Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2007., 18:33   #41
[QUOTE=Taroth;7347037]
Quote:
Ad.1) ja govorim o sluzbenim medicinskim nalazima... kompletnoj povijesti bolesti
možda je trebalo šutjeti o šarlatanstvu, i pitati onako, iz zanimacije.

Quote:
Ad.2) ti o tim ljudima imas svoje misljenje. ne zelis ga mijenjati. oke... ali ne mozes osporavati drugim ljudima da imaju drugacije misljenje. zasnovano na iskustvu, a ne predrasudi
osoba koja muze novac od umirućeg, prodajući mu maglu, je nemoralna osoba. mislim da ne moramo biti etičari da bi se oko toga složili.

Quote:
- postavlja se pitanje. R.Breus je svoju terapiju napravio prije 100 godina. Zasto ona do dana danasnjeg nije istrazena? (mozda i je, ali koliko znam, nije)... tocnije nije niti opovrgnuta niti potvrdjena...
kao i kneipp, i onaj kočijaš, i hahnemann i ostali. nije se istraživalo, zato jer nije donosilo vrijedne rezultate, ili su se rezultati uklapali u puku slučajnost.

Quote:
odgovor je u tome sto razvoj jednog lijeka kosta izmedju 300-800 mil. eura.
E sad, ako kao alternativu proizvodu (i pratecoj industriji) imas lijek koji je "svima dostupan", onda tu moze biti razlog toga da ga nitko nije isao istrazivati. Da se razumijemo, radio sam nekoliko godina unutar farmaceutske ind. pa ne pricam eto... tako...
kaže Pfizer i NY Times da je oko 800 milijuna američkih dolara. ništa čudno. sinteza novih lijekova ne podrazumijeva jednostavne kemijske spojeve, nego kompleksne ugljikove spojeve. uređaji i osoblje koštaju.
novi lijekovi su sve kompleksniji, molekule su sve veće. sve to košta i novca i vremena i živaca.
jesi kad čuo za projekt Rosetta@home?

Quote:
sto se tice raznih tehnika, npr. reikijem se bave mnogi psihijatri i psiholozi. (da, znam ih osobno).... no, definicija bolesti (sto fizicke, sto psihicke) je u tome isuvise drugacija u odnosu na klasicnu medicinu, tako da prihvatiti takvu tehniku nerijetko znaci promijeniti nacin razmisljanja.
onda su zabrazdili. reiki nema nikakvu znanstvenu osnovu, a bioenergija ne postoji u smislu o kojem se priča.
to što je netko znanstvenik ne znači da ne može poći krivim putem. I znanstvenici su ljudi, nisu roboti koji samo računaju u glavi.

promijeniti način razmišljanja je nemoguće, zato jer se osniva na logici izvedenoj u staroj grčkoj, nečemu što alternativcima nije baš poznato. osniva se na temeljnoj logici. "alternativne metode" gotovo sve od reda ne poštuju osnovne i temeljne zakone po kojima je svemir ustrojen, i ne poštuju nikakvu logiku, i zato su krive.
gledaju na ljudsko tijelo s potpuno krivog i netočnog stajališta. znanost uzima u obzir kompletnu sliku, a "alternativa" se drži dogme koju ni sama ne može dokazati. za znanost je a=a, a za alternativu može biti i b, c, d, "sve je dobro".
masivni proboj alternative je posljedica hippie pokreta koji je posljedica umora od kapitalizma. domicilne pučke metode su gotovo nestale i zamijenjene su medicinom, da bi odjednom, na velika vrata došla istočnjačka "mudrost", iz razloga što se medicina tamo onda još nije ukorijenila.
ne znam jesi li upoznat sa situacijom u Kini, gdje se sve više i više javljaju liječnici i pljuju po šarlatanstvu i pseudoznanosti "tradicionalne kineske medicine", no čak ih ni država je jebe 2%, jer se te "metode" smatraju nacionalnom baštinom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 23:02   #42
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
a što si se toliko užestio Endimione?

.
Dobar komentar Veronika. Endimion...nemoj se naljutiti dugo nisam ovaj izraz čula.
Ne znam je li mi obećani sugovornik tu. Ako nije idem spavati.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:05   #43
imao sam priliku citati njegovu knjigu (od R.Breusa, prijevod) u kojem je davao rezultate istrazivanja njegovog lijecenja... sa krvnim slikama i sl...

naravno, nisam niti ocekivao da bi se lijepa rijec rekla o njemu...
nisam niti ocekivao da ces povuci izjavu kad sam rekao da govorim o medicinskim nalazima (povijesti bolesti)....
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 12:28   #44
mogao je on i napisati istraživanje u kojem je analizirao krvne slike osoba koje je tjerao skakati s drugog kata, ali što će mi to kad znam da će se dolje polomiti?
zar stvarno misliš da već netko u nekoj klinici nije radio slične pokuse i zaključio da je bolje ići terapijom koja ne izmuči pacijenta i koja je puno djelotvornija? pokusi na ljudima su dozvoljeni, ali su u okviru kliničkih istraživanja, i uz potpunu dozvolu pacijenta koji zna što mu se radi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 14:01   #45
u knjizi koju sam dao dr. Pajtleru su navedena njegova istrazivanja na štakorima (jea, knjigu nikad nisam dobio nazad)....

no, ja takvima i da dam knjigu, medicinske nalaze i pokazem osobu koja danas normalno zivi, samo biste odmahivali rukom..

koja je razlika onda izmedju vas (medicinskih) i vjerskih fanatika?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:08   #46
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
u knjizi koju sam dao dr. Pajtleru su navedena njegova istrazivanja na štakorima (jea, knjigu nikad nisam dobio nazad)....

no, ja takvima i da dam knjigu, medicinske nalaze i pokazem osobu koja danas normalno zivi, samo biste odmahivali rukom..

koja je razlika onda izmedju vas (medicinskih) i vjerskih fanatika?
tipično.
kad se obična istraživanja vrše na štakorima, javi se horda alternativaca i počne napadati riječima "to nije čovjek, kakvi su to rezultati, to je sve mućka farmacije koja želi zaraditi". licemjerje dokazano još jednom.

je li osoba istovremeno bila podvrgnuta i djelotvornoj terapiji? ako je, onda je to njen rezultat, a ne rezultat gladovanja.
znanost je daleko od fanatizma. ona je najmanje dogmatična.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.