Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2007., 10:34   #41
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
1. Nema slika, dakle nema dokaza. Iako ja nisam stručnjak, poznajem one koji jesu, a svaki iole edukovan musliman znao bih uočiti razlike da ih ima.

2. Nisi donjeo dokaz o više postojanost različitih Kur'ana, dakle lažeš.

Pa, gore sam ti dal "food for thought" u vidu par linkova od kojih je jedan na muslimansku stranicu!?! To što ti zabijaš glavu u pijesak i histerično se dereš da lažem je sasvim drugi problem...
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 02:11   #42
Quote:
Minsc kaže: Pogledaj post


Ja nikada nisam niti diskutirao o autentičnosti Biblije jer je jasno da su ju pisali ljudi - baš kao i Kuran. Kuran ima manje verzija i međusobne razlike među tim verzijama su manje, ali to nije dokaz nikakve bogomdanosti, nego puno kraćeg perioda od prve do "službene", kodificirane verzije Kurana. Od prvih kršćana pa do služenog ustanovljavanja kršćanskog kanona proteklo je više od 2 stoljeća. Da je islam kodificiran nakon dva stoljeća, vjerojatno bi razlike među raznim Kuranima bile veće.
pa zar nije bogomdanost to da je Allah dz.s. poslao posljednju Objavu medju narod i ljude koji ce na vrijeme ustati da kodificiraju i sprijece razvodnjavanje znacenja?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 08:18   #43
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
pa zar nije bogomdanost to da je Allah dz.s. poslao posljednju Objavu medju narod i ljude koji ce na vrijeme ustati da kodificiraju i sprijece razvodnjavanje znacenja?
Nije. To je samo dokaz mudrosti prvih arapskih vladara koji su tako pokušali smanjiti trvenja u carstvu, iako im baš i nije uspjelo.

A što bi onda rekao za Cezarove Galske ratove? To je knjiga koja uopće nema verzije osim jedne. Njen pisac je nakon smrti proglašen bogom. Zašto to ne smatraš bogomdanošću?

...ili Ilijada i Odiseja, nepromjenjivo očuvane tisućljećima, daleko prije nego je Kuranov tvorac uopće bio planiran. Slijedi li iz toga da su starogrčki bogovi stvarni?
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 08:29   #44
Quote:
pa zar nije bogomdanost to da je Allah dz.s. poslao posljednju Objavu medju narod i ljude koji ce na vrijeme ustati da kodificiraju i sprijece razvodnjavanje znacenja?
Meni ni dan danas nije jasno kako suvremeni čovjek u 21. stoljeću može misliti da je takva primitivna knjiga kao Kuran Božja objava. Svašta.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 09:06   #45
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Meni ni dan danas nije jasno kako suvremeni čovjek u 21. stoljeću može misliti da je takva primitivna knjiga kao Kuran Božja objava. Svašta.
Zapravo, nije mi to toliko nevjerojatno za nekoga tko ima relativno skromno obrazovanje. Naime, u arapskom izvorniku kuranski stihovi se rimuju i vjerojatno arapskim govornicima lijepo zvuče. To svakako pridonosi auri uzvišenosti te knjige. Jasno, netko će reći da se i, kajaznam, Ilijada i Odiseja također rimuju u grčkom izvorniku, samo - koliko je muslimana uopće čulo za Ilijadu i Odiseju?
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:47   #46
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Meni ni dan danas nije jasno kako suvremeni čovjek u 21. stoljeću može misliti da je takva primitivna knjiga kao Kuran Božja objava. Svašta.
Vidjeti ćemo kakav ćeš ti primitvac biti kada Kur'an bude svjedočio protiv tebe, a i ja pa ti budu stanovnici dženneta mahali dok goriš.

Meni moja vjera, a vama vaše nevjerstvo.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:48   #47
Quote:
Minsc kaže: Pogledaj post

Pa, gore sam ti dal "food for thought" u vidu par linkova od kojih je jedan na muslimansku stranicu!?! To što ti zabijaš glavu u pijesak i histerično se dereš da lažem je sasvim drugi problem...
Neću hranu, hoću slike. Ovo sve mogu biti prazne riječi, nigdje slike. Mogu i ja izmisliti neko svoju crkvu koja je ispisana nakim stihovima i tvrditi da je prva biblija, dakle to nije ni poluargument.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:15   #48
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Vidjeti ćemo kakav ćeš ti primitvac biti kada Kur'an bude svjedočio protiv tebe, a i ja pa ti budu stanovnici dženneta mahali dok goriš.
Meni moja vjera, a vama vaše nevjerstvo.
Lijepo si nam posvjedočio svoju "vjeru":

"Stanovnici iz Raja (dženneta) će ti mahati dok ti goriš u Paklu".
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 01:05   #49
Ukoliko se ne pokajes, mislim da ima pravo.
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 01:07   #50
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Lijepo si nam posvjedočio svoju "vjeru":

"Stanovnici iz Raja (dženneta) će ti mahati dok ti goriš u Paklu".
Siguran sam da će svako ko nazove bilo koju od istinskih Božijih objava primitivnim u džehennem, tu nema dileme.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 01:50   #51
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Siguran sam da će svako ko nazove bilo koju od istinskih Božijih objava primitivnim u džehennem, tu nema dileme.
Ispravka: ukoliko se iskreno ne pokaje prije smrti.

Jel de ?
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 02:05   #52
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Ispravka: ukoliko se iskreno ne pokaje prije smrti.

Jel de ?
A-haa.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:51   #53
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
1. Nema slika, dakle nema dokaza.
A slike govore više od riječi, je li tako ?

http://www.seconddraft.org/rushes.php
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 11:38   #54
Quote:
Siguran sam da će svako ko nazove bilo koju od istinskih Božijih objava primitivnim u džehennem, tu nema dileme.
Vi kao da ste učili od srednjovjekovnih kršćana te isprazne prijetnje paklom.
Zašto misliš da bi ja želio biti u vašoj verziji raja? Još kad pomislim da su u tom raju neki primitivni beduini.
Prije bi se upucao nego tamo bio ... čak i da to mjesto postoji.

ps. Ja sam već hulio na kršćanskog Duha Svetog. Tako da mi ne gine i kršćanski pakao. Eto sad znam da ću biti i u muslimanskom paklu.
Bit ću na dva mjesta u isto vrijeme. Yupi.

Koji primitivizam!
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:12   #55
Samo ti filozofiraj, vidjeti ćemo kako ćeš završiti.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.