Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 17:21   #21
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Sve što si nabrojio je rezultat udaljavanja ljudi od Božjeg zakona... da mi ne mislimo stalno kako će nam biti bolje samima, ne bi bilo u situaciji u kakvoj jesmo...
A da Crkva nije poticala znanost i razvoj kada su svi drugi bili nepismeni i zatucani još bi nam bilo i gore.
A kad je to crkva poticala razvoj? Kad je spaljivala sve one "heretike"?
Kad je bog pomogao nekome?

A koji je to bozji zakon? Krscanski? Islamski? Zidovski? Hinduisticki? Sintoisticki?

Bas i nisam siguran da bi zenama poput tebi ijedan pasao buduci da svi smatraju da je zena manje od muskarca.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:52   #22
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
Bas i nisam siguran da bi zenama poput tebi ijedan pasao buduci da svi smatraju da je zena manje od muskarca.
Živi u nadi. Živi u nadi...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:20   #23
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Živi u nadi. Živi u nadi...
u nadi od cega? da zena vrijedi manje od muskarca? kaj sam je to rekao?
daj si malo pogledaj islam i polozaj zene u islamu a onda baci pogled na stari zavjet jedna pricica vise se ne sjecam kak se zovu likovi u prici(molio bih nekoga tko zna o cemu pricam da da tocno ime i mjesto price unuter biblije).
ide ti nekak ovak: dosao ti stranac u izrael u posjet frendu sa svojom zenom, culi to susjedi i buduci da su ljudi glupi kak jesu htjeli oni njega kamenovat. a kaze njima taj tip koji je ugostio stranca da ga ne diraju i dade mu svoju zenu i njegovu da se s njima "zabavljaju". malo su se oni "zabavljali" i ujutro su bile mrtve.

tolko o zenama u bibliji. Neznam kaj su tebe ucili na vjeronauku, vjerojatno samo ono kaj je njima pasalo. dobro bi ti doslo da procitas tu knjigu.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:28   #24
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
evo ljudi mene zanima ovako:

Bog nas je stvorio i dao nam slobodu da činimo što želimo...I to je to..super princip,loš ideš u pakao dobar u raj.
Iritira me kada kažu da je nekog Bog uzeo ranije? sta on zapravo zeli kad ti nekoga koga voliš uzme? jel to on učinio ili je sve puka slučajnost?I kakvu je slobodu dao djeci koja umru sa 2,3 godine?Koji je smisao postojanja?Da budem što bolji i onda provedem u raju vječnost?I kako uopće može biti raja kad kaže da će se on jednom vratiti i sve uskrisiti i suditi nam?
Evo jedan fin citat od Dawkinsa (u originalu, dakako):

"The God of The Old Testament has got the be the most unpleasant character
in all fiction. Jealous and proud of it, petty, vindictive, unjust, unforgiving,
racist, an ethnic cleanser, urging his people on to acts of genocide."

Stari testament je izlazna tocka svega sto ce kasnije uslijediti. On je u korijenu i Judaizma i Krscanstva i Islama.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:48   #25
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Evo jedan fin citat od Dawkinsa (u originalu, dakako):

"The God of The Old Testament has got the be the most unpleasant character
in all fiction. Jealous and proud of it, petty, vindictive, unjust, unforgiving,
racist, an ethnic cleanser, urging his people on to acts of genocide."

Stari testament je izlazna tocka svega sto ce kasnije uslijediti. On je u korijenu i Judaizma i Krscanstva i Islama.
los korjen. a sve ostalo sto proizlazi su samo pokusaji da se vjera priblizi cim vecem broju ljudi, jer ljudima se nije svidjao bog starog zavjeta pa su ga morali promjenit tak da im se svidje, kakvog li licemjerstva, smislit nekaj pa to mjenjat kak ides.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 15:00   #26
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
evo ljudi mene zanima ovako:

Bog nas je stvorio i dao nam slobodu da činimo što želimo...I to je to..super princip,loš ideš u pakao dobar u raj.
Iritira me kada kažu da je nekog Bog uzeo ranije? sta on zapravo zeli kad ti nekoga koga voliš uzme? jel to on učinio ili je sve puka slučajnost?I kakvu je slobodu dao djeci koja umru sa 2,3 godine?Koji je smisao postojanja?Da budem što bolji i onda provedem u raju vječnost?I kako uopće može biti raja kad kaže da će se on jednom vratiti i sve uskrisiti i suditi nam?
to je misterij, to je nerazjašnjeno, zašto ljudi i svijet i svemir postoji i koja je svrha i smisao, zašto ima ovaj život pa onda u ovisnosti o ovome idemo u drugi život, čemu sve to...to je tak u svakom slučaju, znali mi razloge tome ili ne...(:
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 01:42   #27
Bok,ja sam novi na forumu..
Na glavno pitanje ovog postava ,ako vas zanima sta Bog zapravo hoce treba da to upitate Njega...
Da ni ste ga upitali treba da ga nadjete.
Da bi ste ga nasli treba da izbrisete informacije iz glave, koje su vam poturene kao virusi u vidu raznih izdanja Jevandjelja, udjbenika istorije,sociologije bilologije,putem filmova,novina i td...Zatim iz glave izbrisite freske koje vam je neko pouturio,pa raspeca, kipovi bogorodice, svetci i td.
Za ove vrste virusa ima jakih antiviruasa ali treba da budete srecnici ,jer ih ima malo u opticaju... Zato se kaze malo ce srecnika biti spaseni.
A vi do sada mislili kad odjete na misu u nedjelju da ste s[paseni.. Znaci po VASOJ logici 2 milijarde hirscana ce u raj...Zbog logike cete propasti..
koritnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 07:11   #28
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
evo ljudi mene zanima ovako:

Bog nas je stvorio i dao nam slobodu da činimo što želimo...I to je to..super princip,loš ideš u pakao dobar u raj.
Iritira me kada kažu da je nekog Bog uzeo ranije? sta on zapravo zeli kad ti nekoga koga voliš uzme? jel to on učinio ili je sve puka slučajnost?I kakvu je slobodu dao djeci koja umru sa 2,3 godine?Koji je smisao postojanja?Da budem što bolji i onda provedem u raju vječnost?I kako uopće može biti raja kad kaže da će se on jednom vratiti i sve uskrisiti i suditi nam?
Prilično si ambiciozan ako smatraš da možeš shvatiti odgovor na postavljeno pitanje! Bolje se pitaj: "ŠTO JA ZAPRAVO HOĆU ?"
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.