Oni su problem.
Molim te, samo odgovori na ova pitanja:

da li je Isus lagao ako je rekao: "JA sam Put, Istina i Život; NITKO ne dolazi k Ocu OSIM PO MENI."

, i na koga se odnosi ono 1. Timotejevoj 4:

4:1 Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.

4:2 A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti

4:3 koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio da ih sa zahvalnošću uzimaju oni koji vjeruju i znaju istinu.

Nije tako teško, ili ćeš se morat konsolidirat sa svojom crkvom i onima koji ti govore šta trebaš reći?

Jako jednostavna pitanja, bez bježanja itd.
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 15:45   #24
Quote:
koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela
Meni ovo liči na Katoličku Crkvu.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 17:02   #25
postoje razni putovi do Boga... svaki čovjek ima svoj put... no, kako se to dogadja da na kraju svaki čovjek ako hoće i ako prihvati Božju milost, dodje do Boga jedino preko Isusa to je pitanje na koje, mislim, ne možemo odgovoriti...
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 18:35   #26
Quote:
Bosniac kaže:
Pozdrav,SamoMaloSebe
Spomenula si Muhameda,i onda kažeš da je Isus na koncu,a poznato je da je u vremenskom nizu Muhamed posljednji.!
Možeš li malo pojasniti tok !?
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Bog je izvan vremena i prostora i njemu te naše ljudske granice ništa ne znače. Muhamed je posljednji, ali nikada nije tvrdio da je Sin Božji, ništa manje od proroka. Bog je jednostavno prepoznao potrebu za skupinju ljudi koji nisu bili (i još nisu) spremni prihvatiti Sina poslati proroka koji će ih negdje u konačnici dovesti do Sina. Muhamed je sigurno bio od Boga nadahnut, ali samo čovjek.
Samo Krist je bio Bog na zemlji. Utjelovljena Riječ. Original.

I molim sektaše da se se uzrujavaju, puknut će im aneurizma. Bog ne želi nikoga isključiti iz povijesti spasenja. Krist je najlakši način za doći do Boga, ali ako netko želi ići težim putem, tko smo mi da im branimo. Ako se hoćeš s nekim svađati, naskači na ateiste i vjerski ravnodušne. Oni su problem.
Ovo je istinski rečeno i prihvatljivo,osim onog u crvenom tekstu o Isusu,jer muslimanima je objavljena nešto drugčija kristologija.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 18:45   #27
Quote:
zanimljivo2007 kaže: Pogledaj post
postoje razni putovi do Boga... svaki čovjek ima svoj put... no, kako se to dogadja da na kraju svaki čovjek ako hoće i ako prihvati Božju milost, dodje do Boga jedino preko Isusa to je pitanje na koje, mislim, ne možemo odgovoriti...
Na to je lako odgovoriti:za ono u crvenom tekstu :
tu konstrukciju je uvela Crkva na osnovu editiranih Evanđelja,i nostrificirao rimski car Constantin Veliki u Niceji 325 g.,i uvedeno u kršćanstvo kao dogma.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 20:04   #28
Vjeruju li muslimani i kršćani u istog Boga?

Quote:
zanimljivo2007 kaže: Pogledaj post
pozdravljm narode...
zanima me vaše mišljenje o ovom pitanju - Vjeruju li kršćani i muslimani u istoga Boga?

ako je isti učemu je onda razlika kršćanstva i islama?
ako je različit, koji je onda pravi, živi i istinit ?
je li se isti Bog objavio u Bibliji i Kur'anu?
Ne, muslimani ne vide našeg Boga.
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 20:20   #29
Quote:
Putnik kaže: Pogledaj post

Ne, muslimani ne vide našeg Boga.
Da li je gdje opisan vaš Bog!?
I je li vidljiv taj Bog?!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:15   #30
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Da li je gdje opisan vaš Bog!?
I je li vidljiv taj Bog?!
Pa za vas je nevidljiv, što bi htio ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:29   #31
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Da li je gdje opisan vaš Bog!?
I je li vidljiv taj Bog?!
Isus reče: Kad biste mene poznavali, znali biste i tko mi je Otac.

Odsad ga poznajete i vidjeli ste ga.

Filip mu reče: Gospodine, pokaži nam Oca i bit ćemo zadovoljni!

Isus odgovori: Zar ti, Filipe, još ne znaš tko sam ja, čak ni pošto sam toliko vremena proveo s vama?

Tko je vidio mene, vidio je i Oca.

Evanđelje po Ivanu 8: 7
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:32   #32
Quote:
jer muslimanima je objavljena nešto drugčija kristologija
Muslimani inači imaju jaku smješno tumačenje Isusa. Pored nebuloze da je sveto trojstvo Otac, Sin i Marija imaju i nebulozu da je Isus primio neki sveti spis Indjil (ili tako nešto) što je loš prijevod riječi Evanđelje sa grčkog.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 17:04   #33
Quote:
zanimljivo2007 kaže: Pogledaj post
postoje razni putovi do Boga... svaki čovjek ima svoj put... no, kako se to dogadja da na kraju svaki čovjek ako hoće i ako prihvati Božju milost, dodje do Boga jedino preko Isusa to je pitanje na koje, mislim, ne možemo odgovoriti...
Ih, kako se ne bi moglo odgovoriti... smo ti se ne bi svidelo...
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 22:01   #34
Quote:
zanimljivo2007 kaže: Pogledaj post
pozdravljm narode...
zanima me vaše mišljenje o ovom pitanju - Vjeruju li kršćani i muslimani u istoga Boga?

ako je isti učemu je onda razlika kršćanstva i islama?
ako je različit, koji je onda pravi, živi i istinit ?
je li se isti Bog objavio u Bibliji i Kur'anu?
naravno da vjeruju.
razlika je u svetim obredima, obicajima- tj. nacinu stovanja boga.
tako je svejedno hoce li ga netko zvati jahve ili alah, slavit ga u crkvi ili dzamiji, biti obuven ili bos, molit mu oce nas ili nesto deseto, kad se na kraju krajeva sve svodi na isto- vjeru u jednoga boga.
2hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:20   #35
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Muhamed je sigurno bio od Boga nadahnut...
Otkud ti molim te sigurnost?? Jesu li te tako učili na teologiji ili je to zaključila tvoja mudra glavica?

Ako Muhamed tvrdi da je Isus bio samo prorok, što kršćanin na to može reći doli da je on bio lažac ili neznalica? Ili ti možda misliš da muslimani mogu o Kristu govoriti što hoće, a mi se trebamo pokriti ušima i šutjeti? Zar nije Isus nama znatno više nego njima njihov Muhamed?
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
I molim sektaše da se se uzrujavaju, puknut će im aneurizma. Bog ne želi nikoga isključiti iz povijesti spasenja.
Unutar Katoličke Crkve imaš sektaša (tj. krivovjernika) koliko hoćeš, od kardinala i biskupa do svećenika i vjeroučitelj(ic)a, o čemu IPII jasno progovara na početku enciklike Veritatis Splendor.
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Krist je najlakši način za doći do Boga, ali ako netko želi ići težim putem, tko smo mi da im branimo.
Iz kršćanske perspektive, činjenica da je netko za života bio musliman ništa ne doprinosi njegovom spasu.

For those too who through no fault of their own do not know Christ and are not recognized as Christians, the divine plan has provided a way of salvation. As we read in the Council's Decree Ad Gentes, we believe that "God in ways known to himself can lead those inculpably ignorant of the Gospel" to the faith necessary for salvation (AG 7). Certainly, the condition "inculpably ignorant" cannot be verified nor weighed by human evaluation, but must be left to the divine judgment alone. For this reason, the Council states in the Constitution Gaudium et Spes that in the heart of every man of good will, "Grace works in an unseen way.... The Holy Spirit in a manner known only to God offers to every man the possibility of being associated with this paschal mystery" (GS 22).

It is important to stress that the way of salvation taken by those who do not know the Gospel is not a way apart from Christ and the Church. The universal salvific will is linked to the one mediation of Christ. "God our Savior...wants all men to be saved and come to know the truth. And the truth is this: God is one. One also is the mediator between God and men, the man Christ Jesus, who gave himself as a ransom for all" (1 Tim 2:3-6). Peter proclaimed this when he said: "There is no salvation in anyone else" and called Jesus the "cornerstone" (Acts 4:11-12), emphasizing Christ's necessary role at the basis of the Church.

This affirmation of the Savior's "uniqueness" derives from the Lord's own words. He stated that he came "to give his own life in ransom for the many" (Mk 10:45), that is, for humanity, as St. Paul explains when he writes: "One died for all" (2 Cor 5:14; cf. Rom 5:18). Christ won universal salvation with the gift of his own life. No other mediator has been established by God as Savior. The unique value of the sacrifice of the cross must always be acknowledged in the destiny of every man.

Since Christ brings about salvation through his Mystical Body, which is the Church, the way of salvation is connected essentially with the Church. The axiom extra ecclesiam nulla salus"--"outside the Church there is no salvation"--stated by St. Cyprian (Epist. 73, 21; PL 1123 AB), belongs to the Christian tradition. It was included in the Fourth Lateran Council (DS 802), in the Bull Unam Sanctam of Boniface VIII (DS 870) and the Council of Florence (Decretum pro Jacobitis, DS 1351). The axiom means that for those who are not ignorant of the fact that the Church has been established as necessary by God through Jesus Christ, there is an obligation to enter the Church and remain in her in order to attain salvation (cf. LG 14).
(Ivan Pavao II)
Longin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 08:53   #36
Aneurizma, ljudi, aneurizma... To vam je povijest spasenja.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 09:44   #37
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Aneurizma, ljudi, aneurizma... To vam je povijest spasenja.
Šteta što nemam vremena piskarati na forumu. Ne znam što mi je slađe, svađati se s ateistima, muslimanima, protestantima ili katolicima.

Pod svađom mislim na argumentiranu i malo žešću raspravu, koju današnji klanjatelji idolu tolerancije (dakle manje-više svi ovdje) slabo podnose, i time ju čine utoliko zanimljivijom.

Slažem se da treba biti tolerantan prema ljudima, pojedincima. Nikoga ne treba napadati ili silom mu nametati svoju "istinu". Druga stvar je otvorena debata kao ovdje na forumu. Svi smo ovdje dobrovoljno i anonimno, uvijek možemo otići, nitko nam ništa ne može silom nametnuti. Raspravljamo o idejama i o istini, a istina je ekskluzivna. Ili je Isus Krist Sin Božji ili nije. Ili je Sveta Crkva jedina prava Kristova Crkva ili nije. Kakva je tu "tolerancija" moguća? Možemo raspravljati i argumentirati, pa ćemo valjda vidjeti čiji su argumenti jači. Čak i o religijskoj i vjerskoj tematici moguće je racionalno i logički raspravljati, jer nerazumna vjera nije moguća. To ne bi bila vjera već ludost. Svaki koji vjeruje, misli; kad vjeruje, misli, i kad misli, vjeruje. Kad vjera nije mišljena, ona je ništa. (Augustin)
Longin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 12:55   #38
Eto da upotrijebimo jedan ateistički alat - logiku.
I muslimani i kršćani se slažu da je bog samo jedan. Ako vjeruju da su u pravu, onda moraju vjerovati da je to isti bog. Prema tome Alah = Jahve.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 13:11   #39
Quote:
zanimljivo2007 kaže: Pogledaj post
pozdravljm narode...
zanima me vaše mišljenje o ovom pitanju - Vjeruju li kršćani i muslimani u istoga Boga?

ako je isti učemu je onda razlika kršćanstva i islama?
ako je različit, koji je onda pravi, živi i istinit ?
je li se isti Bog objavio u Bibliji i Kur'anu?


Postoji jedan Bog, koji je ziv Bog i ono sto on kaze jeste istina. Njegova Rijec je zapisana u Bibliji. Zasto Biblija a ne Kuran? Zato sto je Biblija vjerodostojna. Kako? Ne samo po tome sto se danas dogada i da se evandelje Kristovo rapidno siri te Duh Sveti djeluje vec i same cinjenice kao sto su areoloski spisi koji datiraju prije i poslije Krista te su istovjetni danasnjim prijevodima.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:32   #40
ne bi bilo loše da maao napraviš update informacija koje imaš, najveći zamah koji je imalo kršćanstvo i upoznavanje sa Biblijom je u vrijeme Velikih geografskih otkrića, poslije tog vrhunca silazna putanja je evidentna.

ne brini se erozija vjere je svuda prisutna pa i u kršćanstvu.
a ako govorimo o konverzijama, kršćanstvo u najboljem slučaju zauzima drugo mjesto.

Međutim to nije tema rasprave.

igod musliamni ne misle da se kršćansko vjerovanje sastoji u tome da su Otac ,Sin i Marija trojstvo, a o Indžilu se mi možemo razilaziti, ali samo vrijeme će presuditi gdje je Indžil i da li uopće on postoji.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.

Zadnje uređivanje Vojnik Gorčin : 04.02.2007. at 23:34. Reason: greškice male greškice
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.