Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2007., 14:53   #41
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Oprosti, Derviše - nisi uvjerljivo derogirao. To bi naime zahtijevalo da obrazložiš kako i na osnovu kojih ajeta si najprije zaključio (i to, sjećam se, brzo, "kao s nokta"!) da
Kur an naređuje smaknuće ateista sa lica zemlje, te na osnovu čega sada vidiš da je to ipak bilo pogrešno tumačenje i da bi "dimmijski" status ateista bio jednak statusu kršćana.


Inače, i ja te volim čitati više nego druge, jer si dosad zbilja bio iskreniji i ne toliko evazivan kao drugi tvoji suvjerci na ovom forumu, i mnogo više dobrohotan. Zato bih ono moje pitanje proširio: da li onda po novom islam i sotonistima jamči jednaki status i tretman kao i kršćanima?
Pozdrav.

Šta me navelo da , "ko iz topa ", napišem da su nevjernici za egzekuciju.?

Eto, razmišljao sam malo o tome i zaključio da me je navela jedna slika ili dojam koji je na mene ostavilo moje shvaćanje Kur anskih ajeta koji govore o nevjernicima Takvih je ajeta mnogo i ni malo nisu ugodni za čitanje obzirom da se tim ajetima prijeti nevjernicima - strašnim kaznama na onom svijetu a ni na ovom im se ne piše baš najbolje. Kada tome pridodam svrhu stvaranja svijeta i ljudi, dolazim do zaključka da nevjernici ne spadaju u kategoriju za koju se može kazati da je njihovo postojanje opravdano. Osim kao dokaz i sredstvo preko kojeg će vjernici postati vidljivi u ovom uzročno - posljedičnom svijetu.

Taj dojam ili slika stvara se kod vjernika i zato što Bog ne voli nevjernike. A vjernici vole Boga. Apsurd je da vjernik voli ono što Bog ne voli.

Nepoznavajući propis, prepustio sam se dojmu i pogriješio.
Sada mi je slika malo jasnija jer Bog je Milostiv. On želi svima dobro pa i nevjernicima da se pokaju i uzvjeruju a to zna biti dugotrajan proces. Pošto je Bog dao dug život, treba svima dati priliku da se dokažu i pokažu ko su i šta su. Tako da na konačnom sudu ne bude nikakve dileme ko je vjernik a ko nije.( to je suština postojanja cjelokupnog ljudskog roda, kao i svog stvorenog unierzuma koji je tu da služi čovjeku na tom putu uzdizanja ka Bogu. )
Zato je propis dao da u Islamskoj državi svak ima pravo na život.

Sotonisti?

Ne znam, žao mi je. U knjizi o propisu koju Dervo ima, ne piše ništa o njima.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 15:40   #42
Quote:
Nemruth Dagi;7614309]

I mene, pa evo telegrafskog odgovora.

Visoki ideali vjere je cementiranje postojećeg stanja, konzervativizam, ujedinjenje pod istu zastavu na temelju predodžaba vjerskog karaktera i manipulacija i držanja ovaca u stadu.
Nije više tako!Vjerske institucije napuštaju ortodox. konzervatizam,otvaraju se prema svijetu i duhovnim potrebama suvremena čovjeka,a sve u skladu s božanskim naćelima.
Vidiš,u islamu nema ni pastira ni stada,ni centralne vj. snažne institucije i svaki čovjek je na direktnoj liniji: čovjek-Bog ,bez ikakva posrednika.
Time je sve olakšano da se izbjegne to o ćemu govoriš:torovi i manipulacije.
I Kršćanstvo,ćinimi se, grabi prema udovoljavanju duhovnih zahtjeva suvremena čovjeka.Ima ono bogata iskustva.
Sada bih mogao nešto reći o Kršćanstvu gdje su stari patrijarsi neoprezno naletili na minsko polje,i zajeb....,
ali ipak neću,jer nije u saglasju s topicom.

Quote:
Duhovna razina je dakle predpostavljena svjetovnoj jer nitko ne ide Bogu na račune grupno niti kao pripadnik svoje vjere bio on katolik, protestant ili musliman, već kao pojedinac Pero, Marko, Huso.
OK! Gore kod Boga nema to: ja sam na Zemljici bio kršćanin,musliman,jevrej i dr. ,nego kakav si bio čovjek,istinski čovjek!?!
Ovo je klizav teren,i u opasnosti je da ortodoxi krivo shvate.


Quote:
Koji se dobiva čitajući tvoj upis.

Svijet je gomila iluzija-maja. I ti živiš u tim iluzijama. Pravu istinu ćeš spoznati kad odbaciš maje, a za to je potrebna NE-religjska svijest tvojeg duha....ili razvoj tvoje duhovnsti a ne religiznosti.
Ja imam svoja čvrsta vjerska uvjerenja,i u svom vjerovanju popomognut sam Božjim ajetima,znakovima,a to su svijet kojim sam okružen,povjesni događaji,lična iskustva,moja sv. Knjiga,moji prijatenlji, moje srce kao središte duhovnog života.Vidim,znam.

Quote:
A kako je onda po tebi to uređeno?
Moj upis je samo reakcija na tvoj.
Nisam baš primjetio da su vjernici bilo koje religije automatski protiv agnostika,ateista,bezbožnika ,pripadnika nekih duhovnih sljedbi,
i više je to neki žal što su oni na krivom putu.Ali,vlastiti izbor-sam pao sam se ubio!
A to o ratu protiv Boga,e to je malo šira tema!

Quote:
Da, vraćamo se na misao starih Grka i ono staro ali nedovoljno iskušano "kad bi filozofi bili državnici i državnici filozofi"....

Ali toga nema. moć je ta koja određuje tko kači i tko je jači u svemu tome. Demokracija je u tome najbolji sistem koji imamo sa svim svojim manama. Ljudi imaju svoju narav kojau religija nije uspjela promijeniti već tisućama godina već ju je samo prosto proširila sa svojim kolektivnim neurozama i psihotičnim napadajima.
Filozofi bi zasigurno bili bolji upravljaći državom,jer bi makar imali sistem vladavine-upravljanja narodnim i državnim poslovima,ali to nekako ne ide sve od idealiste grka Platona pa do socijal. utopista i našnjih "kapitalista".Oligarhije,karteli,Globalizacija,kor umpirana država.
Demokracija je najgori mogući sistem upravljanja državom,
ali za pučanstvo sada boljeg nema.Građanin-pjedinac-suveren=iluzija,prevara.
Iluzija je slobodni izbor vladara svenarodnim glasanjem,pokazalo se u praksi od SAD pa do Hrvatske i Bosne,pravo kažeš:jači kobači.
Religija,koja je uglavnom odstupila od prvotnih načela,samo je većinom pogoršala sistem,jer se je i sama uključila u vladavinu ljudskim dušma,i u zgrtanju blaga.Ali to je i suviše kompkejsno pitanje za raspravu ovdje.
Današnjem čovjeku je puno teže (izgubljenost,nesigurnost,svakodnevna frustracija,izgubljeni ideali)
nego čovjeku iz davnih vremana.
To je paradoksalno,ali tako je!

Quote:
O, učenja li čudnih...da ih nije pobio možda bi danas polovina stanovništva svijeta govorila japanski.
Riječ je o milionskim žrtvama nevinih ljudi koje su počinili bezbožnički gospodari Svijeta.
Na pr. Čerčil (anglikanac) je bacio koncem rata na Drezden superteške avio bombe i u par sati pobio preko 120.000 ljudi-civila,nije imao nikakva vojnog razloga za to,jer Njemačka je bila pred kapitulacijom.Osvetio se Hići za bombardiranje Londona.Progovorio demon iz njega.
Ni danas nije pronađen dokument - Čerčilova naredba o bombardiranju,pomno čuvana tajna.
Bili taj zločin izvršio milosrdni katolik-nebi.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 19:01   #43
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
...

ja sam sam sebi odgovran i ne trebam kod nikoga ići po moje mišljenje
niti moje akcije moram opravdavati "božjoj ili allahovoj" volji

ipak ovo nije topic za diskusiju o agnosticizmu i tko voli nek seli u
"top temu 1000x...."
tamo ću i ja onda nastaviti na tu temu koliko hoćete
anarhija all over bascarsija
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:16   #44
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
jasno je da se nemre samo ...tako odseliti od Islama,
evo kako to tvoj istomišljenik objašnjava Kuran

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6886799&postcount=1494

znači ...treba ubiti - a moralnu odgovornost snosi viša istanca
daleko od toga...

no, bas i jeste problem posebnog odnosa islamskog drustva prema ateistima tvoj gore, post vise, citirani stav, a to je sto se za krscane i zidove u islamskom drustvu zna njihov zakon ponasanja i zna se po kojem im ce se sudu suditi (ne po serijatu, vec po njihovom sudu) - po kojem sudu suditi ateistima u islamskom drustvu jer nikome ne polaze racun do samom sebi (po gradjanskom sudu ne mozs suditi jer ga nema, ima serija i ima sud za manjine po njihovom svjetonazoru, a koji je svjetonazor ateiste?)
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:18   #45
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Čekaj... želiš reči da ljudi koji su digli WTC u zrak nisu bili muslimani?
oni koji stoje iza tog nedjela su zlocinci kojima treba suditi i najstrozije kazniti; i po islamsko-pravnom stavu ti "muslimani" su za smrtnu kaznu, a na drugom svijetu su za maksimalnu kaznu, jer niko nije nikog ovlastio da u ime islama i muslimana objavljuje nekome rat, te da, pogotovo, pritom cilja na civile ( a znaju se pravila stroge zabrana ciljana na civile u islamskom vjerozakonu, gdje je, kako sam negdje naisao u novinama, bilo, izmedju ostalih zrtava, i oko 300 muslimana mrtvih. Po ucenju islama, najveci moguci neideoloski grijeh na ovom svijetu jeste ubiti muslimana.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:21   #46
[QUOTE=Nemruth Dagi;7608708]
Quote:
musa kaže: Pogledaj post

Pandana najvjerovatnije ima a to su Hawaii.
Da bi se proširila jedna religija mora nestati druga jer njihova priroda je takva da se rijetko kad trpe. Sve stare religije su morale nestati a način nestajanja ovisi o niz faktora. Neki od tih faktora su ti što stare religije za razliku od onih organiziranih nemaju snažnu kastu svećenika, već niz lokalnih vračeva koji vode rituale pa se znanje prenaša sa koljena na koljeno. Kad nestanu vračevi lagano umire i religija na koju ujedno djeluje prisvajanje novog načina života.
Tako je nestala i religija starih Slavena. No, proces zamjene jednom religijom drugom uvijek prati drastične promjene na svih sferama.
Otpor stare religje i vjerovanja ima negdje nastaje i sinkretizam, ali pritisaka do razine ucjene uvijek ima jer ništa se na svijetu dobrovoljno ne ostavlja, da bi se preko noći preuzelo novo. To je proces koji u sebi sadrži sve moguće sredstva a ne i samo jedino mač i silu.


A koji svijetom bi ljudi trebali biti ograničeni?
Havaji su u poredjenju sa Indonezijom "tipican" pandan

Problem je kad ogranicis ljude ovim svijetom i ogranicis njegovim vrijednostima. U islamu vjerom u drugi vjecni zivot istinski vjernik nije nicim ogranicen i nema problema sa bilo kakvom situacijom na ovom svijetu, jer zna da iza svega toga, ako se korektno postavi, stoji vjecnost sa neogranicenim vrijednostima.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:23   #47
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Hmmm ... možda mi samo ne znamo dovoljno o povijesti današnje Indonezije.
Jer, niti dosta pro-islamski prikaz s donjeg linka to baš ne podupire sasvim:
"In the story of Islam’s spread in Indonesia, the Walisongo hold a special place. Said to have been a group of nine missionaries that lived during the 15th and 16th centuries AD, the Walisongo used combined pious acts, supernatural displays of power, political manoeuvring and outright military conquest, to extend Islam’s reach across Java and neighbouring islands."
(sa http://www.indonesiaphoto.com/content/view/107/46/ )
Nekako mi je ta verzija da je grupa od 9 (DEVET) misionara kasnije bila povod vojnom pohodu bas onako problematicna
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 08:55   #48
[QUOTE=forget-me-not;7614964]
Quote:
Opet nisam shvatio kako su Hawaii argument za musa, ali nije ni bitno, nemamo vremena za gramatiku.

Oni su kao primjer izabrani jer nisu imali svećenički stalež-crkve već samo rituale i vjerovanja. Nisu imali organiziranu silu koja bi se oduprla bilo kakvom uplitanju, jer se NISU s time nikad prije sreli (zaboga, to je otočje). Makni vračeve, donesi staklene perlice i dokaži da je tvoj Bog jači od njihovog, kad kresneš malim drvenim štapićem-šibicom uvidjeti će da je tvoj bog jači od njihovog jer iz drva stvara plamen.


Quote:
Pitanja koja se tiču Boga su daleko od onoga što čovjek osjeća čulima ili čega je svjedok. Um jeste vrijedan, ali je pitanje duše nešto iznad toga. Da bi se biće uvjerilo u nešto, pot­rebno mu je više od pukog racionalnog poimanja. Dakle, vjerovati je proces mnogo kompliciraniji od pukog mišljenja, kao što je i npr. izbor osobe u koju ćeš biti zaljubljen.
Vjerovanje je posljedica mišljenja koje prerasta u kruti stav kojem se sudaraju emocije i racio. Strah od smrti i života nastoje se smanjiti dajući nadu i stišati negativne emocije straha i zamijeniti ih onim pozitivnim koji uljevaju nadu ujedno i obskrbiti zajednicu idejama koje će im pomoći da sve nevolje prežive.
Prema tome vjerovanje je posljedica promišljanja kako pomoći i pojedincu i zajednici...a ne izvanjski dobiven sadržaj neovisan od onoga koji ga producira.
Druga je stvar što je razmišljanje i misao kompleksna kategorija na koju djeluju mnogi faktori.

Quote:
Vjerovanje ne proizilazi iz obredoslovlja ili kanona ponašanja, već obrnuto. Dakle, musliman nije musliman zato što ne jede svinjetinu, već ne jede tu vrstu mesa zato što je musliman. On pri tome ne traži racionalni dokaz koristi te apstinencije, kao što ni zaljubljen čovjek ne traži objašnjenje koristi od šaputanja na jastuku.
Kako su onda tumačili u Indoneziji da se odjednom ne smije jesti svinjetina, zato što je opasna ili zato jer su svi sad muslimani pa ne jedu odojke?

Quote:
Dakle, prelaz sa jednog načina razmišljanja na drugi objašnjiv je samo onim koji ga empirijski poznaju, te svako generaliziranje nije korektno niti istinito jer ne možemo zavirivati u prsa ljudi.
Izbjegavaš odgovor, evo ti ponovo; kako bi ti prihvatio novo vjerovanje, što bi učinio sa starim i što bi u tebi to izazvalo, da ga moraš nasilu prihvatiti?
Čovjek se nekih stvari teško odriče, pogotovo onih koje nasljeđuje a to je vjera i nacija ili plemenska pripadnost.
Generaliziranje kako ti kažeš je posljedica toga da su svi ljudi ma gdje žive isti
kad im je ugroženo nešto što je njihovo. Tako da je promjena vjerovanja težak proces a ne samo čin, koji ima posljedice, samo su negdje te posljedice manje a negdje veće. MI nismo svjedoci tome jer je proces naturavanja vjere danas drugačiji (imaš marketing i slobodnu volju pa može izabrati). Jedino tamo u teokratskim zemljama ljudi nemaju mogućnost izbora već se moraju povinuti jednoj jedinoj struju.

Quote:
Ali nisam ni slijep pa da ne vidim da isti konvertiti sada djeluju PROTIV svoje ex religije perfidno oduzimajući pravo bilo kakvog prigovora sebi determinirajući ga kao Islamski radikalizam i poziv na linč otpadnika.
To je njihovo pravo ili im treba oduzeti i to pravo.
Quote:
Njihove teze i zahtjevi savršeno koliziraju clljevima križarskog pohoda Europe i sraman su način obračuna sa muslimanskom emigracijom, za koje opet tvrdim da su po defaultu gradjani drugog reda u Europi.
Eto što radi vjera i poslije vjere, a i za vrijeme svoejg trajanja; razdor.

Quote:
Ex muslims konvertiranjem nisu promjenili niti boju kože niti kulturu niti navike (osim ako ćemo ih svesti na jedenje svinjetine i konzumiranja alkohola) da bi bili integrirani, oni su samo puko orudje za gore pomenuti cilj.
Možda ima i takvih ali ne vjerujem da su svi takvi. Ljudi su osvjestili da su ljudi sa svojoj slobodnom voljom da budu to što žele a ne što su im nametnuli.

Quote:
Ako se na već svima znanu sramnu (protivnu svom ljudskim pravima i etickim normama), politiku emigrantskih olakšica za konvertite muslimane doda još i ova kampanja koja se pokušava rasplamsati oko ex-muslim, onda se lako može uvidjeti sunovrat Slobodne misli u Europi, te stvarni povratak na srednjevjekovne ideje, samo u malo drugačijem packung-u.
Ista priča.

Quote:
To je žalosno i treba biti upozoravajuće za samu intelektualnu i etičku svijest Europe.
Ne pitaš se za želju ljudi da ne budu dio vjerskog tima?

Quote:
Kako sam i ustvrdio DrSigmudu, muslimani nikada neće pristati na "arbitražu" svoje vjere i njeno uskladjivanje sa "civiliziranim svijetom". Siguran sam u ovu svoju procjenu.
Niti nikad neće pristati na poštivanje osobne volje svakog pojedinca da bude ono što jeste, a to da je slobodan?


Quote:
Islam je dovoljno jak da to izdrži. Pa čak i eventualno protjerivanje iz Europe.
Da, to bi mogao biti poziv za sukob na Starom kontinentu.

Quote:
Ja tu tezu nisam ni postavio. Briga me zašto su konvertirali. Ja ne govorim o njima. Govorim o povampirenom kržarskom pohodu i padu Ideje ljudskih prava i kompasa koji si nam tako lijepo ciirala, da bi ga popljuvala u ovom pasusu. Naravno, ostavila si nedorečenu ali sasvim jasno impliciranu tezu da su isti kao dio velikog broja ljudi ranije i bili islamizirani na način kako to objašnjavaš u prvom dijelu posta.
Svi sistemi vjerovanja u sebi sadrže povampirenu želju za dominacijom, zar te povijest nije naučila da u svakom sukobu ima vjerskih crta koje su ponekad dominatnije i manifestnije a ponekad skrivene.

Quote:
Ako je europska civilizacija ugrožena od nekoliko miliona muslimana i ako je ovo odgovor europske misli na to, onda je to zaista njen sunovrat.
Nije ugrožena ali se muslimani ne mogu ponašati kao da je to prošireni teritorij Saudijske Arabije. Europa očekuje poštivanje svih prava koji ne ugoržavaju pojedince a naročito pravo na osobnu slobodu i određenje. Ako se neki iz vašeg jata ne osjećaju da su muslimani treba li ih osuditi i odrezati ruke il noge ili kamenovati?
Ne, sloboda je biti to što jesi a ne to što osjećaš da nisi, je li tako?
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 09:08   #49
[QUOTE=musa;7618285]
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Havaji su u poredjenju sa Indonezijom "tipican" pandan

Problem je kad ogranicis ljude ovim svijetom i ogranicis njegovim vrijednostima. U islamu vjerom u drugi vjecni zivot istinski vjernik nije nicim ogranicen i nema problema sa bilo kakvom situacijom na ovom svijetu, jer zna da iza svega toga, ako se korektno postavi, stoji vjecnost sa neogranicenim vrijednostima.

Svaki sistem vjerovanja je O G R A N I Č E NJ E!
A pogotovo tako rigidni sustav kao što je to Islam.

Pokaži neograničenost istog pa mi odgovori na sljedeće;

ima li slobodu musliman da bira svoju ženu, i pogotovo da žene biraju svoje muževe, izvan svoje zajednice ili u njoj?

može li musliman birati način života izvan zajednice?

može li musliman birati vjeru koja nije vjera njegovih otaca?

može li musliman svoju djecu ne odgajati po pravilima Islama?

može li musliman nekažnjeno kršiti pravila Islama?

može li muslimanka kršiti pravila Islama?

može li muslimanka i musliman biti drugačijeg seksualnog predznaka?

mogu li konzumirati duhovne i materijalne vrijednosti koje su posve drugačije od islamskih?

mogu li javno i muškarac i žena iznostiti svoje neslaganje sa tradicijom?

mogu li javno iznosititi misao da ne žele biti to što jesu, da bi se poštivao njihov izbor?


Ovo pitanje se odnosi na sve zemlje sa muslimanskom većinom a ne na Bosnu ili Munchen ili Paris.
Ako mi uspiješ objasniti postojanje neograničenja i razuvjeriti u isto, odmah prelazim na Islam.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 09:42   #50
[QUOTE=Bosniac;7615462]
Quote:
Nije više tako!Vjerske institucije napuštaju ortodox. konzervatizam,otvaraju se prema svijetu i duhovnim potrebama suvremena čovjeka,a sve u skladu s božanskim naćelima.
gdje to?
Pa konzervativizam a ne liberalizam je stvorio akumulirao, moć vjerskih institucija a ne sloboda mijenjanja. Problem je da su vjerske inst. arhaične i nemogu se sa novonastalim problemima a da se i same ne mijenjaju.
Božanska načela nemaju veze s time, pa vjerske insti. i dalje gule po svome i postaju sve manje privlačne.

Quote:
Vidiš,u islamu nema ni pastira ni stada,ni centralne vj. snažne institucije i svaki čovjek je na direktnoj liniji: čovjek-Bog ,bez ikakva posrednika.
Time je sve olakšano da se izbjegne to o ćemu govoriš:torovi i manipulacije.
I Kršćanstvo,ćinimi se, grabi prema udovoljavanju duhovnih zahtjeva suvremena čovjeka.Ima ono bogata iskustva.
Ali ima stege i politike nedozvoljavanja ikakvih promjena a stegu brane muškarci. Manipulacija je ista; izvan zajednice NEMA života ili je on pretvoren u pakao. Postoje pravila i ona se poštuju. Nepoštivanje se kažnjava.

Quote:
OK! Gore kod Boga nema to: ja sam na Zemljici bio kršćanin,musliman,jevrej i dr. ,nego kakav si bio čovjek,istinski čovjek!?!
Ovo je klizav teren,i u opasnosti je da ortodoxi krivo shvate.
No, pa se da izvuči iz tvojeg upisa da ateista-agnostik-svemirac-onaj ko ne vjeruje ili vjeruje u žute demone; nemogu biti istinski ljudi...... ?


Quote:
Ja imam svoja čvrsta vjerska uvjerenja,i u svom vjerovanju popomognut sam Božjim ajetima,znakovima,a to su svijet kojim sam okružen,povjesni događaji,lična iskustva,moja sv. Knjiga,moji prijatenlji, moje srce kao središte duhovnog života.Vidim,znam.
Tvoj izbor. Ali izbor koji vidi sliku svijeta iskrivljenu predodžbama vjerovanja konzumirano od malih nogu i poslužena na pladnju, a ne duhovnim postignućima i dosezima osobnog iskustva trancedenta.


Quote:
Nisam baš primjetio da su vjernici bilo koje religije automatski protiv agnostika,ateista,bezbožnika ,pripadnika nekih duhovnih sljedbi,
i više je to neki žal što su oni na krivom putu.Ali,vlastiti izbor-sam pao sam se ubio!
A to o ratu protiv Boga,e to je malo šira tema!
Dvije su stvari kod vas očite to da ste vi na pravom putu i da su svi drugi na krivom.

[
Quote:
B]Demokracija je najgori mogući sistem upravljanja državom[/B],

Želiš li naglasiti da bi teokratska država bila bolja jer bi tamo vladala vjera u Boga a ne vjera u postignuća ljudksih prava za sve?


Quote:
Riječ je o milionskim žrtvama nevinih ljudi koje su počinili bezbožnički gospodari Svijeta.
prvo; ljudske žrtve nisu bitne politici i političarima, kao niti jednoj ideologiji, to je račun za širenje vlastitih interesa i kao gubitak su nevažne i daju se opravdati višim ciljevima

drugo; svijetom vladaju simboli tj. razne ideologije i ratovi služe njima za međusobno obračunjavanje i širenje interesnih sfera, oni se koriste naivnošću ljudi kao što je ideja nacija-politika-vjera

treće; ratovi mijenjaju formu i postaju svakodnevni u stalnom i agresivnom bombandiranju duhovnog sadržaja, načina života i stila, želje da se ima a ne bude.


Quote:
Na pr. Čerčil (anglikanac) je bacio koncem rata na Drezden superteške avio bombe i u par sati pobio preko 120.000 ljudi-civila,nije imao nikakva vojnog razloga za to,jer Njemačka je bila pred kapitulacijom.
Kako ti smiješno to tumačiš; veći učinak ima razaranje jednog grada i civila nego svih vojnih luka...zašto zato što su vojni objekti uvijek na piku jer je rat, a kad rušiš duhovni simbol ( a Drezden i svi gradovi su simbol njemačke kulture, umjetnosti, duhovnih težnji, povijesti, simbol stabilnosti i napretka u svemu tome) rušiš moral koji je bitan da se održi i podrži otpor.

Quote:
Bili taj zločin izvršio milosrdni katolik-nebi.

Milosrdnom katoliku mjesto je u bolnici da pruža milosrđe jer ionako ne bi mogao doći do takvog položaja u politici, jer politika ne trpi podjelu na katolika i nekatolike već na one ljude koji su spremni napraviti što treba ili ne.
Spokobnost i beskrupuloznost je odlika političara osim lukovosti i perfidije koje mora imati za sve to skupa u izobilju.

No, kako već potežeš pitanje jedne vjere i rata, zanimljiv je odnos šutljivog Vatkana i nacističkog divljanja po Europi.....ali to ostavimo za neka druga vremena.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 10:47   #51
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
U D osnovan "Zentralrat der Ex-Muslime"
Bogami,ja kada bih se pitao i kada bih imao tu moc,ja licno bih u tu organizaciju upisao bar jos jedno 50-ak "muslimana" koje ja poznajem jer mislim da "gubitkom" takvih clnova je Islam samo na dobitku :d
Tekbir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 11:07   #52
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Osama bin laden je musliman... Sadam je musliman... Dakle muslimani su fanatici teroristi i masovni ubojice...

Osama jeste musliman ali nije i masovni ubojica.Koga je to Osama ubio da ga se moze nazvati masovnim ubojicom??
Optuzuje ga se za 1109,de mi daj jedan dokaz koji ga moze povezati sa tim dogadjajem?!

Pogledaj ovaj snimak,sokirani vatrogasci koji su ucestvovali u akciji spasavanja u WTC pricaju o onome sta su vidjeli.Nakon niza eksplozija doslo je do urusavanja WTCa.


Vatrogasac1: poch-poch-poch-poch-poch-poch-poch
Vatrogasac2: Floor by floor it started poppin' out ..
Vatrogasac1: It was as if as if they had detonated, det..
Vatrogasac2: yea detonated yea
Vatrogasac1: as if they had planned to take down a building,
boom-boom-boom-boom-boom-boom-boom-boom!

http://youtube.com/watch?v=9kaxRUCA6kk


Reci za Saddama da je bio musliman je isto kao reci za Tita da je bio katolik.
Saddam je bio zakleti anti-islamista.Razlog njegovog napada na Iran je bila Islamska revolucija koja je Iran ucinila Islamskom drzavom.

On je bio jedini politicar jedne islamske zemlje koji nikada nije priznao BiH a sve iz licnog prijateljstva sa srbima,Milosevicem a Bogami i sa ultranacionalistom,rusom Zirinovskim.


Nego,kad smo ovdje vec spomenuli 11.septembar i Osamu,hoceli mi neko reci sta se dogodilo sa WTC7,objektom od 45 spratova koji se srusio za samo 6,6 sekundi,koji se nalazio oko 100 metara od tornjeva WTC i u koji se nije zabio niti jedan avion.Taj objekat se od jedanput srusio nekoliko sati poslje napada na WTC. Zasto??
Tekbir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 11:09   #53
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Vjerovanje je posljedica mišljenja koje prerasta u kruti stav kojem se sudaraju emocije i racio. Strah od smrti i života nastoje se smanjiti dajući nadu i stišati negativne emocije straha i zamijeniti ih onim pozitivnim koji uljevaju nadu ujedno i obskrbiti zajednicu idejama koje će im pomoći da sve nevolje prežive.

Prema tome vjerovanje je posljedica promišljanja kako pomoći i pojedincu i zajednici...a ne izvanjski dobiven sadržaj neovisan od onoga koji ga producira.
Druga je stvar što je razmišljanje i misao kompleksna kategorija na koju djeluju mnogi faktori.
Oko ovoga se nećemo nikad složiti. Ponavljam ti da je vjerovanje proces mnogo kompliciraniji od pukog mišljenja. Tvoja psihoanaliza vjernika jednostavno ne "pali", bar kod mene. Ako misliš da je tvoja psihoanaliza vrijednija od mog iskustva, tu ne mogu ništa.

Quote:
Kako su onda tumačili u Indoneziji da se odjednom ne smije jesti svinjetina, zato što je opasna ili zato jer su svi sad muslimani pa ne jedu odojke?
Ne znam što je tu nejasno. Već sam ti odgovorio. Musliman nije musliman zato što ne jede svinjetinu, već ne jede tu vrstu mesa zato što je musliman. Za tu apstinenciju potpuno je irelevantno da li je štetna ili ne, ukusna ili ne.

Quote:
Čovjek se nekih stvari teško odriče, pogotovo onih koje nasljeđuje a to je vjera i nacija ili plemenska pripadnost.
Nacija i plemenska pripadnost se ne može promijeniti. Ja ne mogu postati niti Francuz niti Habsburgovac niti afrički Dinka. Drugi mogu eventualno mijenjati nazive moje nacije, ali sam to što jesam. Hipotetski, čak se i ja mogu drugačije izjasniti, ali sam opet ono što jesam.

A vjeru nisam naslijedio. Nisam bre nikakav vjernik po inerciji, već potpuno slobodnim samostalno formiranim ubjedjenjem. Dakle, ja sam postao vjernik kroz proces mog intelektualnog odrastanja i sazrijevanja, onog trenutka kad sam mogao shvatiti i objasniti svijet oko sebe. Nema govora o naslijedju ili pukom slijedjenju. Govorim o mom ubjedjenju. Ono se na silu nikako ne može promjeniti, javna manifestacija možda, ali ne možeš mijenjati ono što čovjek osjeća.

Što se ex-muslim tiče,
Quote:
Quote:
Ali nisam ni slijep pa da ne vidim da isti konvertiti sada djeluju PROTIV svoje ex religije perfidno oduzimajući pravo bilo kakvog prigovora sebi determinirajući ga kao Islamski radikalizam i poziv na linč otpadnika.

To je njihovo pravo ili im treba oduzeti i to pravo.
Pravo na promjenu religije je pravo pojedinca. To nije diskutabilno, niti ja to sporim. Govorio sam (a ubijedjen sam da si ti to shvatila i onda ne razumijem čemu ova zamjena teza) da se pod konzumiranjem tog prava ne može nikako podvesti pravo da kao pripadnici NOVE ideologije vrijedjaju na etničkoj, socijalnoj, vjerskoj i drugoj osnovi pripadnike bivše. Dakle, radi se o imunitetu koji im se pokušava naturiti uz potpuno neosnovane tvrdnje o ugroženosti te skupine.

Vrlo analogan primjer imaš u susjedstvu. Zanima me da li misliš da je ugled SPC zaista porastao sa konvertitom Nemanjom Kusturicom? Pretpostavimo da je pravoslavlje zaista najdublji izbor njegove duše. OK. Ali da li njegovo ponašanje to pokazuje? Da li misliš da bi zaista situacija da Kusturica dodje u Sarajevo i hoće prošetati Miskinovom pokazala da su Sarajlije Islamski fundamentalisti zato što bi ga popljuvali? Nitko njemu ne brani da promjeni vjeru, ali lajati iz Beograda na evidentno slabije nije amoralan i necivilizacijski čin?

Quote:
Quote:
Kako sam i ustvrdio DrSigmudu, muslimani nikada neće pristati na "arbitražu" svoje vjere i njeno uskladjivanje sa "civiliziranim svijetom". Siguran sam u ovu svoju procjenu.

Niti nikad neće pristati na poštivanje osobne volje svakog pojedinca da bude ono što jeste, a to da je slobodan?
To nije ni bitno! Tko ih uopće to pita? Što se to tiče Europe? Ona ima svoju legislativu i ona nije nikako bazirana na mišljenju Islama. Da li sada treba da mi mijenjamo Kur'an da ga ne bi netko (krivo) protumačio i pozvao na linč? To explicitno traži recimo neki Nizozemski parlamentarac, naći ću taj link, nemam sada vremena. Uostalom, po čemu se razlikuju druge svete knjige? Tamo takvih poziva nema? Zašto je bez slične osude europske intelektualne elite ostala sramna kampanja protiv Miterana kada se pobunio Izraelskim tvrdnjama o ugroženosti Jevreja u Francuskoj i nužnosti njihovog preseljenja u Izarael?

Quote:
Nije ugrožena ali se muslimani ne mogu ponašati kao da je to prošireni teritorij Saudijske Arabije. Europa očekuje poštivanje svih prava koji ne ugoržavaju pojedince a naročito pravo na osobnu slobodu i određenje. Ako se neki iz vašeg jata ne osjećaju da su muslimani treba li ih osuditi i odrezati ruke il noge ili kamenovati?
Ne, sloboda je biti to što jesi a ne to što osjećaš da nisi, je li tako?
A u čemu se muslimani ponašaju tako? Koga se kamenovalo ili mu odrezalo ruke ili noge? Kakvi su zaista ekscesi bili osim par bezveznih proseravanja nekih neimenovanih psihopata?

Eh, sada tvrditi da je Europa ugrožena od muslimana, te da je omjer snaga takav da ona to može biti, za mene je nepošteno. Niti jedan argument se za ovu tvrdnju ne može naći. Niti muslimani brojčano predstavljaju bitan faktor u EU (priče o natalitetu su sranje), niti su uopće u bilo kakvoj poziciji da kontroliraju neke iole važne procese. Evidentno su slabiji i MARGINALNI, te bi, sukladno civilizacijskim i etičkim normama, trebali da budu štićeni, a ne ugnjetavani. Oni su onakvi kakvi su, a europska svijest će imati, eto, priliku samoispita. Ne radi se tu ni o kakvom sukobu civilizacija, niti o napadu na Europu, niti muslimani imaju šanse da se odupru ako ih Europa odbaci. Dakle sve ovisi kako će se modelirati europska svijest, a po meni rezultat je izvjestan.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 11:31   #54
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
Štio je u civilziranom svjetu normalna stvar - primiti ili odbiti vjeru - može po Kuranu koštati glave
Tacno je da se u Islamu napustanje vjere kaznjava naj strozijom kaznom,ali je isto tako tacno da nikada neces dozivjeti da ti muslimani postave uvjet ta predjes na Islam ili da izgubis glavu. Mozemo li to reci za Krscanstvo ??

Evo uzecemo samo jedan primjer:

Tsunami katastrofa koja je pogodila Aziju za Bozic 2004. godine.

Zemlje pogodjene katastrofom su postale pravi raj za krscanske misionare sa zapada.

Norveske novine Verdens Gang pisu o tome krvavom misionarstvu pa u svom naslovu kazu "Zrtve tsunamija se prisiljavaju" na prelazak na Krscanstvo.

Da ne prevodim cijeli tekst,radi se o tome da se zrtvama katastrofe postavlja uvjet da prihvate Krscanstvo ili da umru od gladi,zaraza ili od drugih nepogoda koje su uslijedile nakon tsunamija.Naj "aktivniji" u ovom misionarstvu su americki slobodni krscani.

Informacije dolaze od UNICEFa a kao rezultat intervjua sa oko 5.000 tajlandske djece u starosti od 5 do 18 godina.
Tekbir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 18:32   #55
Wafa Sultan prima nagradu na konferenciji (video)
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 19:55   #56
Quote:
Tekbir kaže: Pogledaj post
Tacno je da se u Islamu napustanje vjere kaznjava naj strozijom kaznom,ali je isto tako tacno da nikada neces dozivjeti da ti muslimani postave uvjet ta predjes na Islam ili da izgubis glavu. Mozemo li to reci za Krscanstvo ??
.
e..to je to, glava dole, tako razmišlja većina Muslimana,
samo se puno njih ne usudi to javno reći dok misionare tu po forumu
Jasna je stvar da demookracija, humanizam i sloboda mišljenja nemogu zajedno sa sektama
nemam baš vremena jer idem opet u đir, ali sam je javio kratko i jasno
i kad se vratim bit će još
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 08:50   #57
[QUOTE=forget-me-not;7623669]

Quote:
Nacija i plemenska pripadnost se ne može promijeniti. Ja ne mogu postati niti Francuz niti Habsburgovac niti afrički Dinka. Drugi mogu eventualno mijenjati nazive moje nacije, ali sam to što jesam. Hipotetski, čak se i ja mogu drugačije izjasniti, ali sam opet ono što jesam.
Nacija se može promjeniti i tu nema dvojbe. Primjera ima koliko želiš. Treba samo pogledati prošli rat...
Pripadanje nacionalnom korpusu ne znači i ne odustajanje od njega, kao niti plemenska pripadnost (gdje se ženidbenim vezama gubi pripadnost svojeg vlastitog plemena a uzima tuđe).

Quote:
A vjeru nisam naslijedio.
malo je takvih ptica...

Quote:
...tog prava ne može nikako podvesti pravo da kao pripadnici NOVE ideologije vrijedjaju na etničkoj, socijalnoj, vjerskoj i drugoj osnovi pripadnike bivše. Dakle, radi se o imunitetu koji im se pokušava naturiti uz potpuno neosnovane tvrdnje o ugroženosti te skupine.
Bivši članovi imaju pravo na govor o svojem članstvu. Drugo je to što je svako razmišljanje o tome za neke vrijeđanje a za neke nije.




Quote:
To nije ni bitno! Tko ih uopće to pita? Što se to tiče Europe? Ona ima svoju legislativu i ona nije nikako bazirana na mišljenju Islama. Da li sada treba da mi mijenjamo Kur'an da ga ne bi netko (krivo) protumačio i pozvao na linč?
Kako ne shvaćaš da je ovdje u Europi pravo da imaš mogućnost izražavanja suprotnog stava i da nećeš zbog toga u zatvor(ako ne prijetiš nekome).
Ako želite biti ovdje morate prihvaćati sve tekovine ovog kontinenta a ne samo materijelne a duhovne zaboravit. Vi živite jednom nogom na istoku a drugom na zapadu, no već vaša druga i treća generacija više je na zapadu a sve manje na istoku. Sve kasnije generacije stopiti će se sa društvom, osmi ekstrema.
Ako se ne možete uklopiti stršite i stalno ste pod lupom cijelog društva kao potencionalni problem. Ne možete živjeti u getu u kojem vrijedi Kuran, gledati Tv, korisiti svu tehnologiju zapada kao i blagodati civilizacije i biti plemenski čovjek kojemu je sve što mu se ne sviđa napad ne njegovu čast.
O čemu ti pričaš, kad si u Rimu rimljaninom budi a ne Saudijac.



Quote:
A u čemu se muslimani ponašaju tako? Koga se kamenovalo ili mu odrezalo ruke ili noge? Kakvi su zaista ekscesi bili osim par bezveznih proseravanja nekih neimenovanih psihopata?
Opet ne shvaćaš da nije grijeh imati izbor, i djelovati u skladu s time.

Quote:
Dakle sve ovisi kako će se modelirati europska svijest, a po meni rezultat je izvjestan.
Europska svijest se modelira i prema politici, a ne samo kao kulturološki ili ekonomski fenomen. Situacija nakon 11.9 je samo pogoršala vidljive razlike.
Teško je biti prorok, ali ovaj planet je sve manje ugodno mjesto za život.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 08:53   #58
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post


Svaki sistem vjerovanja je O G R A N I Č E NJ E!
A pogotovo tako rigidni sustav kao što je to Islam.

Pokaži neograničenost istog pa mi odgovori na sljedeće;

ima li slobodu musliman da bira svoju ženu, i pogotovo da žene biraju svoje muževe, izvan svoje zajednice ili u njoj?

može li musliman birati način života izvan zajednice?

može li musliman birati vjeru koja nije vjera njegovih otaca?

može li musliman svoju djecu ne odgajati po pravilima Islama?

može li musliman nekažnjeno kršiti pravila Islama?

može li muslimanka kršiti pravila Islama?

može li muslimanka i musliman biti drugačijeg seksualnog predznaka?

mogu li konzumirati duhovne i materijalne vrijednosti koje su posve drugačije od islamskih?

mogu li javno i muškarac i žena iznostiti svoje neslaganje sa tradicijom?

mogu li javno iznosititi misao da ne žele biti to što jesu, da bi se poštivao njihov izbor?


Ovo pitanje se odnosi na sve zemlje sa muslimanskom većinom a ne na Bosnu ili Munchen ili Paris.
Ako mi uspiješ objasniti postojanje neograničenja i razuvjeriti u isto, odmah prelazim na Islam.

Postavljam još jednom ova pitanja musi i molim ga za odgovor.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:30   #59
Čim završi s pregledom najnovije porno produkcije, javit će ti se musa
Možda odgovori i drugima, od kud mu tako stručno znanje sadržaja porno filmova
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:40   #60
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bivši članovi imaju pravo na govor o svojem članstvu. Drugo je to što je svako razmišljanje o tome za neke vrijeđanje a za neke nije.
Očito ti fali argumenata. Ne moraš ponavljati isti stav i praviti se gluha na ono što ti se kaže. Ja nisam želio mijenjati tvoje mišljenje, samo sam htio da mi ga obrazložiš.

Dva puta sam ti rekao da se ne radi o govoru o bivšem članstvu. Čak sam ti dao primjer Kusturice da ne bi bilo nedoumica što hoću reći.

Ne, nema to veze sa govorom, i ti to očito znaš, ali ti možeš (iz nekih razloga) to uklopiti u svoju priču o kompasu. Up 2u.

Takodje nisi navela niti jedan primjer ugroženosti ovih ex-muslims, tj. tko je ubijen ili mu je odsječena ruka ili noga.

Quote:
Kako ne shvaćaš da je ovdje u Europi pravo da imaš mogućnost izražavanja suprotnog stava i da nećeš zbog toga u zatvor(ako ne prijetiš nekome).
Ako želite biti ovdje morate prihvaćati sve tekovine ovog kontinenta a ne samo materijelne a duhovne zaboravit. Vi živite jednom nogom na istoku a drugom na zapadu, no već vaša druga i treća generacija više je na zapadu a sve manje na istoku. Sve kasnije generacije stopiti će se sa društvom, osmi ekstrema.
Ako se ne možete uklopiti stršite i stalno ste pod lupom cijelog društva kao potencionalni problem. Ne možete živjeti u getu u kojem vrijedi Kuran, gledati Tv, korisiti svu tehnologiju zapada kao i blagodati civilizacije i biti plemenski čovjek kojemu je sve što mu se ne sviđa napad ne njegovu čast.
O čemu ti pričaš, kad si u Rimu rimljaninom budi a ne Saudijac
Ja vrlo dobro shvaćam što mogu i što su prava u Europi. I nisam nikad živio na Istoku (osim ako poslovne odlaske ne računaš u to), mojih 100 generacija živjelo je par sto km od tebe. Kao i u tvom postu i u Europi sam nažalost tretiran jednako kao i 2. generacija Marokanaca. Ne živim u getu, ali se ne bih iznenadio da mi to bude sudbina.

Nažalost, tvoje opservacije o muslimanima kao plemenskim ljudima za koje je TV blagodat, a tehnologija vlasništvo zapada, dijeli mnogo onih koji se busaju da su borci za ljudska prava i progresivne ideje.

Quote:
Europska svijest se modelira i prema politici, a ne samo kao kulturološki ili ekonomski fenomen. Situacija nakon 11.9 je samo pogoršala vidljive razlike.
Teško je biti prorok, ali ovaj planet je sve manje ugodno mjesto za život.
Misliš da bi bio ugodniji bez muslimana?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.