Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2007., 11:57   #21
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post

Koje je vjere bio Ruzvelt,Čerćil?! i koji su zločine genocida počinili,na stotine hiljada nevinih civila?!
Dakle,agnostici su u večini ljudi bez moralnog kompasa,i kao osobe bez savjesti prouzročili milione nedužnih žrtava.
Vjere su političke, Bosnijače
podvrsta humanida; zoon politikon
glavna hrana i obitavalište; moć i novac

Gledati tako na neke osobe iz povijesti i trpati ih u ladicu agnosticizma što je tebi apriori zločin, znači dijeliti sve kompleksne i uvijek dinamičke procese u civilizaciji; na one za Boga i one protiv.
To je ustvari previše sužen izbor da bi se reklo da pripadanje jednoj strani nužno stvara krvave posljedice za onu drugu koaj je posve nevina. Povijest civilizacija i politika je povijest mogućeg u datom trenutku što stvara uzroke a onda posljedice socijalnog djelovanja ideologije, kao i akcija reakcija sistem. Koliko su sistemi u kojem su agnostici bili krvavi, krvavi su i svi ostali sistemi koji;
-uniformiraju ljude na svim razinama-nacijom-plemenom-tlom-bogom-bogatstvom i statusom i slično
-uniformiranje proglašavaju modelom pozitivnog ponašanja što postaje opasnost za sve one koje uniformiranje nije zahvatilo
-uniformiranje postaje zakon i dobiva društvenu snagu
-to uniformiranje je presudno za život pojedinca i izvan njega nema preživljavanja
-ne poštivaju osobnu slobodnu volju i djelovanje prema vlastitom nahođenju
-manipuliraju životima i idejama koje im se suprotstavljaju bilo na osobnoj razini ili razini grupe
-djeluju javno i tajno u svrhu kontrole situacija i ljudi
-obračunavaju se sa ideološkim neprijateljima na brutalan način
-indoktiniraju pripadnike svoje skupine(nacijom-vjerskom pripadnošću i drugo) propagandom kao što i pokazuju svoje dobrohotno lice drugima, a sami su krvavi

Dakle, svi takvi vjerski ili politički režimi imaju svoje pandane u krvi. Zato tvrditi da su agnostici krvaviji od mača koji se brzo laća iz korica onih koji vjeruju u boga i kunu se njegovim imenom dok kolju bezbožca je nepoznavanje;
-tijeka ljudske povijesti i njegove naravi
-neznanje i nagađanje o tijeku razvoja moderne političke svijesti i socijalne povijesti ideja
-nepoštivanje osobnog izbora zbog svrstavanja svih apriori u bad guy zbog odnosa prema vjeri koja mora biti osobni izbor a ne nametnut model ponašanja jer to nužno nema za posljedicu;humanosti i pravdu za sve a ne samo za neke

Imati moralni kompas _KOJI RADI_ znači sam raditi na;
-osvještavati nužnost tolerancije u i zbog različitosti koje postoje u stvarnosti
-poštivatii tuđu slobodnu volju
-ne nanositi direktno ili indirektno drugome bol ili nepravdu na bilo koji način
niti prijanjati za ideje koje to podržavaju
-poštivati zakone društva koje donose pravdu za sve a ne samo za neke
-poštivati život-svačiji osobni izbor-mogućnost promjene stava
-ne moralizirati situacije i tuđe živote već se okrenuti sebi i svojem odnosu prema stvarnosti


Eto, kad to uspiješ uz puno truda i muka biti ćeš čvrsto moralan čovjek i Allah će biti s tobom posve zadovoljan....pa ćeš vidjeti da su agnostici i svi ostali koji ti smetaju ljudi poput tebe.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:44   #22
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Agnostik je bio i Thedor Herzl,Jevrej, čije je čedo Politički cionizam,.Herzl je bio u svojim shvatanjima bio čak radikalni agnostik,i i ćak se žestoko suprotstavljao onima koji su judaizam definirali kao relegiju.Stalno postoji dvosmislenost definicije "Židov",i stalno brkanje,smišljeno ili iz neznanja, definicije po etničkom i po vjerskom kriteriju ko je Židov?!
Thedor Herzl je tvorac cionističke države današnjeg Izraela,koji je od prvog dana stvaranja (1948 g.) jedna od naneuralgičnijih tačaka svijeta,i poprište zločina nad vlastitim građanima.Hiljade i hiljade nevino pobijenih!
I drug Tito,šef komunističke partije Yu,koji je u mladosti,iz "neznanja",pobio bar 100.000 nevinih ljudi,a u svojoj zrelijoj dobi je nastupao kao neka vrsta agnostika.znao je rećiogami,tako je.
Koje je vjere bio Ruzvelt,Čerćil?! i koji su zločine genocida počinili,na stotine hiljada nevinih civila?!
Dakle,agnostici su u večini ljudi bez moralnog kompasa,i kao osobe bez savjesti prouzročili milione nedužnih žrtava.
Osama bin laden je musliman... Sadam je musliman... Dakle muslimani su fanatici teroristi i masovni ubojice...

Ili možda s tvojom logikom nešto šteka?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 16:03   #23
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
...

Dakle, svi takvi vjerski ili politički režimi imaju svoje pandane u krvi. Zato tvrditi da su agnostici krvaviji od mača koji se brzo laća iz korica onih koji vjeruju u boga i kunu se njegovim imenom dok kolju bezbožca je nepoznavanje;
-tijeka ljudske povijesti i njegove naravi
-neznanje i nagađanje o tijeku razvoja moderne političke svijesti i socijalne povijesti ideja
-nepoštivanje osobnog izbora zbog svrstavanja svih apriori u bad guy zbog odnosa prema vjeri koja mora biti osobni izbor a ne nametnut model ponašanja jer to nužno nema za posljedicu;humanosti i pravdu za sve a ne samo za neke

Imati moralni kompas _KOJI RADI_ znači sam raditi na;
-osvještavati nužnost tolerancije u i zbog različitosti koje postoje u stvarnosti
-poštivatii tuđu slobodnu volju
-ne nanositi direktno ili indirektno drugome bol ili nepravdu na bilo koji način
niti prijanjati za ideje koje to podržavaju
-poštivati zakone društva koje donose pravdu za sve a ne samo za neke
-poštivati život-svačiji osobni izbor-mogućnost promjene stava
-ne moralizirati situacije i tuđe živote već se okrenuti sebi i svojem odnosu prema stvarnosti


Eto, kad to uspiješ uz puno truda i muka biti ćeš čvrsto moralan čovjek i Allah će biti s tobom posve zadovoljan....pa ćeš vidjeti da su agnostici i svi ostali koji ti smetaju ljudi poput tebe.

Islamska civilizacija moze prstom uprijeti u Indoneziju, danas najmnogoljudniju muslimansku zemlju u koju islam nije dosao krvlju i macem a dosao je i ostao i zadrzao se u najvecem broju. Imas li takav pandan za agnosticku civilizaciju?

Imati "moralni kompas koji radi" je fina prica, ali efikasna za malu djecu kad su u pitanju ljudi ograniceni ovim svijetom.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 16:16   #24
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Osama bin laden je musliman... Sadam je musliman... Dakle muslimani su fanatici teroristi i masovni ubojice...

Ili možda s tvojom logikom nešto šteka?
osama i sadam su formalni muslimani, i obzirom da islam ima precizan kodeks ponasanja, jednostavno i brzo se uvidi necija islamska formalnost

agnosticizam nema (moralni, moralno-odgojni) kodeks ponasanja, nema moralni kompas jer je tu moral relativan i podlozan izglasavanju, i subjektivizmu, gdje se jednostavno i brzo dogovore da je moral samo za domace a odstupanja u kompasu su dozvoljena za barbare... do sinoc je homoseksualnost bila nemoralna, vise ne, sutra ce zoofilija i nekrofilija biti moralna itd.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:13   #25
agnosticizam je duboko individulna stvar
(Individualizam = to je ona svtar koja u kod vjerskih zajednica ne postoji)
jer ne postiji nikakva opća agnostička nauka nego samo opredeljenje

ja sam sam sebi odgovran i ne trebam kod nikoga ići po moje mišljenje
niti moje akcije moram opravdavati "božjoj ili allahovoj" volji

ipak ovo nije topic za diskusiju o agnosticizmu i tko voli nek seli u
"top temu 1000x...."
tamo ću i ja onda nastaviti na tu temu koliko hoćete
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:47   #26
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
npr. ne znas ili neces da znas da islam nije nikom nametnut, onaj ko zeli da ostavi islam jednostavno iseli iz islamskog drustva i zivi svoj IZBOR koliko mu volja tamo gdje takve "jedva" cekaju... to je toliko jednostavno da samo zlonamjerni se "spoticu" oko toga

opet se moram prifatiti primjera poreza (ko pjan plota ) - isto kao kad bih se ja ljutio sto hocu da zivim u drzavi i koristim sve privilegije iste ali ne vjerujem u obavezu placanja poreza i ne zelim isti da placam?!?
jasno je da se nemre samo ...tako odseliti od Islama,
evo kako to tvoj istomišljenik objašnjava Kuran

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6886799&postcount=1494

znači ...treba ubiti - a moralnu odgovornost snosi viša istanca
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:54   #27
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
jasno je da se nemre samo ...tako odseliti od Islama,
evo kako to tvoj istomišljenik objašnjava Kuran

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6886799&postcount=1494

znači ...treba ubiti - a moralnu odgovornost snosi viša istanca
Bla,bla. To sam ispravio i derogirao. Zašto mi stalno to podmećete kada sam se ispravio a i u tom upisu jasno piše da nisam znao točno propis.
U međuvremenu sam saznao i to napisao da Islamsko društvo svim skupinama jamči sigurnost i prava.

Sasvim je druga stvar kada jedan musliman otpadne od Islama. To nema veze sa ovim tvojim linkom.

P.S. Drago mi je da me čitaš i proučavaš
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 18:00   #28
Inače, stvarno ih ne kužim šta oni hoće sa ovim demonstracijama, skupovima...Možeš li ti pojasniti.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 18:09   #29
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
osama i sadam su formalni muslimani, i obzirom da islam ima precizan kodeks ponasanja, jednostavno i brzo se uvidi necija islamska formalnost

agnosticizam nema (moralni, moralno-odgojni) kodeks ponasanja, nema moralni kompas jer je tu moral relativan i podlozan izglasavanju, i subjektivizmu, gdje se jednostavno i brzo dogovore da je moral samo za domace a odstupanja u kompasu su dozvoljena za barbare... do sinoc je homoseksualnost bila nemoralna, vise ne, sutra ce zoofilija i nekrofilija biti moralna itd.
Čekaj... želiš reči da ljudi koji su digli WTC u zrak nisu bili muslimani?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 19:02   #30
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
agnosticizam je duboko individulna stvar
(Individualizam = to je ona svtar koja u kod vjerskih zajednica ne postoji)
jer ne postiji nikakva opća agnostička nauka nego samo opredeljenje

ja sam sam sebi odgovran i ne trebam kod nikoga ići po moje mišljenje
niti moje akcije moram opravdavati "božjoj ili allahovoj" volji

ipak ovo nije topic za diskusiju o agnosticizmu i tko voli nek seli u
"top temu 1000x...."
tamo ću i ja onda nastaviti na tu temu koliko hoćete
Pa rasprava o agnosticizmu zapocela je nakon moga protesta o provokativnosti tvoga posta

Quote:
Dakle, iritiran sam jer želiš da mijenjaš MOJU vjeru, a ne baviš se svojom, kojoj možeš prigovoriti ako ne iste stvari, onda adekvatan broj sličnih
na koji je uslijedila tvoja tvrdnja

Quote:
Da si pratio top teme onda bi primjetio da sam agnostik, protivim se svim religijama,
pogotovo svim židovskim sektama od kojih je Islam najagresivniji
koja je trebala pokazati da si ti kao agnostik apsolutno religiozno neopredjeljen te ne provociras Islam, sto si onda derogorao vec u drugom retku.

Ali da se vratimo IN topic, kako sam ti naveo, tvoj poziv muslimanima da se distanciraju od ugrožavanja gradjanskih sloboda vjerskim NA OVOM podforumu je provokativan, da smo na politici mogli bi se zekiti, ali valjda se ovdje ozbiljno shvacamo.

Kakvo ugrozavanje? U cemu se ono ogleda? Koje bi to reforme Islama mi morali poduzeti pa da ne budemo u sukobu sa Civilnim drustvom? Odakle nekom takve ideje?

Ako je neko u sukobu sa tim drustvom onda su to ex-muslim i njihovi sponzori.

Naime, ako ova Mina Ahadi kako se vec zove, misli da moze hodati okolo i blatiti Islam, a da joj nitko ne moze prigovoriti, jer zaboga, zeli je se lincovati kao konvertita, onda grijesi.

Ja APSOLUTNO prihvatam moralni kompas koji spominje Nemruth, OK, samo primjenimo ga na sve jednako.

Pokusaj mi sada kao intelektualac koji bastini ideju agnosticizma okarakterizirati ETICNOST POLITIKE IMIGRANTSKIH OLAKSICA ZA KONVERTITE TJ. EX MUSLIMS.

Ako je Civilno drustvo toliko jako, zasto mu je ovo potrebno?

Ja sam bio na onom njemackom forumu koji preporucujes.

Sta mi na sve to kazemo, evo ti link
[IMG]rtsp://a1175.v143424.c14342.g.vr.akamaistream.net/ondemand/7/1175/14342/v0001/ondemand.dw-world.de/dwtv_video/ea/ea20070228.rm?start=394&end=638[/IMG]

Ponavljam, mi nikada i nikako nećemo pristati na "arbitražu" naše vjere i njeno uskladjivanje sa "civiliziranim svijetom". Dakle, ili smo "in" ovakvi kakvi jesmo, ili cemo vam se grohotom nasmijati.

Za svaku stvar iz Islama koju nadjete da je u suprotnosti sa "civiliziranim svijetom" navesti cemo sličnu iz ostalih vjera.

Problemu ovih ex-muslims intelektualac bi morao pristupiti kao zalosnim pokusajima pojedinaca iz Europskog civilinog drustva za nekom vrst krizarskog ili agnostickog (prije ovo prvo) pohoda protiv muslimana koji su tamo sada vec po defaultu gradjani drugog reda.

Bas bih volio da me opovrgnes.

Zadnje uređivanje forget-me-not : 03.03.2007. at 19:58.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 19:07   #31
Pardon, gornji link je

rtsp://a1175.v143424.c14342.g.vr.aka...rt=394&end=638
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:38   #32
[QUOTE=musa;7606179]
Quote:
Islamska civilizacija moze prstom uprijeti u Indoneziju, danas najmnogoljudniju muslimansku zemlju u koju islam nije dosao krvlju i macem a dosao je i ostao i zadrzao se u najvecem broju. Imas li takav pandan za agnosticku civilizaciju?
Pandana najvjerovatnije ima a to su Hawaii.
Da bi se proširila jedna religija mora nestati druga jer njihova priroda je takva da se rijetko kad trpe. Sve stare religije su morale nestati a način nestajanja ovisi o niz faktora. Neki od tih faktora su ti što stare religije za razliku od onih organiziranih nemaju snažnu kastu svećenika, već niz lokalnih vračeva koji vode rituale pa se znanje prenaša sa koljena na koljeno. Kad nestanu vračevi lagano umire i religija na koju ujedno djeluje prisvajanje novog načina života.
Tako je nestala i religija starih Slavena. No, proces zamjene jednom religijom drugom uvijek prati drastične promjene na svih sferama.
Otpor stare religje i vjerovanja ima negdje nastaje i sinkretizam, ali pritisaka do razine ucjene uvijek ima jer ništa se na svijetu dobrovoljno ne ostavlja, da bi se preko noći preuzelo novo. To je proces koji u sebi sadrži sve moguće sredstva a ne i samo jedino mač i silu.
Quote:
Imati "moralni kompas koji radi" je fina prica, ali efikasna za malu djecu kad su u pitanju ljudi ograniceni ovim svijetom.
A koji svijetom bi ljudi trebali biti ograničeni?
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 23:00   #33
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Bla,bla. To sam ispravio i derogirao. Zašto mi stalno to podmećete kada sam se ispravio a i u tom upisu jasno piše da nisam znao točno propis.
U međuvremenu sam saznao i to napisao da Islamsko društvo svim skupinama jamči sigurnost i prava.

Sasvim je druga stvar kada jedan musliman otpadne od Islama. To nema veze sa ovim tvojim linkom.

P.S. Drago mi je da me čitaš i proučavaš
Oprosti, Derviše - nisi uvjerljivo derogirao. To bi naime zahtijevalo da obrazložiš kako i na osnovu kojih ajeta si najprije zaključio (i to, sjećam se, brzo, "kao s nokta"!) da
Kur an naređuje smaknuće ateista sa lica zemlje, te na osnovu čega sada vidiš da je to ipak bilo pogrešno tumačenje i da bi "dimmijski" status ateista bio jednak statusu kršćana.


Inače, i ja te volim čitati više nego druge, jer si dosad zbilja bio iskreniji i ne toliko evazivan kao drugi tvoji suvjerci na ovom forumu, i mnogo više dobrohotan. Zato bih ono moje pitanje proširio: da li onda po novom islam i sotonistima jamči jednaki status i tretman kao i kršćanima?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 23:28   #34
Quote:
Bosniac kaže:

Koje je vjere bio Ruzvelt,Čerćil?! i koji su zločine genocida počinili,na stotine hiljada nevinih civila?!
Dakle,agnostici su u večini ljudi bez moralnog kompasa,i kao osobe bez savjesti prouzročili milione nedužnih žrtava.
Quote:
Nemruth Dagi;7604182]
Vjere su političke, Bosnijače
podvrsta humanida; zoon politikon
glavna hrana i obitavalište; moć i novac
Odmah da kažem da je ovaj post napisan od Nemruthice po meni vrlo kvalitetan i dosljedan svjetonazoru i filozofskom stajalištu dotićne dame.
Može se voditi dijalog i konstruktivna rasprava o svakom izraženom stavu i gotovo o svakoj rečenici,što stvarno zahtijeva i previše vremena,kojeg nemamn.
Vrijeme me tare!, kaže se u Bosni. Nemam vremena!
Nemruth Dagi je potpuno u pravu sa svog stajališta,ali sa idealističkog stonovišta (hajmo reči jednog vjernika) to je sve u drugom svjetlu.
Evo sasvim pojednostavljeno rečeno:

Svaka vjera je od Boga (gledajući na višem nivou,zanemarujući praktićne realizacije) i usmjerena prema visokim idealima,izato je bez niskih strasti.
Moć i i novac,posebno politička moć,je produkt "moćnih" ljudi i zato je opterećena niskim strastima,gdje je u krajnjoj konzekvenci ekstremna manifestacija zlo.

Quote:
Gledati tako na neke osobe iz povijesti i trpati ih u ladicu agnosticizma što je tebi apriori zločin, znači dijeliti sve kompleksne i uvijek dinamičke procese u civilizaciji;
na one za Boga i one protiv.To je ustvari previše sužen izbor da bi se reklo da pripadanje jednoj strani nužno stvara krvave posljedice za onu drugu koaj je posve nevina.
Ne znam iz ćega si mogla izvuči zaključak da je po meni pripadanje agnosticizmu treba da znači zločin.To je kriv zaključak.
Zna se da su glavni nosioci filozofskog učenja agnosticizma D. Hume, Kant, Spencer i dr. tvrdili da nema mogučnosti da se objektivni svijet spozna.Međutim historija razvoja ih demantira,jer svijet koji nas okružuje je predmet neprekidnog čovjekova istraživanja i spoznaje,koja je uvjetovana stupnjem razvijenosti nauke tog povijesnog vremena.
I kakve to sada ima veze sa tvrdnjom koju si iznijela u onom gore crvenom tekstu?
Ne postoje civilizacije za Boga i civil. protiv Boga.Protiv Boga ne mogu seboriti ni ljudi ni narodi ni kopletne civilizacije,i to je apsurd.
Ispada po tebi da su ljudi jedne vjere (bilo muslimani ili kršćani),automatski protiv agnostika sa krvavim posljedicama.
Sigurno nije tako.
Mislim da su mnogi od njih kada dođu na visoke političke i državne položaje ljudi bez moralnog kompasa,bez moralnih normi,i u šumi problema izgube se i urade poteze sa katastrofalnim posljedicama i nevinim žrtvama.
Evo primjer:Američki predsjednik Truman je u augustu 1945 g. pobio u 1 sekunde više ljudi, bacivši atomsku bombu na Hirošimu,i Nagasaki,nego sve
vojske krivo inspirirane vjerskim glavešinama u razdoblju od 3.500 godina.
A Hićo,Staljin,Rooswelt pobili su na milione ljudi u kratkom razdoblju od nekoliko godina.Milošević i Kradžić -zločinci pobili stotuine hiljada nevinih ljudi.
Poenta je u ovome:da su ti ljudi bili pravi kršćani,muslimani ,nikada nebi napravili te zločine.
Bili su ljudi bez vjere,suštinski nevjernici i ništa ih nije sprjećavalo da poćine zločine.
Moje je mišljenje da pravi kršćanin/musliman nikada to nebi uradio,jer mu vjera u Boga zloćin sprječava.

Quote:
Povijest civilizacija i politika je povijest mogućeg u datom trenutku što stvara uzroke a onda posljedice socijalnog djelovanja ideologije, kao i akcija reakcija sistem. Koliko su sistemi u kojem su agnostici bili krvavi, krvavi su i svi ostali sistemi koji;
-uniformiraju ljude na svim razinama-nacijom-plemenom-tlom-bogom-bogatstvom i statusom i slično
-uniformiranje proglašavaju modelom pozitivnog ponašanja što postaje opasnost za sve one koje uniformiranje nije zahvatilo
-uniformiranje postaje zakon i dobiva društvenu snagu
-to uniformiranje je presudno za život pojedinca i izvan njega nema
preživljavanja
-ne poštivaju osobnu slobodnu volju i djelovanje prema vlastitom nahođenju
-manipuliraju životima i idejama koje im se suprotstavljaju bilo na osobnoj razini ili razini grupe
-djeluju javno i tajno u svrhu kontrole situacija i ljudi
-obračunavaju se sa ideološkim neprijateljima na brutalan način
-indoktiniraju pripadnike svoje skupine(nacijom-vjerskom pripadnošću i drugo) propagandom kao što i pokazuju svoje dobrohotno lice drugima, a sami su krvavi
Može se reći da ti je analiza OK,i da si u pravu,samo opet isključi Boga iz toga.U pitanju je politika i moć kapitala,koja Boga ne moli.

Quote:
Dakle, svi takvi vjerski ili politički režimi imaju svoje pandane u krvi. Zato tvrditi da su agnostici krvaviji od mača koji se brzo laća iz korica onih koji vjeruju u boga i kunu se njegovim imenom dok kolju bezbožca je nepoznavanje;
-tijeka ljudske povijesti i njegove naravi
-neznanje i nagađanje o tijeku razvoja moderne političke svijesti i socijalne povijesti ideja
-nepoštivanje osobnog izbora zbog svrstavanja svih apriori u bad guy zbog odnosa prema vjeri koja mora biti osobni izbor a ne nametnut model ponašanja jer to nužno nema za posljedicu;humanosti i pravdu za sve a ne samo za neke.
Ovakvo je društveno-političko stanje u sekularnim državama,u i inim režimima koji su "protjerali" Boga iz života čovjekova.

Quote:
Imati moralni kompas _KOJI RADI_ znači sam raditi na;
-osvještavati nužnost tolerancije u i zbog različitosti koje postoje u stvarnosti
-poštivatii tuđu slobodnu volju
-ne nanositi direktno ili indirektno drugome bol ili nepravdu na bilo koji način
niti prijanjati za ideje koje to podržavaju
-poštivati zakone društva koje donose pravdu za sve a ne samo za neke
-poštivati život-svačiji osobni izbor-mogućnost promjene stava
-ne moralizirati situacije i tuđe živote već se okrenuti sebi i svojem odnosu prema stvarnosti
To i puno šire je kodeks ponašanja ćovjeka u svakoj religiji.
Ali u religiji je to jednostavno i iskreno.U lopovskom društvu to su samo mrtve riječi na papiru,ili u ustima polit. glasnogovornika.Realnost je suprotna svemu tome,što je idealistički zamišljeno.
U tim deklaracijama nema snage vjere da sve to sprovode u život.

Quote:
Eto, kad to uspiješ uz puno truda i muka biti ćeš čvrsto moralan čovjek i Allah će biti s tobom posve zadovoljan....pa ćeš vidjeti da su agnostici i svi ostali koji ti smetaju ljudi poput tebe.
Ovdje si,Nemruth Dagi,po običaju ironična,da ne kažem sarkastična,a također i lićna,i
nemam komentara!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 23:31   #35
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
Islamska civilizacija moze prstom uprijeti u Indoneziju, danas najmnogoljudniju muslimansku zemlju u koju islam nije dosao krvlju i macem a dosao je i ostao i zadrzao se u najvecem broju. Imas li takav pandan za agnosticku civilizaciju?

Imati "moralni kompas koji radi" je fina prica, ali efikasna za malu djecu kad su u pitanju ljudi ograniceni ovim svijetom.
Hmmm ... možda mi samo ne znamo dovoljno o povijesti današnje Indonezije.
Jer, niti dosta pro-islamski prikaz s donjeg linka to baš ne podupire sasvim:
"In the story of Islam’s spread in Indonesia, the Walisongo hold a special place. Said to have been a group of nine missionaries that lived during the 15th and 16th centuries AD, the Walisongo used combined pious acts, supernatural displays of power, political manoeuvring and outright military conquest, to extend Islam’s reach across Java and neighbouring islands."
(sa http://www.indonesiaphoto.com/content/view/107/46/ )
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 23:37   #36
Quote:
Bosniac kaže:
Agnostik je bio i Thedor Herzl,Jevrej, čije je čedo Politički cionizam,.Herzl je bio u svojim shvatanjima bio čak radikalni agnostik,i i ćak se žestoko suprotstavljao onima koji su judaizam definirali kao relegiju.Stalno postoji dvosmislenost definicije "Židov",i stalno brkanje,smišljeno ili iz neznanja, definicije po etničkom i po vjerskom kriteriju ko je Židov?!
Thedor Herzl je tvorac cionističke države današnjeg Izraela,koji je od prvog dana stvaranja (1948 g.) jedna od naneuralgičnijih tačaka svijeta,i poprište zločina nad vlastitim građanima.Hiljade i hiljade nevino pobijenih!
I drug Tito,šef komunističke partije Yu,koji je u mladosti,iz "neznanja",pobio bar 100.000 nevinih ljudi,a u svojoj zrelijoj dobi je nastupao kao neka vrsta agnostika.znao je rećiogami,tako je.
Koje je vjere bio Ruzvelt,Čerćil?! i koji su zločine genocida počinili,na stotine hiljada nevinih civila?!
Dakle,agnostici su u večini ljudi bez moralnog kompasa,i kao osobe bez savjesti prouzročili milione nedužnih žrtava.
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Osama bin laden je musliman... Sadam je musliman... Dakle muslimani su fanatici teroristi i masovni ubojice...

Ili možda s tvojom logikom nešto šteka?
Navođenjem ovakvih primjera "logičkog " zaključivanja tvoja je logika,studentiću Ego, odavno zaštekala.
Možda je to posljedica nekog nepoloženog kolokvija!?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:10   #37
[QUOTE=Nemruth Dagi;7608708]
Quote:
musa kaže: Pogledaj post

Pandana najvjerovatnije ima a to su Hawaii.
Da bi se proširila jedna religija mora nestati druga jer njihova priroda je takva da se rijetko kad trpe. Sve stare religije su morale nestati a način nestajanja ovisi o niz faktora. Neki od tih faktora su ti što stare religije za razliku od onih organiziranih nemaju snažnu kastu svećenika, već niz lokalnih vračeva koji vode rituale pa se znanje prenaša sa koljena na koljeno. Kad nestanu vračevi lagano umire i religija na koju ujedno djeluje prisvajanje novog načina života.
Tako je nestala i religija starih Slavena. No, proces zamjene jednom religijom drugom uvijek prati drastične promjene na svih sferama.
Otpor stare religje i vjerovanja ima negdje nastaje i sinkretizam, ali pritisaka do razine ucjene uvijek ima jer ništa se na svijetu dobrovoljno ne ostavlja, da bi se preko noći preuzelo novo. To je proces koji u sebi sadrži sve moguće sredstva a ne i samo jedino mač i silu.


A koji svijetom bi ljudi trebali biti ograničeni?
Oprosti Nemruth, možeš li mi pojasniti ovaj tvoj komentar Musi, kako su Hawaii pandan njegovom primjeru Indonezije?

Također tvoja teorija o procesu zamjene religija mi djeluje prilično neodrživa.

Naime, postoje primjeri zamjene jedne religije drugom nasilno, tj. kombiniranjem raznih pritisaka, ali i potpuno svojevoljno konvertiranje pojedinaca, pa i čitavih grupa iz čisto idealističkih razloga.

Obraćanje je nekada bilo po cijenu velikih odricanja na raznim planovima.

Ako ostaješ pri ovom objašnjenju da "ništa nije dobrovoljno" da li onda smatraš i da su ex-muslim nasilno konvertirali?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:57   #38
[QUOTE=forget-me-not;7611716][QUOTE=Nemruth Dagi;7608708]

Quote:
Oprosti Nemruth, možeš li mi pojasniti ovaj tvoj komentar Musi, kako su Hawaii pandan njegovom primjeru Indonezije?

Veoma jednostavno, NEMA lakog prelaza s jednog načina razmišljanja na drugi, pogotovo kad je to mišljenje rezultat svijesti ljudi s jednog podneblja a sad se primjenjuje na drugo, kad je to mišljenje rezultat traženja ljudi sa drugačijim životima sa drugim problemima i sa drugim specifičnostima. Naprimjer; savjeti da se ne jedne svinjetina jer je nečista u područjima sa pustinjskom ili sličnom klimom primjenjeno na područja gdje je klima umjerena i slično.


Quote:
Također tvoja teorija o procesu zamjene religija mi djeluje prilično neodrživa.
Onda ti promjeni religijske obrasce u koje vjeruješ za druge koje nikad nisi čula da postoje u tjedan dana bez prislile?
Ako to uspiješ, svim svojim srcem i dušom, svaka čast; konvertiti obično loše prođu među svojima.
Nego, objasni ti meni kako se mijenja stav o nečemu???
Koji je to mehanizam koji pomaže da uvidiš da svi dosadašnji stavovi ne vrijede, kao i oni koji su mislili tako, ono odjednom su u u krivu?

Što je to u većoj mjeri; idealizam ili potreba ili mogućnost koja se nudi u tvoju korist?

Quote:
Naime, postoje primjeri zamjene jedne religije drugom nasilno, tj. kombiniranjem raznih pritisaka, ali i potpuno svojevoljno konvertiranje pojedinaca, pa i čitavih grupa iz čisto idealističkih razloga.
Život je prije ideala, ideale pronalaze pojedinci koji se za njih bore a stvarnost melje sve ostale koji se moraju boriti sa životom. Pritisak mora biti stalan, jak i dubok da obuhvaća sve razine da bi urodio plodom.
Komunizam-nacizam-liberalizam pa onda kršćanstvo-islam-budizam ne bi bili prihvaćen da nisu već za njih postojali uvjeti kao što je nezadovoljstvo nekih slojeva, težnja za promjenom, traganje za optimalnijim sredstvima i idejama i slično, naginjanje tim i takvim idejama samo treba treba kristalizacija kao i pogodni trenutak da se ostvare. To je onaj trenutak koji dozvoljava da se grupe i pojedinci konvertiraju a to su situacija na razini revolucije tj. naglih promjene što je posljedica a čiji uzroci su već postojali u strukturi zajednice.

Quote:
Obraćanje je nekada bilo po cijenu velikih odricanja na raznim planovima.
Ne odricanja (odričemo se višemanje nedobrovoljno) već odbijanja starih da se napravi mjesta novima.

Quote:
Ako ostaješ pri ovom objašnjenju da "ništa nije dobrovoljno" da li onda smatraš i da su ex-muslim nasilno konvertirali?
Tko ih je nasilu konvertirao CIA-Mossad-NCA-BBC?
Konvertirali su se sami jer su konačno uključili misaoni stroj koje imaju u lubanji. No toj konvertizam je samo osvještenje stanja duha kod pojedinaca i samo je iznimka a ne pravilo tako da se ne može prihvatiti nasilno konvertiranje na tako mali broj ljudi koji se dobrovoljno odriču dosadašnjeg načina razmišljanja.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:32   #39
[QUOTE=Bosniac;7610812]
[B
Quote:
]Vrijeme me tare!,[/B] kaže se u Bosni. Nemam vremena!
I mene, pa evo telegrafskog odgovora.


Quote:
Svaka vjera je od Boga (gledajući na višem nivou,zanemarujući praktićne realizacije) i usmjerena prema visokim idealima,izato je bez niskih strasti.
Moć i i novac,posebno politička moć,je produkt "moćnih" ljudi i zato je opterećena niskim strastima,gdje je u krajnjoj konzekvenci ekstremna manifestacija zlo.
Visoki ideali vjere je cementiranje postojećeg stanja, konzervativizam, ujedinjenje pod istu zastavu na temelju predodžaba vjerskog karaktera i manipulacija i držanja ovaca u stadu.
Duhovna razina je dakle predpostavljena svjetovnoj jer nitko ne ide Bogu na račune grupno niti kao pripadnik svoje vjere bio on katolik, protestant ili musliman, već kao pojedinac Pero, Marko, Huso.


Quote:
Ne znam iz ćega si mogla izvuči zaključak da je po meni pripadanje agnosticizmu treba da znači zločin.To je kriv zaključak.

Koji se dobiva čitajući tvoj upis.


Quote:
Međutim historija razvoja ih demantira,jer svijet koji nas okružuje je predmet neprekidnog čovjekova istraživanja i spoznaje,koja je uvjetovana stupnjem razvijenosti nauke tog povijesnog vremena.
Svijet je gomila iluzija-maja. I ti živiš u tim iluzijama. Pravu istinu ćeš spoznati kad odbaciš maje, a za to je potrebna NE-religjska svijest tvojeg duha....ili razvoj tvoje duhovnsti a ne religiznosti.

Quote:
Ne postoje civilizacije za Boga i civil. protiv Boga.Protiv Boga ne mogu seboriti ni ljudi ni narodi ni kopletne civilizacije,i to je apsurd.
Ispada po tebi da su ljudi jedne vjere (bilo muslimani ili kršćani),automatski protiv agnostika sa krvavim posljedicama.
Sigurno nije tako.
A kako je onda po tebi to uređeno?
Moj upis je samo reakcija na tvoj.

Quote:
Mislim da su mnogi od njih kada dođu na visoke političke i državne položaje ljudi bez moralnog kompasa,bez moralnih normi,i u šumi problema izgube se i urade poteze sa katastrofalnim posljedicama i nevinim žrtvama.

Da, vraćamo se na misao starih Grka i ono staro ali nedovoljno iskušano "kad bi filozofi bili državnici i državnici filozofi"....

Ali toga nema. moć je ta koja određuje tko kači i tko je jači u svemu tome. Demokracija je u tome najbolji sistem koji imamo sa svim svojim manama. Ljudi imaju svoju narav kojau religija nije uspjela promijeniti već tisućama godina već ju je samo prosto proširila sa svojim kolektivnim neurozama i psihotičnim napadajima.

Quote:
Evo primjer:Američki predsjednik Truman je u augustu 1945 g. pobio u 1 sekunde više ljudi, bacivši atomsku bombu na Hirošimu,i Nagasaki,nego sve
vojske krivo inspirirane vjerskim glavešinama u razdoblju od 3.500 godina.
O, učenja li čudnih...da ih nije pobio možda bi danas polovina stanovništva svijeta govorila japanski.

A
Quote:
Hićo,Staljin,Rooswelt pobili su na milione ljudi u kratkom razdoblju od nekoliko godina.Milošević i Kradžić -zločinci pobili stotuine hiljada nevinih ljudi.
Poenta je u ovome:da su ti ljudi bili pravi kršćani,muslimani ,nikada nebi napravili te zločine.
Bili su ljudi bez vjere,suštinski nevjernici i ništa ih nije sprjećavalo da poćine zločine.
Moje je mišljenje da pravi kršćanin/musliman nikada to nebi uradio,jer mu vjera u Boga zloćin sprječava.
Pa oni su svoju vjeru ili nevjeru prepostavili moći koji su zadobili od VJERNIKA. Kako ti tumačiš površno povijest i ideje koja nastaju u vremanu. Hitler ništa nije mogao napraviti sam sa svojim jurišnicima da nije;
imao masu poniženih Nijemaca koji su izgubili Prvi sv. rat, plaćali ratne reparacija, u vrtlogu i snaženju krupnog kapitala koji je djelomično bio u rukama židova, da Njemačka nije bilo skinuta sa liste grabeži velikih sila i dobila najmanja kolonija, nije imao svoj ideoloških i zanimljivo bogatih protivnika, da nije postojala težnja ekspanziji i vječiti sukob oko područja granica- DSudeti- dio Francuske-Austrija....da nije shvatio da se može širiti ne na račun jakih susjeda već slabih a to su slaveni i da ima korjenje u svemu tome što radi kao bogom dani predvodnik arijevske rase i ideala starih germanskih plemena.

Iza svake ideologije koje je bliska sa religijom, stoji religija, a ne svemirci koji je predvode.

Quote:
Ovakvo je društveno-političko stanje u sekularnim državama,u i inim režimima koji su "protjerali" Boga iz života čovjekova.
Da, ali za razliku da su u teokratskim zemljeme protjerali čovjeka a ostavili predodžbu Boga kao aršin. Kome je pojedincu sada teže?
Čovjek je mjerilo svih stvari na Zemlji.

Quote:
To i puno šire je kodeks ponašanja ćovjeka u svakoj religiji.
Ali u religiji je to jednostavno i iskreno.U lopovskom društvu to su samo mrtve riječi na papiru,ili u ustima polit. glasnogovornika.Realnost je suprotna svemu tome,što je idealistički zamišljeno.
U tim deklaracijama nema snage vjere da sve to sprovode u život.

To je netočno. Kodeks u religiji je kodeks za očuvanje stanja unutar religije a to je uski dio koji govori sam o sebi bez namjere ukjljučivanje različitih. Ne govore li religije vjerujete u Jahvea ili Alaha pa ste na konju, baš zbog toga?
Moje riječi vrijedne su za sve a ne samo za neke, one imaju univerzalni duhovni karakter i da svatko od nas primjenjuje ne bi bilo sukoba, niti bombi, niti terorizma, netolerancije i diskriminacije svake vrsti a ne samo na vjerskoj razini.

Quote:
Ovdje si,Nemruth Dagi,po običaju ironična,da ne kažem sarkastična,a također i lićna,i
nemam komentara!
Kao i predhodni moj upis; da se držiš tih odavno poznatih postulata tvoj Alah koji je samo jedan od panteona bogova nastao predodžbama nas ljudi, bio s tobom zadovoljan jer bi i sam bio zadovoljan .
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:44   #40
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Veoma jednostavno, NEMA lakog prelaza s jednog načina razmišljanja na drugi, pogotovo kad je to mišljenje rezultat svijesti ljudi s jednog podneblja a sad se primjenjuje na drugo, kad je to mišljenje rezultat traženja ljudi sa drugačijim životima sa drugim problemima i sa drugim specifičnostima. Naprimjer; savjeti da se ne jedne svinjetina jer je nečista u područjima sa pustinjskom ili sličnom klimom primjenjeno na područja gdje je klima umjerena i slično.
Opet nisam shvatio kako su Hawaii argument za musa, ali nije ni bitno, nemamo vremena za gramatiku.

Pitanja koja se tiču Boga su daleko od onoga što čovjek osjeća čulima ili čega je svjedok. Um jeste vrijedan, ali je pitanje duše nešto iznad toga. Da bi se biće uvjerilo u nešto, pot­rebno mu je više od pukog racionalnog poimanja. Dakle, vjerovati je proces mnogo kompliciraniji od pukog mišljenja, kao što je i npr. izbor osobe u koju ćeš biti zaljubljen.

Vjerovanje ne proizilazi iz obredoslovlja ili kanona ponašanja, već obrnuto. Dakle, musliman nije musliman zato što ne jede svinjetinu, već ne jede tu vrstu mesa zato što je musliman. On pri tome ne traži racionalni dokaz koristi te apstinencije, kao što ni zaljubljen čovjek ne traži objašnjenje koristi od šaputanja na jastuku.

Dakle, prelaz sa jednog načina razmišljanja na drugi objašnjiv je samo onim koji ga empirijski poznaju, te svako generaliziranje nije korektno niti istinito jer ne možemo zavirivati u prsa ljudi.

Brakova iz interesa uvijek je bilo i biće, oni su samo potvrda da su oni iz ljubavi srećni.

Onaj tko doživi ljubav daće ti drugačiji odgovor na tvoje pitanje od onog tko je u braku iz interesa.

Po meni, sve opcije igraju, po tebi ne.

Što se tiče ex-muslims, ja ne ulazim u njihove razloge, niti to imam pravo. Muslimana je preko milijardu, a Islam nije toliko ideološki slab (da jeste ne bi preživio sve ove godine) da bude ugrožen od toj skupine čiji se procenat ne može matematički izraziti.

Ali nisam ni slijep pa da ne vidim da isti konvertiti sada djeluju PROTIV svoje ex religije perfidno oduzimajući pravo bilo kakvog prigovora sebi determinirajući ga kao Islamski radikalizam i poziv na linč otpadnika.

Njihove teze i zahtjevi savršeno koliziraju clljevima križarskog pohoda Europe i sraman su način obračuna sa muslimanskom emigracijom, za koje opet tvrdim da su po defaultu gradjani drugog reda u Europi.

Ex muslims konvertiranjem nisu promjenili niti boju kože niti kulturu niti navike (osim ako ćemo ih svesti na jedenje svinjetine i konzumiranja alkohola) da bi bili integrirani, oni su samo puko orudje za gore pomenuti cilj.

Ako se na već svima znanu sramnu (protivnu svom ljudskim pravima i etickim normama), politiku emigrantskih olakšica za konvertite muslimane doda još i ova kampanja koja se pokušava rasplamsati oko ex-muslim, onda se lako može uvidjeti sunovrat Slobodne misli u Europi, te stvarni povratak na srednjevjekovne ideje, samo u malo drugačijem packung-u.

To je žalosno i treba biti upozoravajuće za samu intelektualnu i etičku svijest Europe.

Kako sam i ustvrdio DrSigmudu, muslimani nikada neće pristati na "arbitražu" svoje vjere i njeno uskladjivanje sa "civiliziranim svijetom". Siguran sam u ovu svoju procjenu.

Dakle, ili smo "in" ovakvi kakvi jesmo, ili ništa od dogovora.

Islam je dovoljno jak da to izdrži. Pa čak i eventualno protjerivanje iz Europe.

Tvoj završetak

Quote:
Tko ih je nasilu konvertirao CIA-Mossad-NCA-BBC?
Konvertirali su se sami jer su konačno uključili misaoni stroj koje imaju u lubanji. No toj konvertizam je samo osvještenje stanja duha kod pojedinaca i samo je iznimka a ne pravilo tako da se ne može prihvatiti nasilno konvertiranje na tako mali broj ljudi koji se dobrovoljno odriču dosadašnjeg načina razmišljanja
je u stvari presuda da su konvertirali jer su KONAČNO uključili razum, te "osvijestili" stanje svog duha i da se teza o njihovom nasilnom konvertiranju ne može prihvatiti na tako malom broju ljudi.

Ja tu tezu nisam ni postavio. Briga me zašto su konvertirali. Ja ne govorim o njima. Govorim o povampirenom kržarskom pohodu i padu Ideje ljudskih prava i kompasa koji si nam tako lijepo ciirala, da bi ga popljuvala u ovom pasusu. Naravno, ostavila si nedorečenu ali sasvim jasno impliciranu tezu da su isti kao dio velikog broja ljudi ranije i bili islamizirani na način kako to objašnjavaš u prvom dijelu posta.

Ako je europska civilizacija ugrožena od nekoliko miliona muslimana i ako je ovo odgovor europske misli na to, onda je to zaista njen sunovrat.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.