Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 18:31   #1
Hibridni Isus je došao na Zemlju!

JOSE LUIS DE JESUS MIRANDA je, po vlastitim riječima, niko drugi nego Isus Krist. To novo Božje jagnje ima sljedbu od oko 100 000 ljudi, raštrkanih u oko 300 kongregacija diljem svijeta, od Argentine do Australije. Njegovi sljedbenici pomažu mu financirajući ga s preko 450 različitih tvrtki. I vjeruju da je nova inkarnacije Isusa Krista.



Čini se da Isus Krist 2 ima i razrađen marketinški plan. Naime, na njegovoj internet stranici možete pročitati sljedeću najavu:

"Prisutan u 30 zemalja, pokrenuo 350 edukacijskih programa, s pokrenutim vlastitim TV programom, s pratnjom od preko 300 pastora i milijunima sljedbenika, Isus Krist dolazi u SAD! Kralj kraljeva i Gospodar gospodara stigao je u Ameriku!"

Pomislio bi čovjek da će Isus u ponovnom dolasku na zemlju nabaviti malo bolje marketinške stručnjake, ili da će barem biti zgodniji, ali izgleda da to njegovim sljedbenicima ne smeta.

De Jesus je proveo mladost ne mogavši se odlučiti odgovara li mu više katoličanstvo ili protestantizam. Onda ga je, kako sam kaže, jedne noći godine 1973. posjetio Isus Krist, koji se "integrirao s njim". Dakle, novi Isus je hibrid.

No, de Jesus na početku svoje karijere nije uzimao božanska odličja. Kad je 1986. osnovao Međunarodnu službu rasta u milosti, bio je samo običan čovjek. 1998. je tvrdio da je inkarnacija apostola Pavla. Kao Isus se deklarirao tek prije dvije godine. Otad on, kao Isus Krist koji je ponovno došao na zemlju, odbacuje daljnje štovanje Isusa iz Nazareta.

U skladu s tim, njegovi sljedbenici (koje mnogi nazivaju kultistima) su znali napadati štovaoce tog lažnog boga, i uništavati njihove religijske simbole.

U organizaciju novog Isusa slijeva se i poprilično velika suma novca. Samo jedan od njegovih sljedbenika uplatio je u zadnjih 14 godine oko 2,5 milijarde dolara. Naravno, nisu ovo više 30-te godine 1. stoljeća, pa da se Isus muči pretvaranjem pijeska u novac, ili takvim trićaijama.

Pojave raznih Isusa, Buda, čak i Muhameda, nisu ništa neobično. Nedavno je na bosanskoj nacionalnoj televiziji gostovao čovjek koji je tvrdio da je Isus, Buda, Krišna i Muhamed u jednoj osobi, da je došao izbaviti svijet i da će taj svijet, ako se njegova poruka ne bude čula, propasti.

Obično takvi likovi zaborave javno napomenuti da se pod "Moja poruka" obično podrazumijeva "Vaš novac meni", ali to je priča za neki drugi članak.

index
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 13:57   #2
100.000 idiota
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 23:52   #3
Religija u funkciji zarade. Ništa novo, postoji već par tisuća godina, jedino koristi moderne metode.
Ementaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 13:22   #4
Poginuo Mahdi:
Quote:
The leader of a messianic Muslim cult was killed with 200 or more followers during a day-long onslaught by U.S. and Iraqi forces on their camp near the holy city of Najaf, Iraqi officials said on Monday.

They accused him of making a claiming to be the Mahdi, a messiah-like figure in Islam, and said his uniformed "Soldiers of Heaven" had planned to massacre top Shi'ite clerics during a major religious holiday on Monday and had to be stopped.
http://news.yahoo.com/s/nm/20070129/wl_nm/iraq_dc
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 18:06   #5
Quote:
rambi kaže: Pogledaj post
Dokaz da nije bio Mehdi.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 18:48   #6
mahdi je vjerojatno THE lažni prorok o kojem govori Otkrivenje Isusa Krista, a što se ovog tiče....ne znam šta da kažem...

Zadnje uređivanje jurky : 01.02.2007. at 18:49. Reason: slovo r o otkrivenju sam izostavio
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:14   #7
Quote:
mahdi je vjerojatno THE lažni prorok o kojem govori Otkrivenje Isusa Krista
Prije vam je bio to Muhamed, pa Homeini, pa Bin Laden ... sada Mahdi.
O moji kršćani teški li ste samom sebi.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.